dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1

    Domyślnie Monitoring domu-analog czy IP -2 tys ?

    WITAM
    Mam do zrobienia monitoring domu i tu pytanie do znawców- wybrać średniej klasy analog czy IP z dolnej półki?
    Koszt jaki wchodzi w grę to ok 2tys. [lub lekko wiecej ]
    Dom ok-10x11m , teren obok domu jaki chcemy monitorować to ok 10 - 15m w około.
    Kamery zewnętrzne do pracy w dzień i w nocy.
    Dwie kamery od drogi mają doświetlenie uliczne- dwie za budynkiem planuje doświetlić ledami 10 lub 20W do każdej kamery.
    Myslałem o 4 kamerach tubowych - rejestrator 8 by móc coś jeszcze w przyszłosci podpiąć.

    Wiem że dobry sprzęt analog czy tym bardziej IP kosztuje i 2 tys to za 1 kamerę w miare dobrą nalaży zapłacić.

    Kamery mają nagrać ,nieproszonych gosci raczej w nocy[ często poza domem jesteśmy]
    Ale też sam ich widok ....może odstraszy

    Prosze o propozycje- jaki sprawdzony sprzęt i gdzie kupić [na FM lub PW] ?
    Pozdrawiam Zenon.

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar joop*
    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-300
    Posty
    23

    Domyślnie

    W przypadku domu, wszystko zależy od okablowania jakie masz.... W zupełności wystarczy ci jakość 720P. Dobry pomysł z oświetlaczami - ponieważ to zawsze odstraszy nieproszonych gości.

    Problemem może być budżet... w tym budżecie kupisz bardzo kiczowate IP.. które będzie się wieszało i będziesz miał z tym problem.
    Ja bym raczej na twoim miejscu szedł w systemy HD w analogu - AHD / TVI / CVI. Cena przystępna, bardzo dobrze widzą w nocy, i jakośc HD.

    Taki przykładowy system w 720P nagrywaniu, detekcja ruchu, pełen podgląd przez internet, smartfony itp, spokojnie wystarczy na twój domek, podgląd itp, wyjdzie: 2000 pln brutto. 2 kamery kopułowe, 2 kamery tubowe, rejestrator na 8 kamer, dysk 500GB, zasilacz 12V.

    Okablowanie musisz sobie sam dokupić - ale po drobnych rabatach spokojnie zmieścisz się w 2000 tysiakach za wszystko.
    Reklama jest niezgodna z regulaminem forum.

  3. #3

    Domyślnie

    W analog nie ma co wchodzić ta epoka minęła. Jak robić to juz minimum 1mpx albo 3mpx IP

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    W analog nie ma co wchodzić ta epoka minęła. Jak robić to juz minimum 1mpx albo 3mpx IP
    No to zrób to za 2 000 PLN geniuszu inaczej. Szczególnie 3 Mpix.
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    geniuszu inaczej.
    W zamiarze miałeś mnie obrazić? Nie rozumiem dlaczego... Przypuszczam że takie zaczepki wynikają z niezorientowania w temacie


    4 kamery z Aliexpress to 1300zł, reszta na rejestrator wystarczy. Imho iwestować teraz w cctv analogowe to tak jak kupować tv kineskopowy
    Ostatnio edytowane przez Adam626 ; 31-05-2015 o 13:19

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    W zamiarze miałeś mnie obrazić?
    Ależ skąd? Nie można obrazić rodowitego Polaka nazywając go Polakiem. Po porostu stwierdziłem FAKT, a ty go właśnie potwierdziłeś.


    4 kamery z Aliexpress to 1300zł, reszta na rejestrator wystarczy.
    Ciężko dyskutować z ignorantem, który twierdzi, że na aliexpress można nabyć kamerę zewnętrzną 3 Mpix za mniej niż 400 zł.

    Ciekawostką jest, że produkty takich firm jak samsung, bosch czy grundig przegrywają na papierze z chińskimi no name. Przegrywają też cenowo. Jakimś tylko cudem mimo gorszych parametrów na papierze dają w realu lepszy obraz. Ale to pewnie moje subiektywne odczucie.
    A tu taki przykładzik taniego chińskiego produktu o którym napisano, że ma 10400 mAh


    Oczywiście oryginalny chiński produkt ma deklarowane parametry, ale i odpowiednio wyższą cenę.

    Imho iwestować teraz w cctv analogowe to tak jak kupować tv kineskopowy
    Dokładanie tak samo jak z inwestowaniem w samochodu z drugiej ręki. Nie za bardzo wiem jak człowiek może kupić sobie używany samochód, zamiast pójść do salonu i jak człowiek kupić sobie nowy z możliwością wybrania nawet szwów na fotelach.

    A tak przy okazji to jak ci sie sprawuje twój Porsche Panamera GTS? Imho inwestować teraz w coś poniżej takiego porsche, to tak jak kupować tv kineskopowy
    Ps.
    Daj sobie spokój z wklejaniem do jakiś gównianych kamer potwierdzających tylko twoją ignorancję i wiarę we wszystko co napisał jakiś producent no name.
    Ostatnio edytowane przez dendrytus ; 31-05-2015 o 14:09
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał michał.michalski Zobacz post
    Eura Professional CBA-01C5
    Niektóre firmy powinny się jednak bardziej szanować i lepiej dobierać słownictwo, bo łatwo przedobrzyć.
    Użycie niektórych słów budzi czasami politowanie na twarzy.

    Ten zestaw ma tyle wspólnego z Professional, co Trabant Limousine z limuzyną

    Ps.
    Eura ma przyzwoity sprzęt i niezły serwis, wiem bo korzystałem.

    Ps2.
    Kolego michał.michalski jako pracownikowi Eury proponuję więcej pokory i lepszy dobór słów przy kolejnych nazwach.
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  8. #8

    Domyślnie

    U mnie od 1,5 roku działa domofon ip bcs z kamerą 1,3pix. Działa bezproblemowo, nie wiesza się, można otworzyć furtkę. Mam panel zewnętrzny 1 generacji i w nocy jest tak sobie ale w nowych już to poprawili. Dla mnie wystarczająco bo mam dodatkowe oświetlenie - do tego świetny support. - pomogli bez problemu z synchronizacją z innym systemem.

  9. #9

    Domyślnie

    znuuf ta eura.. chyba jednak kryzys mają bo się wszędzie pchaja...

    z drugiego posta JPL to MERX jak mniemam też chyba bieda nastała

    ale meritum.... czy IP czy Analog to i tak gufffno w nocy rozpoznasz
    jednak idzie lepsze wiec IP

    tylko plis kup póki co rejestrator; kup dysk jakies 3 do 4 tb
    kup switcha poe i jedna kamere i juz masz dwa klocki
    później dokupuj pozostale kamery w ramach budżetu


    a co do taniego ip to na "markowym bcs.." tyz zrobisz za 2000 tysie ...wprowadzili tera serie szumnie zwaną ECO
    ECO camera i ECO rejestrator....ale jednak wole w tym przypadku ANALOGA
    popieram ZBYCHA!!

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    darkdarkman

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    90-254
    Posty
    212

    Domyślnie

    4 kamery IP 720P z oświetlaczami przyzwoite to około 2k PLN do tego rejestrator, dyski, okablowanie.
    4000zł trzeba liczyć.

    Cytat Napisał rzufik1 Zobacz post
    ale meritum.... czy IP czy Analog to i tak gufffno w nocy rozpoznasz
    jednak idzie lepsze wiec IP
    Bez przesady. Ostatnio na obiekcie była awaria zasilania i kamery jechały na UPSie przez 2 godziny. Ciemności całkowite, a zarówno 1080P jak i 720P dawały radę. Obraz ziarnisty, ale czytelny.
    Ostatnio edytowane przez darkdarkman ; 18-09-2015 o 23:43

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    600 zł za 1 kamerę IP, to chyba minimum, ... może kiedyś zamontuję... fajny bajer byłby to, choć chyba raczej jako zabawka ... można podglądać co się dzieje wokół posesji podczas naszej nieobecności, podczas pobytu na urlopie, no chyba żeby skierować na sąsiadów i ich podglądać - co kto lubi
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tessau

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-154
    Posty
    20

    Domyślnie

    A jaki konkretnie kupić rejestrator do monitoringu IP? Taki do obsłużenia 4 kamer. Z możliwością zapisu i kilkudniowego przechowania tego co zostało nagrane.

  13. #13
    Banned
    wodanm

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    32

    Domyślnie

    Kilka ważnych info przed zakupem rejestratora:
    - maksymalny bitrate wejścia - najtańsze rejestratory obsłużą 4 kamery 2 mpx ( w sęnsie nagrają), ale pogląd na żywo będzie Pan miał max z 3 - w przypadku kamer 1.3 mpx nagrają i odtworzą jednocześnie 4 kamery.
    - jakość sprzętu - nie ma co ukrywać, rejestratory z niższej półki "lubią" się zawieszać, a co za tym idzie powstają luki w nagraniu.
    - dysk do rejestratora - standardowe dyski twarde nie są przystosowane do pracy ciągłej, konieczny jest zakup dysku do monitoringu - droższy 2tb- 350-450 zł
    - Jeżeli ma znaczenie podgląd przez internet to jakie łącze ( stałe/zmienne ip) jest wymagane dla danego rejestratora
    - Obsługa funkcji dodatkowych - alarm, czujki itp - jeżeli zachodzi potrzeba

    Jak coś to pytaj tutaj MODEROWANO w godzinach pracy masz tam czat u nich na stronie. Podpowiedzą konkretnie co, gdzie jak i za ile.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 09-12-2015 o 09:38

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał darkdarkman Zobacz post
    4 kamery IP 720P z oświetlaczami przyzwoite to około 2k PLN do tego rejestrator, dyski, okablowanie.
    4000zł trzeba liczyć.


    Bez przesady. Ostatnio na obiekcie była awaria zasilania i kamery jechały na UPSie przez 2 godziny. Ciemności całkowite, a zarówno 1080P jak i 720P dawały radę. Obraz ziarnisty, ale czytelny.

    a dawały bo obraz był statyczny a wprowadz zmiany np jakis ruch i zobaczysz czytelność tego obrazu .



    ewentulnie podeslij screnaa
    popieram ZBYCHA!!

  15. #15

    Domyślnie

    Hej, wybaczcie że wykopuje temat po tylu latach, ale również zastanawiam się nad wyborem "analog czy IP". Komentarze powyżej odwołują się do słabej jakości zestawu monitoringu IP do 2 tyś. Przejrzałem ofert kilku sklepów internetowych i z tego zauważyłem w tej cenie mogę przebierać w ofertach. Czy po tylu latach nadal są to słabej jakości zestawy? Szczególnie chodzi mi o zestawy od producenta HikVision - dostałem rekomendacje o tym producencie od zaufanego kolegi. Tak jak atuor tego postu, ja również poszukuję zestawy w celu monitorowania domu.
    Ostatnio edytowane przez Jerzy922 ; 28-12-2020 o 15:17

  16. #16

    Domyślnie

    Hikvision to najtańszy "chińczyk", jakiego można polecić - naprawdę niezły, w miarę stabilny, obraz też może być. Podstawowy zestaw (4 kamery/rejestrator/dysk) można za jakieś 3kPLN złożyć.

    Ps wiem, że na alliexppress itp. od pewnego czasu są ich kamery za pół ceny (a nawet 1/3) w porównaniu do normalnych sklepów, ale na nie bym uważał, bo nie jestem pewien czy to nie podróbki...
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Podróbki to to nie są - ale często urządzenia na rynek chiński z flashowanym fw bez możliwości upgrade. Choć nie wszystkie - niektóre to pełnowartościowe produkty. Ich minus to brak gwarancji, ale poza tym niczym się nie różnią.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony