dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Woda z deszczówki do budowy domu ? tak czy nie ?

  1. #1

    Domyślnie Woda z deszczówki do budowy domu ? tak czy nie ?

    Witam chciałem zapytać czy mogę zastosować wodę deszczową z zbiornika do budowy domu (stan surowy otwarty)?? Czy jest jakaś różnica między zastosowaniem wody zwykłej sanitarnej z kranu ??
    Woda deszczowa może być zakwaszona ? lub może wpływać na trwałość połączeń między bloczkami porothemru ?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Idealnie jak woda by była bez żadnych składników, tj destylowana.
    Z wodociągu jeśli ma chlor to się nie nadaje.
    Deszczówka zawiera związki "siarki" miro ilości .. kraniczanka z własnej studni ..

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Slyder

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Skierniewice
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    398

    Domyślnie

    czy wy tak na poważnie czy po prostu se jaja robicie.

  4. #4

  5. #5

    Domyślnie

    czyli deszczówka może się okazać że nie spełnia normy ?? bo strasznie dużo tych artykułów podałeś z googla i nie jest jasno stwierdzone

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Deszczówka ? najbliżej jest woda bez chloru z kranu, idealnie destylowane.. ale to już była by przy domku lekka fanaberia.

  7. #7

    Domyślnie

    Nie wiem co ma ten z arabskim nickiem powyżej na myśli ale deszczówka w porównaniu do kranówy lub wody ze studni to była w moim przypadku przepaść w czystości i klarowności wody, na korzyść deszczówki - te pozostałe to wyglądały przy niej jak za przeproszeniem - poranna uryna, również zamarzanie deszczówki a kranówy to były inne temperatury - ta druga to jak słona mineralna marzła parę st. poniżej zera, a wcale w mojej okolicy nie ma złej wody w kranie, nie porównując obu nie zdawał bym sobie sprawy jak wygląda czysta woda i co piję na co dzień.

    Tak, że jeżeli potrzebujesz to spokojnie możesz brać - ja do tynkowania wnętrza za niedługo podłączam dwa zbiorniki po kubiku do rynny i łapię prosto z dachu czystą, wiosenną wodę, po jednym porządnym deszczu będzie ile potrzeba.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Chodzi, aby nie zawierała związków siarki, oraz nie miała chlorków itp..

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał szala18 Zobacz post
    Witam chciałem zapytać czy mogę zastosować wodę deszczową z zbiornika do budowy domu
    Nadaje się - wiele domów tak zbudowano i nie mają z nimi najmniejszego problemu, zawartość związków w wodzie jest znikoma, więcej przewidują normy w cemencie więc nie masz się co martwić.
    Oby tylko nie było w niej organizmów żywych typu żab czy jaszczurek bo zrobisz im "sarkofag" w spoinach
    Pozdrawia"
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  10. #10

    Domyślnie

    Nie nadaje się...
    Jest to woda miękka z dużą zawartością siarki i innych składników biologicznych. Każdy producent materiałów budowlanych opisuje w kartach technicznych, że woda ma być czysta "czytaj z kranu" i zimna.

    Miękka woda sprzyja rozwojowi wykwitów wapiennych, spowalnia wiązanie zapraw cementowych i osłabia ich wytrzymałość.
    ===========================

    Piec SAS Multi 17kW ST-450 zPID, Pompa ciepła Hewalex PCWU 200K - 2,3 kW, wymiennik ciepła Sondex, podłogówka 100m2, Sterownik pokojowy st-280, Rekuperator Brink Excellent 400
    powierzchnia użytkowa ok. 170m2, + 60m2 garaż
    ściany 24cm Ytong, ocieplenie 15cm Austrotherm Fasada Premium 0,031. wełna 30cm, podłoga na gruncie 20cm styropian

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony