dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 33
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 659
  1. #21

    Domyślnie

    Przygotowanie 2 - ścięcie drzew
    Wszystkie owocowe, więc obyło się bez dodatkowej zgody. Te prace prowadzone są nadal .. gdyż padła 2 z 2 pił spalinowych ...
    I bardzo żałuje, że nie załatwiłem tematu w zeszłym roku. Staaaaaszna ilość pracy z tym.



    I ciach w dol! Takie niepozorne drzewa a jak juz leza to ... TYLE GALEZI!



    A kopara będzie musiała jeszcze wyrwać korzenie przy okazji wykopu pod płytę.
    Tu czeka mnie jeszcze praca z rębakiem i utylizacja wszystkich gałęzi.
    Ostatnio edytowane przez Mikolaj5 ; 14-05-2015 o 21:40


    Przy racjonalnych kosztach 26 kWh. Obecny etap: SSZ, wykonana elewacja, wylewki, tynki, elektryka, WM, CO (piec odpalony) - pracujemy nad stropem pietra wraz z ociepleniem i pozostałymi GK

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...85-zlece%C5%84

  2. #22

    Domyślnie

    Przygotowania 3 - wjazd

    Wjazd na działkę zabezpieczony. Rura karbowana to cud techniki

    Ale grunt już na samej działce bardzo miękki. Dodatkowo koparka niepotrzebnie rozsypała piach. W sumie po ostatnich deszczach błoto.
    Martwię się o wywrotki, które mają kiprować piach bezpośrednio do wykopu płyty. Ktoś ma jakieś dobre pomysły co do niedrogiego utwardzenia gruntu?



    Ostatnio edytowane przez Mikolaj5 ; 07-05-2015 o 11:03


    Przy racjonalnych kosztach 26 kWh. Obecny etap: SSZ, wykonana elewacja, wylewki, tynki, elektryka, WM, CO (piec odpalony) - pracujemy nad stropem pietra wraz z ociepleniem i pozostałymi GK

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...85-zlece%C5%84

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    To że w warstwie to wiem ale jak dokładniej? Ile styropianu, na jakiej zasadzie układany? Będziesz kładł kanały a potem podłogę przykrywać izolacją? Wtedy kanały od dołu i od góry będą miały starty ciepła no chyba ze nie będziesz podgrzewać powietrza wentylacyjnego to wtedy nie będzie to miało chyba znaczenia. Widzę że nie będziesz miał na piętrze drzwi balkonowych więc nie musisz się martwić o próg.
    Odnośnie kanałów wentylacyjnych w warstwie podłogi na stropie I piętra
    Kamil, tego jeszcze nie mam doprecyzowane w szczegółach. Niemniej jest to ważne i na dalszym etapie budowy będę starał się znaleźć optymalne rozwiązania. Zwłaszcza żę warstwy mamy cienkie. Na piętrze to zdaje się 7cm STYRO i 6 wylewki. Powietrzem nie zamierzam jakoś dodatkowo grzać.
    Ostatnio edytowane przez Mikolaj5 ; 10-04-2015 o 11:00


    Przy racjonalnych kosztach 26 kWh. Obecny etap: SSZ, wykonana elewacja, wylewki, tynki, elektryka, WM, CO (piec odpalony) - pracujemy nad stropem pietra wraz z ociepleniem i pozostałymi GK

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...85-zlece%C5%84

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    czyli bezpośrednio wszystko oprze się na foli i płytach gk? Jak rozmawiałem kiedyś z gościem od celulozy to mówił że w zasypie może być maksymalnie 30cm a jak się chce więcej to trzeba zrobić jakąś przekładkę z płyt bo ciężar tego będzie dociskać za bardzo dolną warstwę celulozy a tak nie może być. Lepiej się kogoś o to jeszcze dokładniej popytaj bo nie jest to łatwy temat. Też nie wiem czy to może leżeć bezpośrednio na płytach bo jak Ci przyjdzie zrobić na coś dziurę w suficie to może się ta celuloza sypać no chyba że to nie jest takie sypkie
    Odnośnie izolacji poddasza nieużytkowego. Oprze się chyba na stelażu (4cm). Izolacja poddasza to kolejny wątek który muszę jeszcze dokładnie rozwiązać. Czytając dzienniki na FM gdzie były podobne rozwiązania, zapadło mi w głowie iż trzeba to dobrze (solidnie) podwiesić do więźby. Receptą na zbyt duży ciężar może być chyba jeszcze sznurowanie i ułożenie warstwy 20cm wełny, na to dopiero coś sypanego 30cm.
    Ostatnio edytowane przez Mikolaj5 ; 10-04-2015 o 10:59


    Przy racjonalnych kosztach 26 kWh. Obecny etap: SSZ, wykonana elewacja, wylewki, tynki, elektryka, WM, CO (piec odpalony) - pracujemy nad stropem pietra wraz z ociepleniem i pozostałymi GK

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...85-zlece%C5%84

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    140x43=6k ale i tak nie mało. Jak Ci asolt ot liczył a chcesz polepszyć wynik to zapytaj się go gdzie najlepiej dodać izolacji aby było lepiej no chyba że dodatek musiałby być bardzo duży a zarazem kosztowny i nieopłacalny to trudno. Też z tą bryłą i rozmieszczeniem pomieszczeń nie powalczysz za bardzo a wynik który podałeś jest i tak dość dobry. Nie myślałeś może o pompie ciepła? Odpadną Ci przyłącza gazu i to co się z tym wiąże
    Pompe ciepła uważam za zbyt duży wydatek. Oczywiście koszty przyłączenia i dystrybucji gazu też nie są małe. Gaz mam bezpośrednio w drodze. Jako alternatywę to na poważnie rozważałem jedynie bufor z ciepłą wodą grzany prądem - i tu miałem kalkulację dokładną którą wykonał Asolt. Wychodziło lepiej niż gaz.
    Jednak zostanę przy gazie. Już i tak z wieloma rozwiazaniami patrzą na mnie jak na wariata (jak to bez komina ...?!). A może przyjdzie kiedyś dom sprzedać. Pamiętajmy że różnica kosztowa między gazem a buforem jest jest naprawdę minimalna.
    Ja koncentruje swoje wysiłki "optymalizacyjne" w innych obszarach.


    Przy racjonalnych kosztach 26 kWh. Obecny etap: SSZ, wykonana elewacja, wylewki, tynki, elektryka, WM, CO (piec odpalony) - pracujemy nad stropem pietra wraz z ociepleniem i pozostałymi GK

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...85-zlece%C5%84

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Nie wiem czy coś tu poczarujesz aby się to opłacało. Nawet jak wynik Ci polepszy o 5kWh/m2 to nakład finansowy przekroczy pewnie dużo bardziej możliwe oszczędności. Jeżeli pokrycie dachowe będzie zaczynać się od izolacji to mostek będzie niewielki i raczej nie będzie mieć większe wpływu na wynik. Może zmieni coś po dwóch miejscach po przecinku. Trzeba zachować ciągłość izolacji a będzie dobrze. Garaż planujesz ocieplony i ogrzewany?

    Wrzuć jak możesz rzut boczny całego domu takie jak w załączniku dachu.
    W aspekcie konstrukcji dachu nad garażem i łączenia się ze ścianami domu - Pewnie masz rację, nie ma tu co przesadzać. Z resztą nie sądze aby dało to wynik rzędu 5kWh/m2. OZC pokazuje główne straty przez wentylację i okna (jak się mylę to niech mnie ktoś poprawki).
    Garaż jest nieocieplony i nieogrzewany.

    Rysunek rzutu bocznego
    Ostatnio edytowane przez Mikolaj5 ; 19-04-2015 o 20:06


    Przy racjonalnych kosztach 26 kWh. Obecny etap: SSZ, wykonana elewacja, wylewki, tynki, elektryka, WM, CO (piec odpalony) - pracujemy nad stropem pietra wraz z ociepleniem i pozostałymi GK

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...85-zlece%C5%84

  7. #27
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    To trochę tych szczegółów masz przed sobą. Ja przez te szczegóły często zmieniam zdanie jak chcę aby wyglądał mój dom. Bo ma właśnie znaczenia jak robić wentylację parteru domu. Przykładowo jakby się chciało zrobić sufit podwieszany to pewnie od podłogi do stropu musi być przynajmniej 2,8m aby kanały schować w suficie i po podwieszeniu płyt było te 2,6m. Ale też na podłodze piętra wypadałoby zrobić jakąś izolację akustyczną i wylewkę na niej wiec przynajmniej 5cm styro i 5cm wylewki trzeba liczyć. Jeżeli zrobi się strop teriva to od końcowego sufitu parteru do posadzki pietra będzie jakieś 55cm więc sporo a to wszystko rzutuje na wysokości stopnia w schodach. Bo jak ilość stopni jest ograniczona to trzeba robić je wyższe a im wyższe tym cięższe chodzenie po nich. Będąc młodym to się tym nie przejmuje ale za 30lat może to być męczące lub wcześniej jak złapie jakiś postrzał czy coś takiego. Nawet wystarczy mieć kontuzję kolana i chodzenie będzie trudne a tym bardziej po schodach. W życiu różnie bywa a raczej nie ma co liczyć że wiecznie będzie się młodym i sprawnym fizycznie. Może brzmi to trochę na wyrost ale warto pomyśleć o szczegółach.
    Okrągłe kanały wentylacyjne mają po zewnątrz 75mm a wewnątrz 63mm więc izolacji najlepiej jak byłoby przynajmniej 8cm a nawet więcej. Ja myślałem o tym aby na pierwszą warstwę dać 3cm styro, potem 8cm i schowanymi między nimi kanałami a na to jeszcze 3cm i w ten sposób kanały wentylacyjne byłyby zaizolowane a na to dać do 6cm wylewki tylko że to podnosi wysokość kondygnacji czy coś takiego. Też trzeba murować o jeden pustak więcej i to od razu przewidzieć. Oczywiście to jest nie mały koszt ba normalnie to 5cm styro starczy. A jak by się chciało mieć balkonik i drzwi balkonowe to jeszcze gorzej z myśleniem jak zrobić aby było dobrze z progiem. Można też iść w monolit ale to nie znaczy że będzie łatwiej czy mniej do myślenia. Będę doglądać dziennik i się zobaczy co wymyślisz.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mikolaj5 Zobacz post
    Przygotowanie 2 - ścięcie drzew
    Wszystkie owocowe, więc obyło się bez dodatkowej zgody. Te prace prowadzone są nadal .. gdyż padła 2 z 2 pił spalinowych ...
    I bardzo żałuje, że nie załatwiłem tematu w zeszłym roku. Staaaaaszna ilość pracy z tym.
    Już chciałem Ci poradzić, żebyś ciął krótsze odcinki do kominka,ale przeczytałem dziennik jeszcze raz-kominka nie będzie. Ja mam sentyment do kominka,planuje akumulacyjny,a komin będzie po prostu stalową rurą na zewnątrz.
    Ogólnie fajną masz koncepcję domu,wiele mądrych pomysłów.Czeka Cię wiele detali,na ktróre nie ma prostych,jednoznaczych odpowiedzi. Chętnie będę czytał i podglądał. Powodzenia!
    Ostatnio edytowane przez nk ; 11-04-2015 o 11:14

  9. #29

    Domyślnie

    Kamil, publikowałeś gdzieś Twój projekt, rysunki pomieszczeń?
    Patrząc przez pryzmat moich doświadczeń z projektem. Skupić się na funkcjonalności i wyglądzie bryły (to są rzeczy nadrzędne) a resztę do tego dopasować.

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    To trochę tych szczegółów masz przed sobą. Ja przez te szczegóły często zmieniam zdanie jak chcę aby wyglądał mój dom. Bo ma właśnie znaczenia jak robić wentylację parteru domu. Przykładowo jakby się chciało zrobić sufit podwieszany to pewnie od podłogi do stropu musi być przynajmniej 2,8m aby kanały schować w suficie i po podwieszeniu płyt było te 2,6m. Ale też na podłodze piętra wypadałoby zrobić jakąś izolację akustyczną i wylewkę na niej wiec przynajmniej 5cm styro i 5cm wylewki trzeba liczyć.
    Po prosty przyjmij jakie chcesz mieć docelowe wysokości pomieszczeń. Np. parter 285cm, piętro 280cm. Resztę dopasowujesz do tego. Nie pamiętam dokładnie ile jest u nas. Zwróć uwagę że na wysokość pomieszczeń związana jest bezpośrednio z wysokością planowanych okien. U nas na parterze była to zdaje się linia 235cm od podłogi (tarasowe, a co zatem idzie każde pozostałe okno nie wyżej jak 235cm). Ważna jest aranżacja, czym zasłonisz okna, żaluzje, zasłony? Zasłony wymagają karniszy. Jakie karnisze? Jeżeli punktem wyjścia będzie estetyka okna, to wymiary same wyjdę. Pózniej jeszcze trzeba sprawdzić czy okna ładnie wyglądają na elewacji (czy nie są od sasa do lasa, czy są jakieś proporcje budynku).


    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Jeżeli zrobi się strop teriva to od końcowego sufitu parteru do posadzki pietra będzie jakieś 55cm więc sporo a to wszystko rzutuje na wysokości stopnia w schodach. Bo jak ilość stopni jest ograniczona to trzeba robić je wyższe a im wyższe tym cięższe chodzenie po nich. Będąc młodym to się tym nie przejmuje ale za 30lat może to być męczące lub wcześniej jak złapie jakiś postrzał czy coś takiego. Nawet wystarczy mieć kontuzję kolana i chodzenie będzie trudne a tym bardziej po schodach. W życiu różnie bywa a raczej nie ma co liczyć że wiecznie będzie się młodym i sprawnym fizycznie. Może brzmi to trochę na wyrost ale warto pomyśleć o szczegółach.
    Z tego co zapamiętałem od architekta, nie jest najważniejsza wysokość schodów (ilość stopni). To wyjdzie z wymiarów. Ważne jest czy będą to schody proste, ze spocznikiem, zbiegowe .. itd. Są łatwiejsze i trudniejsze schodu do chodzenia. To się liczy, a nie wysokośc. Znowu to wychodzi bardziej z układu funkcjonalnego. Fajnie aby schody na dole wyglądały reprezentatywnie, na górze wychodziły na otwartą przestrzeń, jednocześnie umożliwiały sensowne rozlokowanie pomieszczeń.

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Okrągłe kanały wentylacyjne mają po zewnątrz 75mm a wewnątrz 63mm więc izolacji najlepiej jak byłoby przynajmniej 8cm a nawet więcej. Ja myślałem o tym aby na pierwszą warstwę dać 3cm styro, potem 8cm i schowanymi między nimi kanałami a na to jeszcze 3cm i w ten sposób kanały wentylacyjne byłyby zaizolowane a na to dać do 6cm wylewki tylko że to podnosi wysokość kondygnacji czy coś takiego
    U nas to wyliczył Asotl pod system TERMO..coś (zapomniałem nazwy) identyczny jak UNIFLEX i sugerował trzymać się minimalnych wymiarów STYRO i wylewki. I w sumie słusznie. Po co tu budować wysokość. Ale po co to izolować. Ja bynajmniej traktuje wnętrzne domu jako jedną sferę. Ważna jest szczelna izolacja zewnętrzna.



    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Też trzeba murować o jeden pustak więcej i to od razu przewidzieć. Oczywiście to jest nie mały koszt ba normalnie to 5cm styro starczy. A jak by się chciało mieć balkonik i drzwi balkonowe to jeszcze gorzej z myśleniem jak zrobić aby było dobrze z progiem. Można też iść w monolit ale to nie znaczy że będzie łatwiej czy mniej do myślenia. Będę doglądać dziennik i się zobaczy co wymyślisz.
    A po co drzwi balkonowe na piętrze? Balkonu pewnie w pasywnym nie zrobisz. To tylko takie drzwi tarasowe dla picu które sobie szeroko otworzysz? To i barierki musisz zrobić na zewnątrze - koszt i mostek. U nas z architektem ustalilśmy duże okna zaczynające się od 50cm powyżej podłogi. fajne wrażenie, i piękna linia domu wychodzi, patrząc od elewacji

    Monolit ma jeszcze inne zalety.
    Ostatnio edytowane przez Mikolaj5 ; 11-04-2015 o 21:46


    Przy racjonalnych kosztach 26 kWh. Obecny etap: SSZ, wykonana elewacja, wylewki, tynki, elektryka, WM, CO (piec odpalony) - pracujemy nad stropem pietra wraz z ociepleniem i pozostałymi GK

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...85-zlece%C5%84

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał nk Zobacz post
    Już chciałem Ci poradzić, żebyś ciął krótsze odcinki do kominka,ale przeczytałem dziennik jeszcze raz-kominka nie będzie. Ja mam sentyment do kominka,planuje akumulacyjny,a komin będzie po prostu stalową rurą na zewnątrz.
    Ogólnie fajną masz koncepcję domu,wiele mądrych pomysłów.Czeka Cię wiele detali,na ktróre nie ma prostych,jednoznaczych odpowiedzi. Chętnie będę czytał i podglądał. Powodzenia!
    Dzięki Melduje że drewno w całości uprzątnięte. Z resztą to było najłatwiejsze. Dziś 6 godzin spędzone z RĘBAKIEM DO GAŁĘZI (wrzuce fote). Masakra praca. Pył i wióry od dziurek nosa aż po płuca .

    No ale napisać chciałem o kominku. Ja to naprawdę dobrze przemyślałem (brak kominka) przede wszystkim patrząc na swoje potrzeby. Mieszkałem w domu z kominkiem i nie używałem tego częściej jak 2x w roku. Do tego więcej było sprzatania niż zabawy w palenie. Ale tu absolutnie każdy ma swoje zdanie. Właśnie ważne jest to aby dom projektować pod SWOJE POTRZEBY! Mi brak kominka znacznie ułatwił projektowanie. Uprasza to kwestie wentylacji. Mam super szczelny dach. Nie wydam (średni rzecz biorąc) 20 tys PLN.

    Dla mnie substytutem kominka jest taras z grilem ... i piwem


    Przy racjonalnych kosztach 26 kWh. Obecny etap: SSZ, wykonana elewacja, wylewki, tynki, elektryka, WM, CO (piec odpalony) - pracujemy nad stropem pietra wraz z ociepleniem i pozostałymi GK

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...85-zlece%C5%84

  11. #31

    Domyślnie

    Dalsza walka ze ściętymi drzewami była już przy pomocy wspomnianego RĘBAKA
    Diabelska maszyna. Niewiarygodnie głośna, śmierdzi benzyną, spalinami i się zapycha. Naokoło fruwają ostre kawałki gałęzi. Niefajna zabawa.
    Zmielenie gałęzi 8 drzew zajęło 1 cały dzień. Chyba drugi raz bym się na to nie pisał

    tu połowa gałęzi na placu. Jeden z wniosków, lepie do rębaka wsadzać suche drewno. Szkoda że nie ścieliśmy w zeszłym roku.
    Ostatnio edytowane przez Mikolaj5 ; 14-05-2015 o 21:35


    Przy racjonalnych kosztach 26 kWh. Obecny etap: SSZ, wykonana elewacja, wylewki, tynki, elektryka, WM, CO (piec odpalony) - pracujemy nad stropem pietra wraz z ociepleniem i pozostałymi GK

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...85-zlece%C5%84

  12. #32

    Domyślnie

    Za pięć dwunasta (licząc do startu budowy płyty).
    Blaszak. Najmniejszy jaki był 2x3. Myślę że wystarczy na najważniejsze graty. Liczę na jak najszybsze uruchomienie powierzchni w garażu, to jest zamknięcie tego obszaru na etapie SSO.
    Ostatnio edytowane przez Mikolaj5 ; 14-05-2015 o 21:35


    Przy racjonalnych kosztach 26 kWh. Obecny etap: SSZ, wykonana elewacja, wylewki, tynki, elektryka, WM, CO (piec odpalony) - pracujemy nad stropem pietra wraz z ociepleniem i pozostałymi GK

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...85-zlece%C5%84

  13. #33

    Domyślnie

    Za trzy dwunasta.
    KUPA RADOŚCI

    Po własnoręcznym wypoziomowaniu, pierwsze testy inwestor wziął na siebie
    Ostatnio edytowane przez Mikolaj5 ; 14-05-2015 o 21:37


    Przy racjonalnych kosztach 26 kWh. Obecny etap: SSZ, wykonana elewacja, wylewki, tynki, elektryka, WM, CO (piec odpalony) - pracujemy nad stropem pietra wraz z ociepleniem i pozostałymi GK

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...85-zlece%C5%84

  14. #34

    Domyślnie

    Za jeden dwunasta.
    Wytyczenie budynku. Powstają ławice.
    Ciekawa sprawa z tymi ławicami i generalnie pomiarem. Swoje przemyślenia opisze w nieco późniejszym terminie.


    Przy racjonalnych kosztach 26 kWh. Obecny etap: SSZ, wykonana elewacja, wylewki, tynki, elektryka, WM, CO (piec odpalony) - pracujemy nad stropem pietra wraz z ociepleniem i pozostałymi GK

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...85-zlece%C5%84

  15. #35

    Domyślnie

    Za jeden dwunasta
    Otrzymujemy mały upominek od naszego Architekta. Pozostałe fotki wrzucam na początek dziennika.
    Ostatnio edytowane przez Mikolaj5 ; 30-04-2015 o 13:28


    Przy racjonalnych kosztach 26 kWh. Obecny etap: SSZ, wykonana elewacja, wylewki, tynki, elektryka, WM, CO (piec odpalony) - pracujemy nad stropem pietra wraz z ociepleniem i pozostałymi GK

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...85-zlece%C5%84

  16. #36

    Domyślnie

    No to lecimy, dziś poniedziałek 20.04.15 od 07.00

    Wpisy uzupełnię. Na razie ku pamięci, jeden z ważniejszych czynników. Podgląd na najbliższy tydzień, jest chyba dobrze .
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pogoda.jpg
Wyświetleń:	209
Rozmiar:	47,0 KB
ID:	313913  


    Przy racjonalnych kosztach 26 kWh. Obecny etap: SSZ, wykonana elewacja, wylewki, tynki, elektryka, WM, CO (piec odpalony) - pracujemy nad stropem pietra wraz z ociepleniem i pozostałymi GK

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...85-zlece%C5%84

  17. #37

    Domyślnie

    Zaczne od konca.
    Dzis 25.04. Wczoraj plyta zostala wylana.

    Poniewaz w miedzyczasie realizowane bylo podlaczenie wody i kanalizacji, dla mnie byla to ostra jazda. Materialu zdjeciowego sporo, jak i wlasnych przemyslen, sukcesywnie wiec bede umieszczal opis procesu od A-Z. Na razie jednak intensywne podlewanie plyty! Pogoda upalna, wiec WODA WODA WODA i .. FOLIA MALARSKA



    Co do podlewania to jest to juz 7 dzien.
    Poszlo 11m3 wody. Pewnie lejemy za duzo, ale troche "panikuje" jezeli chodzi o wode.
    Bylo 3 razy dziennie, teraz 2 razy dziennie. Za kilka dni przejdziemy na 1 x dziennie. No a potem chyba trzeba zdjac folie.
    Dokladnie 1 miesiac po wylaniu plyty wchodza murarze.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wylana plyta.jpg
Wyświetleń:	95
Rozmiar:	93,2 KB
ID:	314743  
    Ostatnio edytowane przez Mikolaj5 ; 01-05-2015 o 21:48


    Przy racjonalnych kosztach 26 kWh. Obecny etap: SSZ, wykonana elewacja, wylewki, tynki, elektryka, WM, CO (piec odpalony) - pracujemy nad stropem pietra wraz z ociepleniem i pozostałymi GK

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...85-zlece%C5%84

  18. #38

    Domyślnie

    Mam już wyliczenia co do piasku 359 ton

    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	piach.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	94,7 KB
ID:	314742  
    Ostatnio edytowane przez Mikolaj5 ; 28-04-2015 o 14:10


    Przy racjonalnych kosztach 26 kWh. Obecny etap: SSZ, wykonana elewacja, wylewki, tynki, elektryka, WM, CO (piec odpalony) - pracujemy nad stropem pietra wraz z ociepleniem i pozostałymi GK

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...85-zlece%C5%84

  19. #39

    Domyślnie

    PS. Czy możecie polecić jakąś porządną stronę hostującą zdjęcia która to jest kompatybilna z FM?
    Testuje Fotosik, Imageshack. Jak oglądam strony przez CHROME to jest w miarę OK. Przez EXPLORER praktycznie nie widzę nic. A nie chcę tego jako załączniki wklejać.


    Przy racjonalnych kosztach 26 kWh. Obecny etap: SSZ, wykonana elewacja, wylewki, tynki, elektryka, WM, CO (piec odpalony) - pracujemy nad stropem pietra wraz z ociepleniem i pozostałymi GK

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...85-zlece%C5%84

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mikolaj5 Zobacz post
    PS. Czy możecie polecić jakąś porządną stronę hostującą zdjęcia która to jest kompatybilna z FM?
    Testuje Fotosik, Imageshack. Jak oglądam strony przez CHROME to jest w miarę OK. Przez EXPLORER praktycznie nie widzę nic. A nie chcę tego jako załączniki wklejać.
    Fmix, wgrywasz, zakładasz album i kopiujesz link "zdjęcie na forum".

Strona 2 z 33

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony