dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 7
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 135
  1. #81
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Fajnie sprawdza się zbiornik przepływowy. Tam nie ma tego problemu.

    A sterownik ma modbus?

  2. #82

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Też mam problem z przegrzewającym się freonem gdy grzeję CWU, bo mi leci nadal 14sC z gruntu
    Pokombinuj z histerezą na CWU. Ustaw ją przy takich temp. DZ, bardzo nisko. Spróbuj 2-3 degrees.
    Pompa się będzie częściej załączała, ale będzie miała mniejszy gradient do grzania. Może się wtedy wyrobi "na raz".

    I..... co z deltami?

    Jeśli sterownik nie ma tej opcji to.....

    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  3. #83
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    Pokombinuj z histerezą na CWU. Ustaw ją przy takich temp. DZ, bardzo nisko. Spróbuj 2-3 degrees.
    Pompa się będzie częściej załączała, ale będzie miała mniejszy gradient do grzania. Może się wtedy wyrobi "na raz".
    Jest tak ustawione aktualnie, ale jeszcze nie zamontowałem odpowietrzenia zbiornika, liczę że to jest główną przyczyną problemu. Przyszedł mi już natomiast regulator ciśnienia na CWU, bo z wodociągu mi rąbie 4-5 bar- to lekka przesada tyle puszczać na dom. Na czas wykończenia domu zdławię na 2.

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    I..... co z deltami?
    Jeśli sterownik nie ma tej opcji to.....
    Albo jestem ślepy, albo nie ma delty -- ale raczej to drugie. Jest tylko Tdz na wejściu, wyjścia już nie ma podanego, jest tylko temperatura freonu. Jest natomiast wejście i wyjście Tgz. No więc mówię że ten sterownik jest prosty do granic możliwości. Co prawda mi wodotryski graficzne nie są potrzebne aż tak bardzo, no ale takie podstawowe rzeczy jak delty to jednak być powinny. :/
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  4. #84
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cangi80

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Nisko-podkarpacie
    Posty
    596

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Jest tak ustawione aktualnie, ale jeszcze nie zamontowałem odpowietrzenia zbiornika, liczę że to jest główną przyczyną problemu. Przyszedł mi już natomiast regulator ciśnienia na CWU, bo z wodociągu mi rąbie 4-5 bar- to lekka przesada tyle puszczać na dom. Na czas wykończenia domu zdławię na 2.


    Albo jestem ślepy, albo nie ma delty -- ale raczej to drugie. Jest tylko Tdz na wejściu, wyjścia już nie ma podanego, jest tylko temperatura freonu. Jest natomiast wejście i wyjście Tgz. No więc mówię że ten sterownik jest prosty do granic możliwości. Co prawda mi wodotryski graficzne nie są potrzebne aż tak bardzo, no ale takie podstawowe rzeczy jak delty to jednak być powinny. :/
    Rozdzielczość temperatury 1 C to i tak za mało aby odczytać dokładniej deltę. Ja zamontowałem dwa w miarę dokładne termometry i po kłopocie.
    PC A-pic 8kW , DZ poziome, liniowe 3x160m, rozstaw rur 60 cm, głębokość 110-120cm , dom 110m2 , podłogówka 90 % połączona razem z grzejnikami w całym domu. Dodatkowe źródło ciepła to kocioł na drewno SAS 17kW.

    PV 4,8 kWp z falownikiem Solax X3 4 kW, kąt paneli 20*, odchyłka od S 45* na W i E .
    PV 4,62 kWp z falownikiem Growatt 4 kW, kąt paneli 30*, odchyłka od S 37* na W.
    Razem 9,42 kWp.

  5. #85

    Domyślnie

    Myjk - to trochę kicha, jak nie masz tam podglądu do tak podstawowego parametru...
    wyskaluj też termometry...bo wiesz...
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  6. #86
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    Myjk - to trochę kicha, jak nie masz tam podglądu do tak podstawowego parametru...
    wyskaluj też termometry...bo wiesz...
    No nie mam, ale ta pompa to nie moje dzieło przecież. Niemniej badałem wlot i wylot DZ kamerą termowizyjną. Na wejściu jest jak pokazuje pompa (12 aktualnie przy wygrzewaniu posadzki), na wyjściu mi kamera pokazała 7.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  7. #87
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Zbynio 2021

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Strzepcz
    Kod pocztowy
    84-223
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam .Podepnę się pod temat jestem od niedawna posiadaczem pompy ciepła firmy apic . W związku z tym mam kilka pytań do kolegów z forum .
    pytanie dotyczy pewnej rzeczy która trochę mnie dziwi w działaniu pompy. Po ustawieniu w menu serwis tryb pracy pompy ustawiam bufor . I tu zaczyna się problem który polega na tym że po osiągnięciu przez termostat pokojowy np.23 st. na wyświetlaczu termostatu ukazuje się informacja że pompy obiegowe przestały pracować.
    W tym momencie PC powinna grzać bufor jeśli nie osiągnoł temperatury zadanej i tak się dzieje ale gdy wchodzę do kotłowni okazuje się że pompy obiegowe od grzejników mimo że nie powinny pracować pracują co nadal podbija temperaturę w domu i uniemożliwia zagrzanie bufora do zadanej temperatury. Zbyt duża utrata ciepła .Dlaczego PC nie wyłącza obiegówek po osiągnięciu zadanej temperatury w domu i nie pozwala dogrzać bufora i czy można to jakoś zmienić.

  8. #88

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zbynio 2021 Zobacz post
    pytanie dotyczy pewnej rzeczy która trochę mnie dziwi w działaniu pompy. Po ustawieniu w menu serwis tryb pracy pompy ustawiam bufor . I tu zaczyna się problem który polega na tym że po osiągnięciu przez termostat pokojowy np.23 st. na wyświetlaczu termostatu ukazuje się informacja że pompy obiegowe przestały pracować.
    W tym momencie PC powinna grzać bufor jeśli nie osiągnoł temperatury zadanej i tak się dzieje ale gdy wchodzę do kotłowni okazuje się że pompy obiegowe od grzejników mimo że nie powinny pracować pracują co nadal podbija temperaturę w domu i uniemożliwia zagrzanie bufora do zadanej temperatury. Zbyt duża utrata ciepła .Dlaczego PC nie wyłącza obiegówek po osiągnięciu zadanej temperatury w domu i nie pozwala dogrzać bufora i czy można to jakoś zmienić.
    To też przerabiałem.
    Wynika to z faktu że sterownik compit nie ma osobnego wyjścia dla sterowania pompą CO (bez dodania do systemu sterownika r803bb) oraz przyjętej filozofii producenta - niech pompy sobie chodzą, przecież użytkownik będzie grzał długo na niskiej temperaturze wody, a w razie czego zawory grzejnikowe odetną grzejnik jak osiągnie temperaturę. Wprawdzie z instrukcji wynika, jakby pompa grzejników była sterowana osobno, ale na listwie podłączeniowej wewnątrz pompy pompa co jest połączona do tego samego obwodu co pompa bufora, bo sterownik (ten wewnątrz PC) sam w sobie nie ma na to osobnego wyjścia dla pompy CO!

    W przypadku podłogówki dodaje się r803bb - sterownik mieszacza, który steruje też pompką i wtedy nie ma problemu. Dla grzejników rozwiązaniem jest także doanie r803bb, tyle że nie podłączamy styków mieszacza (taki sterownik mieszacza bez mieszacza, ale Compit nie ma innego równoważnego sterownika do sterowania tylko pompką)

    Na dole mam podłogówkę - regulator pokojowy + r803bb do sterowania mieszaczem itd.
    Na części parteru i na piętrze mam grzejniki. Ja u siebie dodałem drugi sterownik pokojowy oraz r803bb jako drugi mieszacz po to właśnie, żeby sterownik pokojowy mógł wyłączać pompę grzejników oraz przy okazji steruje mi cyrkulacją CWU.

    Ponadto fajne jest to, że dzięki temu, że regulatory pokojowe mają komunikację modbus, na obu sterownikach pokojowych widać temperaturę zenwętrzną, parametry pracy PC itd, prawie to samo co będą przy sterowniku pompy.

    PS. Drugi sterownik mam bezprzewodowy (radiowy) i trochę zdziwiło mnie, że nie jest na baterie, tylko musiałem podłączyć zasilacz do gniazdka. Czyli bezprzewodowy w zakresie komunikacji z PC, ale jednak wymaga kabla zasilającego. W sumie to nie jest wielki minus, ale trochę mnie to zaskoczyło.

  9. #89

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Właśnie swojego APICa odpaliłem parę dni temu, w domu aktualnie 35 stopni Też mam problem z przegrzewającym się freonem gdy grzeję CWU, bo mi leci nadal 14sC z gruntu. Na szczęście dołożyłem sobie na zamówienie softstart i sprężarka jakoś szczególnie w kość nie dostaje.
    ...
    Odnośnie ubogości nastaw, mam zadane grzanie CO do 40sC, w obiegu jest powiedzmy 32sC czyli ma podbić jeszcze o 8. Ale jednocześnie mam ustawione grzanie CWU, które jak już wspomniałem się przegrzewa (bo ukrop z gruntu), a jeszcze muszę zbiornik odpowietrzyć zaraz po tym jak domontuję odpowietrznik o którym zapomniałem. Pompa się odstawia (no bo błąd przegrzania wywala) zamiast wcześniej załączyć CO (które w tym momencie przecież nie spełnia warunku nastawy i powinno być jeszcze dogrzewane -- ale nie jest, bo pompa ma priorytet na grzanie CWU i nei da się tego zmienić bez wyłączenia grzania CWU albo obniżenia nastawy, wtedy pompa płynnie przełącza się z grzania CWU na CO).
    Mam pompę 14 HGW, czyli dość dużej mocy.
    Po podłączeniu też miałem problem z tym, że dość szybko temperatura górnego źródłą (a więc i freonu) rosła i pompa wyłączała się (zadziałało zabezpieczenie zaprogramowane w sterowniku).

    Odpowietrzyłem porządnie układ. Sytuacja uległa poprawie, ale nie udawało się zagrzać wody w zasobniku cwu do zadanej temperatury za jednym załączeniem pompy. Dlatego dodatkowo wymieniłem pompkę CWU na trochę mocniejszą i ustawiłem na maksymalny przepływ. Problem ustąpił, już nigdy się nie powtórzył.

    Trochę czytałem o PC gdy zastanawiałem się co wybrać, czy podłączać we własnym zakresie, o schematach podłączania i problemach które ludzie mają. Najczęściej gdy u kogoś PC wyłączała się, problemem były za mały odbiór ciepła GZ lub za słaby obieg DZ. Dla dolnego źródła od razu kupiłem porządną pompę Magna 3 32-100 aby mieć zapas (300m odwiertów), ale na GZ chciałem przyoszczędzić i użyłem pompki które zostały mi po ogrzewaniu ekogroszkiem i planowałem w razie czego reagować Okazało się, że pompka 25-40 to za mało dla wężownicy nawet dla bojlera 300L dedykowanego dla PC (wężownica o powierzchni 2,7m2). Wymieniłem na jakąś markową 25-60 i jest ok. Pompka bufora nadal jest z odzysku 25-40 i spokojnie wystarcza, bo bufor bez wężownic więc temperatura wody która idzie z bufora do PC zawsze jest niska nawet przy mniejszym przepływie.

    PS. Mam odwierty pionowe, temperatura dolnego źródła nie spadła nigdy poniżej +5 stopni. Mam pompę DZ ze sporym zapasem, ale trzymam się wersji, że to była dobra inwestycja (choć kosztowała prawie 2500zł). Pewnie odwierty z zapasem i gliniasty grunt tez się do tego przyczyniają
    Ostatnio edytowane przez Grzegorz_Mi ; 22-03-2021 o 21:43 Powód: korekta językowa

  10. #90
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    JamrJan

    Zarejestrowany
    Apr 2021
    Skąd
    Stary Sącz
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam wszystkich.

    Od ubiegłego roku przymierzam się do pompy ciepła. Zrobiłem wymiennik poziomy 3 x 200 m PE32 w formie trzech spiral (ułożenie meandryczne).
    Z wyliczeń powinno wystarczyć 2 x 200m, ale mam miejsce na działce więc poszło na bogato.
    Przeglądam fora żeby podjąć decyzję o pompie ciepła i od dłuższego czasu w kręgu zainteresowania jest pompa APIC,
    Jeszcze nie wiem jaka wielkość czy 11kW czy 14kW. Dom 180m2 dwie kondygnacje + dodatkowo 90m2 piwnice w ziemi nieogrzewane (tylko od pieca CO).
    Instalacja w pokojach grzejniki + łazienki i kuchnia podłogówka. Przez ostatnie 4 lata palę peletem - ok 4 - 5 ton na cały rok.
    Do tego mam solary wodne płytowe Hewalex które w lecie grzeją CWU.
    Ocieplenie domu - wydaje się nie najgorsze. Piec mam ustawiony na 50 st. a mieszacz na 45 st. stąd wnioskuję że pompa ciepła spokojnie powinna sobie poradzić.
    Kupiłem już bufor ciepła 500L i zastanawia mnie sposób jego podłączenia.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bufor.JPG
Wyświetleń:	74
Rozmiar:	26,2 KB
ID:	454872

    Teoretycznie ten z prawej powinien pozwolić na ominięcie bufora w czasie grzania, a w momencie gdy sterownik zamknie dopływ do instalacji będzie grzał bufor.
    Natomiast ten z lewej zawsze będzie mieszał wodę ciepłą i zimną. Ktoś stosował takie rozwiązanie?

    I dodatkowe pytanie - czy ktoś ma złe doświadczenia z pompami APIC?

    Pozdrawiam
    Janek

  11. #91
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    damian88max

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Kraków
    Posty
    116

    Domyślnie

    Cytat Napisał JamrJan Zobacz post
    Witam wszystkich.

    Od ubiegłego roku przymierzam się do pompy ciepła. Zrobiłem wymiennik poziomy 3 x 200 m PE32 w formie trzech spiral (ułożenie meandryczne).
    Z wyliczeń powinno wystarczyć 2 x 200m, ale mam miejsce na działce więc poszło na bogato.
    Przeglądam fora żeby podjąć decyzję o pompie ciepła i od dłuższego czasu w kręgu zainteresowania jest pompa APIC,
    Jeszcze nie wiem jaka wielkość czy 11kW czy 14kW. Dom 180m2 dwie kondygnacje + dodatkowo 90m2 piwnice w ziemi nieogrzewane (tylko od pieca CO).
    Instalacja w pokojach grzejniki + łazienki i kuchnia podłogówka. Przez ostatnie 4 lata palę peletem - ok 4 - 5 ton na cały rok.
    Do tego mam solary wodne płytowe Hewalex które w lecie grzeją CWU.
    Ocieplenie domu - wydaje się nie najgorsze. Piec mam ustawiony na 50 st. a mieszacz na 45 st. stąd wnioskuję że pompa ciepła spokojnie powinna sobie poradzić.
    Kupiłem już bufor ciepła 500L i zastanawia mnie sposób jego podłączenia.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bufor.JPG
Wyświetleń:	74
Rozmiar:	26,2 KB
ID:	454872

    Teoretycznie ten z prawej powinien pozwolić na ominięcie bufora w czasie grzania, a w momencie gdy sterownik zamknie dopływ do instalacji będzie grzał bufor.
    Natomiast ten z lewej zawsze będzie mieszał wodę ciepłą i zimną. Ktoś stosował takie rozwiązanie?

    I dodatkowe pytanie - czy ktoś ma złe doświadczenia z pompami APIC?

    Pozdrawiam
    Janek
    a nie lepiej grzac bufor ? po co omijać bufor podczas grzania CO?

    ja planuje grzac bufor zeby pozniej z niego na klimakonwektor dawać. Bufor będę mogł grzać PC/ Solarami/ grzałką.

  12. #92
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    JamrJan

    Zarejestrowany
    Apr 2021
    Skąd
    Stary Sącz
    Posty
    2

    Domyślnie

    I tu pojawia się wątpliwość dotycząca mieszania się wody.
    Jak woda przepływa przez bufor to miesza się ciepła z zimną i na wyjściu zawsze będzie niższa niż na zasilaniu.
    Czujnik temperatury na buforze - montuje się w okolicach połowy pojemności i woda zawsze bedzie się mieszać.
    Gdy ciepłą woda z pompy zagrzeje dom, oczywiście może się mieszać w buforze - bo po to jest,
    ale jak w zimie potrzebuję szybko dostarczyć ciepła przy -10C to będzie problem.
    Stąd moje pytanie do praktyków którzy montuję pompy,

  13. #93
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    damian88max

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Kraków
    Posty
    116

    Domyślnie

    Cytat Napisał JamrJan Zobacz post
    I tu pojawia się wątpliwość dotycząca mieszania się wody.
    Jak woda przepływa przez bufor to miesza się ciepła z zimną i na wyjściu zawsze będzie niższa niż na zasilaniu.
    Czujnik temperatury na buforze - montuje się w okolicach połowy pojemności i woda zawsze bedzie się mieszać.
    Gdy ciepłą woda z pompy zagrzeje dom, oczywiście może się mieszać w buforze - bo po to jest,
    ale jak w zimie potrzebuję szybko dostarczyć ciepła przy -10C to będzie problem.
    Stąd moje pytanie do praktyków którzy montuję pompy,
    ciepło zawsze idzie do gory więc wyjście z bufora na górze a powrót na dole . ale to tylko tak na moją chłopską logikę.
    Zimnego bufora raczej nie bedziesz miał bo temp będzie utrzymywana. Możesz opcjonalnie dołożyć grzałkę na wypadek gdybyś potrzebował szybko podgrzać zimny bufor ale to nie powinno mieć miejsca. Bardziej jako zabezpieczenie gdyby coś z pompą się podziało.

  14. #94
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    W starym domu wystartowała na dniach powietrzna pompa ciepła APIC 14kW. Sam (no, z ojcem) sklejałem i skręcałem instalację. Hydraulicy chcieli za to 4k. My bez doświadczenia uwinęliśmy się w 16h w sumie, z rozbiorem starej instalacji i wykorzystywaniem starych elementów stalowej instalacji. W układzie został jeszcze śmieciuch, bo dom dziurawy i boję się że przy mrozach jednak nie da rady, bo przy -15sC pompa ma 8kW mocy i grzeje wodę tylko do 40, raczej będzie za mało. Niemniej układ jest taki, że wychodzi ciepełko z PC, leci do zbiornika CWU (z płaszczem, spadek po kotle na paliwo stałe) o pojemności 120L, następnie bezpośrednio do bufora 300L przez wężownicę 2,2m2 (oczywiście wlot ciepłego górnym bocznym przyłączem, wylot dolnym, od góry odpowietrznik żeby cały zbiornik był zapełniony) i wraca do PC. To jest stały układ, bez rozdzielacza i pompy CO. Znaczy pompa grzeje zawsze w CWU, a CO przy okazji. To wg mnie był warunek do tego aby wykorzystać zbiornik płaszczyznowy. Tak, w lato będzie grzane prawie 420L wody, ale to gwarantuje że woda będzie zagrzana i nie będzie taktowania. Zresztą ze względu że CWU jest pierwsze, to większość jednak zabiera i bufor raczej mocno grzać się nie będzie. Niezależny odbiór na kalafiory w trybie CO odbywa się z bufora z jego pojemności, za pomocą pompek obiegowych wysterowanych najtańszymi jakie znalazłem bezprzewodowymi sterownikami pokojowymi Salus, po jednym na kondygnację, postawionych w reprezentatywnym pomieszczeniu (czyt. najzimniejszym). Póki co działa poprawnie, samo CWU się grzeje nawet do 50sC i tyle też potrafi wychodzić z bufora na CO. Dodatkowo jak już zniknie śmieciuch, w buforze jest grzałka 3kW, w samej pompie też jest grzałka. PV na dachu 4,5kWp (ale chyba coś dorzucę jeszcze) i powinno się w miarę bezkosztowo ogarnąć ogrzewanie.
    Ostatnio edytowane przez Myjk ; 07-09-2021 o 08:21
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  15. #95
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Tomasz Mi

    Zarejestrowany
    Jun 2019
    Skąd
    Kaszuby
    Posty
    182

    Domyślnie

    W jaki sposób rozwiązano cyrkulację wody DZ?
    Czy pompa ciepła jest wyposażona fabrycznie w pompę obiegową DZ, czy samemu trzeba dobrać?

  16. #96

    Domyślnie

    Może przez ostatni rok pojawili się na Forum jacyś nowi użytkownicy PC Apic? I podzielą się opinią.

  17. #97
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja mam APIC montowany w maju 2019. Jestem niezmiennie zadowolony. W razie pytań służe pomocą. Problemy miałem dwukrotnie, ale związane ze sterownikiem compit - panel scienny tracił łączność z pompą - pomagał reset przez wypięcie go, w końcu połamałem piny w ten sposób , ale naprawione w ramach gwarancji, także na plus. Podczas tej naprawy panel został też zaktualizowany do najnowszej wersji oprogramowania, co po jakimś czasie spowodowało problemy z synchronizacją ustawień pomiędzy panelem, a sterownikiem pompy. Sama pompa była już po gwarancji, ale Pan Sebastian z Apic wszyskto sprawdził, postawił diagnozę i skierował mnie do konkretnej osoby w Compit, która od ręki zdalnie załatwiła sprawę. Jestem dość upierdliwym uzytkownikiem, więc z wieloma pytaniami dzwoniłem i drążyłem - zawsze super kontakt.
    Jedyne co mnie denerwuje to brak informacji o temperaturze powrotu dolnego źródła na sterowniku. Zamiast tego jest informacja o temperaturze freonu, która mi nic nie mówi.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  18. #98

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robaczywy Zobacz post
    Sama pompa była już po gwarancji, .
    Była kupiona jako używka? Bo gwarancja to chyba 5 lat.

  19. #99

    Domyślnie

    Robaczywy,

    Czy te pompy mają pogodowke, czy wymagają termostatow pokojowych?
    Jakiej mocy pompy i jakie odwierty?

  20. #100
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że gwarancja to 2 lata, pompa nowa, montowana przez ekipę producenta.
    Mają pogodówkę, ale nie korzystam.
    U mnie DZ poziome spiralne 4 x 200mb PE40
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

Strona 5 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony