dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 86
  1. #41
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    U mnie działa navibot samsunga. Ogólnie jest ok. Szczególnie, że ma automatyczne włączanie i opróżnianie. Ale tego modelu chyba już w sprzedaży nie ma
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  2. #42
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    U mnie działa navibot samsunga. Ogólnie jest ok. Szczególnie, że ma automatyczne włączanie i opróżnianie. Ale tego modelu chyba już w sprzedaży nie ma
    Jak to nie ma??? To był jedyny model. który sam opróżnia zbiornik
    Inne samsungi i żadna Iroomba nie mają tej funkcji.

  3. #43
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ostatnio szukałem i nie znalazłem. Ten model jest ciekawy bo to w sumie 2 odkurzacze. I ta baza, z platformą do wjeżdżania.

    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  4. #44
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Ostatnio szukałem i nie znalazłem. Ten model jest ciekawy bo to w sumie 2 odkurzacze. I ta baza, z platformą do wjeżdżania.

    Wszystko to wiem, miałam go 3 miesiące na teście, boskie urządzenie.
    Aleś mnie pocieszył

  5. #45
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Nic nie poradzisz. Zostaje rynek wtórny , czasem można znaleźć fajne oferty. W końcu ten odkurzacz nie zniknął 10 lat temu tylko w tamtym roku.
    Jeśli chodzi o żywotność w tym modelu jeszcze nie wiem, ale poprzedni był ok i wymianie podlega w sumie tylko akumulator (zamienni) i szczotki przednie.
    Akumulator to sam załatwiłem bo przez jakieś pół roku go nie używałem i padł. Teraz chodzi praktycznie codziennie i jest ok.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  6. #46
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Teraz chodzi praktycznie codziennie i jest ok.
    Ma chodzić codziennie - taka jest idea stosowania automatów zarówno sprzątających jak i np. koszących.
    A u Ciebie ma łatwiznę bo nie ma rogów

  7. #47
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Damian85
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Malbork
    Posty
    124

    Domyślnie

    mam jedno i drugie, ale gdybym mial wybierać to wybrał bym tylko roombe, mam psa i zero dywanów czy wykladzin, roomba jest wlaczana codziennie i codziennie ma pełny zbiornik, a chodze na boso po domu i sie ciesze ze sierści niemam na stopach. raz na tydzień urzywamy centralnego, bo niektóryre zakamarki są niedostępne dla roomby
    Z4 -szkieletowy- 100m2,ściany: 15 styro grafit+15wełna+5wełna; dach: 20+20 wełna; podłoga: 10+15 styro; WM+reku+GWC; okna 0,8 + rolety, PC powietrzna - Panasonic7kw +koza AB (sezon'15/'16 1243kwh '16/'17 1400kwh)

  8. #48
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    No tak ale navibot czyszczę raz na tydzień albo nawet rzadziej. Oczywiście ze względu na ten duży zbiornik. Nie wiem czemu producent z tego zrezygnował. Może się mu po prostu nie opłacało. Ale jako użytkownik muszę powiedzieć, że jest to wygodne. I tez nie mam dywanów, na dywanach to rożnie bywało.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  9. #49

    Domyślnie

    Czyli polecacie duet: VACUFLO FC570 oraz Navibota ?

  10. #50
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Coobah
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Teresin / Paprotnia
    Posty
    410

    Domyślnie

    Gdzie można wrzucać kupon na zakup odkurzaczy?
    Bo dostałem takie:


    LINK ILIFE X5
    coupon: ILIFEX5S
    116.99$
    only 100 pcs


    LINK ILIFE A4
    coupon: ILIFEA4
    119.99$
    Only 55 pcs



    LINK Cop Rose Smart Robot Window Cleaner
    coupon: CopRose
    129.99$
    Only 30 pcs

  11. #51
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    terdemannia09

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-896
    Posty
    2

    Domyślnie

    Czy takie roboty sprawdzają się jak w domu są dzieci i cały czas zabawki są porozrzucane po domu?

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Przed świętami kupiłem używanego Navibota za 450zł. Trochę ciężko było mi wyrzucić kilka tysięcy na nowego, skoro nigdy nie widziałem czegoś takiego w akcji. Nikt z moich znajomych takiego robota nie ma.
    Od samego początku miałem z nim trochę problemów. Zacinał się i wyłączał. Nie zawsze też wracał do bazy. Jednak efekt jego pracy przerósł moje oczekiwania. Sierść psa i wszelkie drobiny lądowały w pojemniku i codzienna jego praca wyraźnie dawała efekty. Po lekturze internetu postanowiłem wymienić baterię i przy okazji boczne szczotki. Efekt był mizerny, robot po zjeździe ze stacji co chwile mi się wyłączał. Zauważyłem że wyłącza się w momencie podjechania do przeszkody i w tym momencie zaczynał zbyt mocno się cofać i następował błąd i stop. Postanowiłem go rozebrać i przeczyścić. Wszystkie szczoteczki i kółka były zawalone sierścią i włosami. Wyczyściłem je. Po złożeniu efekt był ten sam. Po zastanowieniu się rozebrałem go ponownie i wyczyściłem wszystkie okienka do sensorów. No i to był strzał w dziesiątkę. Robot ożył jak nowy Od kilku dni pracuje codziennie i nie mam z nim najmniejszych problemów.
    Nie mam odkurzacza centralnego i czasami zastanawiałem się, czy nie powinienem był go zrobić. Ręczne odkurzanie mimo wszystko jednak zajmuje sporo czasu i codziennie na pewno nie chciałoby mi się tego robić. Dzisiaj mam z tym święty spokój.
    Robot odkurza mi cały dolny poziom z płytkami, górę z wykładziną odkurzamy ręcznie. Na górę nie ma wstępu pies, wiec wystarczy odkurzyć raz w tygodniu.
    Gdybym dzisiaj ponownie się budował, to zamiast odkurzacza centralnego wybrałbym robota. Super sprawa.

  13. #53
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Jaki masz model navibota ? Mój na razie działa ok, ale twój patent na pewno sobie kiedyś wykorzystam
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Stare g...



    Nie wiedziałem czy w ogóle jest sens, a teraz za 650zł mam sprawnego robota z nową baterią i szczotkami

    Brakuje mi w nim jedynie programowania, trzeba go włączać ręcznie.
    Ostatnio edytowane przez Liwko ; 25-01-2017 o 15:41

  15. #55
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar misiupl
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    okolice Płocka
    Posty
    451
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    My od kilku miesięcy mamy iLife V5s (pro)
    Polecam, ogarnia świetnie codzienny piasek, okruchy i koty pod łóżkami

  16. #56

    Domyślnie

    Witam!
    Czytam, przeglądam, raczej nie udzielam się - ale tu sobie pozwolę. Lubię porządek a nie lubię sprzątać - więc kupuję wszystko co może mi to ułatwić. Podaję garść doświadczeń - byłam posiadaczką ROOMBY seria 700, poszła płyta główna (nie do naprawy) po 2,5 roku użytkowania. 1800 PLN w błoto. JAko, że człowiek przyzwyczaja się szybko do dobrego, po kilku zgrzytnięciach zębami zakupiłam za namową przedstawiciela pewnego sklepu moneual rydis - efekt taki, że żałuję 100 krotnie wydanych złotówek na ROOMBĘ - nie ma co porównywać, inna klasa sprzętu. Kocham ten odkurzacz. Miałam też w posiadaniu -SCOBĘ - porażka, sprzedałam toto jeszcze na gwarancji. A teraz zakupiłam jeszcze odkurzaczo mop philips aquatrio pro fc7088/01 - normalnie teraz jesetm przeszczęśliwa. Zaznaczam, nie mam żadnych dywanów, mycie podłóg ograniczyło się do max 15 min (około 140 po podłogach). Do parkietu odkurzacz samojezdny, do kafli philips. Polecam

  17. #57
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    malgosia79

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Kościan
    Kod pocztowy
    64-000
    Posty
    3

    Domyślnie

    mam centralny odkurzacz, ale też ok 300m do sprzątania więc roomby i inne takie nie wchodzą w grę
    centralny to najlepsze rozwiązanie na odkurzanie - wygodne, szybkie, ciche (odkurzacz jest w garażu), nie śmierdzi i nie "zakurza"
    znajomi mają takiego robota na znacznie mniejszej powierzchni i tak narzekali, aż przestali używać

    właśnie, miałam też aquatrio, ale ciężkie toto jest i po sprzątaniu musiałam biegać ze szmatka i czyścic pod scianami, bo zostawiało niedoczyszczony pasek
    o wnoszeniu na piętro nie było mowy, chyba że mąż akurat był w domu
    szczotki się ostatecznie zatarły i przestalam się ciagle potykac o kabel ale mopem mi już obrzydło, parowy też miałam - porażka
    teraz się zastanawiam nad tym: http://allegro.pl/odkurzacz-bezprzew...683876808.html
    dzwoniłam i miła pani mi zachwalała, że teraz jest zadowolona, bo z aquatrio miala taką samą przygodę, a to jej ładnie czysci itd itp
    wiadomo, każdy chwali swoje i dlatego pytam:
    co o tym sądzicie? ma to ktoś w domu i używa?

  18. #58

    Domyślnie

    Mam i centralny i od 5 miesięcy roombę - świetnie się uzupełniają. Ale sama roomba bez centralnego czy jakiegoś innego normalnego odkurzacza dla mnie nie wchodzi w grę. Roomba sprząta tylko "z wierzchu" - czyli tylko dostępne dla niej podłogi, nie wjedzie w kąt za kanapą, nie odkurzy kanapy czy krzeseł, pajęczyn ze ścian i samochodu Ale na takie sprzątanie uzupełniające, żeby po wierzchu było czysto jest idealna.

  19. #59

    Domyślnie

    Hej, właśnie budujemy i b. proszę o pomoc w wyborze Centralnego Odkurzacza. Co sprawdzonego polecacie?

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    zajrzyj na temat poświęcony tylko odkurzaczom centralnym - cały wybór modeli i porady sprzedawców

Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony