dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 49 z 49
  1. #41

    Domyślnie

    Hikvision.
    ***** ***

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Hikvision.
    Najlepszy z wymienionych przeze mnie czy w ogóle jeden z lepszych? Masz, używasz jakie wrażenia?
    Rzuciłem okiem na oferte i dla mojego zastosowania ciekawie wygląda - DS-KIS703-P
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  3. #43

    Domyślnie

    Instaluję sprzęt m.in. Hikvisiona. Zarówno te tanie, jak i te najwyższe modele.
    Przyznaję, że zaskakuje mnie ta firma, bo cenowo jest tania a jakościowo niewiele odstaje od najlepszych. Nie psuje się, nie zawiesza, łatwa w obsłudze jak i programowaniu.

    Ps model, który wymieniłeś nie jest w tej chwili dostępny. Przynajmniej oficjalnie, bo z chin na pewno można go ściągnąć. I ma bajer, który wszystkich klientów ostatnio "kręci" - zdalny dostęp na smartfonie/tablecie itp. Oczywiście nie trzeba mieć nawet stałego IP, bo wszystko idzie po chmurze (jak chyba wszystkie urządzenia IOT
    Ostatnio edytowane przez mistalova ; 29-07-2021 o 16:56
    ***** ***

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Ten model wpisany w google "wyskakuje" w kilku sklepach jako dostępny, gotowy do wysyłki (natychmiast, w 2 dni, ...).

    Tak ten dostęp na smartfona faktycznie mnie kręci, pod warunkiem, że całość jest do 1k PLN i wszystko jest wbudowane w monitor.

    Skoro zawodowo się tym zajmujesz to może z praktyki klientów możesz doradzić jakiś konkretny model albo jakie jeszcze firmy oprócz Hikvision?
    Wszystko na jednym zasilaczu żeby było i panel zewnętrzny jak i rygiel zasilany z monitora. Otwierać też musi bramę (obsługa 2 wejść).
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  5. #45

    Domyślnie

    Jeżeli szukasz czegoś taniego i masz możliwość kupić DS-KIS703-P do tysiąca to możesz go brać. Współpracuje z firmową chmurą więc wszystkie apki mobilne jak i pod windowsa działają, może też obsłużyć niezależne dwa urządzenia (np. brama i furtka).
    Ale teraz mała kwestia - nie robi się zasilania elektrozaczepu bezpośrednio z domofonu - tzn. da się tak zrobić, ale to "januszowanie". Punkty zasilania powinny być dwa - jeden w słu[ie ogrodzenia (kaseta+rygiel) a drugi w domu (monitor). No chyba, że to przewidziałeś i masz pociągnięty dodatkowo jakiś przewód do zasilania o lepszej jakości niż zwykły YTDY.
    Co do bramy, to sterowanie można podłączyć bezpośrednio od kasety pod centrale od siłowników.
    Ostatnio edytowane przez mistalova ; 30-07-2021 o 09:16
    ***** ***

  6. #46
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    To nie januszowanie tylko konieczność lub brak wiedzy.
    A w sumie dlaczego nie, jeśli elektrozaczep niskonapięciowy i prądu wystarczy?

    Jeśli elektrozaczep miałbym zasilić osobno to w sumie byłaby możliwość, co prawda nie mam osobnego kabla do tego poprowadzonego, ale nieopodal jest automat bramy, który zawsze ma jakies wolne 24V "dla akcesoriów". Ale czy to nie byłoby już "szycie" i "druciarstwo"?

    Schemat tego DS-KIS703-P też wygląda jakby wszystko szło od monitora.

    Ale dobrze, że rozpocząłem tę dyskusję przed zakupem na jej koniec będę świadomy, dzięki

    PS
    Co do przewidzenia to na tamtym etapie nic nie przewidziałem, a mój elektryk też nad tym się nie zmóżdżał. Między domem (miejsce na monitor) a słupkiem mam tylko skrętkę zewnętrzną (żel) 2x4x0,5mm2

    W sumie te 8 żył (albo 4 jak wykorzystam 2za1, bo cienkie) to moze wystarczą żeby puścć niezależne zasilanie - to przy wyborze domofotu "2-żyłowego".

    Po chwilowym googlaniu dodano:
    W tym zestawie faktycznie wszystko ma osobne zasilanie, nie zwróciłem uwagi - schemat DS-KIS703-P
    Ostatnio edytowane przez giman ; 30-07-2021 o 12:31
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  7. #47

    Domyślnie

    Są zestawy w których faktycznie wystarczy dać zasilanie pod monitor a z niego czterema przewodami wychodzisz do kasety a z niej pod rygiel, chyba nawet jest to najczęstsze rozwiązanie w najtańszych zestawach, ale nie polecę Ci takiego bo nie chcę mieć Cię na sumieniu

    W Twoim przypadku zaryzykowałbym i puścił zasilanie po skrętce, wtedy ten zestaw 703 dałoby radę zamontować.
    Ale tak jak pisałem, jestem zwolennikiem oddzielnego zasilania - teoretycznie natężenia prądu płynącego przez rygiel nie są jakieś bardzo duże (w praktyce 15 do 2 A) ale mimo wszystko jest to spore obciążenie dla zestawu - widziałem przypadki, gdy przy zwolnieniu rygla obraz się rwał a nawet wyłączał się domofon.

    Ps. do domofonu skrętke można dać dodatkowo (gdy np. chcesz wszystko podłaczyć LANem), ale standardowo do takich instalacji daję się przewód typu YTDY.
    ***** ***

  8. #48
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Ps. do domofonu skrętke można dać dodatkowo (gdy np. chcesz wszystko podłaczyć LANem), ale standardowo do takich instalacji daję się przewód typu YTDY.
    Teraz to wiem. W zamierzchłych czasach budowy niestety w ogóle o tym nie myślałem. A mój elektryk ... hmm poważniejszych rzeczy mi nie przemyślał;/

    Co do tego zasilania to ten rysunek dla '703' jak dla mnie jest nieczytelny (oznaczone 3 zasilania), bo zasialnie rygla jest jednak także przewidziane w panelu zewnętrznym jest tam osobno wyprowadzone "12 V/1 A output, lock power"

    Widzę, ze czeka mnie jeszcze jeden lub dwa wieczory z dogłębnym wczytywaniem się w temat i wtedy może pojmę i coś rozrysuję w mojej sytuacji i wrócę z pytaniami. Dzięki
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  9. #49
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Chyba sobie daruje przekierowanie na smartfona i w myśl zasady - tanio i wystarczająco - nabędę - DS-KIS101-P/Surface
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony