dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 13
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 247
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    carver

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Posty
    1.084

    Domyślnie Czy możemy zrobić coś jeszcze?

    Aukcja jest bez wątpienia sukcesem, raczej nikt w najbardziej optymistycznych założeniach nie zakładał kwot pięciocyfrowych Sukcesem jest też dość szeroko i długoterminowo zaplanowana akcja pomocy zorganizowana przez Redakcję. Jednak czasu do 26 września, gdy uroczyście ma zakończyć się całe to "zamieszanie" nie można wypełnić jedynie trwającą aukcją. Choćby nie wiem jak bardzo szalone pomysły przychodziły nam do głowy, zbliżamy się do kresu finansowej wydolności licytujących. Jest nas zwyczajnie zbyt mało...

    Pomysły z akcją umieszczania linków w stopkach przyczyniają się do rozsiewania dobrych wiadomości po forum. Próby zainteresowania forumowiczów poprzez wklejanie apeli w poszczególnych wątkach zostały odebrane jako spamerstwo. Zainteresowanie tematem pomocy firm jak dotąd nie przynosi widocznych efektów. Według mnie musimy przemyśleć co możemy zrobić, by szerzej zaangażować forumowiczów i dotrzeć do firm.
    Tak, wiem... z firmami za późno. Będą dysponowały środkami dopiero w okolicach końcówki roku. Ale może znaleźlibyśmy sposób na rozpropagowanie działań non profit? Czy na przykład tytuł honorowy nadawany przez FORUMOWICZÓW miałby dla takich firm wartość samą w sobie?
    Oczywiście nie myślę o wydrukowaniu iluś set dyplomików, bo traci to wtedy jakikolwiek sens. Trudność w zdobyciu takiego tytułu podwyższa jego wartość, a tym samym prestiż tytułu. Moglibyśmy wręczać taki tytuł raz do roku za działalność non profit na forum. Najbliższy termin to oczywiście 26 września Osobiście zobowiązuję się do ręcznego wykonania zaprojektowanej wcześniej statuetki, którą podczas uroczystości moglibyśmy wręczyć firmie, dla której celem nie jest jedynie wynik finansowy...

    Nie chcę zaśmiecać wątku aukcyjnego, stąd też oddzielny temat. Mam nadzieję, że będzie przesiąknięty równie wspaniałą i kreatywną atmosferą budowania rzeczy wielkich Kiedyś myśleliśmy o fundacji, chyba nigdy nie byliśmy tak bliscy realizacji tego pomysłu

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Fajny pomysł dla firm. Myślę czy Redakcja nie mogłaby np. przygotować artykułu na łamach drukowanej wersji Muratora wraz z logiem firm wspierających akcję. Dużym logiem
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    carver

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Posty
    1.084

    Domyślnie

    Dzięki Nef
    Z pewnością równolegle do działań non profit będzie szła reklama. Co według mnie najważniejsze, żeby sobie "kupić" forumowiczów trzeba będzie się troszkę natrudzić

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Forumowiczów nie trzeba kupować Ale można im sprzedać cegiełki na Wielki Zlot Forumowiczów we wrześniu za jakieś niewielkie pieniądze - np. 20 pln
    I przeznaczyć je dla Dziewczyn.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    carver

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Posty
    1.084

    Domyślnie

    Kolejny pomysł... Kup pan cegłę...

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Nieduża kasa, a na Zlot wielu ludzi przychodzi. Bardzo wielu. Trzeba to wszystko tylko dobrze zorganizować.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    carver

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Posty
    1.084

    Domyślnie

    Myślę, że paletę cegieł z odpowiednią "aplikacją" udałoby się opchnąć i w tym momencie nie żartuję

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Myślę, że tak
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Bilety wejścia na Zlot ....Ale Zlot musi być z przytupem ....Redakcjo? Czy nie posuwamy się za daleko? (kwestie finansowo-prawne)
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    carver

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Posty
    1.084

    Domyślnie

    Byłaby Fundacja, nie byłoby problemu...

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Prawda? A tak trzeba będzie pokombinować. Mnie się już nie chce o tym mówić ...tyle lat ...jak krew w piach.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Pomysły fajne... ale, są nie tylko dziewczynki.. jest Stefek, jest Tomek, są inni forumowicze... i o ile aukcja ta czy inna jest dla forumowiczów, to publikowanie jej na łamach ogólnopolskich w formie papierowej może przynieść skutek rejestrowania się na FM osób potrzebujących, tylko po to , aby mieć możliwość skorzystania z pomocy... czy to aukcji, czy w innej formie...
    I oby nie okazało się, że co chwilę będzie prośba o wsparcie i bieganie po różnych wątkach... Dopiero forum budowlane mogło by zmienić się na potrzebujące. A dotychczas budowałeś dom, dzieliłeś się swoimi doświadczeniami, pokazywałeś swoje rozwiązania, realizacje, podpowiadałeś, pomagałeś innym, i czasami też możesz potrzebować pomocy... Chyba dla Tych osób powinna pójść pomoc...

    Nie wiem....

    A statuetka, czy dyplom w biurze takiej czy innej firmy nie jest zła... z odpowiednim logo Muratora...
    Opłata za zlot... mnie się nie bardzo podoba.. możesz pomóc w tej czy innej kwocie, tu i teraz, masz możliwości i chęci pomagasz.... bo chcesz... a nie bo musisz...

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    carver

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Posty
    1.084

    Domyślnie

    Nasze działania nigdy nie ograniczały się wyłącznie do jednego potrzebującego i nic w tej kwestii się nie zmieni. Cały czas jednak brakuje sformalizowanego sposobu działania- Fundacji... Tylko Fundacja mogłaby w systemie ciągłym realizować wszelkie akcje. W każdym innym przypadku nasze działania będą bardzo dobrze przygotowaną improwizacją. Myślę, że już wystarczająco dobrze udowodniliśmy, że potrafimy działać nie oglądając się na nikogo.

    Jeśli chodzi o pomoc dla osób, które będą jej oczekiwały tuż po zarejestrowaniu się na forum, to forumowiczem nie zostaje się po kilkunastu wpisach w wątkach, które umarły pięć lat temu. Powinniśmy jasno określić zasady. Opinię o podjęciu działań pomocowych powinni podejmować najbardziej doświadczeni i otrzaskani forumowicze, ewentualnie zasięgając opinii osób, które mogą zweryfikować wszelkie dane w realu. Wszelkie konsultacje tej Kapituły powinny być utajnione, tak by osoby te nie były narażone na jakiekolwiek naciski, lobbing i ewentualne odgrywanie się za nieprzychylne decyzje. Każda sprawa jest inna, inni są ludzie. To są działania miękkie i nie wszystko da się określić w regulaminach, dlatego podejmujący decyzje powinni mieć doświadczenie, kierować się dobrem i prawdą.
    No to się wypowiedziałem

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Kendra

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    1.987

    Domyślnie

    mogę jeszcze coś zrobić, niewielkiego no ale napisałam o tym do Redakcji, bo tu potrzebna jest też pomoc Redakcji -w sensie organizacyjnym na razie nie ma odpowiedzi, no zobaczymy

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Witajcie dobrzy ludzie
    Wczoraj nie mogąc zasnąć troszku myślałem nad tym, co by tu jeszcze zrobić, żeby zebrać całą potrzebną dla księżniczek kwotę, lub choćby jak najbardziej się do niej zbliżyć. Strzałem w dziesiątkę okazał się pomysł wspólnej puli na lalki, przeczytałem również petycję carver i w pełni się zgadzam. Ja wpadłem na jeszcze inny pomysł, który być może ożywi nieco licytację. Jak wiemy nie wyznaczono jeszcze terminu zakończenia aukcji i bardzo dobrze bo sama aukcja powinna trwać, aż uda się zabrać wszystkie pieniążki, a myślę, że do tego 26.09 jest to całkiem realne. Ja zmieniłbym nieco formułę tej aukcji, bo wg mnie w tej formie nasze możliwości są na wyczerpaniu. Pomysł mam taki, że wyznaczamy datę zakończenia licytacji poszczególnych fantów na np 15dni, bo w tej chwili lista fantów jest ogromna, nieczytelna i właściwie utknęła nieco w miejscu. Wyznaczenie terminu dla fantów powinno ożywić licytację, spowodować dołączenie się aukcyjnych strategów, itp. Oczywiście zakładam, że nowe fanty będą cały czas dodawane do listy i jak te z góry już zostaną zlicytowane, to cały czas będzie zabawa z licytowaniem kolejnych.
    Myślę, że to nie tylko zwabi tych, którzy nie mają za wiele, a byli by w stanie dołożyć przysłowiowa dychę, ale i pozwoli tym co już utknęli w licytacji na jakiś wysokich kwotach odbudować swój budżet i w kolejnym miesiącu wejść w coś innego. Co o tym myślicie?

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Nie jestem kolekcjonerem statuetek, ale taka prawdziwa "cegiełka" z odpowiednią dedykacją to niezły pomysł na gadżet
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Mmelisa
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    13.580

    Domyślnie

    map78, tez o tym jakis czas temu pisalam
    moim zdaniem to bardzo dobra propozycja, bo fant przybywa, a inne stoja w miejscu..

    wystarczy wyznaczyc date konca aukcji danego fanta i lecimy dalej

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    RD2011

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Wieś
    Posty
    933

    Domyślnie

    Carver !
    Tak - ująłeś to bardzo dobrze - uważam,że pWiele osób też tak czuje !
    Tak - podpisuję się pod tym co napisałeś - bez powtarzania się !

    Ufam ,że dojdzie do działania w " zgodzie z prawdą i dobrem"

    Pozdrawiam Wszystkich Działających !

  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    RD2011

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Wieś
    Posty
    933

    Domyślnie

    map78 , Mmelisa - bardzo dobry organizacyjnie sposób

    na właśnie tak prowadzenie kolejnych licytacji i w efekcie " dobicie"

    do celu - czyli uzbierania kwoty potrzebnej dla Juleczki i Karolinki !

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Kendra

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    1.987

    Domyślnie

    ja bym sobie taką cegiełkę na budowie wykorzystała i zawsze by mi przypominała o tej akcji i o Was
    np. przy budowie grilla, wrzucić do ogrodzenia - użyć i wyeksponować

Strona 1 z 13

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony