dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 37 z 37
  1. #21

    Domyślnie

    bedzie łatwiej, jeśli oddzielisz trawnik od rabaty - albo jakimś krawężnikiem albo za pomocą prostego szpadelka lub takiej specjalnej łopatki w kształcie półksiężyca (mistrzowsko to wyglada u Toli http://forum.muratordom.pl/showthrea...M-TOLI/page659 ) i mozesz przecież zastosować gazety

  2. #22

    Domyślnie

    Oczywiście, że będę oddzielał. Prawdopodobnie kostką. Zerwałem darń, co mogłem to jeszcze z tej ziemi powybierałem wszystko ręcznie, raczej nie chcę tego terenu pryskać na chwasty bo aktualnie nic tam nie ma, a sama kora nic nie da bo pewnie szybko i tak ten chwast oraz trawa które są tam w glebie wyrosną. Agro ostatnio stosowałem w innym miejscu, na opakowaniu widnieje, że przepuszcza wodę a u mnie jakoś wszystko stało na powierzchni jakby na foli, także szkoda mi tych drzewek które mogą się bardzo męczyć pod agro chyba, że dużo dziur będę miał wyciętych w pobliżu korzeni. Gazety muszę co sezon zmieniać, już wolę co jakiś czas parę chwastów ręcznie usunać.
    Dokładnie tak to u mnie wygląda: http://postimg.org/gallery/zg99k35u/
    Trawę też tam widać, jest bardzo lichutka, również będę się za nią brał.
    Ostatnio edytowane przez DMN ; 19-04-2015 o 20:38

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał DMN Zobacz post
    Agro ostatnio stosowałem w innym miejscu, na opakowaniu widnieje, że przepuszcza wodę a u mnie jakoś wszystko stało na powierzchni jakby na foli, także szkoda mi tych drzewek które mogą się bardzo męczyć pod agro chyba, że dużo dziur będę miał wyciętych w pobliżu korzeni. Gazety muszę co sezon zmieniać, już wolę co jakiś czas parę chwastów ręcznie usunać.
    Tak jak Ci pisałem: zerwij darń, przykryj włókniną i na to co chcesz: kora, kamyki... Dookoła krzaków masz przecież wycięte dziury na rośliny więc woda będzie dochodzić o korzeni. Wiadomo, że po pewnym czasie kora się pokruszy, piasek zostanie nawiany i powstanie warstewka "gleby" w której będą rosły jakieś chwasty - ale będą słabo ukorzenione także wyrwanie ich nie będzie stanowić problemu. Wiem to z praktyki - u moich rodziców w ogrodzie utrzymanie takiej rabaty (akurat oni mają kamyki zamiast kory) sprowadza się to wyrwania kilku chwastów 2 razy w roku. Na pewno to rozwiązanie jest praktyczniejsze od kory i gazet.

  4. #24

    Domyślnie

    Tak też będę robił. Bez oprysku kładę agro i korę. Zamówiłem już kostkę na obrzeże, oddzielające rabatę od trawnika.

  5. #25
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Chwasty, których nasiona nawieje wiatr nie są groźne - najgorzej jest jak trawnik chce "wejść" na rabatkę, więc ważne jest, żeby zrobić dobre oddzielenie. Jak będziesz mocował to obrzeże z kostki?

  6. #26

    Domyślnie

    Z chwastem chodziło mi o to, że tyle ile mogłem to wybrałem z tej ziemi resztek, korzeni itp. po zdjęciu darni nie czekam czy coś wyrośnie nie robię oprysku tylko będę kładł agro.
    Na suchy beton, to umocni wszystko i jest lepsze niż na ubitą ziemię.
    Mam jeszcze trochę pytań odnośnie zakładania trawnika na istniejący już, pomożesz, poradzisz coś?

  7. #27
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Na suchy beton to dobre rozwiązanie. Jeśli chodzi o porady na temat trawnika to jak będę umiał to doradzę .

  8. #28

    Domyślnie

    Mam ogółem około 130m2 trawnika ale nie w jednym kawałku. Trawa tam jest moim zdaniem bardzo kiepska, pomieszana z chwastem i sporo przerzadzona, nie chcę tego opyskiwać, tylko co mogę wyjąć ręcznie-chwast a resztę przekopać i trawa zgnije a na to będę sadził nową, dobrze myślę?

  9. #29
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Masochista jesteś Będziesz trawnik plewił? Ja na Twoim miejscu opryskałbym na dwuliścienne, odczekał zalecany okres karencji, potem spulchnił ziemię jakimś kultywatorem i dosiał nową trawę.

  10. #30

    Domyślnie

    Oprysk na dwuliścienne jest bezpieczny dla innych roślin typu krzewy, róże, byliny? Nie ma szans, że coś im się stanie, to tylko działa poprzez liście do korzenia?

  11. #31
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Oprysk na dwuliścienne jest bezpieczny dla jednoliścienny, czyli opryskując trawę musisz uważać na zielone części innych roślin - krzewów, róż itp. Jak pryskasz ręcznym opryskiwaczem to nie ma problemu - wystarczy żeby nie było silnego wiatru, dla bezpieczeństwa można krzew osłonić jakimś parawanem z tektury, itp.

  12. #32
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Maciejka2
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    458

    Domyślnie

    DMN,
    przemyśl jeszcze tą agro. Patent z gazetami (pamiętaj z czarno-białymi tylko) był dobry.
    O minusach stosowania agro poczytaj tu:
    http://www.ogrodowisko.pl/watek/736-...zeciw-chwastom
    U mnie na pewno nie będzie żadnej agrowłókniny!

  13. #33
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Maciejka2
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    458

    Domyślnie

    I jeszcze jedna lektura dotycząca bezzasadności stosowania agro:
    http://terenzabudowany.blog.pl/2014/...-dla-leniwych/
    miłego czytania i pozdrawiam

  14. #34
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciejka2 Zobacz post
    DMN,
    przemyśl jeszcze tą agro. Patent z gazetami (pamiętaj z czarno-białymi tylko) był dobry.
    O minusach stosowania agro poczytaj tu:
    http://www.ogrodowisko.pl/watek/736-...zeciw-chwastom
    U mnie na pewno nie będzie żadnej agrowłókniny!
    U rodziców w ogrodzie agrowłóknina się sprawdza - chwasty nie rosną, wiatr też nie odkrywa tej czarnej "folii". Nie za bardzo też wiem co jest strasznego na zdjęciach z linka.

  15. #35
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Maciejka2
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    458

    Domyślnie

    kemot, naprawdę nie widzisz różnicy między chorą rośliną a zdrową?
    Jeżeli Ty nie widzisz w jakim okropnym stanie są rośliny i gleba na zdjęciach, to ja nie mam pytań.
    Przykrywaj wszystko agro, geo, matą czy folią, jak zwał tak zwał. Nikt Ci nie zabroni. To Twój ogród i Twoje rośliny.
    Pozdrawiam

  16. #36
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Spokojnie, ja po prostu nie zauważyłem żeby rośliny na rabacie pokrytej włóknina w ogrodzie rodziców źle rosły, wręcz przeciwnie są bujne więc mniemam że są zdrowe. Gdyby włóknina była zła to nie stosowano by jej w uprawach, np. na plantacjach truskawek.
    Ostatnio edytowane przez kemot_p ; 27-04-2015 o 07:54

  17. #37
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Maciejka2
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    458

    Domyślnie

    Ależ ja się wcale nie denerwuje.
    Jeżeli masz wątpliwości, zapraszam do zadawania szczegółowych pytań gronu eksperckiemu na forum. To ten pierwszy link zapodany przeze mnie.
    Ja sobie poczytałam, obejrzałam zdjęcia i maty nie zamierzam kłaść u siebie.
    Link zapodałam żeby i inni mieli świadomość, ile krzywdy może mata narobić roślinkom. A każdy zrobi jak będzie chciał.
    Pozdrawiam

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony