dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 8
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 146
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Co to za odmiana?
    Odmiana nie ma wielkiego znaczenia. Liczy się moc kuchenki. Na mojej ceramicznej gotują się bardzo długo. U mojej mamy i teściowej na gazie jakieś 20 minut.

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sniper Zobacz post
    Odmiana nie ma wielkiego znaczenia. Liczy się moc kuchenki. Na mojej ceramicznej gotują się bardzo długo. U mojej mamy i teściowej na gazie jakieś 20 minut.
    Odmiana też ma znaczenie

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Odmiana też ma znaczenie
    OK, miałem na myśli fakt, że te same ziemniaki na mojej kuchni ceramicznej gotują się o wiele dłużej niż na gazowej.

  4. #44

    Domyślnie

    Ja u siebie w domu miałam mikrofalę i często z niej korzystałam, gdy przeprowadziłam się mikrofali nie było i nauczyłam się szybko przygotowywać potrafy bez niej, ponoć mikrofala zmienia nieco wartościowość posiłków

  5. #45

    Domyślnie

    To zależy tylko od ciebie. Ja posiadam w domu mikrofalówkę i czasem w ogolę na szybko sobie coś podgrzać a nie czekać na zakodowanie wody i dopiero coś odgrzanie. Wiadomo mikrofalówka bardzo wysusza podgrzewane jedzenie i nie jest zbyt zdrowa. Ale co teraz jest zdrowe?

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Wysusza? Włóż kromkę chleba do mikrofalówki i podgrzej. Będzie sucha?

  7. #47

    Domyślnie

    Mikrofalówka jest potrzebna i to bardzo. Ja ciągle cos sobie w niej podgrzewać by zjeść na szybko. Ponoć jest to nie zdrowe ale ja na to nie patrzę.

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krystek2 Zobacz post
    Ponoć jest to nie zdrowe
    Dlaczego?

  9. #49
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marecki73

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-001
    Posty
    21

    Domyślnie

    da sie obejsc bez mikrofali, ja bardzo ale to bardzo sporadycznie uzywam jej

  10. #50
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar adamfcb
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    530

    Domyślnie

    No widzisz, zależy jak kto żyje. Ja nie chodzę codziennie do sklepu po świeże bułki, kupuję w weekend i mroże po kilka sztuk. Rano wstaję wyjmuję np 3 bułeczki, pyk do mikrofali na rozmrażanie i ciepła świeżutka bułeczka w 3min bez wychodzenia z domu

  11. #51

    Domyślnie

    Ja również uważam iż zależy wszystko od stylu życia danego człowieka. ja mikrofalówkę mam i czasem używam i tyle, po prostu się przydaje bo jest szybka, a nieraz nie ma czasu.

  12. #52

    Domyślnie

    Mikrofalówka nie jest aż taka droga żeby przewidywać czy planować kupno. Fakt miejsce może być już określone że np. tutaj będzie stać mikrofalówka to tutaj będzie kontakt, ale to wszystko.

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Madzik1982 Zobacz post
    Mikrofalówka nie jest aż taka droga żeby przewidywać czy planować kupno. Fakt miejsce może być już określone że np. tutaj będzie stać mikrofalówka to tutaj będzie kontakt, ale to wszystko.
    Zabawne do mojej kuchni kosztuje 2800 zł Bosch HMT35M653- uważasz, że nie jest droga?
    To nie o to chodzi czy jest droga czy tania - ale czy jest potrzebna.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  14. #54
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bracianka
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Stalowa Wola
    Kod pocztowy
    37-450
    Posty
    708

    Domyślnie

    O Dżisas, a co, ona ze srebra zrobiona? Poza tym przepłacasz - jedno kliknięcie w Ceneo i masz w kieszeni 400zł. Popatrzyłam sobie w specyfikację - jedyne czym Twoja mikrofala różni się jakoś znacznie w stos. do mojej, to automatyczne ważenie - ja muszę po prostu wiedzieć, ile mniej więcej co waży. No i wiem, że mikrofale do zabudowy są droższe, niż wolnostojące, ale bez przesady. Bosch nie jest AŻ tak dobry.

  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bracianka Zobacz post
    O Dżisas, a co, ona ze srebra zrobiona? Poza tym przepłacasz - jedno kliknięcie w Ceneo i masz w kieszeni 400zł. Popatrzyłam sobie w specyfikację - jedyne czym Twoja mikrofala różni się jakoś znacznie w stos. do mojej, to automatyczne ważenie - ja muszę po prostu wiedzieć, ile mniej więcej co waży. No i wiem, że mikrofale do zabudowy są droższe, niż wolnostojące, ale bez przesady. Bosch nie jest AŻ tak dobry.
    Jeśli mam wszystkie elementy tej firmy to trudno jest dobrać coś całkiem innego. Żadna firma nie jest dobra - ale jakiś wybór trzeba mieć.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  16. #56
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hanias78

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Skórzewo
    Kod pocztowy
    60-185
    Posty
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krystek2 Zobacz post
    Mikrofalówka jest potrzebna i to bardzo. Ja ciągle cos sobie w niej podgrzewać by zjeść na szybko. Ponoć jest to nie zdrowe ale ja na to nie patrzę.
    No właśnie, jeśli ktoś nie patrzy na to co je - ok, nie widzę większej wygody. Ja jednak jestem stanowczym wrogiem. Dlaczego nie zdrowe? Bo fale radiowe" zabijają składniki odżywcze, jedzonko ciepłe, ale nie ma żadnej wartości odżywczej. Nie polecam.

  17. #57
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Diedra
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Lublin
    Posty
    198

    Domyślnie

    Cytat Napisał hanias78 Zobacz post
    Bo fale radiowe" zabijają składniki odżywcze, jedzonko ciepłe, ale nie ma żadnej wartości odżywczej. Nie polecam.
    Ty na poważnie? Serio uważasz, że fale radiowe, w jakimkolwiek natężeniu, "zabijają" tłuszcze i białka? A może węglowodany? Naprawdę tak myślisz?

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Diedra Zobacz post
    Ty na poważnie? Serio uważasz, że fale radiowe, w jakimkolwiek natężeniu, "zabijają" tłuszcze i białka? A może węglowodany? Naprawdę tak myślisz?
    Uważam , że każdy ma prawo myśleć i poddawać wątpliwości to co ludzie mówią, piszą szczególnie wtedy gdy są takie artykuły i jest ich wiele w internecie http://wolnemedia.net/zdrowie/kuchen...zpieczna-bron/
    Forum to wolność wyboru, a robimy to do czego jesteśmy przekonani uważając, że jest to "Nasza wola"
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  19. #59
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bracianka Zobacz post
    O Dżisas, a co, ona ze srebra zrobiona? Poza tym przepłacasz - jedno kliknięcie w Ceneo i masz w kieszeni 400zł. Popatrzyłam sobie w specyfikację - jedyne czym Twoja mikrofala różni się jakoś znacznie w stos. do mojej, to automatyczne ważenie - ja muszę po prostu wiedzieć, ile mniej więcej co waży. No i wiem, że mikrofale do zabudowy są droższe, niż wolnostojące, ale bez przesady. Bosch nie jest AŻ tak dobry.
    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Jeśli mam wszystkie elementy tej firmy to trudno jest dobrać coś całkiem innego. Żadna firma nie jest dobra - ale jakiś wybór trzeba mieć.
    Zgadzam się z CitiMatic.
    Nasza mikrofala do zabudowy też boscha 1700 zł.
    Za co?? Za idealnie czarne szkło, bez "srebrnego" uchwytu, bo taki sobie sprzęt do kuchni wymarzyłam (piekarnik też) i pod tym kątem wybieram.
    Co do samej mikrofalówki - u nas używana bardzo często i dla nas niezbędna.

  20. #60

    Domyślnie

    Cytat Napisał Diedra Zobacz post
    Ty na poważnie? Serio uważasz, że fale radiowe, w jakimkolwiek natężeniu, "zabijają" tłuszcze i białka? A może węglowodany? Naprawdę tak myślisz?
    Sa różne teorie, aczkolwiek w oficjalnym obiegu chyba nie ma badań, ktore wskazywałyby na tak radykalne zmiany w strukturze jedzenia, jak się tym na co dzien straszy. ALE nie zmienia to faktu, że mikrofalówki wyrabiaja nawyk niezdrowego jedzenia - dania przygotowane "pod mikrofalę" sa często silnie przetworzone oraz konserwowane, a to juz wpływ na składniki odżywcze jedzenia ma na pewno.

Strona 3 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony