dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 7
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 135
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Tomek2907

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    29

    Domyślnie Pompy ciepła apic

    Jako nowy użytkownik witam wszystkich serdecznie !!!
    Na początku od razu zapewniam, że przeszukałem forum jednak nie znalazłem interesujących mnie informacji.
    Chodzi o gruntowe pompy ciepła firmy apic ze Skierniewic. Może ktoś z szanownych użytkowników posiada jakiekolwiek informacje na temat tych pomp.
    Pisałem e-maila do producenta i dowiedziałem się ,że do budowy urządzeń stosuje markowe podzespoły tj. :
    1. Sprężarki: Copeland/Sanyo
    2. Automatykę chłodniczą: Alco
    3. Sterowanie: Carel/Compit
    4. Wymienniki: Alfa Laval
    Pompy posiadają standardowo 5 letnią gwarancję ciekawe parametry oraz atrakcyjną cenę . Firma też bardzo elastycznie podchodzi do kwestii związanych z instalacją urządzeń.
    Z góry dziękuję za jakiekolwiek opinie na temat produktów tej firmy.
    Pozdrawiam
    Tomek

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek2907 Zobacz post
    Jako nowy użytkownik witam wszystkich serdecznie !!!
    Na początku od razu zapewniam, że przeszukałem forum jednak nie znalazłem interesujących mnie informacji.
    Chodzi o gruntowe pompy ciepła firmy apic ze Skierniewic. Może ktoś z szanownych użytkowników posiada jakiekolwiek informacje na temat tych pomp.
    Pisałem e-maila do producenta i dowiedziałem się ,że do budowy urządzeń stosuje markowe podzespoły tj. :
    1. Sprężarki: Copeland/Sanyo
    2. Automatykę chłodniczą: Alco
    3. Sterowanie: Carel/Compit
    4. Wymienniki: Alfa Laval
    Pompy posiadają standardowo 5 letnią gwarancję ciekawe parametry oraz atrakcyjną cenę . Firma też bardzo elastycznie podchodzi do kwestii związanych z instalacją urządzeń.
    Z góry dziękuję za jakiekolwiek opinie na temat produktów tej firmy.
    Pozdrawiam
    Tomek
    Takich jak ty było tu setki . Wstydu oszczędź......

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Tomek2907

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    29

    Domyślnie

    Czyli co ? Bo nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi .

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    Czyli kup, zainstaluj, opomiaruj, nacykaj fotek i nam tu wszystkim opisz jaka to ona rewelacyjna.
    Albo i nie.
    R-290 pod strzechy

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek2907 Zobacz post
    Czyli co ? Bo nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi .

    Za ile sprzedajecie 8kW ?


    Tylko nie pisz w stylu reklamy gumek z TV : "Słyszałam ... nie wnikam w szczegóły ... a lubicie sex - prawda "
    Panas 9kW, podłogówka, WM+reku, PV 9,6kW, G12W

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Tomek2907

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    29

    Domyślnie

    Bardzo dziękuje za cenne wskazówki , gdyby jednak mimo wszystko ktoś miał jeszcze coś do powiedzenia to bardzo proszę ...

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek2907 Zobacz post
    Na początku od razu zapewniam, że przeszukałem forum jednak nie znalazłem interesujących mnie informacji.
    Chodzi o gruntowe pompy ciepła firmy apic ze Skierniewic. Może ktoś z szanownych użytkowników posiada jakiekolwiek informacje na temat tych pomp.
    Nie przypominam sobie, aby ktokolwiek chwalił się tutaj posiadaniem takowej.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek2907 Zobacz post
    Jako nowy użytkownik witam wszystkich serdecznie !!!
    Na początku od razu zapewniam, że przeszukałem forum jednak nie znalazłem interesujących mnie informacji.
    Chodzi o gruntowe pompy ciepła firmy apic ze Skierniewic. Może ktoś z szanownych użytkowników posiada jakiekolwiek informacje na temat tych pomp.
    Pisałem e-maila do producenta i dowiedziałem się ,że do budowy urządzeń stosuje markowe podzespoły tj. :
    1. Sprężarki: Copeland/Sanyo
    2. Automatykę chłodniczą: Alco
    3. Sterowanie: Carel/Compit
    4. Wymienniki: Alfa Laval
    Pompy posiadają standardowo 5 letnią gwarancję ciekawe parametry oraz atrakcyjną cenę . Firma też bardzo elastycznie podchodzi do kwestii związanych z instalacją urządzeń.
    Z góry dziękuję za jakiekolwiek opinie na temat produktów tej firmy.
    Pozdrawiam
    Tomek
    Jestem użytkownikiem pompy ciepła firmy apic od 2008r, ale pojęcia nie mam co ma w środku. Układ mam zrobiony na dwóch studniach.
    O 5 letniej gwarancji też mi mówili, ale zapomniałem jej przedłużyć, bo nic się nie działo.
    Z perspektywy czasu cieszę się, że nie dałem się namówić na LPG

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar link2jack
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    WZY / ES
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    1.360

    Domyślnie

    Dobry marketing nie jest zły a opinie jednopostowców są na miare złota
    [SIZE=1]~160m2 użyt. Reksio2G
    OZC=6.6KW, zapotrzebowanie na ciepło=12,8MWh/rok (obliczenia dla: 23*C), w domu: 21,5-22,5*C.
    Panasonic T-CAP-F-9KW, Krzywa: -15/+40@+15/+28. Sterowanie: EurosterQ7, CWU (ermet) dwa razy dziennie do 45*C. G12W-PGE
    Ściana: U=0,13(porotherm30+20cm 0,031), Skosy: U=0,14(25cm pianki Polychem) Sufit: U=0,10(10cm pianki+30 wełny), Okna: U=0,9-1,1 (31m2), Podłoga aż U=0,19. WM. 100% podłogówki 4,5cm. +Jotul I570 do 10 odpaleń na rok

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał link2jack Zobacz post
    Dobry marketing nie jest zły a opinie jednopostowców są na miare złota
    Mnie też przekonują opinie wielopostowców, bo przecież wielopostowy Forumowicz to taka osoba, która zna się na wszystkim, albo idiota który się o wszystko radzi.
    Poza tym ja nie wyrażałem żadnej opinii na temat mojego systemu grzewczego. Nie przekonywałem, że moja pompa ciepła jest lepsza, czy gorsza.
    Kolega Tomek2907 szukał osób mających pompę ciepła apic, więc mówię że mam i działa.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał rokra1234 Zobacz post
    Jestem użytkownikiem pompy ciepła firmy apic od 2008r, ale pojęcia nie mam co ma w środku. Układ mam zrobiony na dwóch studniach...
    Witaj. Z ciekawości:
    - ile metrów (w pionie) do lustra wody w studni czerpalnej?
    - jaka moc obiegówki DZ?
    - jaka moc grzewcza PC?
    - jakie minimalne temperatury DZ zanotowałeś?

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    Zigobar: te pytania pozostaną bez odpowiedzi, ale chyba w takim celu je zadałeś?
    Ewentualnie, "konsultacje" mogą trochę potrwać (trzeba skonsultować żeby nie wyjść na durnia)
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zigobar Zobacz post
    Witaj. Z ciekawości:
    - ile metrów (w pionie) do lustra wody w studni czerpalnej?
    - jaka moc obiegówki DZ?
    - jaka moc grzewcza PC?
    - jakie minimalne temperatury DZ zanotowałeś?
    -Do lustra około 10m
    -Nie mam obiegówki na DZ - czerpię wodę ze studni za pomocą pompy głębinowej
    -15 kW na pompie ciepła
    -temp. stałe w okolicach 10oC, bo cały czas woda

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał rokra1234 Zobacz post
    -Do lustra około 10m
    -Nie mam obiegówki na DZ - czerpię wodę ze studni za pomocą pompy głębinowej
    -15 kW na pompie ciepła
    -temp. stałe w okolicach 10oC, bo cały czas woda
    Zatem jaka moc tej pompy głębinowej?

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał zigobar Zobacz post
    zatem jaka moc tej pompy głębinowej?
    750w

  16. #16

    Domyślnie

    Witam
    Przez przypadek trafiłem na ten wątek widzę że firma istnieje, nawet ma swoją stronę, mam pytanie czy przez miniony czas od ostatniego postu ktoś zamontował pompę ciepła tej firmy najlepiej z łódzkiego, zaczynam dojrzewać do zmiany ogrzewania, mam gaz z butli w domu a to jest cenowa masakra, kominkiem już się nacieszyłem, kotłownia w salonie i szukam jakieś alternatywy w rozsądnej cenie mój szwagier ma polską pompę ciepła ale innej firmy i póki co jest zadowolony a grzeje pięć lat, oferta tej firmy jest w lepszej cenie ale brak wątków i większych informacji w internecie na temat ich urządzeń.

  17. #17

    Domyślnie

    Szwagier od kilku lat (3 albo 4) ma gruntową pompę ciepła tej firmy w nowo wybudowanym domu, aczkolwiek jaki to konkretnie model, to nie napisze, bo nie wiem. W każdym razie chwali sobie metodę ogrzewania domu za pomocą pompy. Ma dom o powierzchni prawie 160 metrów kwadratowych, temperatura w środku stała (23 stopnie) i płaci w granicach 400-450zł miesięcznie w najmroźniejszych miesiącach. Kiedy temp oscyluje w granicach 0-5 stopni Celsjusza, to płaci niewiele ponad 200zł.
    Jak chcesz mogę zapytać o model pompy...

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Badyl18
    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Aleksandrów Łódzki
    Posty
    12

    Domyślnie

    Witajcie!
    Czy ktoś jeszcze instalowal ta pompe? Jak wygladaja ceny instalacji i serwisu?
    Z273a na górce

  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Też byłbym zainteresowany tymi pompami, bo na papierze wszystko wygląda bardzo zachęcająco.

    Ktoś coś?

  20. #20

    Domyślnie

    Podbijam temat. Czy ktoś ma doświadczenie z tymi pompami?

Strona 1 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony