dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 47

Temat: Markiza zewn Fakro

  1. #1

    Domyślnie Markiza zewn Fakro

    Witam !

    Czy ktoś może posiada markizę zewnętrzna Fakro (AMZ) ?
    Mam na poddaszu miejsce do pracy, nad którymi są dwa duże okna dachowe (94x140). Zimą świetna sprawa, widać przez nie las i dodatkowo doświetlają wnętrze.
    Okna są od południa i już obecnie od ok 10 do 15 dość mocno świeci przez nie słońce, tak, że nie widać nic na monitorze (świeci akurat prosto w oczy).
    Jakoś nie chce zakładać rolet zewn a spodobały mi się markizy zewn. Jest model AMZ.
    Czy ktoś takie użytkuje, czy są godne polecenia ?

    Druga sprawa, maja one dwa rodzaje materiałów o przejrzystości 10% i 1%. Teraz mam zagwozdkę czy ten 10% starczy - tak, żeby słońce rozproszyć i nie świeciło prosto w oczy czy nie ? Ten 10% ma też plus, że nadal będzie coś tam przez okno widać oraz pomieszczenie będzie doświetlone.
    Ten 1% jest znacznie grubszy i obawiam się, że efekt będzie jak w przypadku rolet.

  2. #2

    Domyślnie

    Podpinam się pod to pytanie. Co prawda okna Fakro już u nas założone (nie wiem, czy to ma znaczenie), ale sama rozważam taką opcję. Muszę szerzej o tym poczytać. Widziałam u moich sąsiadów taką markizę..

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    selius

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Kod pocztowy
    05-100
    Posty
    288

    Domyślnie

    Posiadam taka markize zewnetrzna AMZ 10% w sypialni i powiem Ci ze myslalem ze bardziej zaciemni mi pomieszczenie. Do zwyklego pokoju moze i te zaciemnienie wystarczy, ale do sypialni moim zdaniem troche za slaba.
    Duzy minus jaki posiada to taki ze podczas nawet malego wiatru, material z ktorego jest zrobiona markiza uderza glosno o szybe i bardzo to denerwuje... nie raz nawet mnie obudzila w nocy, w tedy musze ja zwijac....
    Kupilem na probe na jedne okno, ale przyznam ze na drugie kupie zwykla rolete wewnetrzna,

  4. #4

    Domyślnie

    Po analizie chyba 1% zamówię, u rodziców był test i przez tą 10% jak świeci słońce prostopadle to też razi.

  5. #5
    Okna dachowe Fakro - polski producent, drugi producent na świecie Fakro - produkujemy okna dachowe, schody strychowe, świetliki, rolety, żaluzje, markizy oraz wyposażenie dodatkowe na Twoje poddasze. Czekamy na pytania... www.fakro.pl Nowy Sącz, Polska i świat

    Domyślnie

    Witam,

    Odnośnie pracy przy komputerze proszę wziąść pod uwagę, że w pomieszczeniu z zamontowaną markizą zewnętrzną, źrenica oka nie zmienia swych rozmiarów i oczy nie męczą się - jest to dodatkowa korzyść tego produktu. W pomieszczeniu bez zamontowanej markizy, rozkład natężenia światła jest bardzo nierównomierny (114 razy większy przy szybie niż przy ekranie komputera). Źrenica musi zmieniać swoje rozmiary w bardzo szerokim zakresie aby zachować ostrość widzenia.


    Z poważaniem
    Konsultant FAKRO

  6. #6

    Domyślnie

    Odnośnie źrenic, to akurat u mnie słaby argument, pomieszczenie jest na antresoli i jest rozświetlone przez duże przeszklenia na dole i na korytarzu.
    Chodziło o to aby nie raziło prosto w oczy.

    Wracając do tematu zamówiłem dwie szt z napędem elektrycznym 230V, zainstalował w ok 30min na okno. Wszystko pasowało idealnie a rolety są dobrej jakości. Problem był jedynie z zasilaniem bo zaginęło pod dachówką.
    Cieszę się, że zdecydowałem się na 1%, roleta spełnia wymagania słońce nie razi, ale też widać przez nią kontury chmur, drzewa, itd.

  7. #7
    Okna dachowe Fakro - polski producent, drugi producent na świecie Fakro - produkujemy okna dachowe, schody strychowe, świetliki, rolety, żaluzje, markizy oraz wyposażenie dodatkowe na Twoje poddasze. Czekamy na pytania... www.fakro.pl Nowy Sącz, Polska i świat

    Domyślnie

    Witam,

    Cieszę się, że produkt spełnia wszystkie wymagania.


    Pozdrawiam serdecznie
    Konsultant FAKRO

  8. #8
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.682

    Domyślnie

    Zapraszamy do obejrzenia filmu poradnikowego na temat ochrony wnętrza domu przed przegrzewaniem od słońca.



    Zobacz inne filmy poradnikowe murator.tv - Telewizji Budowlanej Muratora
    Sprawy dotyczące forum: [email protected]
    murator.tv na YouTube: KANAŁ YOUTUBE

  9. #9

    Domyślnie

    Moim zdaniem te 1% są przeznaczone przede wszystkim do okien ukierunkowanych na południe, a dziesiątki dla pozostałych stron świata. Widziałem 1% przy bardzo silnym, bezpośrednim nasłonecznieniu, to jednak jest wartość odpowiednia, szczególnie w taką porę roku.

  10. #10
    Okna dachowe Fakro - polski producent, drugi producent na świecie Fakro - produkujemy okna dachowe, schody strychowe, świetliki, rolety, żaluzje, markizy oraz wyposażenie dodatkowe na Twoje poddasze. Czekamy na pytania... www.fakro.pl Nowy Sącz, Polska i świat

    Domyślnie

    Witam,

    Potwierdzam - firma FAKRO proponuje montowanie markizy z 1% prześwitem od strony południowej, gdzie zdecydowanie bardziej jesteśmy narażeni na silne nasłonecznienie, natomiast markizę z 10% prześwitem proponujemy montować od strony wschodniej lub zachodniej.

    Względny prześwit w markizie to procentowy stosunek prześwitu do jej powierzchni. Markiza z 1% prześwitem zaciemnia pomieszczenia, jest mniej przejrzysta, natomiast zdecydowanie lepszy kontakt z otoczeniem jest w przypadku zamontowania markizy z 10% prześwitem. Jeżeli chodzi o ochronę przed nagrzewaniem różnice są niewielkie.

    Pozdrawiam
    Konsultant FAKRO

  11. #11

    Domyślnie

    ja mam takie markizy 10 proc od zachodu , jest dużo chłodniej w pokoju . uważam że 1proc byłyby za ciemne

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    DSQ

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Chorzów / 2017 Tychy
    Kod pocztowy
    41-500
    Posty
    159

    Domyślnie

    Chciałbym się podpiąć z pytaniem do Eksperta Fakro.
    Czy macie Państwo jakieś dane porównawcze dotyczące ochrony przed przegrzewaniem dla markizy AMZ 1%, 10% oraz rolety zewnętrznej? Najbardziej miarodajne byłyby konkretne wartości pochłaniania w W/m2 dla referencyjnych warunków nasłonecznienia w porównaniu do szyby nieosłoniętej. Szczególnie mnie interesuje o ile lepsze są rolety zewnętrzne od markiz.

  13. #13
    Okna dachowe Fakro - polski producent, drugi producent na świecie Fakro - produkujemy okna dachowe, schody strychowe, świetliki, rolety, żaluzje, markizy oraz wyposażenie dodatkowe na Twoje poddasze. Czekamy na pytania... www.fakro.pl Nowy Sącz, Polska i świat

    Domyślnie

    Witam,

    Firma FAKRO przeprowadziła specjalistyczne badania skuteczności ochrony przed nagrzewaniem. Wyniki tych badań pokazuje poniższy wykres.
    Podstawowym czynnikiem, który ma bezpośredni wpływ na samopoczucie człowieka jest temperatura. Na wykresie przedstawiono wartości temperatur w pomieszczeniach zamkniętych w zależności od zastosowanego rodzaju przesłony / dodatku do okna dachowego.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	temp.jpg
Wyświetleń:	2346
Rozmiar:	48,9 KB
ID:	326444

    Producenci materiałów stosowanych w roletach charakteryzują materiały za pomocą kilku parametrów:
    τ – przepuszczanie (transmisja) światła – ilość światła przepuszczanego przez materiał:
    • dla lamelek rolety wynosi 0%,
    ρ – odbicie (refleksja) światła – ilość światła odbitego przez materiał
    • dla lamelek rolety wynosi 30% (102),
    α – pochłanianie (absorpcja) światła – ilość światła jaka zostaje pochłonięta przez materiał
    • dla lamelek rolety wynosi 70% (102),

    Znając cechy materiałów zastosowanych w roletach możemy określić g – współczynnik całkowitej przepuszczalności energii słonecznej oszklenia wraz z urządzeniem ochrony przeciwsłonecznej, który wynosi:
    • g = 2,5 % dla koloru 102 (z szybą U5) (zgodnie z PN-EN 13363-1),
    • g = 5,8 % dla koloru 101 (z szybą U5) (zgodnie z PN-EN 13363-1).

    Im mniejsza wartość g, tym lepsza ochrona przeciwsłoneczna

    Dla porównania poniżej podaję wartości dla materiałów stosowanych w markiza AMZ i VMZ

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kolory.JPG
Wyświetleń:	2032
Rozmiar:	66,6 KB
ID:	326445

    Pozdrawiam
    Konsultant FAKRO

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał sherif Zobacz post
    Witam !

    Czy ktoś może posiada markizę zewnętrzna Fakro (AMZ) ?
    Mam na poddaszu miejsce do pracy, nad którymi są dwa duże okna dachowe (94x140). .......
    Zimą świetna sprawa, widać przez nie las i dodatkowo doświetlają wnętrze.
    Okna są od południa i już obecnie od ok 10 do 15 dość mocno świeci przez nie słońce, tak, że nie widać nic na monitorze (świeci akurat prosto w oczy).
    Jakoś nie chce zakładać rolet zewn a spodobały mi się markizy zewn. Jest model AMZ.
    Czy ktoś takie użytkuje, czy są godne polecenia ?
    .
    Czesc

    Wg mnie ta markiza (nie wazne 1 czy 10%) nie nadaje sie do celu, o ktorym piszesz, to znaczy od zlikwidowania refleksow na monitorze.
    Ona nie przylega calkowicie do okna, przez co bokiem do pomieszczenia wpadaja bezposrednio promienie swiatla, W zaleznosci od polozenia slonca moga wtedy padac takze na monitor, a tego chcesz uniknac. Mam taka markize w sypialni i tam doskonale spelnia swoja role, ale na okno nad biurkiem zalozylbym cos, co przylega do szyby na calej jej powierzchni czyli rolete wewnetrzna lub zewnetrzna.
    ---------
    pozdrawiam
    Darek

    projekt Delta z Dobrych Domów
    budowa wystartowała w marcu 2011, zamieszkaliśmy 30 czerwca 2012

  15. #15
    Okna dachowe Fakro - polski producent, drugi producent na świecie Fakro - produkujemy okna dachowe, schody strychowe, świetliki, rolety, żaluzje, markizy oraz wyposażenie dodatkowe na Twoje poddasze. Czekamy na pytania... www.fakro.pl Nowy Sącz, Polska i świat

    Domyślnie

    Witam,

    Witam,

    Jeżeli skrzydło okna jest w pozycji zamkniętej to prześwity są bardzo małe - szczególnie w wersji AMZ NEW LINE, w której zmiana kształtu kasety pozwoliła na zmniejszenie przestrzeni między szybą a materiałem markizy.

    Pozdrawiam
    Konsultant FAKRO

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    DSQ

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Chorzów / 2017 Tychy
    Kod pocztowy
    41-500
    Posty
    159

    Domyślnie

    Mam kolejne pytanie o sterowanie rolet.
    Czy, zamiast standardowego rozwiązania opartego o moduł Z-Wave, jest też możliwość podpięcia napędów rolet ARZ w inny sterownik (najlepiej przewodowo), który obsługuje sterowanie pozostałymi roletami w pionowych oknach budynku?
    Takie sterowniki najczęściej są dostosowane do napędów w oparciu o rurowe silniki bezkomutatorowe 230V AC z wbudowanymi wyłącznikami krańcowymi. Czy tego typu napęd jest w roletach ARZ?

  17. #17
    Okna dachowe Fakro - polski producent, drugi producent na świecie Fakro - produkujemy okna dachowe, schody strychowe, świetliki, rolety, żaluzje, markizy oraz wyposażenie dodatkowe na Twoje poddasze. Czekamy na pytania... www.fakro.pl Nowy Sącz, Polska i świat

    Domyślnie Okna dachowe FAKRO

    Cytat Napisał DSQ Zobacz post
    Mam kolejne pytanie o sterowanie rolet.
    Czy, zamiast standardowego rozwiązania opartego o moduł Z-Wave, jest też możliwość podpięcia napędów rolet ARZ w inny sterownik (najlepiej przewodowo), który obsługuje sterowanie pozostałymi roletami w pionowych oknach budynku?
    Takie sterowniki najczęściej są dostosowane do napędów w oparciu o rurowe silniki bezkomutatorowe 230V AC z wbudowanymi wyłącznikami krańcowymi. Czy tego typu napęd jest w roletach ARZ?
    Witam,

    Jest kilka opcji, które możemy zaproponować:

    1. Roleta ARZ-E KNX Ready (tylko na 24VDC).

    2. Markiza AMZ Electro 230 (jako dobra alternatywa do rolety typu ARZ) sterowanie 230V po kablu.

    3. Roleta ARZ Z-Wave + moduł ZWMA - sterowanie sygnałami bezpotencjałowymi z zewnętrznego systemu sterowania.

    W przypadku posiadania silników Somfy, więc biorąc opcję nr 3 będzie dodatkowo potrzebny Somfy Inteo Dry Contact Transmitter.


    Pozdrawiam
    Konsultant FAKRO

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ekspert FAKRO Zobacz post
    Witam,

    Witam,

    Jeżeli skrzydło okna jest w pozycji zamkniętej to prześwity są bardzo małe - szczególnie w wersji AMZ NEW LINE, w której zmiana kształtu kasety pozwoliła na zmniejszenie przestrzeni między szybą a materiałem markizy.

    Pozdrawiam
    Konsultant FAKRO
    Ponoć taka markiza jest nieco większa niż szyba i brzegi wychodzą również nad ramę, czy dobrze słyszałem? Można wiedzieć jak duże są to krańce?

  19. #19
    Okna dachowe Fakro - polski producent, drugi producent na świecie Fakro - produkujemy okna dachowe, schody strychowe, świetliki, rolety, żaluzje, markizy oraz wyposażenie dodatkowe na Twoje poddasze. Czekamy na pytania... www.fakro.pl Nowy Sącz, Polska i świat

    Domyślnie Markizy do okien dachowych FAKRO

    Cytat Napisał sokratis Zobacz post
    Ponoć taka markiza jest nieco większa niż szyba i brzegi wychodzą również nad ramę, czy dobrze słyszałem? Można wiedzieć jak duże są to krańce?
    Witam,

    Zgadza się - materiał markizy AMZ NEW LINE jest szerszy od pakietu szybowego dzięki temu ograniczamy możliwość przedostania się światła słonecznego do pomieszczenia. Materiał jest szerszy o ok 10 cm od pakietu szybowego (po 5 cm na stronę).


    Z poważaniem
    Konsultant FAKRO

  20. #20

    Domyślnie

    To jeszcze pozwolę sobie dopytać ile wynosi przestrzeń między szybą a materiałem markizy?

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony