dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Naciek na kominie z sadzy

    Witam szanownych kolegow od pewnego czasu tj3 lata borykam sie z problemem sadzy ktora wyplywa z komina dymnego i splywa po kiedys czerwonym kominie z cegly klinkierowej pelnej na dach (Dobrze ze wykonalem go z czarnej dachowki lecz tylko betonowej )Wiec i tak sadza pozostaje widoczna, dlugosc komina fi 16 ksztaltka na calej dlugosci zolta systemowa komin ocieplony welna ponizej kaalenicy, problem w tym ze jest dosc duzy 2,2x0,6 ma trzy wyloty spalinowe i 6 wentylacyjnych , i dym byl wsysany do wentylacji zalozylem H i problem zniknal , pozostal tylko ten zaciek ktory sie systematycznie powieksza , w dachu 4 okna dachowe nie otwierane zima bo wpada sama sadza do pokoi , parapety podworko cale w sadzy, pale piecem ne eko groszek kmg1 z osieka 35 kw, moze to wina temperatury w dzien utrzymuje 43 a w nocy 53 sC , przedluzylem nawet wylot Spalinowy o 0.5 m. rura z nierdzewki ale nic nie pomoglo problem pozostal, moze ktos cos podpowie gzie zrobilem bledy z gory dziekuje dodam jescze ze piec czyszcze co ok3 dni i wymiatam dwa wiadra sadzy pomiszanej z popiolem

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Wszystko było...
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ennego/page884
    800 stron
    Popiół to zjawisko normalne, sadza nie. Dwa wiadra? Tyle to mi się w kominie przez cały sezon nie uzbiera.
    Za duży kociołek, (nie piszesz jaki) za niska temperatura spalin, zimny komin...w tej rurze co dołożyłeś jeszcze lepiej się skrapla... wybierz sobie.
    Poczytaj, poszukaj.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mirek_Lewandowski Zobacz post
    Wszystko było...
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ennego/page884
    800 stron
    Popiół to zjawisko normalne, sadza nie. Dwa wiadra? Tyle to mi się w kominie przez cały sezon nie uzbiera.
    Za duży kociołek, (nie piszesz jaki) za niska temperatura spalin, zimny komin...w tej rurze co dołożyłeś jeszcze lepiej się skrapla... wybierz sobie.
    Poczytaj, poszukaj.
    Wiem wiem ale potrzebuje konkretnego rozwiazania mam kmg1 z osieka dom ma powierzchnie 200 m uzytkowej 3 kondygnacje moze podppwiesz jakies konkretne rozwiazanie bede zobowiazany

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Wiesz co
    Jak dla mnie to jeśli Tobie się nie chce poczytać i pomyśleć to mnie tym bardziej... zapewne łatwiej sadzę wynosić.
    A kociołki KMG-1 są od 17 do 80 kW...

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mirek_Lewandowski Zobacz post
    Wiesz co
    Jak dla mnie to jeśli Tobie się nie chce poczytać i pomyśleć to mnie tym bardziej... zapewne łatwiej sadzę wynosić.
    A kociołki KMG-1 są od 17 do 80 kW...
    Dzieki za pomoc juz zaczalem czytac ..,a moc mojego tak jak pisalem 35kw,

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał margas3292 Zobacz post
    Dzieki za pomoc juz zaczalem czytac ..,a moc mojego tak jak pisalem 35kw,
    Z tego co czytam to podniesc tem.zadana na 60 st.a wentylator na 1-max 2 bieg i wywalic ta rure ktora zalozylem na wylocie dobrze rozumiem?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony