dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 47

Temat: Markiza zewn Fakro

  1. #21
    Okna dachowe Fakro - polski producent, drugi producent na świecie Fakro - produkujemy okna dachowe, schody strychowe, świetliki, rolety, żaluzje, markizy oraz wyposażenie dodatkowe na Twoje poddasze. Czekamy na pytania... www.fakro.pl Nowy Sącz, Polska i świat

    Domyślnie

    Cytat Napisał sokratis Zobacz post
    To jeszcze pozwolę sobie dopytać ile wynosi przestrzeń między szybą a materiałem markizy?
    Witam,

    Standardowe odległości pomiędzy materiałem, a szybą zaraz za kapturem okna wynoszą:

    AMZ - kaptur niski - 39mm, kaptur wysoki 51mm
    AMZ NewLine - kaptur niski 29mm, kaptur wysoki 43mm

    Zaznaczam jednak, że wymiary te są tylko teoretyczne. Każda sytuacja na dachu jest nieco inna. Parametry takie jak: kąt nachylania dachu, wielkość markizy wpływają na ułożenie materiału. W środkowej części okna, materiał jest bardziej zbliżony do szyby, a w skrajnych przypadkach może nawet do niej przylegać. Sytuacja taka może wystąpić w przypadku największych możliwych rozmiarów markiz.

    Pozdrawiam
    Konsultant FAKRO
    Ostatnio edytowane przez Ekspert FAKRO ; 07-09-2016 o 07:45

  2. #22

    Domyślnie

    Dzięki. I tak ja miałem na myśli wersję do okien pionowych. Leżenie na szybie nie będzie z pewnością problemem, nic się przecież od tego nie zniszczy.

  3. #23
    Okna dachowe Fakro - polski producent, drugi producent na świecie Fakro - produkujemy okna dachowe, schody strychowe, świetliki, rolety, żaluzje, markizy oraz wyposażenie dodatkowe na Twoje poddasze. Czekamy na pytania... www.fakro.pl Nowy Sącz, Polska i świat

    Domyślnie

    Cytat Napisał sokratis Zobacz post
    Dzięki. I tak ja miałem na myśli wersję do okien pionowych. Leżenie na szybie nie będzie z pewnością problemem, nic się przecież od tego nie zniszczy.
    Witam,

    W takim razie postaram się szybko sprawdzić jak wygląda ta sytuacja w przypadku markiz do okien pionowych.


    Pozdrawiam
    Konsultnat FAKRO

  4. #24
    Okna dachowe Fakro - polski producent, drugi producent na świecie Fakro - produkujemy okna dachowe, schody strychowe, świetliki, rolety, żaluzje, markizy oraz wyposażenie dodatkowe na Twoje poddasze. Czekamy na pytania... www.fakro.pl Nowy Sącz, Polska i świat

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ekspert FAKRO Zobacz post
    Witam,

    W takim razie postaram się szybko sprawdzić jak wygląda ta sytuacja w przypadku markiz do okien pionowych.


    Pozdrawiam
    Konsultnat FAKRO

    Odległość materiału markizy VMZ od płaszczyzny jej montażu wynosi:

    -VMZ elektryczna: 43 mm;

    -VMZ ręczna ~15 mm (jest to wartość średnia , zależna od stopnia rozwinięcia materiału).


    Do podanych wartości należy dodać szerokość profilu okna liczoną od pakietu szybowego.

    Pozdrawiam
    Konsultant FAKRO

  5. #25
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar ewcia12345
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Wocławy
    Kod pocztowy
    83-020
    Posty
    15
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Nie ma znaczenia rozmiar okna ? U nas bedzie 160x 78

  6. #26
    Okna dachowe Fakro - polski producent, drugi producent na świecie Fakro - produkujemy okna dachowe, schody strychowe, świetliki, rolety, żaluzje, markizy oraz wyposażenie dodatkowe na Twoje poddasze. Czekamy na pytania... www.fakro.pl Nowy Sącz, Polska i świat

    Domyślnie

    Witam,

    Po wymiarze wnioskuję że w pytaniu chodzi o markizy AMZ (dla okien dachowych 78x160)

    Kwestie związane z materiałem markiz ręcznych na oknach dachowych opisywałem we wcześniejszym poście ale przypomnę:

    "Standardowe odległości pomiędzy materiałem, a szybą zaraz za kapturem okna wynoszą:

    AMZ - kaptur niski - 39mm, kaptur wysoki 51mm
    AMZ NewLine - kaptur niski 29mm, kaptur wysoki 43mm

    Zaznaczam jednak, że wymiary te są tylko teoretyczne. Każda sytuacja na dachu jest nieco inna. Parametry takie jak: kąt nachylania dachu, wielkość markizy wpływają na ułożenie materiału. W środkowej części okna, materiał jest bardziej zbliżony do szyby, a w skrajnych przypadkach może nawet do niej przylegać. Sytuacja taka może wystąpić w przypadku największych możliwych rozmiarów markiz."


    Z poważaniem
    Konsultant FAKRO

  7. #27
    Okna dachowe Fakro - polski producent, drugi producent na świecie Fakro - produkujemy okna dachowe, schody strychowe, świetliki, rolety, żaluzje, markizy oraz wyposażenie dodatkowe na Twoje poddasze. Czekamy na pytania... www.fakro.pl Nowy Sącz, Polska i świat

    Domyślnie

    Witam,

    Zgadza się - markizy VMZ wykonywane są indywidualnie, konkretnie pod dany wymiar okna na podstawie danych z formularza, który zamieszczony jest na naszej stronie internetowej: http://www.fakro.pl/att/LOCAL/produc...wienia_VMZ.pdf

    Formularz bardzo dokładnie precyzuje dane, które są potrzebne do zamówienia

    Z poważaniem
    Konsultant FAKRO

  8. #28
    Banned
    benchmark

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-314
    Posty
    50

    Domyślnie

    Czy do markiz dostajemy jakąś łatwą instrukcję montażu? Poradzą sobie z tym nawet amatorzy?

  9. #29
    Okna dachowe Fakro - polski producent, drugi producent na świecie Fakro - produkujemy okna dachowe, schody strychowe, świetliki, rolety, żaluzje, markizy oraz wyposażenie dodatkowe na Twoje poddasze. Czekamy na pytania... www.fakro.pl Nowy Sącz, Polska i świat

    Domyślnie Markizy FAKRO

    Cytat Napisał benchmark Zobacz post
    Czy do markiz dostajemy jakąś łatwą instrukcję montażu? Poradzą sobie z tym nawet amatorzy?
    Witam serdecznie,

    Możemy zaproponować instrukcję tradycyjną w formie graficznej, która dostarczana jest razem z produktem oraz dodatkowo instrukcję filmową.

    Zaproszam do odwiedzenia naszej strony internetowej
    http://www.fakro.pl/dekarze/instrukcje-montazu/
    http://www.fakro.pl/dekarze/filmowe-instrukcje-montazu/

    Na podstawie powyższych instrukcji można ocenić własne możliwości.


    Z poważaniem
    Konsultant FAKRO

  10. #30
    Banned
    benchmark

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-314
    Posty
    50

    Domyślnie

    Dziękuję, nie wydaje się to jakieś strasznie trudne, niemniej dopiero po otrzymaniu markiz musiałbym zdecydować. Dziękuję za pomoc.

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał benchmark Zobacz post
    Dziękuję, nie wydaje się to jakieś strasznie trudne, niemniej dopiero po otrzymaniu markiz musiałbym zdecydować. Dziękuję za pomoc.
    Uwierz, nie jest to trudne. Zresztą czy zapoznałeś się z instrukcjami? Zajrzyj tam i zobaczysz jak prosto, nie ma co się negatywnie z góry nastawiać. A szkoda zwiększać niepotrzebnie koszty.

  12. #32

    Domyślnie

    Witam.
    Mam takie pytanie.
    Pytanie ogólne - markizy maja chyba tylko dwie firmy na rynku FAKRO I VELUX (ciężko znaleźć kogoś innego), w opisie markiz jest wyraźnie podane że pasują one tylko do dedykowanych okien producentów. Czy tak jest naprawdę?.
    Posiadam okna dachowe marki Dobroplast czy idzie założyć taką markizę na okno inne niż VELUX czy FAKRO?.
    Wymiary:
    Szyba zewnętrzna : 60x124cm.
    Z obramowaniem - 68x134cm.
    Z osłonami (płaskowniki): 76x około 140cm (około bo rama górna wchodzi pod osłonę z blachy)

    Ile dokładnie ma roleta po rozwinięciu? gdzieś wyczytałem że ta 118cm rozwija się prawie do 130cm?.

  13. #33
    Okna dachowe Fakro - polski producent, drugi producent na świecie Fakro - produkujemy okna dachowe, schody strychowe, świetliki, rolety, żaluzje, markizy oraz wyposażenie dodatkowe na Twoje poddasze. Czekamy na pytania... www.fakro.pl Nowy Sącz, Polska i świat

    Domyślnie Markizy FAKRO

    Cytat Napisał Oszolom Zobacz post
    Witam.
    Mam takie pytanie.
    Pytanie ogólne - markizy maja chyba tylko dwie firmy na rynku FAKRO I VELUX (ciężko znaleźć kogoś innego), w opisie markiz jest wyraźnie podane że pasują one tylko do dedykowanych okien producentów. Czy tak jest naprawdę?.
    Posiadam okna dachowe marki Dobroplast czy idzie założyć taką markizę na okno inne niż VELUX czy FAKRO?.
    Wymiary:
    Szyba zewnętrzna : 60x124cm.
    Z obramowaniem - 68x134cm.
    Z osłonami (płaskowniki): 76x około 140cm (około bo rama górna wchodzi pod osłonę z blachy)

    Ile dokładnie ma roleta po rozwinięciu? gdzieś wyczytałem że ta 118cm rozwija się prawie do 130cm?.
    Witam,

    Możliwość montażu uzależniona jest od konstrukcji okna dachowego - każdy producent stosuje własne rozwiązania.

    W przypadku montazu markiz kluczowe znaczenie ma sama budowa kaptura i ościeżnicy okna, szczególnie w górnej części gdzie montowane są markizy.

    Jeżeli jest Pan zainteresowany montażem markiz produkcji firmy FAKRO proszę o podanie pełnych danych z tabliczki znamionowej okna, dodatkowo proszę o przesłanie zdjęć górnej cześci okna (od strony zewnętrznej) - na podstawie tych danych możemy postarać się określić możliwość montażu.
    Proszę też o informację którą wersją markizy jest Pan zainteresowany (ręczna, elemektryczna, solarna).

    W przypadku pytań proszę o kontakt

    Z poważaniem
    Konsultant FAKRO

  14. #34
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Doradca VELUX
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Polska
    Kod pocztowy
    02-273
    Posty
    224

    Domyślnie



    Witam,
    Potwierdzam, markizyVELUX będą pasować jedynie do okien VELUX.
    Do każdego produktudołączana jest instrukcja montażowa.Ponadto na Naszym kanale na Youtube możnaznaleźć filmiki, które pomogą sprawnie zamontować akcesoria i nie tylko.
    Instrukcje montażoweznajdują się również na stronie www.velux.pl

    Pozdrawiam
    Paulina
    Konsultant VELUX

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał Velux Zobacz post

    Witam,
    Potwierdzam, markizyVELUX będą pasować jedynie do okien VELUX.
    Do każdego produktudołączana jest instrukcja montażowa.Ponadto na Naszym kanale na Youtube możnaznaleźć filmiki, które pomogą sprawnie zamontować akcesoria i nie tylko.
    Instrukcje montażoweznajdują się również na stronie www.velux.pl

    Pozdrawiam
    Paulina
    Konsultant VELUX
    No i co to jest za odpowiedź?
    Żeby założyć gupią markizę zewnętrzną mam wymienić okna na dedykowane producenta?.
    No niezły biznes nakręcacie.

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ekspert FAKRO Zobacz post
    Witam,

    Możliwość montażu uzależniona jest od konstrukcji okna dachowego - każdy producent stosuje własne rozwiązania.

    W przypadku montazu markiz kluczowe znaczenie ma sama budowa kaptura i ościeżnicy okna, szczególnie w górnej części gdzie montowane są markizy.

    Jeżeli jest Pan zainteresowany montażem markiz produkcji firmy FAKRO proszę o podanie pełnych danych z tabliczki znamionowej okna, dodatkowo proszę o przesłanie zdjęć górnej cześci okna (od strony zewnętrznej) - na podstawie tych danych możemy postarać się określić możliwość montażu.
    Proszę też o informację którą wersją markizy jest Pan zainteresowany (ręczna, elemektryczna, solarna).

    W przypadku pytań proszę o kontakt

    Z poważaniem
    Konsultant FAKRO
    Witam.
    Okno nie ma tabliczki znamionowej, wyprodukowane były najprawdopodobniej na zamówienie developera stawiającego blok.
    Okno może być protoplastą "Skylignta" z Dobroplastu.
    Co do kaptura i ościeżnicy (rozumiem że to te blachy przyczepione do dachu naokoło wnęki okiennej), to są to kształtowe najprostsze blachy o grubości 1-2mm. Jedynie na dole samego skrzydła okna jest przedłużenie z blachy i tworzywa zachodzące do dachu (zamykające obramowanie).
    Moje pytanie jest takie:.
    - Czy markizę można zamocować na najzwyklejsze śruby, tak samo jak i zaczepy na dole okna?.
    - Przy szybie o szerokości 60cm jaka powinna być zbliżona szerokość markizy?.
    - Przy szybie o długości 124cm,a z obramowaniem 144cm, jaka powinna być długość markizy? 118cm z tego co mi wiadomo rozwija się dalej (podobno nawet do 126cm), może mi Pan/Pani to potwierdzić?.

    Aha mam okna dachowe 2 sztuki na ostatnim piętrze bloku z dachem skośnym o nachyleniu około 25 stopni. Okna centralnie na południe i latem pomieszczenie (sypialnia) bardzo mocno się nagrzewa. Jaki typ markiz mi Pan/Pani poleci?, system regulacji ręczny.
    Pozdrawiam.

  17. #37
    Okna dachowe Fakro - polski producent, drugi producent na świecie Fakro - produkujemy okna dachowe, schody strychowe, świetliki, rolety, żaluzje, markizy oraz wyposażenie dodatkowe na Twoje poddasze. Czekamy na pytania... www.fakro.pl Nowy Sącz, Polska i świat

    Domyślnie

    Witam,

    Podane wymiary szyby są najbardziej zbliżone do naszego wymiaru handlowego 78x140 (wymiar zewnętrzny szyby 627mmx1275mm)
    Biorąc pod uwagę usytuowanie okien sugeruję zastosowanie markizy AMZ z materiałem o prześwicie 1% - najlepsze parametry ochrony przed nagrzewaniem posiada materiał o oznaczeniu 092 (popielaty).

    Do wyjaśnienia jednak pozostaje kwestia możliwości zamontowania markizy.
    Tak jak wcześniej pisałem kluczowe elementy znajdują się w górnej cześci okna - jeżeli pod oblachowaniem okna nie pełnego drewna tak jak jest to w przypadku okien FAKRO - montaż będzie bardzo trudny do wykonania.

    Montaż standardowej wersji AMZ polega na przykęceniu kasety markizy w górnej części okna - dlatego konieczne jest sprawdzenie czy w tym przypadku jest możliwość wkręcenia się w profil drewna. Jeżeli nie ma takiej możliwości niestety montaż będzie niezalecany.
    Poniżej wycinek instrukcji montażu, który to prezentuje:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	AMZ montaz.jpg
Wyświetleń:	356
Rozmiar:	56,2 KB
ID:	387408


    Z poważaniem
    Konsultant FAKRO

  18. #38
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Doradca VELUX
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Polska
    Kod pocztowy
    02-273
    Posty
    224

    Domyślnie

    Nie bardzo rozumiem o co chodzi.
    Może przypomnę jakie było pytanie: "Pytanie ogólne - markizy maja chyba tylko dwie firmyna rynku FAKRO I VELUX (ciężko znaleźć kogoś innego), w opisie markiz jestwyraźnie podane że pasują one tylko do dedykowanych okien producentów. Czy takjest naprawdę?"
    Jesteśy producentem okien,tak więc akcesoria będą pasowały pod Nasze wymiary okien.


  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ekspert FAKRO Zobacz post
    Witam,

    Podane wymiary szyby są najbardziej zbliżone do naszego wymiaru handlowego 78x140 (wymiar zewnętrzny szyby 627mmx1275mm)
    Biorąc pod uwagę usytuowanie okien sugeruję zastosowanie markizy AMZ z materiałem o prześwicie 1% - najlepsze parametry ochrony przed nagrzewaniem posiada materiał o oznaczeniu 092 (popielaty).

    Do wyjaśnienia jednak pozostaje kwestia możliwości zamontowania markizy.
    Tak jak wcześniej pisałem kluczowe elementy znajdują się w górnej cześci okna - jeżeli pod oblachowaniem okna nie pełnego drewna tak jak jest to w przypadku okien FAKRO - montaż będzie bardzo trudny do wykonania.

    Montaż standardowej wersji AMZ polega na przykęceniu kasety markizy w górnej części okna - dlatego konieczne jest sprawdzenie czy w tym przypadku jest możliwość wkręcenia się w profil drewna. Jeżeli nie ma takiej możliwości niestety montaż będzie niezalecany.
    Poniżej wycinek instrukcji montażu, który to prezentuje:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	AMZ montaz.jpg
Wyświetleń:	356
Rozmiar:	56,2 KB
ID:	387408


    Z poważaniem
    Konsultant FAKRO
    Witam.
    Dokładnie tak, nie posiadam drewnianego wypełnienia pod oblachowaniem, dołączam zdjęcie (przepraszam za stan czystości - zdjęcie okna po zimie przed myciem, efekt sadzy z pobliskich domów jednorodzinnych gdzie palą wszystkim tylko nie węglem). Aczkolwiek jeśli chodzi o "wypełnienie" aby śruba mocująca miała się czego trzymać to mogę wykonać i podłożyć pod oblachowanie dwie kostki drewniane - czy takie rozwiązanie zastępcze może być?.

    Jeszcze jedno co do wymiaru markizy, ostatnio byłem w jednym z marketów budowlanych i taka markiza była zamontowana rozwinięta na oknie. Markiza jakiejś innej marki (w opisie że pasuje do okiem Velux), ale nie o tym. Pozwoliłem sobie dokładnie zmierzyć okno i tą markizę. Szyba miała wymiary 60x100cm. Markiza wg opisu 66x118cm i pasowała idealnie, co ciekawe rozwinąłem tą markizę ma maxa i już nie mierząc (bo za długa) stwierdziłem że rozwija się spokojnie gdzie na 1,5m.
    Czy jest Pan pewien, że markiza 66x118 nie obejmie mojego okna? (musi być aż 78x140cm?.
    Pozdrawiam.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170426_090815.jpg
Wyświetleń:	239
Rozmiar:	85,5 KB
ID:	387553
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170426_090825.jpg
Wyświetleń:	163
Rozmiar:	85,7 KB
ID:	387554

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał Velux Zobacz post
    Nie bardzo rozumiem o co chodzi.
    Może przypomnę jakie było pytanie: "Pytanie ogólne - markizy maja chyba tylko dwie firmyna rynku FAKRO I VELUX (ciężko znaleźć kogoś innego), w opisie markiz jestwyraźnie podane że pasują one tylko do dedykowanych okien producentów. Czy takjest naprawdę?"
    Jesteśy producentem okien,tak więc akcesoria będą pasowały pod Nasze wymiary okien.

    Witam.,
    Proszę spojrzeć jak do tematu podszedł expert z konkurencyjnego FAKRO, a jak Pan/Pani.
    Co ciekawe to samo pytanie zadałem na forum experckim okien VELUX (czyli Waszym), i tam nie uzyskałem odpowiedzi - zagląda tam Pan/Pani?.
    Niestety jestem z zawodu i powołania czystej krwi Przedstawicielem Handlowcem i odpowiedzi "automaty" wyczuwam na odległość .
    Tak na prawdę nie podjął Pan/Pani tematu -tylko odpowiedział/a na odp....
    Pozdrawiam.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony