dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    xmichal79x

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Łódź / Bedoń
    Kod pocztowy
    95-020
    Posty
    28

    Domyślnie Zimne parapety, wieje pod oknami

    Witam,

    Od kilku miesięcy mieszkamy w nowym domu, i niestety ujawnił się probelm z montażem okien i parapetów. Otóż zimą zdecydowanie było czuć chłód "od okien", a przy dokładniejszym sprawdzeniu czuć lekki podmuch dochodzący z pomiędzy okna a parapetu. Dodatkowo parapety wewnętrzne są zimne (z konglomeratu), a chyba nie powinny być?
    Nie wiem do kogo zgłosić usterkę, bo okna montaż okien wykonała inna ekipa, inna ekipa montowała parapety zewnętrzne i inna wewnętrzne.
    Czy mogę to jakoś sam uszczelnić bez robienia totalnej demolki?Na zewnątrz są parapety blaszane, więc najłatwiej w razie czego było by je zdemontować i dopryskać pianki, ale może są jakieś listwy uszczelniające do montażu od wewnątrz ? tylko że taka listwa nie zlikwiduje problemu zimnego parapetu..
    Czekam na wszelkie pomysły i porady, bo od września poszło nam już 1300 m2 gazu, a dom raczej dobrze ocieplony (15cm styro, okna 3 szybowe), temp. w srodku ustawiona na 21 st C, a przy dużych mrozach w okolicy okien 18-19 st.

  2. #2

    Domyślnie

    Sam budowałeś czy budowała to firma ?

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    xmichal79x

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Łódź / Bedoń
    Kod pocztowy
    95-020
    Posty
    28

    Domyślnie

    Sam, metodą gospodarczą, czyli do każdego etapu szukałem wykonawcy. Nie robiłem tych okien własnoęcznie, robiły to wynajęte firmy, i nie wiem nawet do której się odzwać, od parapetów wewn. zewn czy samcyh okien?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Trudno zgadnąć kto zawinił i kogo teraz prosić o pomoc. Na pewno ten kto montował parapety mógł ewentualny, wcześniejszy błąd naprawić. Na ile widuję montaże w takim "systemie gospodarczym" - to wszystkie trzy ekipy mogły się nie popisać. Okniarze nie zapianowali dołu wcale, parapeciarze swoje też tylko co wsunęli i zostawili. Ja bym na początek jednak demontował konglomerat, bo da najwięcej możliwości poprawek (to że zimny to normalne - to kamień i zawsze jest chłodniejszy od otoczenia.
    Ps. A może masz fotkę z montażu okna (przed parapetami)?
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał xmichal79x Zobacz post
    Sam, metodą gospodarczą, czyli do każdego etapu szukałem wykonawcy. Nie robiłem tych okien własnoęcznie, robiły to wynajęte firmy, i nie wiem nawet do której się odzwać, od parapetów wewn. zewn czy samcyh okien?
    Nie bardzo nawet masz do kogo się odezwać, bo każdy z tych trzech wykonawców będzie zwalał na kogoś innego.

    Ale osobiście też bym zaczął - tak jak ci już napisał finlandia - od parapetu wewnętrznego.

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    homecactus

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    922

    Domyślnie

    A po co zaczynać od wewnętrznego, skoro chłód nie wieje z wewnątrz tylko z zewnątrz.

    Brakuje pewnie piany przy montażu parapetu zewnętrznego.
    Dodatkowo, żeby nie wiało, szczelinę między oknem a parapetem, która zawsze jest (nawet jeśli ma pół mm) możesz zasylikonowąć.
    u mnie też nieco nawiewało, takie sylikonowanie bardzo pomogło.

    pzdr

  7. #7

    Domyślnie

    chłód wieje bo jest nieszczelność i wbrew pozorom łatwiej naprawić przez demontaż i ponowny montaż parapetu wewnętrznego niż zewnętrznego

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    homecactus

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    922

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    chłód wieje bo jest nieszczelność i wbrew pozorom łatwiej naprawić przez demontaż i ponowny montaż parapetu wewnętrznego niż zewnętrznego
    Niekoniecznie tylko łatwiej wykuć parapet i go na nowo zamontować.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał homecactus Zobacz post
    Niekoniecznie tylko łatwiej wykuć parapet i go na nowo zamontować.
    Tutaj mówimy o kliencie, który już mieszka w tym domu.

    Czyli prawdopodobnie ma już zrobione ocieplenie i elewację na "gotowo".

    I myślę że dlatego "nikt ważny" napisał , że łatwiej zdemontować i ponownie zamontować parapet wewnętrzny. Bo łatwiej naprawić kawałek szpaletu i ściany wewnątrz, niż "naprawiać" elewację.

  10. #10

    Domyślnie

    nie tylko o to. Wiekszosc bledow dotyczy montazu parapeu wewnetrznego. Czesto przy jego montazu usuwa sie spod okna piane, zwlaszcza w narozach okna. Dlugo by opowiadac co mozna przy tym schrzanic. Zrobisz jak uwazasz.od zewnatrz czesto nie masz szansy dostac sie do mniejsca gdzie zostal popelniony blad

  11. #11
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    xajrips

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Grabowno
    Kod pocztowy
    00-022
    Posty
    9

    Domyślnie

    jesli dlugo czekales z zatynkowaniem pianki to mogla stracic walory i dlatego Ci wieje, u sąsiada tak bylo ze założyli okna i czekali blisko 6 miesiecy z otynkowaniem z zewnatrz bo wyjechali spowrotem za granice i nikt im nie powiedzial co sie moze stac i przez to pozniej im ten przewiewalo. No ale tak to jest , czlowiek sie uczy na bledach jak dobrze montować

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Dlugie czekanie ma swoje wady, ale nie odważył bym się zrzucać na nie całą winę. Jako wykonawca bardziej obstawiam błędy pianowania parapetow i okna.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  13. #13

    Domyślnie

    nie ma sensu się zastanawiać i głowić co tam się dzieje. Trzeba po prostu wymontować parapet i zamontować prawidłowo uszczelniając to czego tam na pewno nie ma.

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    xmichal79x

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Łódź / Bedoń
    Kod pocztowy
    95-020
    Posty
    28

    Domyślnie

    Dzięki za wszystkie odpowiedzi.
    Niestety nie mam zdjęć po montażu parapetów wewnętrzynych. Po ich zamontowaniu tynk był położony w przeciągu 2 tyg. więc to chyba nie długo ?
    Na zewnątrz mam parapety blaszane, czyli taknaprawde podgiętą blachę i myślałem, ze łatwiej będzie to zdemontować i ponownie założyć, ale skoro wszyscy piszecie , że lepiej zacząć od wewnętrznych to tak zrobie. Spróbuje najpierw odezwać się do wykonawcy i zgłosić reklamację, nawet jeśli będzie zganiał na pozostałe ekipy , to faktem jest, że on też spaprał swoją robotę i powinien to naprawić. Niestety jak już ktoś napisał, dom jest już wykończony i w nim mieszkamy, więc obawiam się, że przy takim skuwaniu, oprócz oczywistego tynkownia, mogą jeszcze poniszczyćpodłogę itp.
    Kurwicy dostaje, bo podczas wczorajszej wichury wiało praktycznie spod każdego okna, co za partacze...

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar julo23
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Z-cie
    Posty
    651
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Ja mam jedno okno balkonowe ale nie ma balkonu tylko ma być barierka. Wiec jest też parapet wewnętrzny.
    W tym właśnie oknie jako jedyne czuć bardzo zimno od dołu - podłogą.
    Przeczytałem ten wątek i musze stwierdzić że też miałem piankowane okna dużo wcześniej - ok. pół roku a dopiero ocieplony z zewnątrz budynek.
    W moim wypadku jak dobrze rozumiem należy zdjąć parapet zew. i usunąć starą piankę i uzupełnić nową ? Czy jeszcze na coś zwrócić uwagę ?
    Dziennik budowy - dom w wierzbówach

    Komentarze do dziennika

    Piec SAS Multi 23kW ST-450 zPID, bojler 250L, podłogówka 100m2 (850mb rurek fi 14), 2x zawór 4D, 2x sterownik st-61 Sterownik pokojowy st-280, - skonfigurowana pogodówka.
    powierzchnia użytkowa ok. 180m2, + 50m2 garaż, + piwnice ok 90m2 (kubatura obecnie ogrzewana ok. 900m3)
    ściany 30cm porotherm, ocieplenie 10cm styr. 0,031. wełna 20cm, okna 0,7W/m2K, piwnice i fundamenty ocieplone 5cm styro.

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał julo23 Zobacz post
    Ja mam jedno okno balkonowe ale nie ma balkonu tylko ma być barierka. Wiec jest też parapet wewnętrzny.
    W tym właśnie oknie jako jedyne czuć bardzo zimno od dołu - podłogą.
    Przeczytałem ten wątek i musze stwierdzić że też miałem piankowane okna dużo wcześniej - ok. pół roku a dopiero ocieplony z zewnątrz budynek.
    W moim wypadku jak dobrze rozumiem należy zdjąć parapet zew. i usunąć starą piankę i uzupełnić nową ? Czy jeszcze na coś zwrócić uwagę ?
    Dodatkowo wykonać wiatroizolację i ... spać spokojnie

    Pozdrawiam

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marecki73

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-001
    Posty
    21

    Domyślnie

    Znam ten ból kolego, sam się nadziałem na te problemy przy wymianie okien swego czasu, poczytaj sobie w sieci o ciepłym montażu, poszukaj na YT filmów na ten temat, jest cała masa poradników jak wykonać ciepły montaż okien, może jeszcze coś Ci się z tego przyda

  18. #18

    Domyślnie

    Dobrze byłoby gdybyś mógł tę nieszczelność pokazać naocznie, czy możesz zidentyfikować, w którym dokładnie miejscu ma miejsce nieszczelność i wskazać je do reklamacji?

    Ciepły montaż przy oknach to oczywiście sprawa kluczowa, najbardziej szkodzi (finansowo) ucieczka temperatury w czasie zimy.

  19. #19

    Domyślnie

    jak znam życie po bokach - mylę się ?

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Swiru201

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Radzymin
    Kod pocztowy
    05-250
    Posty
    13

    Domyślnie

    Witam, mam pytanie otóż borykam się z podobnym problemem i wadliwie zamontowanymi oknami balonowymi . Po prostu mam duzy mostek termiczny spowodowany nie ociepleniem góry balkonu i kiepskim montażem okien gdyż stoja one na trzech dyblach przy podstawie i wylewką balkonu od wylewki pokoju odgradza przekładka z 5 cm styropianu. Gorzej że na balkonie płytki i wszystko już wykończone . Czy można zastosować taki zabieg aby skuć wylewke pod oknem w głąb balkonu jakieś 7 - 10 cm na głębokość 7 cm czyli tyle ile wylewką i w tą szczelinę wcisnąć taki blok z xps jeśli da radę albo wypełnić to jakims izolatorem typu polynor odciac nadmiar z wierzchu zakleić styrodurem a potem hydroizolacja siatka klei płytki . Wiem że jest to półśrodek ale nie wiedzę póki co możliwości skucia i roboty od ppczTku balkonu.
    Pozdrawiam

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony