dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 11
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 208
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    Jakie okna są lepsze: drewniane czy plastiki?
    Jakies opinie?

  2. #2

    Domyślnie

    Drewniane - zdrowsze, oddychające, ładniejsze (ale droższe). Zamierzam mieć drewniane.

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    Myślę, że drewniane są lepsze.

  5. #5

    Domyślnie

    Okna plastikowe mają 1 plus - są tańsze i drugi chyba plus - nie trzeba ich malować. Dla mnie to za mało więc też mam drewniane.

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    pytanie jest postawione: które są lepsze - jasne, że drewniane
    co innego, które są tańsze ?

  7. #7

    Domyślnie

    Sorry, że się wtrącę, ale czy nie przesadzacie z tymi peanami?
    Oddychające ?

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Widziałem okna drewniane, które chodzą i gwiżdżą gdy wieje. Więc czemu miałyby u kogoś nie oddychać

  9. #9

    Domyślnie

    Chodziło mi o parę wodną. Plastikowe stanowią 100% barierę. Drewniane - nie.

  10. #10

    Domyślnie

    Zawsze myślałem, że od odprowadzania pary wodnej są systemy wentylacyjne. Ostatnio widzę, że niektórzy twierdzą że także ściany, ale okna ? Po lakierowaniu i malowaniu ?

  11. #11

    Domyślnie

    Wydawało mi się, że jednak coś przejdzie... ale oczywiście nie będę sie upierał.

  12. #12

    Domyślnie

    Takze stawiam na drewniane i mam zamiar wmontowac wlasnie takie

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Piotr Jan

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Skąd
    Reda
    Posty
    157

    Domyślnie

    Myślę , że prawie wszystko zostało już powiedziane. Dodam tylko, że drewno jest materiałem naturalnym, nawet po sklejeniu i pomalowaniu ! Jest lepszym materiałem termoizolacyjnym, no i takie okna są ładniejsze.
    Ale jak pomyślę , że co dwa-trzy lata będę musiał malować około 10 okien to nawet wszystkie argumenty za drewnem nie przeważą wygody "plastików" !

    Pozdrowienia

  14. #14

    Domyślnie

    Kupując plastiki oszczędzasz lasy!Ja niestety pójdę na taniochę.Mario

  15. #15

    Domyślnie

    nikt nie wspomniał, że plastikowe okna są o wiele bardziej elastyczne, jeżeli można, nie ułatwiajmy pracy złodziejom! Powie ktoś, że zawsze można wybić szybę, ale to już insza inszość
    Finiszant

  16. #16

    Domyślnie

    ja u siebie w domu mam plast. okna (takie tam z pierwszego miotu okien plast. w Polsce). ich wadą jest duża rozszerzalność termiczna.
    `kurczą` się w okresie zimy i `puchną` latem
    przypuszczam ,że w nowych systemach to zjawisko zostało opanowane,a może się mylę?
    HEJ!

  17. #17

    Domyślnie

    Chyba ten typ tak ma - ja mam 2-letnie plastiki (w mieszkaniu) i jest to samo. Po upalnym dniu drzwi balkonowe nie mieszczą się w ościeżnicy. Co prawda minimalnie (trzeba pokonać lekki opór) ale jednak.

  18. #18

    Domyślnie

    PS. Zimą oczywiście robią za dobrą wentylację (nawet jak są zamknięte , w szczególności nad samym parapetem.

  19. #19

    Domyślnie

    rzeczywiście w zimę nieźle dmucha.moje kurczą się strasznie szczególnie gdy mróz trzaska.

  20. #20

    Domyślnie

    Gdyby było na odwrót, nie miałbym nic naprzeciw

Strona 1 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony