dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 49
  1. #21
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar JedrulaLSW
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Swidnik
    Kod pocztowy
    21-040
    Posty
    61

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Podzielam zdziwienie poprzedników. Od 120m2 powierzchni domu warto iść już w piętro aby było taniej bo parterowy drożej wyjdzie. Wyjaśnij proszę po co Ci taki długi garaż? Bo to chyba każdego zastanawia. Dziuplę chcesz sobie otworzyć?
    Długi wyszedł bo nie dało się zrobić szerszego bez ustawiania w środku słupów. Dziuple może nie prędzej mały warsztat.

  2. #22
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Cytat Napisał JedrulaLSW Zobacz post
    Prostokąty wraz z ociepleniem maja wymiary garaż 15,90x8,10 dom 16,00x10,35 co do kosztorysu to wole nie wiedzieć a jak już się coś zaczyna to wypadało by to dokończyć wiec wyda się tyle ile potrzeba co nie znaczy, że nie szukamy oszczędności. Na fundamenty zostało zamówione 3 tys bloczków to dużo?
    3000 bloczków to akurat dla samorobów - niczym się nie przejmuj. Zrobisz to popołudniami przez 5 dni - oczywiście mam na myśli rozładowanie TIRA. Tylko to nie koniec bo za chwile przyjedzie drugi TIR ale tutaj już będziesz miał wprawe to może zrobisz to przez 4 dni - no i jeżeli ci kręgosłup nie wysiądzie to możesz jednym ciągiem rozładować 3 TIRA - i tutaj będziesz miał łatwiej bo nie będzie pełny

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar JedrulaLSW
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Swidnik
    Kod pocztowy
    21-040
    Posty
    61

    Domyślnie

    Cytat Napisał grend Zobacz post
    3000 bloczków to akurat dla samorobów - niczym się nie przejmuj. Zrobisz to popołudniami przez 5 dni - oczywiście mam na myśli rozładowanie TIRA. Tylko to nie koniec bo za chwile przyjedzie drugi TIR ale tutaj już będziesz miał wprawe to może zrobisz to przez 4 dni - no i jeżeli ci kręgosłup nie wysiądzie to możesz jednym ciągiem rozładować 3 TIRA - i tutaj będziesz miał łatwiej bo nie będzie pełny
    Raczej w godzinę pan hds-em rozładuje.

  4. #24
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    to jest tylko taka poznańska szydera... Tak na poważnie już TOBIE pisałem takich domów nie budują samoroby - tak mi się wydaje chyba ze będziesz odstępstwem od tej nazwijmy to praktyki. Czysta matematyka - bloczek wazy 20 kg x 3000szt to 60 ton - dla jednego samoroba to chyba trochę dużo ? Cegły nie ułoży HDS. To dopiero początek później masz pospółkę chudziaka itd. itd. Może jesteś jakimś sportowcem albo pracujesz jako drwal w lesie i masz 1,9m i ważysz 110 kilo to jest jakaś szansa...
    Ja miałem około 800bloczków i 3 murarzy robiło to 4 dni

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    bloczek waży 30 kg.
    Rozważ pustaki szalunkowe i zalanie betonem z gruchy.

  6. #26
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar JedrulaLSW
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Swidnik
    Kod pocztowy
    21-040
    Posty
    61

    Domyślnie

    Nie przesadzajmy, aż taki ze mnie samorob nie jest, na pewno nie bee kopał tego ręcznie, nie będę kręcił sam betonu w betoniarce a tym bardziej nie nosił bloczków od tego są maszyny w końcu kręgosłupa na loterii nie wygrałem. Murowania niestety będę się musiał nauczyć!
    Na ten rok i tak planowany jest tylko stan 0 wiec nigdzie się nam nie spieszy

  7. #27
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Pitbullek

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    23-114
    Posty
    19

    Domyślnie

    Bloczek waży 22kg a nie 30, fakt 3 tyś bloczków to dużżżo zajmie Ci to jeśli masz prace zmianową około 40 dni, a jeśli pracujesz standardowo od 8 do 16 to ze 3 miesiące. Murowania nie trzeba się specjalnie uczyć, wystarczy pamiętać o paru ważnych rzeczach i mieć dobrą poziomicę, wszystko jest do zrobienia.
    Pozdro

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    To zależy jaki:
    Bloczki betonowe B6 (tel.: 601 843 047)
    - bloczek betonowy B6 14/24/38 - M6, waga: 27kg, paleta: 50 sztuk
    - bloczek betonowy B6 12/24/38 - M5, waga: 25kg, paleta: 60 sztuk
    - bloczek betonowy B6 12/24/30 - M4, waga: 21kg, paleta: 72 sztuk

    u mnie były te 27 i jak namokły to i 30 miały.

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Ja jeżeli już miałbym robić ławy i na to bloczki to zrobiłbym te ściany fundamentowe lane, z gruchy. W niektórych regionach kraju dają szalunki gratis do tego. Oszczędność czasu i kręgosłupa niedoceniona, ale czy wyjdzie dużo drożęj? Nie wiem, ale warto się zastanowić.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  10. #30
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar JedrulaLSW
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Swidnik
    Kod pocztowy
    21-040
    Posty
    61

    Domyślnie

    Myślałem nad tym ale u nas nie dają do betonu szalunków.

  11. #31
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Coś się dzieje - rozładowałeś już 3 tiry bloczków? Czy teraz HDSem układasz bloczki na scianę fundamentową ?

  12. #32

    Domyślnie

    Projekt super. Prosty w budowie i efektowny.

    Zastanawia mnie garaż - bo ma duża powierzchnię i ma być ogrzewany. Ja bym zrobił nieogrzewany z kilku powodów: samochód zimą jeżdzi po solonych drogach, jak wjeżdza do ogrzewanego garazu, to błoto pośniegowe się z niego odmraża i spływa. Z tą breją nie ma za bardzo co zrobić w oggrzewanym garażu - trzeba odprowadzić na zewnątrz. Zapewne takie rozmrażanie i zamrażanie nie wpływa dobrze na elementy karoserii.

    Poza tym masz dużą powierzchnię i dużą bramę na 2 samochody. Jak będziesz otwierać bramę całe ciepłe powietrze będzie sobie ulatywać. Drogo wyjdzie ogrzewanie nawet tylko do temp. 12'C. Na pewno drożej niż ogrzanie salonu i jeszcze ze 2 pokoi.


    Z innej beczki - murowanie ścian fundamentowych to spory wysiłek . Pewnie masz ze 60 metrów bieżących, razy 1 metr wysokości ścian fundamentowych daje 33 tony bloczków betonowych. Słyszałem, że można wykopać pod ławy, zalać betonem z gruszki w gruncie, jeśli w miarę sztywny grunt (na wiosnę po deszczach nie będzie się osypywać wykop). Potem włożyć styropian na zewnętrzne ocieplenie i wewnętrzne i znowu zalać z gruszki jak w szalunkach. Przynajmniej tak majster mi jeden przekazał.W dwa dni masz solidny fundament, mocniejszy niż murowany z bloczków

    Powodzenia w budowie!
    Ostatnio edytowane przez maciejzi ; 27-09-2015 o 14:42



  13. #33
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MeArek
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Łódź
    Posty
    143

    Domyślnie

    Z tym garażem to nie masz racji. Wiem z autopsji. W nieogrzewanym garażu będzie się topić powoli (bo jednak zawsze na plusie jest temperatura) i nie zdąży odparować. Więc jeśli garaż to tylko ogrzewany.
    Jeszcze nie widziałem żeby ktoś ławy ocieplał.

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał MeArek Zobacz post
    Z tym garażem to nie masz racji. Wiem z autopsji. W nieogrzewanym garażu będzie się topić powoli (bo jednak zawsze na plusie jest temperatura) i nie zdąży odparować. Więc jeśli garaż to tylko ogrzewany.
    Jeszcze nie widziałem żeby ktoś ławy ocieplał.

    Ławy nie. Ławy normalnie wlać w wykop przygotowany łyżką 60cm przez koparkę. Potem po stwardnieniu wstawić ocieplenie ścian fundamentowych.
    Na przykład 10cm od zewnętrznej strony, 5cm styropianu od wewnęttrznej strony. Rozpórki w styropianie zrobić i delikatnie obsypać ziemią. W to wlać pompą do betonu beton z gruszki. Najszybsza metoda - majster mi mówił, że u siebie tak zrobił fundamenty swojego domu. Taki fundament jest mocniejszy niż z bloczków betonowych. Zbrojenie przy tych obciążeniach raczej niekonieczne, trzeba by potwierdzić u architekta. Jak wlejesz B20 w taki szalunek to będziesz miał znacznie mocniejsze ściany fundamentowe niż z bloczków betonowych B20.

    Jak masz projekt robiony u znajomego architekta to popytaj - najwyżej kilka prętów zbrojenia fi 12mm trzeba by włożyć, zależy od gruntu itp. Ale nawet bez zbrojenia powinno wystarczyć i dużo mniej się namęczysz niż murując bloczki.



    https://www.youtube.com/watch?v=ttQOvyGNDyU
    https://www.youtube.com/watch?v=TKesN0mZhks
    Ostatnio edytowane przez maciejzi ; 27-09-2015 o 20:25



  15. #35
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MeArek
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Łódź
    Posty
    143

    Domyślnie

    Faktycznie źle przeczytałem. A z tym styropianem to uważaj bo przy zalewaniu mogą być jaja. Szalunki można wypożyczyć.

  16. #36
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar JedrulaLSW
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Swidnik
    Kod pocztowy
    21-040
    Posty
    61

    Domyślnie

    Właśnie dzisiaj czyli 30.09.2015 Dostaliśmy pozwolenie na budowę po 8 miesiącach walki ze starostwem i 4 krotnym składaniem projektu... ale jest
    Nic nie pisałem bo i nic się nie działo. Małe przygotowanie terenu zakup bloczków, stali,oraz desek.
    Na ten rok i tak już nie wiele zrobimy, niestety... plan do wiosny wykopać i zaszalować ławy oraz włożyć zbrojenie a na wiosnę zalewać.

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Wystartujecie z buta na wiosnę To już za chwilę
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  18. #38
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar JedrulaLSW
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Swidnik
    Kod pocztowy
    21-040
    Posty
    61

    Domyślnie

    Witam ponownie. Nareszcie coś ruszyło. Postaram się zamieścić parę fotek.

    Najpierw przyjechała obrotówka i zdjęła humus.


    Potem pojawili się geodeci i wyznaczyli domek





    A od kilku popołudni kopią nam fundamenty,powoli bo powoli ale idzie do przodu, na pierwszym planie pierworodny a w tle inwestorka.




    Ostatnio edytowane przez JedrulaLSW ; 16-05-2016 o 07:51

  19. #39
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Wyczuwam podniecenie Gratuluję.

    Edytuj wpis i daj na początku każdego linku znacznik [IMG], a na końcu [/IMG] to pojawiają się zdjęcia.

  20. #40
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar JedrulaLSW
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Swidnik
    Kod pocztowy
    21-040
    Posty
    61

    Domyślnie

    I to jeszcze jakie
    Tak kombinowałem jak wstawić zdjęcia ale coś mi nie szło. To URL skasować i dać IMG?

    Coś mi nie idzie to dodawanie zdjęć.
    Ostatnio edytowane przez JedrulaLSW ; 15-05-2016 o 12:46

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony