dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 49
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar JedrulaLSW
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Swidnik
    Kod pocztowy
    21-040
    Posty
    61

    Domyślnie Stodoła(y) z dużym garażem oraz antresolą

    Witamy. Andrzej i Karolina + 2
    Postanowiliśmy dołączyć do tej grupy, gdyż i my będziemy stawiali nasz wymarzony dom sami na ile potrafimy. Pewnie nie ze względu , ze to lubimy, ale jak większość z tu obecnych tak zwyczajnie z braku funduszy
    Działka 18A od moich rodziców.. Doprowadzone już media 2 lata wstecz (Woda, Kanaliza, Prąd) Ogrodzenie jest.
    Projekt indywidualny, czekamy teraz na PNB i mamy nadzieje w tym roku zrobić stan ZERO.
    Jeden wspólny dziennik wraz z komentarzami, o ile się takowe pojawia ( będziemy wdzięczni z konstruktywna krytykę
    Na początek rzut parteruKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Schowek06.jpg
Wyświetleń:	787
Rozmiar:	92,5 KB
ID:	311668
    ElewacjeKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Schowek011111.jpg
Wyświetleń:	559
Rozmiar:	91,4 KB
ID:	311669
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Schowek021111.jpg
Wyświetleń:	501
Rozmiar:	92,7 KB
ID:	311670
    Jeśli są jakieś pytania chętnie odpowiem.
    Pozdrawiam wszystkich czytających.
    Ostatnio edytowane przez JedrulaLSW ; 30-09-2015 o 22:08

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tomdts
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Kod pocztowy
    97-200
    Posty
    401
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    119

    Domyślnie

    Domek fajny garaż odizolowany od budynku mieszkalnego, czyli garaż nie ogrzewany? Poddasze nieużytkowe, prosta konstrukcja jak nie będzie stropu to będzie faktycznie w rozsądnych pieniądzach. Przy wsparciu rodzimy postawisz dom bez problemu .
    Pytanie: jaki fundament będziesz miał?

    Pozdrawiam Tomasz
    Ostatnio edytowane przez tomdts ; 05-04-2015 o 10:04
    Dom 133,5m2 zapotrzebowanie 15Kw/24h + garaż 50,5m2 nie ogrzewany, stan zamknięty i wykończeniówka .PC gaz R410A 7Kw + DŻ 2x90m, GWC żwirowiec 36m3/54tony 250mm rura czerpnia + zraszanie. Studnia 133mm 44m w tym 25osłonawa reszta bosa studnia 126mm, pompa 125l/min, PV 9.6 Kwp.
    AKTUALNY STAN BUDOWY


    POST: dom energooszczędny z elementami pasywnego

    Dziennik przeniesiony, dołączyłem do KLUBU SAMOROBÓW

    Dziennik Budowy Dom-na-twardym-wzgórzu

    CO i CWU koszt - 0,00 zł na rok...

  3. #3

    Domyślnie

    Jakiś ogromny ten garaż. Piszesz o braku funduszy, a ten garaż to będzie trochę kosztował.

    Ja też zaczynam ze swoją stodołą , ale papierologię już mam za sobą i już zaczynam z robotą, witam w klubie samorobów.

    Powodzenia w realizacji, oby sił i zapału nie brakło

  4. #4
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    stodoła to jednak pojecie względne - ile to ma w sumie metrów 300 ? - bo tak za bardzo wymiarów nie widac - coś takiego to samoroby nie buduja bo to zajmie 5 lat. Szczególnie te zdanie brak funduszy jest interesujące - czekasz na spadek czy może rozpracowałes jakiś system w TOTKA ? Robiłes w ogóle jakiś kosztorys ? Czekam jak się zacznie budowa bo jesteś bardzo intrygującym człowiekiem.
    W ogóle nie czekaj na jakies pytania tylko to opisz jak to ma wyglądać jaka gleba jakies szczególy techniczne - czy będziesz robił to sam czy masz 5 braci albo należysz do mormonów. My wtedy na swoim doświadczeniu cos tobie podpowiemy...

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Ładne. Jakies 330 tys i calosc samemu.

    Proponuje potraktowac jak garaz z domem, zaczac od garazu, pokryc wstepnie folia i spod dachu dobudowac dom.

    Duzo pracy przed Toba. Powodzenia.

  6. #6
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Właściwie ile płaciłeś za projekt indywidualny i jakie w ogóle miałeś kryteria. Nie wiem na co zwracałeś przy tym uwagę ? Spójrz sobie na wysokość od punktu zero do okapu i później od okapu do kalenicy - tam masz ponad 4,5 metra ? Po co tak robisz. Jaki jest plan zagospodarowania, jaki musisz mieć kąt pochylenia dachu ? Przecież ten dach pewnie ma 500metrow albo więcej... przecież pod tym dachem na strychu masz normalna przestrzeń które możesz uzytkowac. Kolejna rzecz - garaż ...
    Tak notabene jakbym był samorobem i tak jak piszesz brak funduszy co pierwsze bym zrobił to jeszcze raz przemyslal bym projekt

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar JedrulaLSW
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Swidnik
    Kod pocztowy
    21-040
    Posty
    61

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomdts Zobacz post
    Domek fajny garaż odizolowany od budynku mieszkalnego, czyli garaż nie ogrzewany? Poddasze nieużytkowe, prosta konstrukcja jak nie będzie stropu to będzie faktycznie w rozsądnych pieniądzach. Przy wsparciu rodzimy postawisz dom bez problemu .
    Pytanie: jaki fundament będziesz miał?

    Pozdrawiam Tomasz
    Garaż ogrzewany , poddasze to antresola jedna duża przestrzeń otwarta nad salonem, fundament tradycyjny. Wiadomo, że niektórych etapów budowy "sam" nie zrobię, ale tyle ile będę potrafił i miał czas i będę się starał zrobić.

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar JedrulaLSW
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Swidnik
    Kod pocztowy
    21-040
    Posty
    61

    Domyślnie

    Cytat Napisał grend Zobacz post
    stodoła to jednak pojecie względne - ile to ma w sumie metrów 300 ? - bo tak za bardzo wymiarów nie widac - coś takiego to samoroby nie buduja bo to zajmie 5 lat. Szczególnie te zdanie brak funduszy jest interesujące - czekasz na spadek czy może rozpracowałes jakiś system w TOTKA ? Robiłes w ogóle jakiś kosztorys ? Czekam jak się zacznie budowa bo jesteś bardzo intrygującym człowiekiem.
    W ogóle nie czekaj na jakies pytania tylko to opisz jak to ma wyglądać jaka gleba jakies szczególy techniczne - czy będziesz robił to sam czy masz 5 braci albo należysz do mormonów. My wtedy na swoim doświadczeniu cos tobie podpowiemy...
    Dom 138m2, garaż 107m2, antresola po podłodze około 90 ale użytkowej mniej bo nie ma ściany kolankowej.Budowa jest faktycznie planowana na parę lat i na pewno nie więcej jak 5

    Warunki glebowe chyba dobre, 30cm humus 50 glina potem tylko margiel wody gruntowej brak. Do mormonów nie należne a brata mam jednego, który akurat też zaczął się budować i razem materiał zamawiamy wiec zawsze to jakaś oszczędność. Na jednym on się zna na innym ja, wiec sobie zawsze jakoś pomożemy, każdy z nas ma gdzieś znajomych i jakieś zniżki na materiał zawsze się znajdą.

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar JedrulaLSW
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Swidnik
    Kod pocztowy
    21-040
    Posty
    61

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    Ładne. Jakies 330 tys i calosc samemu.

    Proponuje potraktowac jak garaz z domem, zaczac od garazu, pokryc wstepnie folia i spod dachu dobudowac dom.

    Duzo pracy przed Toba. Powodzenia.
    Miło by było zamknąć się w takiej kwocie

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar JedrulaLSW
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Swidnik
    Kod pocztowy
    21-040
    Posty
    61

    Domyślnie

    Cytat Napisał grend Zobacz post
    Właściwie ile płaciłeś za projekt indywidualny i jakie w ogóle miałeś kryteria. Nie wiem na co zwracałeś przy tym uwagę ? Spójrz sobie na wysokość od punktu zero do okapu i później od okapu do kalenicy - tam masz ponad 4,5 metra ? Po co tak robisz. Jaki jest plan zagospodarowania, jaki musisz mieć kąt pochylenia dachu ? Przecież ten dach pewnie ma 500metrow albo więcej... przecież pod tym dachem na strychu masz normalna przestrzeń które możesz uzytkowac. Kolejna rzecz - garaż ...
    Tak notabene jakbym był samorobem i tak jak piszesz brak funduszy co pierwsze bym zrobił to jeszcze raz przemyslal bym projekt
    Projekt po znajomości wiec nie było tak dużo ale za to trwało trochę. Dach mogę mieć nawet plaski pełna dowolność, strop drewniany wszelkie instalacje oraz wentylacja pod nim i sufity podwieszane.Dach ma 450m2. Poddasze użytkowe jako jeden pokój otwarte nad salonem.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Schowek0711111.jpg
Wyświetleń:	145
Rozmiar:	91,2 KB
ID:	311758
    Ostatnio edytowane przez JedrulaLSW ; 30-09-2015 o 22:28

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar JedrulaLSW
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Swidnik
    Kod pocztowy
    21-040
    Posty
    61

    Domyślnie

    Pomysł wybudowania domu powstał ponad 3 lata temu i najpierw chcieliśmy kupić gotowy ( Z21 z Pracowni Z500). Potem zacząłem czytać forum i postawiliśmy na projekt indywidualny, trochę to trwało ale w końcu mamy dokładnie to czego oczekiwaliśmy od domu Ogólnie po lekturze owego forum i zagłębianiu się bardziej w nie jak większość wiem, że nic nie wiem ja natomiast wysnułem wniosek, iż lepsze jest wrogiem dobrego.
    Tak wiec dom będzie postawiony: zwykle lawy, bloczki betonowe, suporeks, ocieplenie jak w projekcie 20cm styropianu pewnie białego, w garażu na podłodze 10cm styro w domu 50cm proszku pur ( juz mam), strop drewniany, blacho dachówka, okna plastiki częściowo fix.
    Trochę się naczytałem o niektórych rozwiązaniach w swoich domach rożnych forumowiczów i na pewno cześć z nich bym chciał wprowadzić u siebie, ale do tego czasu jeszcze długa droga przed nami co nie znaczy, ze o tym nie myślę już dziś.

  12. #12
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Teraz już trochę lepiej Czyli w sumie z antresola to będziesz miał z 200metrów. Jaki masz skos dachu i przede wszystkim - CO Z TYM GARAŻEM ?? Jak obliczasz koszt budowy tego domu do stanu developerskiego - bo wykończenie pomijam bo można wydać 50 tys albo 500 tys

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar JedrulaLSW
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Swidnik
    Kod pocztowy
    21-040
    Posty
    61

    Domyślnie

    Cytat Napisał grend Zobacz post
    Teraz już trochę lepiej Czyli w sumie z antresola to będziesz miał z 200metrów. Jaki masz skos dachu i przede wszystkim - CO Z TYM GARAŻEM ?? Jak obliczasz koszt budowy tego domu do stanu developerskiego - bo wykończenie pomijam bo można wydać 50 tys albo 500 tys
    Coś około 200. Skos nad domem 35 stopni, nad częścią garażową 41. Nie rozumiem co co z garażem?Nie wiem, wydamy pewnie tyle ile będzie potrzeba aby go zbudować.
    Ostatnio edytowane przez JedrulaLSW ; 06-04-2015 o 23:27

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Witam,
    dom wygląda na strasznie duży z tego ostatniego rzutu poddasza wynika że antresola jest w prawym górnym rogu, tak? Masz jakieś wizualizacje z wnętrza? Grendowi pewnie chodzi o to czemu ten garaż taki wielki?? Jesteś miłośnikiem ping ponga ? albo może tam będzie "boisko" do squasza?
    A dach 450m^2..... będzie dużo kosztował, nawet samemu.....
    Mi też się podoba antresola, ale kasy nie mam na to może następnym razem.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  15. #15
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Sebastian - to tylko dach..... Przecież ta budowla ma 24 metry długości i 15 metrów szerokości w miejscu garażu - pewnie 300m2 ogólnych fundamentów - wyobrażasz to sobie ?. Jakaś gigantomania dla człowieka który nie ma funduszy - będzie zamawiał towar tirami - 6 tirów pospółki,1 tir więźby na dach, 2 tiry wełny itd. . .. Kosztorys jest taki - wydamy tyle ile będzie potrzebne na budowę... tak jak pisałem wcześniej intrygujący człowiek

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    To nie garaż to warsztat albo jakas mała produkcja.
    Dużo dzisiejszych potentatów zaczynało w mniejszych klitkach niż ten "garaż"
    Powodzena

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Podzielam zdziwienie poprzedników. Od 120m2 powierzchni domu warto iść już w piętro aby było taniej bo parterowy drożej wyjdzie. Wyjaśnij proszę po co Ci taki długi garaż? Bo to chyba każdego zastanawia. Dziuplę chcesz sobie otworzyć?

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Może będzie w badmintona grał, albo w picipolo na małe bramki. Taki garaż będzie do tego świetny. Zaręczam.

  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar JedrulaLSW
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Swidnik
    Kod pocztowy
    21-040
    Posty
    61

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    Witam,
    dom wygląda na strasznie duży z tego ostatniego rzutu poddasza wynika że antresola jest w prawym górnym rogu, tak? Masz jakieś wizualizacje z wnętrza? Grendowi pewnie chodzi o to czemu ten garaż taki wielki?? Jesteś miłośnikiem ping ponga ? albo może tam będzie "boisko" do squasza?
    A dach 450m^2..... będzie dużo kosztował, nawet samemu.....
    Mi też się podoba antresola, ale kasy nie mam na to może następnym razem.
    Dawno nie zaglądałem ale to dla tego, że nic się ciekawego nie działo nadal czekamy na pozwolenie...
    Antresola jest nad salonem górny prawy róg. Wizualizacje niestety jeszcze nie robiliśmy.
    Co do garażu to każdy ma inne potrzeby ja uważam , że garaż musi być duży a i tak pewnie będzie za mało miejsca. Na działce stoi już 3 i w żadnym nie mam miejsca a auta nocują na zewnątrz...
    Dach faktycznie spory ale może uda się coś na nim urwać i nie będzie aż tak drogo.
    W pierwotnej wersji miało nie być antresoli tylko zwykły zimny strych ale żona się uparła i urodziło się drugie dziecko wiec miejsce tez się przyda

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar JedrulaLSW
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Swidnik
    Kod pocztowy
    21-040
    Posty
    61

    Domyślnie

    Cytat Napisał grend Zobacz post
    Sebastian - to tylko dach..... Przecież ta budowla ma 24 metry długości i 15 metrów szerokości w miejscu garażu - pewnie 300m2 ogólnych fundamentów - wyobrażasz to sobie ?. Jakaś gigantomania dla człowieka który nie ma funduszy - będzie zamawiał towar tirami - 6 tirów pospółki,1 tir więźby na dach, 2 tiry wełny itd. . .. Kosztorys jest taki - wydamy tyle ile będzie potrzebne na budowę... tak jak pisałem wcześniej intrygujący człowiek
    Prostokąty wraz z ociepleniem maja wymiary garaż 15,90x8,10 dom 16,00x10,35 co do kosztorysu to wole nie wiedzieć a jak już się coś zaczyna to wypadało by to dokończyć wiec wyda się tyle ile potrzeba co nie znaczy, że nie szukamy oszczędności. Na fundamenty zostało zamówione 3 tys bloczków to dużo?

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony