dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 8
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 146
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bracianka
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Stalowa Wola
    Kod pocztowy
    37-450
    Posty
    708

    Question Czy kupować mikrofalówkę?

    Pytanie do tych, którzy już mieszkają - czy wg Was jest sens kupować mikrofalówkę, skoro będziemy mieć indukcję i piekarnik?

    Widziałam tempo podgrzewania na indukcji, dla mnie bomba. Aktualnie używamy mikrofali w wynajmowanym mieszkaniu, ale tylko dlatego, że często się mijamy, niedługo ja będę siedzieć w domu. Czy nie lepiej dołożyć do piekarnika, a mikrofalówkę olać?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bracianka Zobacz post
    Pytanie: Czy nie lepiej dołożyć do piekarnika, a mikrofalówkę olać?
    Wszystko zależy od stylu życia, napiszę tak u nas jest stara tzn dobra, korzysta się z niej częściej niż z piekarnika, indukcję też mam ale to nie jest mikrofalówka tylko kuchnia i nie jest zamienna , nie da się podgrzać herbaty, mleka czy potrawy w kubku czy na talerzu.
    Możecie w ramach kompromisu kupić piekarnik z mikrofalą - taki kombajn, ale jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego.
    Pozdrawiam
    Zawsze możecie przewidzieć miejsce na mikrofalówkę, a dokupić ją później jak uznacie, że jest potrzebna.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    KasiaD72

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Krosno
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    6

    Domyślnie

    Bez mikrofalówki nie wyobrażam sobie kuchni. Przede wszystkim wygoda i możliwość szybkiego podgrzania posiłku

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Mam mikrofalówkę - nie używam wcale...

  5. #5

    Domyślnie

    A u mnie odwrotnie, jest bardzo często używana, mimo że jest indukcja i piekarnik.
    Jak chce coś szybko podgrzać na talerzu szklance czy kubku to jest nie zastąpiona.
    Nie wyobrażam sobie przekładac/ przelewać najpierw do metalowego naczynia a później znów na talerz/kubek, powstaje tylko sterta naczyń do mycia.
    Poza tym w mikrofali podgrzewasz tyle ile aktualnie potrzebujesz.

  6. #6

    Domyślnie

    Mialam podobny dylemat po czym zdalismy sobie z malzem sprawe ze tej ktora mamy nie uzywamy praktycznie wcale, Decyzja zapadla choc kuchnia jeszcze nie urzadzona - miejsce w meblach zostawiam i zbieram na piekarnik parowy .... tez podgrzewac mozna a ile zdrowiej przy tym

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bracianka
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Stalowa Wola
    Kod pocztowy
    37-450
    Posty
    708

    Domyślnie

    No właśnie u nas jest używana obecnie stosunkowo często, ale to nie kwestia upodobań, tylko lenistwo. Zup w talerzach i czegokolwiek w kubkach nie podgrzewam, raczej chodzi o drugie dania, ale w sumie nie wiem czy jest sens kupować mikrofalę tylko po to, żeby raz na jakiś czas drugie danie podgrzać. A obecnie piekarniki elektryczne nagrzewają się szybko i na upartego też można sobie coś odgrzać.

  8. #8

    Domyślnie

    Dokładnie pytanie musisz sobie zadać a nie nam. Ja osobiście używam mikrofalówki nawet często ale z drugiej strony przeżyłbym bez niej. Czyli jeżeli zdarza ci się nie mieć czasu na pewne czynności to polecam, ponieważ zaoszczędzony czas może być duży a jak wiadomo teraz czas to pieniądz.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Możemy oczywiście rozpętać rozmowę innego typu - że kuchenka jest bardzo szkodliwa zarówno niszcząc potrawy, jak i je napromieniowuje przez co stają się rakotwórcze...................tylko po co?
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    A ja wam powiem jaki ja numer odwalam z mikrofalówką
    Rano robię na indukcji cały dzbanek herbaty i przez cały dzień kiedy mam ochotę, mogę sobie filiżankę odgrzać w mikrofali.

    Mikrofali używamy często. A to coś rozmrozić, a to odgrzać, a to popcorn itd. U nas musi być, ale to sprawa indywidualna.

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jare32

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Marki
    Posty
    212

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Możemy oczywiście rozpętać rozmowę innego typu - że kuchenka jest bardzo szkodliwa zarówno niszcząc potrawy, jak i je napromieniowuje przez co stają się rakotwórcze...................tylko po co?
    masz coś na poparcie Twej tezy iż potrawy po użyciu w mikrofali są rakotwórcze???

    u nas mikrofala jest nieodzowna, najszybsze medium do podgrzania, mamy model i z termoobiegiem, piekarnikiem ale rzadko akurat z tego korzystamy

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał jare32 Zobacz post
    masz coś na poparcie Twej tezy iż potrawy po użyciu w mikrofali są rakotwórcze???
    Tak napisałem, bez argumentu niekiedy pojawiają się takie informacje. Sam posiadam i korzystam z mikrofalówki.... informacja o szkodliwości to sarkazm
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jare32

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Marki
    Posty
    212

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Tak napisałem, bez argumentu niekiedy pojawiają się takie informacje. Sam posiadam i korzystam z mikrofalówki.... informacja o szkodliwości to sarkazm
    tylko wiesz, że czasami ktoś to przeczyta i urodzi się z tego nie wiadomo jaki problem

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał jare32 Zobacz post
    tylko wiesz, że czasami ktoś to przeczyta i urodzi się z tego nie wiadomo jaki problem
    No właśnie wiedza z sieci jest ogólnodostępna - ja też to przeczytałem http://zdrowie.wp.pl/multimedia/galerie/art1106.html i co ...nadal jej używam
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  15. #15
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bbettka

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    9

    Domyślnie

    Moim zdaniem mikroifalówkę warto kupić tylko wtedy, kiedy zamierza się często coś odgrzewać. Do gotowania się kompletnie nie nadaje bo to wszystko takie gumowe z tego jest

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bracianka
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Stalowa Wola
    Kod pocztowy
    37-450
    Posty
    708

    Domyślnie

    Ja akurat dla popcornu mikrofalówki na pewno nie kupię - od kiedy pierwszy raz zrobiłam popcorn na oleju z masłem. Bez porównania lepszy i bez porównania mniej odpadów, nigdy mi się nie przypalił - popcorn dla mnie jest akurat argumentem przeciw. A herbata, no cóż, u mnie musi być świeża, jedyne w czym mogę iść na ustępstwo, to zrobienie bardzo mocnej esencji i zalewanie jej wrzątkiem, ale do tego w ogóle mi mikrofalówka nie potrzebna.

    W sumie to wychodzi na to, że jakoś szczególnie nie jest nam potrzebna, tak jak wyżej napisano, niby używamy, ale spokojnie przeżyjemy bez. Chyba po prostu zostawimy miejsce ewentualnie i na razie to miejsce będzie półką.

  17. #17

    Domyślnie

    Interesuje się tematem wiele lat i argumentów za i przeciw szkodliwości jest po równo . Więc szkoda ryzykować !!

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel1212 Zobacz post
    Interesuje się tematem wiele lat i argumentów za i przeciw szkodliwości jest po równo . Więc szkoda ryzykować !!
    Jazda samochodem jest też bardzo niebezpieczna, niemal codziennie ktoś ginie. A schody!!!

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jare32

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Marki
    Posty
    212

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel1212 Zobacz post
    Interesuje się tematem wiele lat i argumentów za i przeciw szkodliwości jest po równo . Więc szkoda ryzykować !!
    a Ty znów o promieniowaniu? a wiesz ile tego lata wokół Ciebie i przez Ciebie?

  20. #20
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    KrashEw

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Bielsko-Białą
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dokładnie wszystko zależy od tego czy masz mało czy duzo czasu na przygotowanie posiłku, mikrofala jest bardzo przydatna w szybkich i łatwych potrawach czy w choćby podgrzewaniu jedzenia ale spora wada jest to, że takie urządzenia przy częstym użytkowaniu szybko się psują i zużywają bardzo dużo energii. Natomiast piekarnik jest narzędziem pracy wszystkich miłośników gotowania, wada: jedzenie znacznie dłlużej sie podgrzewa niż w mikrofali.
    Moim wyborem byłoby doinwestowanie w lepszy piekarnik

Strona 1 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony