dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 8
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 146
  1. #21

    Domyślnie

    raczej nie ma sensu, jakoś tak mikro wychodzą z użycia, nawet kawę podgrzewa się na usb.
    Jedz mniej, bramy raju są wąskie.

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał KrashEw Zobacz post
    takie urządzenia przy częstym użytkowaniu szybko się psują i zużywają bardzo dużo energii. Natomiast piekarnik jest narzędziem pracy wszystkich miłośników gotowania,
    Szybko sie psują? Skąd ta informacja?

    Co do zużywania energii. Elektryczny piekarnik podgrzewa wolniej, więc mimo, że w jednostce czasu zużywa mniej energii niż mikrofala, to ilość jednostek czasu jest większa.

  3. #23

    Domyślnie

    Ja mam mikrofalówkę w domu i muszę powiedzieć że jest to bardzo wygodne rozwiązanie do szybkiego podgrzewania chociażby jedzenia. Są zwolennicy są i przeciwnicy, ja zdecydowanie jestem zwolennikiem

  4. #24
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bluspc

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    45-840
    Posty
    1

    Domyślnie

    Uważam, że mikrofala się przydaje, ale nie jest to sprzęt typu must have

  5. #25

    Domyślnie

    Ja z kolei nie wyobrażam sobie podgrzewania czegokolwiek w piekarniku - mieszkam teraz w 4 osoby, obiad gotowany raz na 2-3 dni stoi w lodówce, każdy sobie indywidualnie podgrzewa porcję kiedy chce. Używamy mikrofali tylko i wyłącznie do podgrzewania, także teraz w nowej kuchni będzie to jakiś najprostszy i tani model zamknięty w szafce nad piekarnikiem.

  6. #26

    Domyślnie

    Moim zdaniem mikrofalówka jest ok. – z resztą – przecież taki sprzęt nie kosztuje tysiąc złotych, tylko 200-300. Zawsze szybko można coś podgrzać. Przydatna rzecz.

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Jeśli używasz mikrofalówki - to kup. Jesli nie - to nie kupuj.
    Nie wiem z czego wynika pomysł, że po przeprowadzce do domu zmienią nam się zwyczaje
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  8. #28

    Domyślnie

    Odkąd nauczyłem się gotować ziemniaki w mikrofalówce, nie wyobrażam sobie, żeby robić to w garnku z wodą.

  9. #29
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    KingaBudownicza

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-043
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bracianka Zobacz post
    Pytanie do tych, którzy już mieszkają - czy wg Was jest sens kupować mikrofalówkę, skoro będziemy mieć indukcję i piekarnik?

    Widziałam tempo podgrzewania na indukcji, dla mnie bomba. Aktualnie używamy mikrofali w wynajmowanym mieszkaniu, ale tylko dlatego, że często się mijamy, niedługo ja będę siedzieć w domu. Czy nie lepiej dołożyć do piekarnika, a mikrofalówkę olać?
    Moim zdaniem nie ma sensu Osobiscie też nie lubię zapachu potraw po mikrofali...

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał KingaBudownicza Zobacz post
    Moim zdaniem nie ma sensu Osobiscie też nie lubię zapachu potraw po mikrofali...
    ?????????????????? To co to za mikrofala która wydziela/zmienia zapach? pierwszy raz słyszę
    Chyba, że tak jak na fot)
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	filing_images_97e518cfe4ac.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	77,0 KB
ID:	308899  
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał KrashEw Zobacz post
    Dokładnie wszystko zależy od tego czy masz mało czy duzo czasu na przygotowanie posiłku, mikrofala jest bardzo przydatna w szybkich i łatwych potrawach czy w choćby podgrzewaniu jedzenia ale spora wada jest to, że takie urządzenia przy częstym użytkowaniu szybko się psują i zużywają bardzo dużo energii. Natomiast piekarnik jest narzędziem pracy wszystkich miłośników gotowania, wada: jedzenie znacznie dłlużej sie podgrzewa niż w mikrofali.
    Moim wyborem byłoby doinwestowanie w lepszy piekarnik
    Może w takim razie mała i prosta mikrofalówka będzie jakimś rozwiązaniem?

  12. #32

    Domyślnie

    Jeżeli na etapie zabudowy nie było miejsca/funduszy na mikrofalówkę, to śmiało wystarczy wolnostojąca. Działa tak samo. Ale im większa, tym lepsza bo łatwiej można duży talerz z jedzonkiem wrzucić. Odnośnie psucia się tych urządzeń - wg mnie to wręcz najtrwalsze z urządzeń AGD.

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sniper Zobacz post
    Odkąd nauczyłem się gotować ziemniaki w mikrofalówce, nie wyobrażam sobie, żeby robić to w garnku z wodą.
    Jak gotujesz?

  14. #34
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Diedra
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Lublin
    Posty
    198

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Jak gotujesz?
    Też chętnie się dowiem. Spróbowałam kiedyś ugotować ziemniaki w mikrofali z przeciętnym efektem. Gotowałam w mundurkach, wyszorowane i mokre wrzuciłam do pojemnika z uchylanym odpowietrznikiem, z odrobiną wody na dnie. Gotowałam z maksymalną mocą ok. 7 minut - wyszły co prawda miękkie, ale dość wysuszone. Masz jakiś skuteczniejszy sposób?

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja kiedyś próbowałam rozpuścić czekolade w mikrofali i ją spaliłam

  16. #36
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bracianka
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Stalowa Wola
    Kod pocztowy
    37-450
    Posty
    708

    Domyślnie

    Się rozrasta wątek, a my na razie stwierdziliśmy, że mikrofali nie będziemy kupować. W razie czego z szafki wyciągnie się naszą wolnostojącą i się użyje.

  17. #37
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar adamfcb
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    530

    Domyślnie

    Dla mnie, najlepszą funkcją mikrofalówki jest rozmrażanie tylko dlatego ją kupiłem.

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Myje się ziemniaka i nakłuwa widelcem z kilku stron. Jeden duży ziemniak to około 5 minut w mikrofali.

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Jak gotujesz?
    Ja ziemniaki obieram ze skórki, kroję na mniejsze kawałki, np. ćwiartki, tak by żaden z boków nie przekraczał 5 cm długości. To ważne, bo mikrofale wnikają w głąb produktów na ok. 2 - 2,5 cm i wprowadzają w drgania zawarte w nich cząsteczki wody, cukrów i tłuszczu. Ruch cząsteczek w wyniku silnego tarcia wytwarza ciepło, które gotuje ziemniaki. Zbyt duże kawałki nie będą gotowane w wyniku działania mikrofal, a przewodnictwa cieplnego (konwekcji) do wnętrza ziemniaka. Dlatego środek ziemniaka będzie gotować się dłużej i nierównomiernie (jak w garnku z wodą), a warstwa zewnętrzna może ulec przesuszeniu. Obranych ziemniaków nie dziurawię, bo nie ma skórki która mogłaby powodować wzrost ciśnienia we wnętrzu ziemniaka. Solę je bezpośrednio i wkładam do szklanej salaterki. Na dno wlewam ok. 1,5 cm wody. Salaterkę bez przykrycia wstawiam do mikrofali, ustawiam moc 800 W i gotuję ok. 13-15 minut. Mi wychodzą identyczne jak po 45 min. gotowania w garnku i wg różnych źródeł zachowują więcej witamin i minerałów, które w tradycyjnym gotowaniu w wodzie są niszczone wskutek wysokiej temperatury, wypłukiwania i rozpuszczania.

    Wiele osób nie wlewa wody, ale niektórzy donoszą, że ziemniaki wychodzą suche - pewnie to zależy od gatunku, wieku ziemniaków i ich stopnia wysuszenia. Osobiście nie testowałem metody bez wody.
    Ostatnio edytowane przez Sniper ; 19-03-2015 o 04:08

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sniper Zobacz post
    Mi wychodzą identyczne jak po 45 min. gotowania w garnku...
    Co to za odmiana?

Strona 2 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony