dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie taśma led z czujnikiem ruchu

    Mam pomysl zeby w wc zrobic cos takiego:
    Wchodzac do wc zalancza sie poprzez czujnik ruchu tasma led przy dekorach na na jakis czas , a dodatkowo moge pstryczkiem zapalic swiatlo normalne. W nocy idac do kibelka nie raziloby tak po oczach bo tylko tasiemka by sie zalanczala na ruch. Jak to zmontowac ? Mam do wc tylko dwuzylowy kabel od wlacznika do lampy.
    Powie mi ktos co mam kupic i jak podlaczyc ? Dzieki

  2. #2

    Domyślnie

    Czyli to jest tylko WC ?
    Gdzie chcesz schować zasilacz do ledów. Ile żył doprowadzone jest do wyłącznika ?

  3. #3

    Domyślnie

    To jest tylko wc. Do wlacznika biegnie kabel dwuzylowy i stamtad do lampy sufitowej. Chce to ukryc w zabudowie rur nad ubikacją. I ledy maja byc w tym okienku miedzy geberitem a ta zabudową. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150225_214856_23454.jpg
Wyświetleń:	316
Rozmiar:	80,6 KB
ID:	306288

    Nawet juz kupilech troche kabla i wlozylem do zabudowy jak widac na zdjeciu
    Ostatnio edytowane przez golik83 ; 26-02-2015 o 10:16

  4. #4

    Domyślnie

    To jest stara instalacja elektryczna - nie przeprowadzałeś jej remontu ?
    Jeżeli do wyłącznika masz doprowadzony przewód fazowy oraz neutralny, z niego poprowadź już 3-żyłowy (przy zmianie zasilania, nie będziesz musiał tego odcinka wymieniać) do czujki PIR od niej przewód do zasilacza, z zasilacza przewód 2-dwu żyłowy do taśmy ledowej 12V W zależności od mocy tej taśmy należy dobrać odpowiedni przekrój tego przewodu. Obecną lampę musisz mieć w II klasie ochronności.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony