dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 51
  1. #21
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    emilio2000

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-825
    Posty
    1

    Domyślnie Tylko Kuvings

    Osobiście wybrałem Kuvingsa b6000, ale dopiero po obejrzeniu kilku modeli. Jakość z najwyższej półki a do tego ten duży otwór który zaoszczędza mi mnóstwo czasu.
    Cena tego sprzętu zmusiła mnie do spędzenia sporej ilości czasu nad wyborem. Ostateczenie przekonali mnie znajomi, którzy maja i Kuvingsa i Huroma u rodziców. Jak to określili staruszki mogą się bawić w krojenie ale oni nie mogą sobie pozwolić przy dwójce dzieci na stratę czasu. Poza tym za wąski otwór w kuvingsie chcą około 1500zł, więc po co przepłać. Kuvings daje także 10 lat gwarancji na wszystkie części.

    Mogę polecić sklep internetowy potegasokow.pl, Najpierw uzyskałem bardzo wyczerpujące info przez telefon a jak się zdecydowałem to przywieźli mi do domku (dowożą na terenie Warszawy (możecie się upewnić przez telefon).

    Podobno jest jakiś nowy model, ale tu się już nie wypowiem.

    Pozdro

  2. #22
    Banned
    Agataka

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-568
    Posty
    3

    Domyślnie

    Zgadzam się z powyższą opinią co do wyciskarki Kuvingsa. Ja sama kupiłam ją pół roku temu i nie żałuje ani jednej wydanej złotówki Soki na śniadanie dla 4 osobowej rodziny robię w 10 minut, po prostu wrzucam owoce, parę marchewek i mam świeży zdrowy soczek – dobry zamiennik kawy, a co najlepsze owoce i warzywa można wyciskać na zimno (to się chyba nazywa cold press o ile się nie mylę), a z tego co słyszałam soki wyciskane w ten sposób nie są szkodliwe dla enzymów. Poczytaj sobie o tym!

  3. #23
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Sienka

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-403
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agataka Zobacz post
    Zgadzam się z powyższą opinią co do wyciskarki Kuvingsa. Ja sama kupiłam ją pół roku temu i nie żałuje ani jednej wydanej złotówki Soki na śniadanie dla 4 osobowej rodziny robię w 10 minut, po prostu wrzucam owoce, parę marchewek i mam świeży zdrowy soczek – dobry zamiennik kawy, a co najlepsze owoce i warzywa można wyciskać na zimno (to się chyba nazywa cold press o ile się nie mylę), a z tego co słyszałam soki wyciskane w ten sposób nie są szkodliwe dla enzymów. Poczytaj sobie o tym!
    Czytam te opinie i chyba się skuszę. A powiedz mi, jak wygląda sprawa z myciem takiej wyciskarki? Bo trochę mnie to przeraża… zrobić sok to nic skomplikowanego, sprawa wygląda gorzej gdy przychodzi do mycia takiego urządzenia

  4. #24
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar chemical
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Brzeźnica k. Dębicy
    Kod pocztowy
    39-207
    Posty
    399

    Domyślnie

    Nie kupujcie tanich wyciskarek bo nie radzą sobie dobrze z twardymi warzywami/owocami jak : burak, pietruszka, imbir itp.
    Polecam Cooksense HD 8801 bo takową posiadam lub z wyższej półki Hurom.

    MYCIE - ZERO problemów, wszystko myję pod zimną wodą, przy odrobinie wprawy schodzi do max 5 minut ! najwięcej zabawy z sitkiem, ale jest do tego szczoteczka, czyścisz szybko 2 razy z każdej strony i gotowe. Wszystko składa i rozkłada się błyskawicznie (nie wiem jak inne tanie)

    SOKI - REWELKA, najlepszy wydatek od początku budowy !
    Adoptowana parterówka z241, EAh=15kWh/(m2rok), Pu=97m2.
    Dziennik/nocnik:http://forum.muratordom.pl/showthrea...84#post7346184
    Komentarze: http://forum.muratordom.pl/showthrea...80#post7346180

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000)
    hajnel

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    43-178
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    A ja mam polską eldom PJ600 i jestem zadowolony. Buraki, brokuły przerabia bez problemu....
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...iennik-Hajnela
    Dom z poddaszem z silikatu na płycie fundamentowej... OZC ~6,5kW PPC Panas T-cap, went. mech.
    Grzanych 250m2 podłóg plus garaż tak trochę....

  6. #26

    Domyślnie

    Ja poczytałem sobie fora w celu wyboru wyciskarki, bo nigdy nawet prawdę mówiąc nie widziałem jak wygląda taki sprzęt. No i prawie zdecydowałem się na Huroma lub Kuvings-a, ale w między czasie w jednym z marketów na L. pojawiły się wyciskarki za niecałe 300zł. Kupiłem i jestem bardzo zadowolony. Wyciska także twarde warzywa, jak burak czy marchew.
    Na początku, owszem lubiła się zatrzymać, trzeba było użyć wstecznego biegu lub wyczyścić ją i zresetować. Ale okazało się że trzeba drobniej pokroić te twardsze warzywa, ale to jest kwestia 3-4 razy ciachnąć nożem więcej tego buraka.
    Uważam, że jak na wyciskarkę 7-8 x tańszą z 3 letnią gwarancją to chyba dokonałem bardzo dobrego zakupu. Ale do końca nie wiem czym te droższe w praktyce się różnią.

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Czy naprawdę używacie tych wyciskarek często? Mamy w kuchni Philipsa takiego normalnego wysokoobrotowego ale tego mocnego 700w i to następny gadżet w kuchni mojej żony po ekspresie Dolce Gusto, automatycznym Saeco z młynkiem oraz beztluszczowej frytkownicy nie mówiąc o 2 gofrownicach, czy 2 tosterach.
    Wyciskarka kosztowała kilkaset złotych i leży schowana bo nagle zonie soki nie smakują bo jabłko kwaśne, marchwi nie lubi a burak pleśnią śmierdzi, syn nawę na sok nie popatrzy wiec czasami zrobię 1-1,5 litra soku i ...sam sobie wypijam.Ale sok ani rewelacyjny ani tani.Pewnie zdrowy ale dla jednej osoby szkoda robić.

  8. #28
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciuspala Zobacz post
    Czy naprawdę używacie tych wyciskarek często? Mamy w kuchni Philipsa takiego normalnego wysokoobrotowego ale tego mocnego 700w i to następny gadżet w kuchni mojej żony po ekspresie Dolce Gusto, automatycznym Saeco z młynkiem oraz beztluszczowej frytkownicy nie mówiąc o 2 gofrownicach, czy 2 tosterach.
    Wyciskarka kosztowała kilkaset złotych i leży schowana bo nagle zonie soki nie smakują bo jabłko kwaśne, marchwi nie lubi a burak pleśnią śmierdzi, syn nawę na sok nie popatrzy wiec czasami zrobię 1-1,5 litra soku i ...sam sobie wypijam.Ale sok ani rewelacyjny ani tani.Pewnie zdrowy ale dla jednej osoby szkoda robić.
    Bo ludzi lubią bajery a jak u kogoś coś zobaczy to za punkt honoru musi to mieć a że leży po tygodniu używania z 5 lat to pryszcz

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Od lat chodzi za mną maszyna do wyrabiania i pieczenia chleba ale podejrzewam iż po 5 bardzo drogich bochenkach ( 300zł :5 daje 60zł +składniki) stanie koło beztłuszczowej frytkownicy z której frytek nie da się zjeść.

  10. #30
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciuspala Zobacz post
    Od lat chodzi za mną maszyna do wyrabiania i pieczenia chleba ale podejrzewam iż po 5 bardzo drogich bochenkach ( 300zł :5 daje 60zł +składniki) stanie koło beztłuszczowej frytkownicy z której frytek nie da się zjeść.
    No właśnie tak to wygląda ale jak jesteśmy napaleni na coś to ciężko się opędzić od złych myśli ale są szpanerzy co muszą się pokazać i im jest łatwiej

  11. #31
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar AgaKuba
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Olszyna
    Posty
    460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mam pytanie, jeśli ktoś jeszcze tu zagląda
    Zdecydowałam się na kupno wyciskarki Hurom DT Chef. Nie ma za dużo opinii w internecie,a dręczy mnie jedno pytanie a mianowicie: czytam, ze doskonale radzi sobie z twardymi owocami i warzywami. No, a z miękkimi?? W sezonie mam pełno malin, borówek itp , czy z nich sok też wyciśnie??
    Jeśli trafiłby się tutaj użytkownik tego modelu to mam też pytanie, czy faktycznie dzięki regulacji gęstości soku, otrzymamy taki na prawdę klarowny??
    ----
    Co do sprzętów "gadżetów" to kwestia przemyślenia zakupu.
    Mam ekspres Dolce Gusto - rewelacja! Od roku piję kawę tylko z tego ekspresu. Drogie kapsułki? Szukam promocji i kupuję na zaś.
    Mam tez maszynę do pieczenia chleba. Używam sporadycznie ale czasami poratowała mnie gdy dzieci były chore, z domu wyjść nie można, a chleba brak.

    Tak sobie myślę, ze nie używam sokowirówki. Tzn ostatnio jakieś dwa lata temu ale powód jest tylko taki, że jak dla mnie jest mega dużo mycia i strasznie dużo "zmarnowanych" owoców.
    Ostatnio edytowane przez AgaKuba ; 22-10-2016 o 16:51
    Granat
    Komentarze
    Mieszkamy od 13.04.2012

  12. #32
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Icrdible

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-982
    Posty
    16

    Domyślnie DT chef

    Cytat Napisał AgaKuba Zobacz post
    Mam pytanie, jeśli ktoś jeszcze tu zagląda
    Zdecydowałam się na kupno wyciskarki Hurom DT Chef. Nie ma za dużo opinii w internecie,a dręczy mnie jedno pytanie a mianowicie: czytam, ze doskonale radzi sobie z twardymi owocami i warzywami. No, a z miękkimi?? W sezonie mam pełno malin, borówek itp , czy z nich sok też wyciśnie??
    Jeśli trafiłby się tutaj użytkownik tego modelu to mam też pytanie, czy faktycznie dzięki regulacji gęstości soku, otrzymamy taki na prawdę klarowny??
    ----
    .

    Nie ma najmniejszego problemu z wyciskaniem miękkich. Pewnie że się da klarowny, nawet mleko, masło czy makaron.

  13. #33

    Domyślnie

    Ilość obrotów, sposób wyciskania owoców i moc silnika na to przede wszystkim zwróć uwagę. Osobiście posiadam wytłaczarkę o mocy 200 W. Parametry ma zadowalające. Jest cicha, do tego ma specjalny homogenizator do robienia surówek. Sprzęt ma sporą siłę nacisku a wiadomo im większa tym więcej soku w szklance. A i patrz jeszcze na jak długo producent daje gwarancje urządzeniu.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 31-01-2017 o 22:28

  14. #34

    Domyślnie

    Z myciem nie ma żadnych problemów. Sprzęt jest w 100% rozkładalny i każdy z elementów można przepłukać pod bieżącą wodą - kilka szybkich ruchów, rozkładam i myję!
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 31-01-2017 o 22:28

  15. #35
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    polak123

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-001
    Posty
    4

    Domyślnie

    zelmer, polecam

  16. #36

    Domyślnie

    ja ostatnio kupiłam jakąś na promocji w biedronce i jestem bardzo zadowolona

  17. #37
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Icrdible

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-982
    Posty
    16

    Domyślnie

    Szkoda tylko że taa biedronkowa długo nie pożyje

  18. #38
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Keksik

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-415
    Posty
    11

    Domyślnie

    Większość tych sprzętów tańszych jest niestety robiona tak by podziałać przez chwilę, jak telefony, tablety czy komputery obecnie. Chyba że producent daje gwarancję, to co innego

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał AgaKuba Zobacz post
    Mam pytanie, jeśli ktoś jeszcze tu zagląda
    Zdecydowałam się na kupno wyciskarki Hurom DT Chef. Nie ma za dużo opinii w internecie,a dręczy mnie jedno pytanie a mianowicie: czytam, ze doskonale radzi sobie z twardymi owocami i warzywami. No, a z miękkimi?? W sezonie mam pełno malin, borówek itp , czy z nich sok też wyciśnie??
    Jeśli trafiłby się tutaj użytkownik tego modelu to mam też pytanie, czy faktycznie dzięki regulacji gęstości soku, otrzymamy taki na prawdę klarowny??
    ----
    Co do sprzętów "gadżetów" to kwestia przemyślenia zakupu.
    Mam ekspres Dolce Gusto - rewelacja! Od roku piję kawę tylko z tego ekspresu. Drogie kapsułki? Szukam promocji i kupuję na zaś.
    Mam tez maszynę do pieczenia chleba. Używam sporadycznie ale czasami poratowała mnie gdy dzieci były chore, z domu wyjść nie można, a chleba brak.

    Tak sobie myślę, ze nie używam sokowirówki. Tzn ostatnio jakieś dwa lata temu ale powód jest tylko taki, że jak dla mnie jest mega dużo mycia i strasznie dużo "zmarnowanych" owoców.
    Mam Hurom tylko inny model za 2400. Jeśli nie lubisz sokowirówki bo dużo mycia, tego też nie polubisz. Mycia praktycznie tyle samo. Masz slimak, siateczkę, 3 plastikowe pojemniki z czego jedno jest skomplikowane w myciu, popychaczkę, jakieś 2 plastikowe dziwne elementy. Przed 1.5 miesiąca korzystałem, teraz od ok 3 jest w szafce. Fajny, ale kupa roboty. Mieli wszystko.

  20. #40
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Icrdible

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-982
    Posty
    16

    Domyślnie

    Mam tą samą co Agakuba no i nie wiem gdzie widzisz problem z myciem. Moim zdaniem myje się ją dużo lepiej niż pionowe. Trzeba świadomie kupować rzeczy z których się potem korzysta a nie odstawiać w kąt jak się okazuje że trzeba je umyć. Obiadu też z talerzy nie zjesz bo trzeba pozmywać? Bez przesady. Pod bieżącą wodą zajmuje pare minut a ile frajdy z domowego koktajlu a nie badziewia na mieście za 15 zł na szklaneczkę

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony