dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Wymiana drzwi wewnętrznych w mieszkaniu

    Witam,
    Mam w mieszkaniu w bloku z wielkiej płyty a w nim metalowe framugi do drzwi od pokoi. Mają one takie wymiary w przekroju poprzecznym:

    Przymierzam się do kupna nowych drzwi oraz ościeżnic.

    Czy można kupić gotowe drzwi z marketu? Jaka szerokość drzwi i ościeżnic będzie pasowała do moich futryn?
    Czy trzeba robić specjalne drzwi na zamówienie?
    Czy trzeba zrywać stare futryny?

    Generalnie jaka opcja wymiany drzwi była by dla mnie najlepsza ?
    Ostatnio edytowane przez piotrekjunior ; 07-04-2015 o 15:36

  2. #2

    Domyślnie

    Najtańsza opcja to gotowe drzwi z marketu 80-tki w Twoim przypadku. Gotowe możesz kupić już od 120zł.
    a jaka najlepsza opcja - Ty musisz wybrać.
    Musisz jeszcze wiedzieć czy lewe , czy prawe .
    No i czy mają być wejściowe , czy wyjściowe - to tak na marginesie za Kabaretem Moralnego Niepokoju
    Ostatnio edytowane przez sterowiec40 ; 06-04-2015 o 18:04

  3. #3

    Domyślnie

    Czyli rozumiem że ten "FELC" jest do usunięcia i zostaję otwór na drzwi o szerokości 82cm, i drzwi np takie:
    http://www.leroymerlin.pl/drzwi-wewn...2634,l144.html
    będą pasowały ? (+ościeżnica oczywiście)

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Ten rysunek to przekrój metalowej futryny, jak rozumiem? Który felc chcesz usuwać? Masz na myśli ten gzyms 3cm z rysunku? Wg mnie jest to element ościeżnicy do którego przylega przylga z drzwi przylgowych.

    Cytat Napisał piotrekjunior Zobacz post
    Czyli rozumiem że ten "FELC" jest do usunięcia i zostaję otwór na drzwi o szerokości 82cm, i drzwi np takie:
    http://www.leroymerlin.pl/drzwi-wewn...2634,l144.html
    będą pasowały ? (+ościeżnica oczywiście)
    W otwór o szerokości 82 cm wstawisz skrzydło 80-tkę, na nową ościeżnicę tam już nie będziesz miał miejsca. Gotowe drzwi z marketu możesz kupić, na szerokość będą pasować, na długość być może będzie konieczność obcięcia, dodatkowo sprawdź rozstaw zawiasów w futrynie - chociaż powinien być standardowy.
    Ostatnio edytowane przez kemot_p ; 07-04-2015 o 23:44

  5. #5

    Domyślnie

    Ja nie chce tylko nowych drzwi, tylko cały komplet- drzwi+ościeżnica (teraz widzę że źle się wyraziłem w 1 poście).


    Masz na myśli ten gzyms 3cm z rysunku? Wg mnie jest to element ościeżnicy do którego przylega przylga z drzwi przylgowych
    Ten gzyms 2x1,5cm po każdej ze strony (to zwężenie).


    Więc jeżeli chce wstawić nowe drzwi z nową ościeżnicą to co powinienem zrobić?
    Ostatnio edytowane przez piotrekjunior ; 07-04-2015 o 15:40

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrekjunior Zobacz post

    Więc jeżeli chce wstawić nowe drzwi z nową ościeżnicą to co powinienem zrobić?
    Musisz wyrzucić starą ościeżnicę. Tylko jest jedno ale - upewnij się, że jest nadproże.
    Ostatnio edytowane przez kemot_p ; 07-04-2015 o 16:28

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Musisz wyrzucić starą ościeżnicę. Tylko jest jedno ale - upewnij się, że jest nadproże.
    kemot
    jeśli to płyta żelbet to nadproża nie będzie. Z rysunku wynika ,że to jest ściana nośna.

    piotrek
    Nie wiem czy nie będziesz potrzebował ościeżnicy regulowanej.
    Zaproś do siebie jakiegoś fachowca zobaczysz "live" co on Ci zaproponuję

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    Jak wyżej, najłatwiej będzie /po wywaleniu starych ościeżnic czyi przeciąć w połowie wysokości i łomem próbować wyrwać, uważając coby połowy podłogi nie wyrwać przy okazji/ - zastosować tzw. ościeżnice regulowane, tu przykładowy filmik o co chodzi:

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał beton44 Zobacz post
    Jak wyżej, najłatwiej będzie /po wywaleniu starych ościeżnic czyi przeciąć w połowie wysokości i łomem próbować wyrwać, uważając coby połowy podłogi nie wyrwać przy okazji/(...)
    No właśnie żeby nie uszkodzi podłogi podczas "odginania" ościeżnicy trzeba przy podłodze szlifierką odciąć bednarkę, która łączy ościeżnicę. Pytanie też w ilu miejscach ościeżnica jest zakotwiczona w ścianie - osobiście spotkałem się z kotwami na środku, oraz na 1/3 i 2/3 wysokości.

  10. #10

    Domyślnie

    Liczyłem na to że uda się nowe ościeżnice założyć na te stare aby nie rozwalać ścian w domu. Chyba rzeczywiście trzeba specjalistę do domu ściągnąć aby ocenił.

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Musisz wyrzucić starą ościeżnicę. Tylko jest jedno ale - upewnij się, że jest nadproże.
    A jeśli nadproża nie ma to co ? Jak to ustalić?

    Cytat Napisał sterowiec40 Zobacz post
    kemot
    jeśli to płyta żelbet to nadproża nie będzie. Z rysunku wynika ,że to jest ściana nośna.
    A czy to coś zmienia?
    Ostatnio edytowane przez piotrekjunior ; 09-04-2015 o 12:36

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Chwila, to Ty nie chcesz wyrzucać starych futryn, czy chcesz, bo ja już się pogubiłem. Jeśli nie chcesz wyrzucać starych to jest coś takiego jak ościeżnica renowacyjna, lub jak kto woli nakładana, którą się montuje na ościeżnicy metalowej, bez wywalania jej. Poszukaj sobie w necie informacji na ten temat.

  12. #12

    Domyślnie

    Rozpatruje wszystkie opjce

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    No to znasz już opcje, powodzenia w wyborze najlepszej

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony