dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 34
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 672
  1. #41
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    Tak na dobrą sprawę baz jakich używają firmy jest multum, problem bierze się jeśli składniki zaczną ze sobą reagować bo gros tych farb i wszystkich innych podkładów jest jak zawsze kompatybilne w 99%... albo i jeszcze mniej. Ciekawe czy by się tak działo, jeśli pod Beckersa by użyć zalecanego przezeń gruntu....

  2. #42

    Domyślnie

    Wiecie co, moze to jakaś felerna partia wyszła tej śnieżki grunt po prostu. Ja mam umalowany cały dom śnieżką grunt i na to farba tikkurili z mieszalnika i faktycznie sikami było czuć w trakcie malowania farbą ale to wszystko ustąpiło po wywietrzeniu domu. Zresztą zobaczymy za jakiś czas bo dopiero co pomalowaliśmy.

  3. #43
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    anna2929

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    łódź
    Kod pocztowy
    93-019
    Posty
    23

    Domyślnie

    Taki właśnie mam zamiar. Przelecieć profilaktycznie Vanishem, a później pomalowałabym Alkali Resisting Sealer. Powiem szczerze, że cena farby nie ma dla mnie już znaczenia, jak tu siedzę i czuję jak z góry wędruje na nas smród. Tylko żeby to okazało się skuteczne. Czekam na informacje od Radar41. I proszę o jakieś namiary na tą farbę, czy można kupić przez Internet?

  4. #44
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    anna2929

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    łódź
    Kod pocztowy
    93-019
    Posty
    23

    Domyślnie

    Tylko czy Alkali Resisting Sealer jest zdrowy dla ludzi? Ponoć zawiera dużo niebezpiecznych dla zdrowia substancji. Jak malować czymś takim mieszkając w domu z maleńkim dzieckiem?

  5. #45

    Domyślnie

    dajcie proszę znać jak postępy
    u nas drugi tydzień leci i niestety śmierdzi w łazienkach i korytarzu już sama nie wiem jaki to zapach

  6. #46

    Domyślnie

    Vanish powoli traci swój zapach i być może mam już schizę zapachowa ale czuje powtórnie tak jakby przebijajacy się przez ten vanish stary zapach smierdzacej ściany. Obym się mylił ale mocno wydaje mi się że niestety tym to się skończy. W piątek będę miał uszczelniacz crowna i dam znać co się stanie jak nim machnę.

  7. #47

    Domyślnie

    to czekamy na wieści, też już mam fobie odnośnie zapachu, jak można się przeprowadzić do takiego domu i to z dzieckiem
    poza tym jak jestem w domu to od razu nos oczy mnie szczypią- nie wiem czy to psychika czy ta farba naprawdę tak podrażnia

  8. #48

    Domyślnie

    witam,
    od 3 tygodni mam ten sam problem.
    grunt śnieżki potem farba jedynka.
    po około tygodniu kwaśny zapach. najprawdopodobniej amoniak.
    jako antidotum proponuje kilkukrotne malowanie dobrą farbą lateksową. u mnie w 80% pomogło. pomalowałem wszystkie ściany dwukrotnie tikurilla super white. natężenie smrodu zmalało drastycznie, choć odrobinę jest jeszcze wyczuwalne. szczęciem w nieszczęściu jest fakt że nowych tynków jest połowa, druga polowa to tynki stare malowane i gruntowane przed kilku laty, więc cały sprawca zamieszanie ŚNIEZKA GRUNT nie wniknął w nie. w niedalekiej perspektywie profilaktycznie pomaluję nowe ściany po raz trzeci.

    powodzenia dla pozostałych

  9. #49
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Przyznam że nie czytałem całego wątku. Ale mniej-więcej łapię o co chodzi. Zapach kocich sików... a może nie kocich? często się zdarza że jeśli ekipa nie ma dostępu do tojki to leją gdzie się da... leją na ściany a później smród nawet przez tynki przechodzi. Na jednej z moich robót ekipa lała w garderobie. Smrodu nie szło zlikwidować. Typowy smród uryny. Ale oczywiście nie wykluczam że pomiędzy farbami i gruntami czy innymi chemikaliami (np. tynki) nastąpiła jakaś reakcja i w efekcie coś się wydziela. Pamiętam że jedna z farb w kontakcie z gipsem Dolina Nidy wydzielała amoniak...
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.209

    Domyślnie

    Ja to chyba samobójca jestem maluje śnieżka grunt - wczoraj poszło prawie dwa wiadra po 10 litrów.

  11. #51

    Domyślnie

    macimarcz pisz na bieżąco czy śmierdzi coraz mniej

  12. #52

    Domyślnie

    jajmar daj znać jak już pomalujesz farbą
    u nas śnieżki grunt nie dawalismy pod farbę ale było na pierwszy raz pomalowane śnieżką białą eko i na to farba silveno i może zaszła jakas reakcja nie wiem

  13. #53
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar misiupl
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    okolice Płocka
    Posty
    451
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    wtrącę 3grosze...
    Mam zagruntowane ściany i sufity śnieżką grunt. Od wczoraj malujemy sufity Beckersem scotte r2 i nic nie śmierdzi. Niebawem ściany Tikurillą [5] .. .

  14. #54

    Domyślnie

    już tracę nerwy przez ten zapach a jeszcze nie mam wsparcia w mężu, ktory twierdzi, że smród wywietrzeje - dziwne, że przez dwa tyg choć trochę nie wywietrzał, niedobrze mi od tego zapachu nie wiem co robić mąż nie godzi się na zrywanie farby gipsów ( w łazience mam płyty kg najchętniej wszystko bym wywaliła) odeszła mi ochota na przeprowadzkę

  15. #55
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Złóż pisemną reklamację u sprzedawcy.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  16. #56
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    anna2929

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    łódź
    Kod pocztowy
    93-019
    Posty
    23

    Domyślnie

    A ci ja przechodzę z mężem...lepiej nie będę tu opisywać. On nie godzi się na nic, twierdzi, że to stęch, bo tam nie ma wentylacji i że w tym roku nie zamierza brać się za górę, bo na razie dół nam wystarczy. Jak mam tak mieszkać jeszcze rok? Cały smród idzie na dół, codziennie kilka razy robię na dole przeciągi, zamykam się z mała w małym pokoju na dole i wietrzymy otwartą część parteru, ale to pomaga tylko na 10 minut. Po zamknięciu okien czuję jak ze schodów, które są przy salonie płynie smród. Ludzie ile można to wytrzymywać? Powiedzcie czy ten zapach u Was jest lekko kwaśny czy przypomina Wam chemię, leki?

  17. #57
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    U mnie tez śnieżka grunt na tynk cem-wap. Dolina Nidy. Mogę tylko potwierdzić, że zapach nie należy do najprzyjemniejszych.
    Ciekaw jestem czy ustąpi po właściwym malowaniu.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  18. #58

    Domyślnie

    my mamy rekuperacje a i tak smród, ciężko mi go nawet opisać, taki kwaśnawy, chemiczny a jak przyłożę nos do ściany to strasznie mocno czuć...
    pisaliście tu o dobrym gruncie odcinającym, my mamy farbę silveno extra fasade ( ona jest do malowania też na zewnątrz ale może być do łazienek kuchni) i ona ma w składzie żywicę alkidową - a może od tego ten smród jak myślicie? czy raczej reakcja chemiczna? nawet nie wiem co dokładnie było położone, jak pytam wykonawców to twierdzą, że było tylko malowane farbą podkładową, nie jestem pewna czy nie pomalowali tego najpierw śnieżką eko( farba akrylowa - a na to ta silveno - czy między farbą akrylowa a tą z żywicą może dojść do jakiejś reakcji? na opakowaniu(silveno) jest napisane, że druga warstwa po 24h, nie wiem czy wykonawcy tak zrobili...nie wiem czy jest szansa, że to wywietrzeje najchętniej zdrapałabym wszystko

  19. #59

    Domyślnie

    napisałam maila do silveno, dziś pojadę do sklepu gdzie kupowana była farba, mam dość wpadam w nerwicę

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.209

    Domyślnie

    Cytat Napisał anna2929 Zobacz post
    On nie godzi się na nic, twierdzi, że to stęch, bo tam nie ma wentylacji i że w tym roku nie zamierza brać się za górę, bo na razie dół nam wystarczy.
    A nie możesz wietrzyć góry ? Już pisałem o tym czy to nie sa początki grzyba brak grzania i wilgoć i smród gotowy.


    Cytat Napisał olalee Zobacz post
    my mamy rekuperacje a i tak smród, ciężko mi go nawet opisać, taki kwaśnawy, chemiczny a jak przyłożę nos do ściany to strasznie mocno czuć...
    nawet nie wiem co dokładnie było położone, jak pytam wykonawców to twierdzą, że było tylko malowane farbą podkładową, nie jestem pewna czy nie pomalowali tego najpierw śnieżką eko( farba akrylowa - a na to ta silveno -
    Robi się coraz ciekawiej każdy malował czym innym wszystkim zaczyna śmierdzieć a winna jest śnieżka grunt

Strona 3 z 34

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony