dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 5
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 86
  1. #61

    Domyślnie

    Temat trochę ostatnio się odświeżył, więc komuś może się przyda.

    Kupiliśmy ostatnio robota odkurzającego i mopującego Moneual ME 770. Recenzja w moim wątku. Link bezpośredni.
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  2. #62

    Domyślnie

    miałam roombe przez ost 4 lata, teraz centralny w domu. Jakby ktoś miał ochotę mam do sprzedania roombe 790 używaną przez 2 lata tylko taa też się napaliłam

  3. #63
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Podziwiam tych co mają roomby , miałem to i pozbyłem się tego , masakrycznie to przeszkadza i ten hałas

  4. #64
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar qubic
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.520

    Domyślnie

    ja mam roombę i jest świetna. a hałas mnie nie interesuje ponieważ włączam ją jak wychodzę do pracy. jest czysto.
    sezon 2014/15 DEVI 1162 kWh PC JULA 2679/7738 kWh(zużycie/produkcja)
    sezon 2015/16 DEVI 2390 kWh PC JULA 2260 kWh

    We wszystkim trzeba zachować umiar.
    Z umiarem włącznie.

  5. #65

    Domyślnie

    osobiście odradzam kupna robotów, ale to też moze wynikać z faktu, że zakupiłem dwa które po miesiącu poprostu przestaly działac (z innych firm)

  6. #66
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Raźny

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    291

    Domyślnie

    Tak z przypadku przypominałem sobie o wątku
    880 używam do dziś . Klasycznego odkurzacza do tej pory czyli to już chyba 2,5 roku ? Używam jedynie do Katarku dzieci
    W ciągu tych 2,5 roku chyba ze 3 razy przedmuchałem go sprężarką, nie było wyraźnej potrzeby ale tak dla zasady

    Czy jestem zadowolony ? Tak jestem zadowolony jak w dniu zakupu.
    Czy kupił bym go jeszcze raz . Na 100% tak.
    Te gumowane szczotki się już zużyły nieco - są takie łyse miejsca gdzie się zbierają włosy, ponieważ 880 świetnie sobie z ich zbieraniem radzi.
    Żadnej części w nim nie wymieniałem Akumulator ciągle ten sam. Nigdy nie spadł ze schodów.
    Jedyny minus ostatnim czasem ma kłopot z wjechaniem na automatyczną ładowarkę i tak czasem trzeba jej tyłek podnieść aby się ładowała, nie wiem czy to kwestia styków - wyrobiły się ? Chodziła przez te 2,5 roku prawie codziennie, Może je trzeba przetrzeć spirytusem ? Muszę w wolnej chwili poczytać o tym problemie.

    Ogólnie podtrzymuję opinię przedstawioną wcześniej.

    Obecnie czekam aż 980 potanieje do podobnej ceny co zapłaciłem za 880 albo i to najbardziej prawdopodobne, wprowadzą nowy lepszy model Ten obecny 980 w mojej ocenie nie oferuje prawie nic użytkowo lepszego.

  7. #67
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    konkret86

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Bełchatów
    Kod pocztowy
    97-400
    Posty
    58

    Domyślnie

    z żoną kupiliśmy odkurzacz z samsunga. szkoda, że moc jest mniejsza od tych produkowanych kilka lat wstecz, ale ogólnie jesteśmy zadowoleni. opcja bezworkowa jest niezwykle pożyteczna

  8. #68
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Mam Roombę serii 7xx i jestem b.zadowolony.
    Bo mam też Jack Russell Terriera, który lubi gubić swoją białą sierść.

    Roomba pracuje głównie wtedy, kiedy nas nie ma i jest bardzo skuteczna. Gdybyśmy mieli centrelny odkurzacz na pewno nie chciałoby nam się odkurzać codziennie.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  9. #69

    Domyślnie

    a co powiecie o takim odkurzaczu: https://matrixmedia.pl/odkurzacz-miele-scout-rx1.html/ sklep sprawdzony, bo juz u nich kupowalem pralke i mily pan z obslugi mi bardzo pomogl. a pralka bardzo szybko przyszla. teraz sie zastanawiam czy kupic sobie taki odkurzacz.

  10. #70

    Domyślnie

    Te odkurzacze sa super. Moja znajoma taki ma i moze sobie siedziec na 4 literach, a mieszkanie odkurza sie samo.

  11. #71

    Domyślnie

    No dobra o tym też słyszałem, a jak ze skutecznością? Jak sobie radzi z kątami i nierówną powierzchnią?

  12. #72

    Domyślnie

    Nie polecam samojezdnego odkurzacza ... no chyba że ma się mieszkanie bez mebli i dywanów.

  13. #73

    Domyślnie

    testował ktoś z was robot od xiaomi? i może coś więcej powiedzieć na jego temat?

  14. #74
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ironsmith

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Jarocin
    Kod pocztowy
    63-200
    Posty
    576

    Domyślnie

    hej myślę o kupnie roomby, mam dwie kondygnacje czy te nowe roomby z mapowaniem sprawdzą się na dwóch poziomach które są inne, czy wogóle ma sens przenoszenia na górę?

  15. #75

    Domyślnie

    Cytat Napisał ironsmith Zobacz post
    hej myślę o kupnie roomby, mam dwie kondygnacje czy te nowe roomby z mapowaniem sprawdzą się na dwóch poziomach które są inne, czy wogóle ma sens przenoszenia na górę?
    Wydaje się, że urządzenie mapuje pomieszczenie od nowa, tzn. przy każdym uruchomieniu robot sobie mapuje od nowa. W związku z tym nie widzę sensu przepłacać za roombę i wziąłbym xiaomi, zobacz tabelkę z danymi na tej stronie.

  16. #76

    Domyślnie

    Nie lepiej pierwszą wersje xiaomi mi robot z lidarem. Na ali z wysyłką z Hiszpanii kupisz za ok 1050-1150zł. Nie gorszy od roomby a kilka razy tańszy .-)

    Edit O kurcze, ale suchar wykopałem -)
    Ostatnio edytowane przez gregos11 ; 22-11-2019 o 13:33

  17. #77
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    U mnie jest samsung od kilku lat. tez daje rade, tylko modele sie zmieniają. Ostatnio miałem navibot ze stacja dokującą czyli takie 2 odkurzacze w jednym. Były pewne problemy ale ogólnie jestem na tak.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  18. #78
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Każdy ma co lubi. Robot jest "umiarkowanie samodzielny", zostawiony sam tłucze się jak zmora. W dzień psa budzi a w nocy nas. Instalację do OC założyłem przy remoncie centralnego ogrzewania, koszt groszowy (rury, klej, gniazdka). W szafkach w pobliżu gniazdka wisi wąz 9m (jeden na piętrze, drugi na parterze) plus vroom w kuchni, bedzie też w piwnicy na pralnię i śpiżarnię. Nic nie nosisz po schodach a trzy zwoje węża powiesić w szafce to nie problem. Zero hałasu, zero zapachów, biedne niewinne roztocza wyabortowane zostają na pole/na podwórze na łaskę okrutnych promieni UV. I tak ma być!

  19. #79

    Domyślnie

    Odkurzacz typu roomba przez pół dnia nie odkurzy Ci tak dobrze podłogi jak 10 minutowe "tradycyjne" odkurzanie.

  20. #80

    Domyślnie

    My mamy coś takiego jak Zegma Zonder Robo. Płaciłam jakoś około 700 zł, produkt polsko-holenderski. Stwierdziłam, że kupię na początek a w razie potrzeby się przerzucę na jakiś droższy sprzęt. Odkurzacza centralnego nie rozważałam, budżet już nam trochę niedomagał. Wychodzi na to, że to co mamy hula bezproblemowo i jestem zadowolona. Dom 130 m2, jeden poziom, mamy wszędzie panele winylowe a w sypialni i pokoju dzieci dodatkowo dywan z niedługim włosiem. Są też dwa koty. Sprzęt daje radę, jest czysto. Jedyne miejsce, które dodatkowo zamiatam, to okolice kominka, bo tam często a to obkruszy się jakiś kawałek kory a to brykiet się połamie itp.

Strona 4 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony