dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 7
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 135
  1. #61

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamil150592 Zobacz post
    Ok, wielkie dzieki, teraz już mam trochę jaśniejszy obraz tego wszystkiego, pojade jeszcze do tej firmy i pogadam, zobaczę co mi powiedza
    Byłeś, pogadałeś, kupiłeś tą pompę?

    Nie ma wielu użytkowników tej pompy w internetach (tu na forum znalazłem dwóch, jedno-postowych czyli wiadomo, ściema. No ale czas leci, może ktoś coś jeszcze?

    Pozdrawiam
    Karol

  2. #62
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał karster Zobacz post
    Byłeś, pogadałeś, kupiłeś tą pompę?

    Nie ma wielu użytkowników tej pompy w internetach (tu na forum znalazłem dwóch, jedno-postowych czyli wiadomo, ściema. No ale czas leci, może ktoś coś jeszcze?

    Pozdrawiam
    Karol
    To kolega mnie pominął. Jakie było pytanie?
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  3. #63

    Domyślnie

    Witam, tak byłem, rozmawiałem i w przyszłym miesiącu kupuje, polecam wybrać się do siedziby firmy pod Skierniewice, Pan Sebastian z którym rozmawiałem wysłuchał, doradził pokazał co i jak działa, naprawdę bardzo konkretnie podejście do klienta, widać, że siedzi w tym od dawna i ogarnia temat, można też obejrzeć instalacje na miejscu, bo całe biuro ogrzewają PC, porobić zdjęcia, popytać o szczegóły techniczne, mają nawet podgląd w działanie pompy, można podejrzeć jak zachowywała się pompa w największe mrozy, super sprawa, ogólnie polecam wybrać się na rozmowę, ja też miałem wątpliwości ale po wizycie w firmie już ich nie miałem, w tą zimę mam zamiar już grzać na mojej budowie więc będę mógł napisać coś więcej, na pewno podzielę się na forum swoją opinią, bo mało jest o tej pompie, na razie przekonała mnie cena, podejście do klienta i fachowa wiedza Pana Sebastiana

  4. #64

    Domyślnie

    Mój Apic 8kw już w domu, niebawem podłączam










    Ostatnio edytowane przez sruba014 ; 09-10-2019 o 18:58
    Ogrzewane 150m2. Bk 24cm; 15cm Styro 0,31; Dach 30cm wełny 0,36 (stryszek 15cm); podłoga 15cm styro 0,42; fundamentn 10cm (5styroduru+5styropianu); okna 2 szybowe; OP 100% (2 drabinki w łaz, 2 grzejniki w garażu, 2 w pom. gosp.); PC Apic 8kw gruntowa, DZ 4x150 2xspiralny/2xliniowy + dobieg 60mb; PV 9.92kwp na gruncie. http://cieplowlasciwie.pl/wynik/31hi

  5. #65
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ładny taki, zupełnie jak mój ;P. Sam będziesz montował? Zastanawiam się co to za szary kabel, termometr?
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  6. #66

    Domyślnie

    Tak jest, montaż we własnym zakresie! A szary kabel jest od czujników.
    Kilka słów o pompie - baaardzo prosta konstrukcja Ale chyba o to chodzi. Sprężarka Panasonic c-sbp140h38b scrool on/off, Wymiennik Kelvion, presostat od Alco, filterek Sanhua, Sterownik Compit, zawór rozprężny Alco, Elektryka Eatona, schneidera, F&F

    Podzespoły bardzo porządne także się cieszę. Dodatkowo chyba jakimś filcem/matą kauczukową wygłuszę sprężarkę w razie "w".
    Fajne jes to, że włąściciel firmy daje możliwość wyboru niektórych podzespołów jak sprężarka czy wymiennik.

    Jakie podzespoły są w waszych pompach?

    Cała inwestycja wraz z DZ wyjdzie około 22-23kpln systemem gospodarczym
    Ostatnio edytowane przez sruba014 ; 09-10-2019 o 19:35
    Ogrzewane 150m2. Bk 24cm; 15cm Styro 0,31; Dach 30cm wełny 0,36 (stryszek 15cm); podłoga 15cm styro 0,42; fundamentn 10cm (5styroduru+5styropianu); okna 2 szybowe; OP 100% (2 drabinki w łaz, 2 grzejniki w garażu, 2 w pom. gosp.); PC Apic 8kw gruntowa, DZ 4x150 2xspiralny/2xliniowy + dobieg 60mb; PV 9.92kwp na gruncie. http://cieplowlasciwie.pl/wynik/31hi

  7. #67
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    cyklon666

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-352
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał sruba014 Zobacz post
    Tak jest, montaż we własnym zakresie! A szary kabel jest od czujników.
    Kilka słów o pompie - baaardzo prosta konstrukcja Ale chyba o to chodzi. Sprężarka Panasonic c-sbp140h38b scrool on/off, Wymiennik Kelvion, presostat od Alco, filterek Sanhua, Sterownik Compit, zawór rozprężny Alco, Elektryka Eatona, schneidera, F&F

    Podzespoły bardzo porządne także się cieszę. Dodatkowo chyba jakimś filcem/matą kauczukową wygłuszę sprężarkę w razie "w".
    Fajne jes to, że włąściciel firmy daje możliwość wyboru niektórych podzespołów jak sprężarka czy wymiennik.

    Jakie podzespoły są w waszych pompach?

    Cała inwestycja wraz z DZ wyjdzie około 22-23kpln systemem gospodarczym
    Mam pytanie co do tej pompy. Szukam informacji na temat pomp tej firmy. Kto dobrał moc pompy i rodzaj? na jakie parametry pompy należy zwrócić uwagę? Mój dom: 205mkw z poddaszem użytkowym, ściany silikat 18, okna z pakietem szybowym 0.5, 25 cm ocieplenia ścian z lambda 0.31, płyta fundamentowa na 20cm xps plus 10cm pod rurki ogrzewana, dach 30cm wełny, ogrzewanie podłogowe, wentylacja mechaniczna z GWC. Dom bez garażu. Myślałem o pompie woda-woda z studniami. Pompą zacząłem się interesować dopiero niedawno, wcześniej planowałem piec na pellet.

  8. #68

    Domyślnie

    Hej!

    Na forum masz wszystkie info w jaki sposób dobrać moc pompy. Większość użytkowników określa moc na podstawie OZC, ja swoją moc PC dobrałem sam na podstawie poprzednich sezonów grzewczych oraz wskazań sterownika w piecu na węgiel.

    Masz świetnie ocieplony dom także zapotrzebowanie nie będzie duże
    Ogrzewane 150m2. Bk 24cm; 15cm Styro 0,31; Dach 30cm wełny 0,36 (stryszek 15cm); podłoga 15cm styro 0,42; fundamentn 10cm (5styroduru+5styropianu); okna 2 szybowe; OP 100% (2 drabinki w łaz, 2 grzejniki w garażu, 2 w pom. gosp.); PC Apic 8kw gruntowa, DZ 4x150 2xspiralny/2xliniowy + dobieg 60mb; PV 9.92kwp na gruncie. http://cieplowlasciwie.pl/wynik/31hi

  9. #69

    Domyślnie

    Cytat Napisał cyklon666 Zobacz post
    Szukam informacji na temat pomp tej firmy. Kto dobrał moc pompy i rodzaj?
    Należy szukać instalatora pompy blisko domu, aby nie czekać tygodniami na serwis,
    Aby określić moc PC, należy wykonać profesjonalne OZC budynku;
    - Andrzej Sołtys, tel. 506 060 832, [email protected]
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  10. #70
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    Należy szukać instalatora pompy blisko domu, aby nie czekać tygodniami na serwis,
    Aby określić moc PC, należy wykonać profesjonalne OZC budynku;
    - Andrzej Sołtys, tel. 506 060 832, [email protected]
    Instalator nie musi byc blisko, moze lepiej poszukac takiej pompy którą serwisuje serwis fabryczny, serwis który ma 24h na reakcję w przypadku zgłoszenia, a nie instalator.

  11. #71

    Domyślnie

    Cytat Napisał sruba014 Zobacz post
    Tak jest, montaż we własnym zakresie! A szary kabel jest od czujników.
    Kilka słów o pompie - baaardzo prosta konstrukcja Ale chyba o to chodzi. Sprężarka Panasonic c-sbp140h38b scrool on/off, Wymiennik Kelvion, presostat od Alco, filterek Sanhua, Sterownik Compit, zawór rozprężny Alco, Elektryka Eatona, schneidera, F&F

    Podzespoły bardzo porządne także się cieszę. Dodatkowo chyba jakimś filcem/matą kauczukową wygłuszę sprężarkę w razie "w".
    Fajne jes to, że włąściciel firmy daje możliwość wyboru niektórych podzespołów jak sprężarka czy wymiennik.

    Jakie podzespoły są w waszych pompach?

    Cała inwestycja wraz z DZ wyjdzie około 22-23kpln systemem gospodarczym

    Z tego co widzę pompa działa na R407C. Nie będzie z tym problemu za kilka lat?
    Spotkałeś się polskimi pompami na inny czynnik?

  12. #72
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    Cytat Napisał fokus80 Zobacz post
    Z tego co widzę pompa działa na R407C. Nie będzie z tym problemu za kilka lat?
    Spotkałeś się polskimi pompami na inny czynnik?
    Wszystkie f-gazy pójdą w odstawkę, w dłuższym czasie. Póki co nie ma idealnej alternatywy. Jak coś by mogło pod względem cieplarnianym podpasować to okazuje się że palne cholerstwo.
    Z polskich producentów to widziałem że Galmet przeszedł na R410a, ale ma większy GWP niż 407c i mniej czynnika "wystarczy" żeby trzeba było zgłaszać urządzenie i wykonywać przeglądy.

    NIBE cały czas robi gruntówki na R407C i nikt z tym nie ma problemu.
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  13. #73

    Domyślnie

    Sprawdzałem u innych wykonawców i zdecydowana większość jedzie na r407c. Powiem szczerze, że w ogóle się nad tym nie zastanawiałem przy wyborze PC.
    Od nadmiaru informacji może rozboleć głowa

    Dziś wolne od modernizacji kotłowni. Pozgrzewałem i zamontowałem rozdzielacz DZ, zdemontowałem stare rury w kotłowni (zdecydowana większość zostanie wykorzystana ponownie), kupiłem zmiękczacz wody i separator powietrza i zanieczyszczeń flamco dla ochrony PC.

    Mam nadzieję, że do środy się zamknę temat. Codziennie dogrzewamy kominkiem, który zbudowałem przy budowie domu - nie zastąpiona alternatywa w chwilach gdy nie ma czym grzać w kotłowni

    Zostawiłem stary zasobnik CWU Ermet 200l dwupłaszczowy o pow. grzania 1.7m2 jeżeli zda egzamin przy PC to zostawiam jak nie to wymienię za jakiś czas.

    Gdy skończę wrzucę fotorelację.
    Ogrzewane 150m2. Bk 24cm; 15cm Styro 0,31; Dach 30cm wełny 0,36 (stryszek 15cm); podłoga 15cm styro 0,42; fundamentn 10cm (5styroduru+5styropianu); okna 2 szybowe; OP 100% (2 drabinki w łaz, 2 grzejniki w garażu, 2 w pom. gosp.); PC Apic 8kw gruntowa, DZ 4x150 2xspiralny/2xliniowy + dobieg 60mb; PV 9.92kwp na gruncie. http://cieplowlasciwie.pl/wynik/31hi

  14. #74

    Domyślnie

    Wśród pomp wszyscy używają właśnie R407c lub R410a. Jedynie Daikin ma w ofercie nową gruntówkę na R32, ale tutaj cena w porównaniu do np A-PIC to juz inna liga.
    Szukam pompy gruntowej która nie będzie problemem za 10 lat z uwagi na czynnik i nic więcej znaleźć nie moge. Ogólnie wszyscy producenci teraz ulepszają powietrzne a gruntowe poszły w odstawkę. Gdyby ktoś miał jeszcze jakąś propozycje to chętnie się zapoznam.

  15. #75
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    Tak tak tak, powtarzamy co przeczytaliśmy.
    Gruntowe idą w odstawkę a podłogówka jest szkodliwa w sypialniach i unosi się kurz

  16. #76

    Domyślnie

    hehe w punkt panie wihajster

    Fokus jest kilku użytkowników pomp Ecopol którzy dawali relacje z montażu swoich pomp pponad 10 lat temu. Także PC chodzi na r407c i do dziś wszystko śmiga. Uwierz mi bracie, że za dużo informacji i wiedzy internetowej to też lipa. Nie wszystko da się przewidzieć a czasem trzeba po prostu zaufać
    Ogrzewane 150m2. Bk 24cm; 15cm Styro 0,31; Dach 30cm wełny 0,36 (stryszek 15cm); podłoga 15cm styro 0,42; fundamentn 10cm (5styroduru+5styropianu); okna 2 szybowe; OP 100% (2 drabinki w łaz, 2 grzejniki w garażu, 2 w pom. gosp.); PC Apic 8kw gruntowa, DZ 4x150 2xspiralny/2xliniowy + dobieg 60mb; PV 9.92kwp na gruncie. http://cieplowlasciwie.pl/wynik/31hi

  17. #77

  18. #78

    Domyślnie

    Czy ktoś mógłby się podzielić jakąś autentyczna opinią na temat gruntowych pomp ciepła apic? Większość opinii jakie czytam sprawiają wrażenie tendencyjnych... Chociaż może to tylko moje odczucie

  19. #79
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nanofox1 Zobacz post
    Czy ktoś mógłby się podzielić jakąś autentyczna opinią na temat gruntowych pomp ciepła apic? Większość opinii jakie czytam sprawiają wrażenie tendencyjnych... Chociaż może to tylko moje odczucie
    Właśnie swojego APICa odpaliłem parę dni temu, w domu aktualnie 35 stopni Też mam problem z przegrzewającym się freonem gdy grzeję CWU, bo mi leci nadal 14sC z gruntu. Na szczęście dołożyłem sobie na zamówienie softstart i sprężarka jakoś szczególnie w kość nie dostaje. Niemniej irytuje mnie ubogość opcji i ten archaiczny sterownik. Jak sobie patrzę na sterowniki kotłów pelletowych to to co jest w tej pompie to jakiś ponury żart.

    Odnośnie ubogości nastaw, mam zadane grzanie CO do 40sC, w obiegu jest powiedzmy 32sC czyli ma podbić jeszcze o 8. Ale jednocześnie mam ustawione grzanie CWU, które jak już wspomniałem się przegrzewa (bo ukrop z gruntu), a jeszcze muszę zbiornik odpowietrzyć zaraz po tym jak domontuję odpowietrznik o którym zapomniałem. Pompa się odstawia (no bo błąd przegrzania wywala) zamiast wcześniej załączyć CO (które w tym momencie przecież nie spełnia warunku nastawy i powinno być jeszcze dogrzewane -- ale nie jest, bo pompa ma priorytet na grzanie CWU i nei da się tego zmienić bez wyłączenia grzania CWU albo obniżenia nastawy, wtedy pompa płynnie przełącza się z grzania CWU na CO). Co więcej, nie da się wymusić w tej sytuacji jednoczesnej pracy pompy CWU i CO. Będę musiał obejście zrobić, znaczy i tak będę robić niezależne sterowanie, bo mam bufor do wody lodowej, wymiennik do basenu ogrodowego, klimakonwektory itp. Więc w końcu wysteruję tak, że jak będzie za wysoka temperatura na powrocie z CWU to załączy się CO. Ale to rozwiązanie na okres przejściowy/zima, w lecie nie wiem co tu poradzić jakby był dalej taki problem także po odpowietrzeniu zbiornika (swoją drogą jest to zbiornik 300L z podwójną wężownicą, więc jestem nieco zdziwiony że się przegrzewa). Zawsze mam jeszcze opcję wpuścić ciepło z pompy z powrotem w grunt haha
    Ostatnio edytowane przez Myjk ; 14-10-2020 o 18:07
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  20. #80
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cangi80

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Nisko-podkarpacie
    Posty
    596

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Właśnie swojego APICa odpaliłem parę dni temu, w domu aktualnie 35 stopni Też mam problem z przegrzewającym się freonem gdy grzeję CWU, bo mi leci nadal 14sC z gruntu. Na szczęście dołożyłem sobie na zamówienie softstart i sprężarka jakoś szczególnie w kość nie dostaje. Niemniej irytuje mnie ubogość opcji i ten archaiczny sterownik. Jak sobie patrzę na sterowniki kotłów pelletowych to to co jest w tej pompie to jakiś ponury żart.

    Odnośnie ubogości nastaw, mam zadane grzanie CO do 40sC, w obiegu jest powiedzmy 32sC czyli ma podbić jeszcze o 8. Ale jednocześnie mam ustawione grzanie CWU, które jak już wspomniałem się przegrzewa (bo ukrop z gruntu), a jeszcze muszę zbiornik odpowietrzyć zaraz po tym jak domontuję odpowietrznik o którym zapomniałem. Pompa się odstawia (no bo błąd przegrzania wywala) zamiast wcześniej załączyć CO (które w tym momencie przecież nie spełnia warunku nastawy i powinno być jeszcze dogrzewane -- ale nie jest, bo pompa ma priorytet na grzanie CWU i nei da się tego zmienić bez wyłączenia grzania CWU albo obniżenia nastawy, wtedy pompa płynnie przełącza się z grzania CWU na CO). Co więcej, nie da się wymusić w tej sytuacji jednoczesnej pracy pompy CWU i CO. Będę musiał obejście zrobić, znaczy i tak będę robić niezależne sterowanie, bo mam bufor do wody lodowej, wymiennik do basenu ogrodowego, klimakonwektory itp. Więc w końcu wysteruję tak, że jak będzie za wysoka temperatura na powrocie z CWU to załączy się CO. Ale to rozwiązanie na okres przejściowy/zima, w lecie nie wiem co tu poradzić jakby był dalej taki problem także po odpowietrzeniu zbiornika (swoją drogą jest to zbiornik 300L z podwójną wężownicą, więc jestem nieco zdziwiony że się przegrzewa). Zawsze mam jeszcze opcję wpuścić ciepło z pompy z powrotem w grunt haha
    A jaką powierzchnię mają te wężownice ? U mnie w 200l jest tylko 1,4 m2 i też mam problem z nagrzaniem. Ja teraz myślę nad zbiornikiem kombinowanym i mam nadzieję ,że będzie problem rozwiązany.
    PC A-pic 8kW , DZ poziome, liniowe 3x160m, rozstaw rur 60 cm, głębokość 110-120cm , dom 110m2 , podłogówka 90 % połączona razem z grzejnikami w całym domu. Dodatkowe źródło ciepła to kocioł na drewno SAS 17kW.

    PV 4,8 kWp z falownikiem Solax X3 4 kW, kąt paneli 20*, odchyłka od S 45* na W i E .
    PV 4,62 kWp z falownikiem Growatt 4 kW, kąt paneli 30*, odchyłka od S 37* na W.
    Razem 9,42 kWp.

Strona 4 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony