dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 60
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Jeśli widziałeś jak grzeje rura stalowa pomiędzy "kozą budowlaną" a kominem to już wiesz jak bez tej izolacji ciepło będzie uciekać kominem
    Którędy będzie uciekać, jak zamkniesz na dole i u góry? I o jakim cieple bredzisz? Ciepło w kominie ma być dla komina. Może faktycznie jakiś egzamin Ci zrobię...

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Czyli jesteś w złym wątku...
    czyli nie rozumiesz co ja wczesniej opisałam. mój komin nie odsuwa kominka od ściany bo jest zbudowany na niej, a wyczystka jest nad podłogą 1 pietra...

  3. #43
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Semiramida ... pyknij jakieś zdjęcie i pokaż na FM.
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał semiramida Zobacz post
    ja mam rozwiązanie opisane przez autora wątku poniekąd. U mnie także komin nie dochodzi do podłogi i kominek mam tuż przy ścianie. zostało to zrobione w ten sposob, że komin prefabrykowany stoi sobie na ścianie konstrukcyjnej nośnej bo są one tylko na parterze, (poddasze ma tylko słupki), komin ma wyczystke przy podłodzę i wyżej ponad nią otwór, do którego przyłączony będzie przewod spalinowy wychodzacy z kominka.. kominek ma swoja grubość i część tej grubosci będzie schowana w ścianie nośnej, jest tam na to otwór wielkości zbliżonej do drzwi...
    semiramida, nie do końca rozumiem Twoje rozwiązanie, jeśli jesteś w stanie zrobić jakieś fotki i wrzucić, to byłbym wdzięczny, pozdrawiam.

  5. #45
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ktototaki

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    583

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Jeśli widziałeś jak grzeje rura stalowa pomiędzy "kozą budowlaną" a kominem to już wiesz jak bez tej izolacji ciepło będzie uciekać kominem
    to chyba lepiej kolejnego metra rury dołożyć - więcej ciepła w chałupie zaostanie
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał semiramida Zobacz post
    czyli nie rozumiesz co ja wczesniej opisałam. mój komin nie odsuwa kominka od ściany bo jest zbudowany na niej, a wyczystka jest nad podłogą 1 pietra...
    Tylko niktspecjaly Cię chyba rozumie...

    O ile ja Cię rozumiem, masz rewizję, nie wyczystkę. Rozumiesz?

  7. #47
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Tylko niktspecjaly Cię chyba rozumie...

    O ile ja Cię rozumiem, masz rewizję, nie wyczystkę. Rozumiesz?
    Ciebie to ta głupota goni.............Batura deklarujesz wpadki już nie słownie ,ale te techniczne na które nie odpowiadasz bo się boisz krytyki.Moda proszę o powściągliwość ponieważ mając reklamę w systemie PP. Takich głupot opowiadać nie przystoi.Nic takiego nie powiedziałem.

  8. #48
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał ktototaki Zobacz post
    to chyba lepiej kolejnego metra rury dołożyć - więcej ciepła w chałupie zaostanie
    Ciepło powinno zostawać w domu nie w kominie .
    Kominy izolowane to mniej ciepła potrzebnego do zachowania odpowiedniego ciągu i szybsze rozgrzewanie .
    Dodatkowy metr rury lub wymiennik przed kominem , oczywiście dobrany w granicach rozsądku.
    Darek B

  9. #49
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Panowie porażka ma różne oblicza,ale jest temat.Remix nazywa to bełkotem.Zgoda ale zawsze z waszym udziałem.Co do dzwonienia do Firmy owszem dzwoniłem i dzwonili moi znajomi,dzwoniła mama.Koniec.Baturka dla cię ale w temacie ponieważ są tam elementy przydatne topikowi.Bardzo zmysłowa prezentacja i na koniec ten odgłos.Powalił nas na kolana ze strachu.
    .

    Jest jeszcze to np.tu się dodzwoniliśmy i tu nas poinformowano.Taka tam mała różnica.


    https://www.youtube.com/watch?v=LP2EjFQdcuo
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 22-04-2015 o 05:56

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    No proszę...
    .

    Mimo wszystko dzięki Nikt...

  11. #51
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Napisałem ,żę dla cię..To się nazywa kultura.Nie mylić z buta.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 22-04-2015 o 07:18

  12. #52

    Domyślnie

    I kolejny wątek rozwalony przez "zawodowców" kominkowych. Takiego ujadania, bzdur i czarowania teorią naginaną do własnych i zmiennych potrzeb nie ma chyba w żadnym innym obszarze forum. Sam niedawno robiłem (kazałem robić) kominek i oczywiście szukałem tu na FM info. I niestety musiałem przebijać się przez wątki z takimi gadkami

    Autorze - znajdź 1-2 lokalnych kominkowców, pogadaj z nimi, na pewno dostaniesz sensowniejsze rady, niż tu.
    Ostatnio edytowane przez kater-acme ; 22-04-2015 o 07:49

  13. #53
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał kater-acme Zobacz post
    I kolejny wątek rozwalony przez "zawodowców" kominkowych. Takiego ujadania, bzdur i czarowania teorią naginaną do własnych i zmiennych potrzeb nie ma chyba w żadnym innym obszarze forum. Sam niedawno robiłem (kazałem robić) kominek i oczywiście szukałem tu na FM info. I niestety musiałem przebijać się przez wątki z takimi gadkami

    Autorze - znajdź 1-2 lokalnych kominkowców, pogadaj z nimi, na pewno dostaniesz sensowniejsze rady, niż tu.
    Tak to działa

  14. #54
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Miało być merytoryczne gadanie w temacie

    Od moda:No właśnie miało być, a musiałem z tego tematu usunąć kilka wypowiedzi niezwiązanych z tematem oraz parę zdań z tego postu. Osobiste docinki proszę załatwiać na priv, a jeśli już muszą być publiczne - to niech będą chociaż trochę związane z wątkiem
    Pozdrawiam
    finlandia
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 23-04-2015 o 14:24 Powód: Brak związku z tematem.

  15. #55

    Domyślnie

    Tak sobie poczytałem po latach co tu się wypisuje.
    W szczególności izolacja powietrzem, kontra wełną. Ludzie, przecież to to samo. To nie wełna izoluje, tylko powietrze znajdujące się w środku. Tak jak w styropianie, albo w oknach. Tyle, że wełna izoluje lepiej, bo powietrze w niej zawarte jest bardziej "uwięzione" i nie może się przemieszczać. To oczywiście nie jest definicja fizyczna, tylko przełożenie jej na "nasze". Bo cytowanie definicji, wzorów itd nie miałoby raczej sensu.
    Był jeden głos w rozmowie, który to zauważył, ale fachowcy to fachowcy, olali temat. A to fizyka z podstawówki.

  16. #56
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Każda nawet najlepsza izolacja , w tym cudowna wełna mineralna, też przewodzi ciepło . Sprawdzona zasada izolowania "od drewna" to izolacja + wentylacja .
    Darek B

  17. #57
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrul Zobacz post
    Tak sobie poczytałem po latach co tu się wypisuje.
    W szczególności izolacja powietrzem, kontra wełną. Ludzie, przecież to to samo. To nie wełna izoluje, tylko powietrze znajdujące się w środku. Tak jak w styropianie, albo w oknach. Tyle, że wełna izoluje lepiej, bo powietrze w niej zawarte jest bardziej "uwięzione" i nie może się przemieszczać. To oczywiście nie jest definicja fizyczna, tylko przełożenie jej na "nasze". Bo cytowanie definicji, wzorów itd nie miałoby raczej sensu.
    Był jeden głos w rozmowie, który to zauważył, ale fachowcy to fachowcy, olali temat. A to fizyka z podstawówki.
    Napisałeś tylko nie dostrzegłeś chyba problemu. "Powietrze uwięzione" - z jednej strony i powietrze w ruchu - z drugiej. I czy o izolację tu chodzi, czy schładzanie przestrzeni za kominem? To też wszystko podstawówka...

  18. #58

    Domyślnie

    A wystarczyło przeczytać ze zrozumieniem : izolacja powietrzem. Nic nie pisałem o przewietrzaniu.

  19. #59
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrul Zobacz post
    A wystarczyło przeczytać ze zrozumieniem : izolacja powietrzem. Nic nie pisałem o przewietrzaniu.
    Słuszna uwaga. Zwykle o zrozumienie chodzi. A ja właśnie o jednym i o drugim. O uwięzionym powietrzu jako dobrej izolacji i o przewietrzaniu...w kontekście p.poż.

  20. #60
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Anna_Tomaszewska

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-301
    Posty
    9

    Domyślnie

    można jak najbardziej, też jestem w trakcie remontu i tak robię

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony