dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Italia90

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-454
    Posty
    1

    Domyślnie Dieta bezglutenowa. Co sądzicie?

    Od miesiąca kupuję produkty bezglutenowe. Czuję się lepiej i moja sylwetka wyszczuplała( tak mi mąż mówi). Stosujecie takie produkty?
    Ostatnio edytowane przez joliska ; 08-04-2015 o 09:43

  2. #2

    Domyślnie

    Szczerze mówiąc myślałem, że to ściema, ale muszę przyznać, że po przejściu na taką dietę.. no może nie do końca ale ograniczenie glutenu czuje się lepiej

  3. #3

    Domyślnie

    Bo ludzie, którzy nagle unikają glutenu, zaczynają też lepiej się odżywiać. Nic dziwnego, że też poprawia im się samopoczucie.

  4. #4

    Domyślnie

    to jest jakiś ogólny szał na tą dietę bezglutenową. Teraz to wszyscy są bezglutenowcami, tylko powiedzcie mi co to niby daje.

  5. #5

    Domyślnie

    Jak nie jesteś chora na celakię, to właściwie nic. Co gorsze - pozbywasz się produktów, które są naprawdę pełnowartościowe.

  6. #6

    Domyślnie

    Jeżeli ci to pomaga to spoko, nie mam nic przeciwko. Może i nastała moda, a może ludzie w końcu zwracają uwagę na to co jedzą?

  7. #7
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał januszekbud Zobacz post
    Jeżeli ci to pomaga to spoko, nie mam nic przeciwko. Może i nastała moda, a może ludzie w końcu zwracają uwagę na to co jedzą?
    Odpowiedziałeś.I co z tego ma wynikać???

  8. #8

    Domyślnie

    Z tego, co wiem, gluten nie jest dobry dla nikogo. Obciąża organizm i zakleja jelita.

  9. #9

    Domyślnie

    Trzeba też pamiętać, że nie wszystkie produkty bezglutenowe są tak naprawdę zdrowe. Szczególnie te wysoko przetworzone.

  10. #10
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar Yeschef.blog
    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Wilno
    Kod pocztowy
    11-212
    Posty
    2

    Domyślnie

    Jak w każdej diecie, trzeba zadbać o prawidłowy dobór produktów. Wykluczone produkty trzeba zastąpić innymi równie wartościowymi. Wydaje się, ze przechodzenie na dietę tylko ze względu na modę, jeśli nie pójdzie w parze z wiedzą na temat tej diety może przyczynić się do poważnych niedoborów. Z kolei jeśli chodzi o zdrowe żywienie - jestem na tak
    Piorę, sprzątam, gotuję, a ostatnią rzecz robię naprawdę dobrze http://yeschef.blog

  11. #11

    Domyślnie

    Ja niedawno robiłam sobie test na nietolerancję glutenu. I wyszło mi, że mogę go jeść - dlatego przed przejściem na taką dietę, lepiej wykonać badania.

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nie_zapominajka

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    katowice
    Kod pocztowy
    40-123
    Posty
    132

    Domyślnie

    Jeżeli nie ma się uczulenia, to nie ma żądnych przeciwwskazań do tego by unikać glutenu, co więcej, stosowanie takiej diety przez osoby, które nie mają takiej potrzeby zdrowotnej, jest wręcz szkodliwe!

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agamemnon91

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Kraków
    Posty
    184

    Domyślnie

    Większość ludzi nabyła alekrgii na gluten jakieś dwa lata temu, jakoś do tej pory wszyscy byli zdrowi

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.328

    Domyślnie

    z przyczyn zdrowotnych byłem na diecie bez glutenu (całkowicie) przez 4 lub 5 miesięcy. Nie odczułem żadnej poprawy w samopoczuciu i zdrowiu. Natomiast szybko się chudnie. Jak nie masz ewidentnej alergii na gluten (ma ją mniej niż 1% ludzi) to sobie daruj. Taka była moda, która już zresztą mija bo żadne badania nie potwierdziły cudownych skutków.

  15. #15

    Domyślnie

    U mnie to jednak nie zadziałało odchudzająco. Ale za to lepiej się czułam po jedzeniu, nie tak "ciężko".

  16. #16

    Domyślnie

    Jak dla mnie to bzdura.

  17. #17

    Domyślnie

    Dieta bezglutenowa dla osób które nie mają celiakii jest bez sensu. Ale warto ograniczać jedzenie pszennych bułek i tego typu chleba bo to masa kalorii a żadnych wartości odżywczych

  18. #18

    Domyślnie

    Cześć. Chciałbym się was zapytać co sądzicie o diecie bezglutenowej. W głównej mierze chodzi mi o to, czy jest zdrowa?

  19. #19

    Domyślnie

    Coraz więcej osób po taką sięgą, z różnych powodów, od przekonań przez to, że ponoć jest rewelacyjna i człowiek czuje się lepiej. Cóż, próbowałem, u mnie nie ma różnicy, a smaki jednak nie te same. Nie będę przy tym odmawiał tym, dla których to naprawdę ważny element życia (nie mówiąc już o wskazaniach lekarskich...)

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał ryan22 Zobacz post
    Cześć. Chciałbym się was zapytać co sądzicie o diecie bezglutenowej. W głównej mierze chodzi mi o to, czy jest zdrowa?
    dla chorych na celiakię na pewno.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony