dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 55 z 55
Pokaż wyniki od 1.081 do 1.094 z 1094
  1. #1081

    Domyślnie

    Cytat Napisał fenix2 Zobacz post
    Ale co popierasz? Darmową reklamę nie zgodną z regulaminem forum?!
    Popieram jak ktoś pomaga, tworzy mądre treści a nie zajmuje się tylko i wyłącznie nagabywaniem. Bez takich ludzi forum byłoby ubogie wbrew pozorom. A chyba nie o to chodzi. Właściciele tego forum dzięki tego typu ludziom mają cały czas świeże treści na odpowiednim poziomie.

    Zgodnie z regulaminem:

    ) Nie jest dozwolone zamieszczanie wypowiedzi w blogach i na forum lub
    Materiałów, które:
    • zawierają dane osobowe i teleadresowe,
    • są reklamami lub promocją działalności gospodarczej własnej lub obcej
    ,

    I teraz pytanie jak to interpretować...

    Czy jak piszemy o rekuperatorach frapola, thessli. Pompach ciepła tych czy tamtych... i bóg wie jeszcze o czym to co promujemy chyba OBCE działalności?

    Bez przesady, trzeba temperować tych którzy bez sensu spamują i robią ewidentą reklamę! Dobry content marketing też kosztuje więc z głową trzeba do tego podejść...
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  2. #1082

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mat87 Zobacz post
    Panie Tomaszu, kto jest wykonawcą takich domów?
    Jak zrobisz dobrze zaizolowany dom to na prawdę instalując tanie systemy odpowiedzialne za ogrzewanie i wentylację możesz cieszyć się niskimi rachunkami...
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  3. #1083
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    "Adamie - nadsprawności szukasz w technologii związanej z wirami i implozją, czy możesz coś przybliżyć? "

    Te "technologie" maja dla mnie coś z "wiedzy tajemnej" mnie, niestety, niedostepnej.
    Ziemi staram się trzymać.

    Kogeneracja połączona z HHO (są praktyczne działające realizacje - tworzę własną).
    Prace Langmuira, Jutkina i takie tam podobne...
    No, z pewnymi moimi modyfikacjami.
    Bo się da!
    A do tego - mam możliwości warsztatowe i materiałowe.
    Niektóre problemy wałkuję tak od dziesięciolecia...
    Jestem na etapie "uruchomieniówki".

    Nie opisuję tu tego, bo tu się domy buduje, instalacje tworzy - a nie świat zbawia czy dokonuje wynalazków...

    W budzie budowanej w technologii "króla ćwieczka" teraz mieszkam.
    Ze 200W.m2 potrzebuje - to prace MUSIAŁY przyspieszyć!


    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  4. #1084
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Indiana_

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Chrzanów
    Kod pocztowy
    32-500
    Posty
    878

    Domyślnie

    Sukcesów życzę! Też mi się marzy aby zająć się w końcu majsterkowaniem, pomysłów mam tysiące, ale niestety nie mam czasu bo tylko instalacje i klienci, ale robię wszystko by przybliżyć ten czas gdy będę mógł zająć się przerabianiem planów w realne działające projekty.
    Zniechęca tylko fakt, że ruscy i amerykanie wydali tysiące mld dolców i najprawdopodobniej dalej są w głębokiej d... z antygrawitacją. Ale ktoś w końcu musi to odkryć, w końcu już raz się to na Ziemi udało kilkanaście tysięcy lat temu; może teraz akurat nam się poszczęści

  5. #1085
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    Może się i poszczęści, ale chyba nie nam...
    Riese mają otwierać a Hitlerowcy ciekawe badania prowadzili...
    Nawet jak co znajdą to się nie dowiemy...
    W pociągu może co ciekawego leży...
    Jak wymyślą sposób dobrania się do niego tak, aby nam potem kupę złomu pokazać - to go odkopią.
    Opieprzają się z tym nadkładem 8m tak, jakby nigdy żadnej autostrady nie budowali!
    Nam zostaje jedynie ciekawość i nadzieja, ze jaki ochłap pokażą.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  6. #1086
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar Mat87
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Kod pocztowy
    84-200
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Jak zrobisz dobrze zaizolowany dom to na prawdę instalując tanie systemy odpowiedzialne za ogrzewanie i wentylację możesz cieszyć się niskimi rachunkami...
    A masz jakieś konkretne systemy na myśli?

  7. #1087

    Domyślnie

    Witam, jestem nowy w temacie. U mnie reku chodzi dopiero niecaly miesiąc. Powietrze jest ok. Popelnilem jednak podstawowy błąd, drogo nie znaczy dobrze. A mianowicie wybralem firme rekuperatorypl. Przedstawiciel sprzedał sie bardzo dobrze, obiecał zapas filtrów na rok, w trakcie puerwszego etapu wyszlo nieporozumienie i główny z regionu obiecał kolejne filtry na rok. Przy ostatnim etapie jeden ze świeżych pracowników, typ frankensteina uszkodził mi elewacje. Otwor czerpni był zatynkowany wiec pracownik nie zawolal mnie aby to zglosic tylko postanowil na pałę pociąć mi ścianę. Niby wszyscy ubezpieczeni ale od nikogo polisy nie moglem sie doprosic do teraz. Co do filtrow to jakie filtry. A czy cos bylo na pismie? Umowa ustna obowiązuje chyba tylko w kodeksie. Podumowujac nie polecam tej firmy bo same straty.

  8. #1088

    Domyślnie

    Dla mnie większość rozwiązań eco to są w dużym skrócie metody na wnuczka .
    A Klient jawi się jako ten obiekt dla sępów .

    Jak ktos chce to sobie znajdzie motto Mpoplawa z tego forum . Po prostu szach mat.

    Taki przykład .
    Dom lata 90 . Dom nieszczelny jak ser szwajcarski . Na siłę wpychaja WM z rekuperacją . Wiedzą że to nie ma sensu.

    Kogo winić ? Jak dla mnie to popieprzone czasy,

    Tak .Zawsze były . Z tym ze teraz prędkość z jaką zbierają się sępy w dobie internetu , gsm jest porażająca szybka.

  9. #1089
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.476
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał noname2 Zobacz post
    Dla mnie większość rozwiązań eco to są w dużym skrócie metody na wnuczka .
    A Klient jawi się jako ten obiekt dla sępów .

    Jak ktos chce to sobie znajdzie motto Mpoplawa z tego forum . Po prostu szach mat.

    Taki przykład .
    Dom lata 90 . Dom nieszczelny jak ser szwajcarski . Na siłę wpychaja WM z rekuperacją . Wiedzą że to nie ma sensu.

    Kogo winić ? Jak dla mnie to popieprzone czasy,

    Tak .Zawsze były . Z tym ze teraz prędkość z jaką zbierają się sępy w dobie internetu , gsm jest porażająca szybka.
    Moze inny przykład, dom kilkunastoletni, dopóki były stare okna (nieszczelne) było wszystko dobrze (poza zwiekszonym zuzyciem energii ) Po zamontowaniu nowych szczelnych okien tragedia, wilgoc, zaduch pleśń (bo mostki cieplne przy okazji) . Rozwiązanie jest jedno tylko wm z rekuperacją, uzytkownik chce montowac tą instalację, nikt go do tego nie namawia, bo wie ze tak dalej byc nie moze, a mieszkac sie nie da.
    Kazdy przypadek jest inny a generalizowanie (chodzi o te sępy) nie do konca jest prawdziwe.

  10. #1090

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Moze inny przykład, dom kilkunastoletni, dopóki były stare okna (nieszczelne) było wszystko dobrze (poza zwiekszonym zuzyciem energii ) Po zamontowaniu nowych szczelnych okien tragedia, wilgoc, zaduch pleśń (bo mostki cieplne przy okazji) . Rozwiązanie jest jedno tylko wm z rekuperacją, uzytkownik chce montowac tą instalację, nikt go do tego nie namawia, bo wie ze tak dalej byc nie moze, a mieszkac sie nie da.
    Kazdy przypadek jest inny a generalizowanie (chodzi o te sępy) nie do konca jest prawdziwe.
    Dobra.OK.
    To kiedy stosować a kiedy nie ?
    Chałupa nad którą "latają sępy" nie posiada typowej wentylacji grawitacyjnej . W każdym pokoju dokonano 2 krotnego przebicia się przez scianę (2 dziury) .
    2 łazienki (parter i piętro) rury w w poddaszu zakończone kominkiem nad dachem .Kuchnia kratka wywiewna zakończona kominkiem nad dachem i to samo ale pod okap kuchenny

    Okna mają 14 lat . Dwuszybowe . Typowe dla tamtych lat .

    I teraz pytanie . Czy w takich domach opłaca się robić WM z odzyskiem czy nie ?

    Założyć mechaniczną i tylko dodatkowo zwiększyc krotność wentylacji . ?

    Ja bym tylko przysypał ziemią trupa coby "sępy" inny obiekt znalazły.
    Ostatnio edytowane przez noname2 ; 18-07-2016 o 18:56

  11. #1091
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    ja bym reku nigdy nie zakładał bo przecież baba sama sobie wentyluje i oczywiście cały dzień okna otwarte a na wieczór się dre że zimno , i po co to to

  12. #1092
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał berthold61 Zobacz post
    ja bym reku nigdy nie zakładał bo przecież baba sama sobie wentyluje i oczywiście cały dzień okna otwarte a na wieczór się dre że zimno , i po co to to
    Moja szybko zrozumiała, ale jak sobie pościelesz...

  13. #1093

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Moja szybko zrozumiała, ale jak sobie pościelesz...
    A jak Liwko wytłumaczyłeś

  14. #1094
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    A jak Liwko wytłumaczyłeś
    Zwyczajnie, powiedziałem i zrozumiała

Strona 55 z 55

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony