dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 67 z 67

Domyślnie

Cytat Napisał kamil150592 Zobacz post
    Ok, wielkie dzieki, teraz już mam trochę jaśniejszy obraz tego wszystkiego, pojade jeszcze do tej firmy i pogadam, zobaczę co mi powiedza
    Byłeś, pogadałeś, kupiłeś tą pompę?

Nie ma wielu użytkowników tej pompy w internetach (tu na forum znalazłem dwóch, jedno-postowych czyli wiadomo, ściema. No ale czas leci, może ktoś coś jeszcze?

Pozdrawiam
    Karol

DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

Domyślnie

Cytat Napisał karster Zobacz post
    Byłeś, pogadałeś, kupiłeś tą pompę?

Nie ma wielu użytkowników tej pompy w internetach (tu na forum znalazłem dwóch, jedno-postowych czyli wiadomo, ściema. No ale czas leci, może ktoś coś jeszcze?

Pozdrawiam
    Karol
    To kolega mnie pominął. Jakie było pytanie?
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kamil150592

Kod pocztowy
    21-300

Domyślnie

Witam, tak byłem, rozmawiałem i w przyszłym miesiącu kupuje, polecam wybrać się do siedziby firmy pod Skierniewice, Pan Sebastian z którym rozmawiałem wysłuchał, doradził pokazał co i jak działa, naprawdę bardzo konkretnie podejście do klienta, widać, że siedzi w tym od dawna i ogarnia temat, można też obejrzeć instalacje na miejscu, bo całe biuro ogrzewają PC, porobić zdjęcia, popytać o szczegóły techniczne, mają nawet podgląd w działanie pompy, można podejrzeć jak zachowywała się pompa w największe mrozy, super sprawa, ogólnie polecam wybrać się na rozmowę, ja też miałem wątpliwości ale po wizycie w firmie już ich nie miałem, w tą zimę mam zamiar już grzać na mojej budowie więc będę mógł napisać coś więcej, na pewno podzielę się na forum swoją opinią, bo mało jest o tej pompie, na razie przekonała mnie cena, podejście do klienta i fachowa wiedza Pana Sebastiana

Domyślnie

Mój Apic 8kw już w domu, niebawem podłączam

Ostatnio edytowane przez sruba014 ; 09-10-2019 o 18:58
    Aps 193L. Ogrzewane 180m2. Belit 24cm; 15cm Styro 0,31; Dach 30cm wełny rockwool 0,36cm (stryszek 15cm); podłoga 15cm styro 0,42; funademn 10cm (5styroduru+5styropianu); okna Inoutic Prestige 2 szybowe; podłogówka na całym domu (2 drabinki w łaz, 2 grzejniki w garażu, 1 w pom. gosp.); Skamp 12kw przez sprzęgło z rozdzielaczem oraz bruli v.1 https://esterownik.pl/device/12161 http://cieplowlasciwie.pl/wynik/31hi

DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

Domyślnie

Ładny taki, zupełnie jak mój ;P. Sam będziesz montował? Zastanawiam się co to za szary kabel, termometr?
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

Domyślnie

Tak jest, montaż we własnym zakresie! A szary kabel jest od czujników.
    Kilka słów o pompie - baaardzo prosta konstrukcja Ale chyba o to chodzi. Sprężarka Panasonic c-sbp140h38b scrool on/off, Wymiennik Kelvion, presostat od Alco, filterek Sanhua, Sterownik Compit, zawór rozprężny Alco, Elektryka Eatona, schneidera, F&F

Podzespoły bardzo porządne także się cieszę. Dodatkowo chyba jakimś filcem/matą kauczukową wygłuszę sprężarkę w razie "w".
    Fajne jes to, że włąściciel firmy daje możliwość wyboru niektórych podzespołów jak sprężarka czy wymiennik.

Jakie podzespoły są w waszych pompach?

Cała inwestycja wraz z DZ wyjdzie około 22-23kpln systemem gospodarczym
    Ostatnio edytowane przez sruba014 ; 09-10-2019 o 19:35
    Aps 193L. Ogrzewane 180m2. Belit 24cm; 15cm Styro 0,31; Dach 30cm wełny rockwool 0,36cm (stryszek 15cm); podłoga 15cm styro 0,42; funademn 10cm (5styroduru+5styropianu); okna Inoutic Prestige 2 szybowe; podłogówka na całym domu (2 drabinki w łaz, 2 grzejniki w garażu, 1 w pom. gosp.); Skamp 12kw przez sprzęgło z rozdzielaczem oraz bruli v.1 https://esterownik.pl/device/12161 http://cieplowlasciwie.pl/wynik/31hi

WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    cyklon666

Kod pocztowy
    20-352

Domyślnie

Cytat Napisał sruba014 Zobacz post
    Tak jest, montaż we własnym zakresie! A szary kabel jest od czujników.
    Kilka słów o pompie - baaardzo prosta konstrukcja Ale chyba o to chodzi. Sprężarka Panasonic c-sbp140h38b scrool on/off, Wymiennik Kelvion, presostat od Alco, filterek Sanhua, Sterownik Compit, zawór rozprężny Alco, Elektryka Eatona, schneidera, F&F

Podzespoły bardzo porządne także się cieszę. Dodatkowo chyba jakimś filcem/matą kauczukową wygłuszę sprężarkę w razie "w".
    Fajne jes to, że włąściciel firmy daje możliwość wyboru niektórych podzespołów jak sprężarka czy wymiennik.

Jakie podzespoły są w waszych pompach?

Cała inwestycja wraz z DZ wyjdzie około 22-23kpln systemem gospodarczym
    Mam pytanie co do tej pompy. Szukam informacji na temat pomp tej firmy. Kto dobrał moc pompy i rodzaj? na jakie parametry pompy należy zwrócić uwagę? Mój dom: 205mkw z poddaszem użytkowym, ściany silikat 18, okna z pakietem szybowym 0.5, 25 cm ocieplenia ścian z lambda 0.31, płyta fundamentowa na 20cm xps plus 10cm pod rurki ogrzewana, dach 30cm wełny, ogrzewanie podłogowe, wentylacja mechaniczna z GWC. Dom bez garażu. Myślałem o pompie woda-woda z studniami. Pompą zacząłem się interesować dopiero niedawno, wcześniej planowałem piec na pellet.

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia