dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 21 z 21
Pokaż wyniki od 401 do 407 z 407
  1. #401
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Szczerze mówiąc sam mu kazałem wyczyścić EGR., był mocna zapchany. Gdzieś wyczytałem, że zabtudzony EGR potrafi dławić silnik. Wymiana świec była już wcześniej wcześniej. Od nowości jeszcze nie były wymieniane. Jeźdżę tym vanem od 10 lat chyba w najbliższej przyszłości trzeba będzie wymienić go na jakiś inny, nowy model. Tylko jaki, może tym razem z silnikiem benzynowym?
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  2. #402
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Zapycha ci się tłumik. Przepala się i taki efekt. Przejedź się w nocy i sprawdź, czy z rury nie lecą iskry.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  3. #403

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Pacjent to Fiat Scudo 2.0 JTD. Z Hondą wszystko w porządku. Dzisiaj ponownie odwiedziłem mechanika, po odczytaniu błędów wyszło że ciekną wtryskiwacze. Temperatura silnika delikatnie po wyżej 90oC, płynu chłodniczego nie ubywa. We czwartek mają testować, które są do wymiany.
    Jakie jest ciśnienie paliwa (w czasie dławienia) na dynamicznych logach? Jak wtryski, to wymieniłbym wszystkie, żeby nie wracać do tego tematu.

  4. #404
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Zmuszony jestem jednak rozejżeć się za nowym vanem. Na tapecie mam pojazd z 115 konnym silnikiem 1.6 blue HDI. Dostępny jest w Peugeotach, Citroenach i Toyocie.
    Z tego co słyszałem to w Parterze i Dispatch-u występują jakieś problemy z elektroniką. Może ktoś z Was forumowiczów jeździ autem z podobnym silnikiem i mógłby się ze mną podzielić wrażeniami?
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  5. #405

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Zmuszony jestem jednak rozejżeć się za nowym vanem. Na tapecie mam pojazd z 115 konnym silnikiem 1.6 blue HDI. Dostępny jest w Peugeotach, Citroenach i Toyocie.
    Z tego co słyszałem to w Parterze i Dispatch-u występują jakieś problemy z elektroniką. Może ktoś z Was forumowiczów jeździ autem z podobnym silnikiem i mógłby się ze mną podzielić wrażeniami?
    Zmuszony, dlaczego?
    Jak masz kase na nowy, to kupuj i eksploatuj w/g zaleceń producenta (instrukcja) i reaguj zanim się coś wys.a.
    To jakiego producenta wybierzesz niema znaczenia.

  6. #406
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Pytanie z innej beczki. Chciałbym się dowiedzieć (i doradzić) czy ktoś z Was korzysta z programów leasingowych typu Smart Plan, gdzie klient spłaca tylko kwotę rzeczywistej utraty wartości pojazdu. W praktyce miesięczna rata to mniej więcej 1% wartości auta, przy zerowej wpłacie własnej, jeszcze mniej przy wkładzie własnym 10%. Korzystacie z takiego, czy podobnego rozwiązania?

  7. #407
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.778

    Domyślnie

    Smart Plan to chyba nazwa systemu finansowania Toyota / Lexus.
    Wygląda to tak, że klient wypożycza samochód np. na 3 lata i po tym okresie oddaje samochód w nienagannym stanie.
    Są dwa punkty istotne:
    - roczny limit kilometrów (przebieg)
    - stan oddawanego samochodu.
    Czy to jest 1% czy mniej (raczej nie mniej niż 1%) to zależy od danej firmy samochodowej.
    Czasami jest to 1% netto od wartości brutto samochodu.
    Czy wpłata wynosi 0% czy 10% to czasami zależy o modelu.
    Jak model ma wzięcie to warunki finansowania są gorsze.
    Oddawania samochodu - na forach samochodowych jest na ten temat trochę informacji.
    Jest check lista wg której oddawany samochód jest sprawdzany.
    Za każdą usterkę klient musi dopłacić przy zwrocie samochodu po okresie użytkowania.
    Np. samochód wymyty przez klienta a salon pobrał np. 500 PLN za "czyszczenie samochodu".
    Każda rysa lakieru, rysa na feldze która nie mieści się w standardzie powoduje dużą dopłatę .

    Generalny przebieg na trzy lata to często 30.000 km (10 tkm rocznie)
    i ten przebieg się deklaruje na wstępie.
    Są duże kary za przekroczenie limitu kilometrów. Może nawet do 1 PLN za każdy przekroczony kilometr ustalonego przebiegu.
    Im większy limit kilometrów tym większe miesięczna rata.

    1% rocznie przy 0% wpłaty to znaczy że samochód po trzech latach straci mniej niż 36% ?
    Może w szczególnym przypadku tak być.
    Toyota na niskie miesięczne wpłaty..
    Przecież salon / firma samochodowa nie może dokładać do biznesu.
    Te samochody wracają do klientów.

Strona 21 z 21

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony