dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie Lustro weneckie w drzwiach wejściowych?

    Witam
    Co sądzicie o dziwach wejściowych do domku jednorodzinnego z lustrem weneckim?
    W sklepie z drzwiami sprzedawca odradza takie rozwiązanie.
    Czy to prawda jeżeli wieczorem/nocy zapale światło przed drzwiami od strony wewnętrznej to ktoś stojący na zewnątrz przed drzwiami będzie wszystko widział przez to lustro co jest w środku?
    Tak mi sprzedawca powiedział, w dzień rozwiązanie lustra weneckiego sprawdzało by się bardzo dobrze, ale w nocy już niekoniecznie.

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kamihi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Garnek
    Kod pocztowy
    42-270
    Posty
    530

    Domyślnie

    Faktycznie jak w nocy świeci sie w domu światło to z zewnątrz może ktoś podglądać . Sprzedawca dobrze mówi

  3. #3

    Domyślnie

    działa do chwili zapalenia światła bądź jakiegokolwiek doświetlenia wnętrza
    Jak w hamerykańskich kryminałach co przesłuchują właśnie zza takiej szyby

  4. #4

    Domyślnie

    Potwierdzam to co powiedział sprzedawca mam taką szybę w drzwiach wejściowych wieczorem gdy zapale światło widać mnie jak na dłoni.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał bladyy78 Zobacz post
    Potwierdzam to co powiedział sprzedawca mam taką szybę w drzwiach wejściowych wieczorem gdy zapale światło widać mnie jak na dłoni.
    I polecasz taką szybę w drzwiach wejściowych? Czy może lepszym rozwiązaniem była by jakaś szybka matowa?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    A co Wy tak się chcecie ukrywać za tym lustrem? Nie otworzycie drzwi jak będzie nieproszony gość? Myślicie że on Was nie widzi (np. zapalonego światła?)
    Chcesz lustro - bierz.
    Chcesz tylko doświetlić przedpokój a przy okazji siebie ukrywać weź szybę matową.

  7. #7

    Domyślnie

    Drugim razem bym takich drzwi nie kupił, może taka szyba w niczym nie przeszkadza ale gdy za oknem ciemno a ja zapalę światło widać mnie lepiej niż osobę która jest za nimi. Sam się zastanawiam teraz czy nie przykleić na szybę w drzwiach od środka foli przyciemniającej. Drugim razem bym wybrał drzwi z szybka ale w górnej ich części lub drzwi pełne. Są również do drzwi takie szyby które zniekształcają podobnie jak pustaki szklane i nie widać co jest za nimi i to chyba by było najlepsze rozwiązanie.

  8. #8

    Domyślnie

    Ja takie lustro weneckie mam w drzwiach i jestem zadowolony. Oczywiście to co piszecie to prawda, ale ja u siebie zawsze mam przed domem zapalone światło, co znacznie zmniejsza efekt o którym piszecie. Jak chcecie się ukryć to w ogóle po co jakakolwiek szyba?

  9. #9

    Domyślnie

    No to tu nie masz za wielkiego wyboru. Albo lustro weneckie albo szyba przeźroczysta (lub lekko dymiona) która zazwyczaj znajduje się powyżej poziomu głowy. Kiedyś były modne drzwi z tzw. "cytrynką" lub "wachlarzem" i tam była szyba przeźroczysta. Reszta szyb jakie jest montowana w obecnych czasach to lustra weneckie, gdzie rzeczywiście w nocy jak zapalisz światło widać co jest wewnątrz. Pytanie czy aż tak mocno to przeszkadza, bo jest poza drzwiami, masa innych okien w domu.

  10. #10
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał theme Zobacz post
    ...... gdzie rzeczywiście w nocy jak zapalisz światło widać co jest wewnątrz..........., bo jest poza drzwiami, masa innych okien w domu.
    Fakt .
    Takie lustro jednak czasem się przydaje . Znam przypadek firmy w której klienta przyjmuje się w sali głównej a za drzwiami przeszklonymi lustrem ...........
    Cały czas masz uczucie jakby ktoś za tym lustrem siedział i gapił się specjalnie na ciebie , spytałem właściciela jaki jest powód zastosowania takiego rozwiązania , odpowiedź była następująca:
    " Ginęły różne przedmioty ze sklepu [ekspozycji ] , po zamontowaniu tego lustra mam z tym spokój "
    Darek B

  11. #11

    Domyślnie

    No tak, ale mowa o trochę innym lustrze weneckim. To stosowane w filmach policyjnych (czasem można spotkać to w biurowcach w dużych miastach) różni się trochę od tych luster z drzwi z tego co mi wiadomo. Jeśli się mylę to poprawcie mnie. Z tego co wiem różnica leży w tej warstewce metalu pomiędzy szkłem.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał theme Zobacz post
    No tak, ale mowa o trochę innym lustrze weneckim. To stosowane w filmach policyjnych (czasem można spotkać to w biurowcach w dużych miastach) różni się trochę od tych luster z drzwi z tego co mi wiadomo. Jeśli się mylę to poprawcie mnie. Z tego co wiem różnica leży w tej warstewce metalu pomiędzy szkłem.
    Zgadza się.

    W drzwiach przeważnie stosuje się szkło STOPSOL w różnych odcieniach.
    Do luster "weneckich" stosuje się np. MIRASTAR.

    Inne szkło, inna barwa, inna intensywność.
    Ale i tak musi być to ciemniejsze pomieszczenie, by zdawało to egzamin

    Pozdrawiam

  13. #13

    Domyślnie

    Jest jeden "patent" który w rozmowie podsunął mi Klient. Przecież drzwi z lustrem weneckim montuje się do domów a nie do mieszkań. Do tego często przed domem jest jakieś oświetlenie. Kiedyś był włącznik do zapalania - teraz większość ludzi idzie w czujki ruchowe. Do tego mamy jeszcze wiatrołap, więc jeśli da się jakieś oświetlenie z zewnątrz i nie zapali oświetlenia w wiatrołapie to praktycznie problemu nie ma.

    No chyba, że z zewnątrz mamy żarówkę 25W a wewnątrz 100W i podchodzimy do drzwi na golasa ale to już inna kwestia, gdzie trzeba iść do psychoterapeuty.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Często oglądam drzwi do więzienia. Lustrem aż bije po oczach. Ale widać że nie tylko szyba, ale i fałdy naklejanych folii odblaskowych. A na to wieczorami rzucane bardzo mocne światło halogenu. Ale w takim miejscu to zrozumiałe, że służba więzienna nie chce się pokazywać potencjalnym, ciekawskim klientom.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Często oglądam drzwi do więzienia. Lustrem aż bije po oczach. Ale widać że nie tylko szyba, ale i fałdy naklejanych folii odblaskowych. A na to wieczorami rzucane bardzo mocne światło halogenu. Ale w takim miejscu to zrozumiałe, że służba więzienna nie chce się pokazywać potencjalnym, ciekawskim klientom.
    Fin,

    nie podejrzewałem cię o tak częste pobyty w zakładzie

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał bladyy78 Zobacz post
    Drugim razem bym takich drzwi nie kupił.[...]
    Wnioskuję że ma pan takie drzwi. Ja zastanawiam sie nad naświetlem z lustrem weneckim. Mnie tylko zastanawia czy wiatrolap jest doswietlany w dzien i mozna sie ubrac nie zapalajac swiatla czy jednak wiekszosc swiatla sie odbija i wiatrolapie jest ciemno.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony