dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 34
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 672
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Mam ten sam tynk i gruntowałem tą Śnieżka. Pomalowane Duluxem , od grudnia mieszkam nie czuje nic. Mam w domu dwa koty które potrafią gdzieś narobić. Jutro sprawdzę partie chyba mam jakieś pudło w piwnicy.
    A kiedy malowałeś/kupowaleś ten grunt ? Ja kupowałem na przełomie grudnia i stycznia, za nr serii bede wdzieczny.
    Ten dulux to też lateks ?

    U mnie zapach farby (gruntu) utrzymywal się 3-4 dni po malowaniu, później nic. Dom niezamieszkały, wiec wilgoci wewnątrz brak. Sciany stoją tak i czekaja na docelowe malowanie już trzeci miesiąc, wydaje mi sie nieprawdopodobne, zeby po położeniu Beckersa nagle zaczęły smierdzieć....
    Chyba zrobię tak, że pomaluję wcześniej jeden pokój i poczekam z malowaniem reszty do czerwca, kiedy to chcę wykonać ostatnie prace wykończeniowe.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  2. #22

    Domyślnie

    ta nasza farba to głównie na zewnątrz i pewnie dlatego taki smród mąż nie przeczytał co mu dali a mnie nie było w tym czasie na budowie jak malowali teraz to dopiero mam stracha, że mamy trującą farbę w domu i dziecko będzie to wdychać:/

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.202

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A kiedy malowałeś/kupowaleś ten grunt ? Ja kupowałem na przełomie grudnia i stycznia, za nr serii bede wdzieczny.
    Ten dulux to też lateks ?
    Kupowałem wrzesień październik 2014 jakoś tak. wyczytałem an wieczku że data produkcji to 20.06.2014 a ważności była do 2018. Ale kupowałem napewn w 2 sklepach wiec pewnie miałem różne partie.

  4. #24

    Domyślnie

    Jeżeli zapach powodują jakieś bakterie co jest chyba możliwe o ile grunt bazuje na jakichś składnikach organicznych (są i takie na których jest napisane, że nie zawierają substancji organicznych a wyłącznie mineralne) to może by spróbować potraktować jakimiś środkami biobójczymi ?
    Widziałem takie preparaty w marketach, są też na alledrogo, np barlosept, nie wiem jaki ich wpływ na powłoki malarskie.

  5. #25

    Domyślnie

    Dobra. Ja zaczynam od dziś ostro walczyć. Do śnieżki nie ma co nawet dzwonić bo oni ciągle ględzą o Vanishu.....Niestety ja nie brałem rachunków za farbę, bo w życiu nie myślałem ze takie coś może mnie spotkać,więc nawet nie mam co się rzucać;/ , zresztą walka jednostki z koncermami jest jak walka z wiatrakami.Musiałoby nas być conajmniej 10 osób i ew. pozew zbiorowy. Inna firma, którą ludzie polecają tj. Tikurilla proponuje zeskrobać całość i od nowa zagruntować i pomalować. Po dłuższej rozmowie proponują, aby spróbować użyć produktu Tikurilla Everal Primer i spróbować to odciąć. Oczywiście mowa tutaj o próbie. Nikt nie powie ze na pewno przestanie śmierdzieć. Dziś pomaluje ten najmniejszy pokój, który najbardziej w sumie śmierdzi i dam Wam znać w najbliższych dniach czy przestało, czy śmierdzi mniej czy nic się nie zmieniło.
    Musimy jakoś sobie z tym poradzić. Nie będzie jakaś pseudofarba za pare złotych nas rozkładała na łopatki. Trzeba to jakoś zwalczyć.
    Ostatnio edytowane przez Radar41 ; 24-03-2015 o 15:39

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    Data produkcji, data zakupu, a data zastosowania.
    Istotny jest sposób magazynowania w sklepie, transport, i na budowie (pomieszczenia zimne, gorące/nasłonecznione itdp). Czy farba była używana, a następnie zlana do wiadra i pozostawiona na kolejne malowanie. Czy była rozcieńczana wodą "kranówą"

  7. #27

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o pytania powyżej to od września praktycznie cały czas utrzymywana temp ok 22 stopni, do dnia dzisiejszego włącznie. O żadnym grzybie nie ma mowy. Przy zakręconym grzejniku wali jakby mniej, ale to efekt temperatury. Po prostu w ciepłym intensywniej to czuć.
    Farba była kupiona, postawiona w temp 22 stopnie, wieczko zdjęte, wałek - nowy, wody żadnej nie dolewałem. Po prostu malowałem to bezpośrednio z wiaderka - całe wiaderko poszło na raz.

    Kupiłem tą Tikurelle Everal Primer, ale sprzedający bardzo mocno mi to odradzał. Twierdził, że na roczną ścianę on by tego nie zastosował, bo ten preparat zamyka ścianę i może prowadzić w konsekwencji do grzyba. Wstrzymałem się.
    Dziś pomalowałem cały pokój tym Vanishem 1:1 (w sumie można spróbować, a nóż się uda). Obecnie stan jest taki, że w pokoju wali wanishem, moje ręce wyglądają jakbym je z mąki tyle co wyjął, a oczy bolą od intensywanego zapachu, ale czego się nie robi, żeby sobie życie polepszyć....

    Dam znać czy cokolwiek ten Vanish pomógł. Jeśli nie to pewnie pójdzie ta tikurella na ścianę. Kurde nie mogę się dokopać do żadnego chemika, który pracuje w takich koncernach. Przecież na pewno Śnieżka ma jakieś swoje badania wewnętrzne i wie co mogłoby pomóc.

  8. #28

    Domyślnie

    Problem dość często występujący, ja swego czasu przez malowaniem gruntowałem Dekoralem. Nie pamiętam tego dokładnie, ale chyba wszystko zrobiłem zgodnie z zaleceniami producenta gruntu i farby. Po pomalowaniu miałem okropny kłopot ze smrodem, podobny do opisywanego przez autora. Skończyło się na tym, że przeczekałem trochę czasu, później straciłem cierpliwość i zabrałem się za malowanie innym gruntem i farbą.

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    hmmm ciekawe.. coulignon by sie tu przydal.
    tak wgle to pogadajcie wlasnie z coulignonem - ostatnio znajomy szukal farby odcinajacej zapachy po pozarze w budynku. No i coulignon cos tam mu wymyslil chyba.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  10. #30
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    http://forum.gazeta.pl/forum/w,796,9...erdzi.html?v=2


    Oj nie pierwsi i nie ostatni jak widać....

    Nie do końca jasna jest przyczyna - prawdopodobnie chodzi o stabilizację spoiwa amoniakiem. Co ciekawe w kubełku nie śmierdzi.

    Wietrzyć. Tak ze 3 tygodnie. Problem znika i nie powraca.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  11. #31
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    c: pewnie chodzi o to co jest w tym konkretnym tynku, farbie. Składy są bardzo zbliżone, a wystarczy że ktoś użyje tego a nie innego składnika, bo mu taniej czy wygodniej i zabawa się zaczyna.

  12. #32
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    almarat

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Walga
    Kod pocztowy
    12-123
    Posty
    66

    Domyślnie

    Hmm, dziwne trochę, może to jednak nie farba? Ja w zeszłym roku odświeżałem przedpokój i kuchnię Śnieżką i nie miałem takich problemów. Jak to każda farba, wiadomo przez kilka dni był specyficzny zapach w domu ale po kilku dniach ustąpiło normalnie, jak z każdą inną farbą. No i na pewno nie były to "kocie siki"

  13. #33
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    anna2929

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    łódź
    Kod pocztowy
    93-019
    Posty
    23

    Domyślnie Smród po zagruntowaniu śnieżką

    Cytat Napisał Radar41 Zobacz post
    Jeśli chodzi o pytania powyżej to od września praktycznie cały czas utrzymywana temp ok 22 stopni, do dnia dzisiejszego włącznie. O żadnym grzybie nie ma mowy. Przy zakręconym grzejniku wali jakby mniej, ale to efekt temperatury. Po prostu w ciepłym intensywniej to czuć.
    Farba była kupiona, postawiona w temp 22 stopnie, wieczko zdjęte, wałek - nowy, wody żadnej nie dolewałem. Po prostu malowałem to bezpośrednio z wiaderka - całe wiaderko poszło na raz.

    Kupiłem tą Tikurelle Everal Primer, ale sprzedający bardzo mocno mi to odradzał. Twierdził, że na roczną ścianę on by tego nie zastosował, bo ten preparat zamyka ścianę i może prowadzić w konsekwencji do grzyba. Wstrzymałem się.
    Dziś pomalowałem cały pokój tym Vanishem 1:1 (w sumie można spróbować, a nóż się uda). Obecnie stan jest taki, że w pokoju wali wanishem, moje ręce wyglądają jakbym je z mąki tyle co wyjął, a oczy bolą od intensywanego zapachu, ale czego się nie robi, żeby sobie życie polepszyć....

    Dam znać czy cokolwiek ten Vanish pomógł. Jeśli nie to pewnie pójdzie ta tikurella na ścianę. Kurde nie mogę się dokopać do żadnego chemika, który pracuje w takich koncernach. Przecież na pewno Śnieżka ma jakieś swoje badania wewnętrzne i wie co mogłoby pomóc.
    Jakbym czytała o naszym problemie Proszę napisz jak u Was wygląda walka, czy są jakieś efekty, bo my jesteśmy już bezradni. Pokoje i łazienka na poddaszu po zagruntowaniu śnieżką śmierdzą kocim moczem uwaga - już ponad 3 LATA! Jestem załamana.

  14. #34
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    anna2929

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    łódź
    Kod pocztowy
    93-019
    Posty
    23

    Domyślnie

    Najgorsze jest to, że nie wiemy jaki to ma wpływ na nasze organizmy. Nikt przecież nie prowadził żadnych badań w tym kierunku. Nie wiadomo, czy wdychanie tej chemii nie przyczynia się do rozwoju astmy, alergii czy nawet w najgorszym wypadku choroby nowotworowej. Nikt tego nie wie. Mamy przecież dzieci. Jestem mamą niemowlęcia, które niczemu winne od 10 miesięcy jest niestety skazane na filtrowanie tej chemii przez swój maleńki organizm. Płakać się chce.

  15. #35

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o Vanish to ok, pomaga. Podczas mycia ścian tym Vanishem można się nieźle podrtuć tym zapachem. Następnego dnia, nie da się w danym pokoju przebywać tak wali. Dziś już chyba 4 dzień od zastosowania i niestety zapach Vanisha jest intensywny i czuć jakimiś chemicznymi kwiatami. Poprzedniego zapachu ściany faktycznie nie czuć.
    Ponieważ u mnie wali najmocniej, a właściwie śmierdziało najmocniej w tylko 1 pokoju na 1 piętrze, to tam też na razie zrobiłem tym Vanishem.
    Przejrzałem internet i z tego co można przeczytać i wywnioskować to potrzebujemy alkaidowego uszczelniacza. Znalazłem go tutaj :http://farbycrown.eu/farby/produkty/...zchni-alk.html

    na tej stronie są sklepy. W moim przypadku najblizej w Poznaniu. Pewnie kupie taki grunt i pomaluje ten pokój ponownie i sprawdze czy wreszcie będę mógł zamieszkać w moim domu......
    Napisze co i jak za kilka dni, bo ten Vanish to się raczej sam nie wyśmiergnie.... Sposób moze dobry, ale z jednego zapachu przechodzimy w drugi.

  16. #36
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    anna2929

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    łódź
    Kod pocztowy
    93-019
    Posty
    23

    Domyślnie

    Dziękuję i czekam aż Pan napiszę, co i jak. Proszę sobie wyobrazić, że ja mieszkam w nowym domu, w takich warunkach z małym dzieckiem, więc boję się jakichkolwiek eksperymentów, bo jak już pisałam martwię się o małą strasznie. Zauważyłam jedno: ten smród bardzo szybko przechwytuje inne zapachy i sprawia, że są bardzo silne. Przykład: do jednego pokoju zaniosłam ziemniaki: śmierdzi ziemniakami niemiłosiernie, nie wiedziałam nawet, że ziemniaki mogą tak intensywnie śmierdzieć - tych w spiżarce nie czuć. W drugim pokoju stoi proszek do prania - śmierdzi proszkiem aż w nosie kręci - w pralni stoi ten sam proszek i go praktycznie nie czuć.

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    anna 2929, a jak wyglada Twoja sciana, jesli chodzi o warstwy ?
    Tzn. jaki tynk, grunt (Śnieżka), jaka farba wierzchnia ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  18. #38
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    anna2929

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    łódź
    Kod pocztowy
    93-019
    Posty
    23

    Domyślnie

    Mamy tynki gipsowe i płyty k-g na skosach, zagruntowane śnieżką. Dół te same tynki, zagruntowane śnieżką i pomalowane dulux, dekoral - nic się nie dzieje od kilku lat. Na górze 4 pokoje były tylko zagruntowane i przez 2 lata nic się nie działo, nawet drzwi tam nie było i na dole nic nie było czuć. Postanowiliśmy jeden pokój pomalować. Pomalowaliśmy farbą firmy Beckers i od tamtej pory do dziś smród okropny. Co najlepsze, w pokoju, który jest pomalowany śmierdzi najmniej, ale śmierdzi. Natomiast w pokojach niepomalowanych a tylko zagruntowanych śnieżką zaszła jakaś reakcja, podejrzewam z oparami Beckersa podczas malowania tego jednego pokoju, bo nie wiem skąd ten smród nagle od malowania się wziął (nie było na górze drzwi) i nie da się tam funkcjonować. Zmuszeni byliśmy wstawić drzwi, choć smród i tak wydostaje się i rozchodzi się po domu. Na klatce schodowej czuć chemię, siki i ten zapach idzie na dół.

  19. #39

    Domyślnie

    Podejrzewam ze farba nie ma tutaj nic do rzeczy. Ja malowałem dokładnie takimi samymi farbami na parterze i piętrze, ale tylko na piętrze poszła śnieżka grunt i tylko tam mi śmierdzi. Ludzie pisali, że gruntowali samą śnieżką i nie zdążyli jeszcze pomalować, a już waliło.

    Powiem tak. Jeśli ktoś nie ma pomalowane jeszcze i gruntował śnieżką grunt to ja bym profilaktycznie przeleciał te ściany tym Vanishem. A później pomalował farbą. Po vanishu powietrze robi się bardziej rześkie, nie takie żrące. Jakby bardziej wilgotne. Wiadomo, śnierdzi Vabnishem, ale lepsze to niż te siki...
    Zamówiłem dziś Alkali Resisting Sealer. 1L ok 120zł, niestety. Wydajność ok 13m2, więc ja wziąłem na razie 2L. Pod koniec przyszłego tygodnia będę dużo mądrzejszy, to napisze co i jak.

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Też trudno powiedziec, że farba nie ma tu nic do rzeczy.
    anna2929 ma śnieżkę wszedzie, a tam, gdzie pomalowane zostało Dekoralem i Duluxem od paru lat spokój.
    Smród pojawił się po Beckersie - a pewnie gruntowane było w jednym terminie
    Swoją drogą właśnie tym Beckersem chciałem malować

    Jajmar też ma na Śnieżce Duluxa i żadnych problemow....
    W przyszłym tygodniu wybiore farbę do sypialni i ją pomaluję. Na sufit planuję Tikkurile Super White na sciany.... ? Może jednak tego Duluxa ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Strona 2 z 34

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony