dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 49
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar marsik32
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Borkowo
    Kod pocztowy
    80-180
    Posty
    160

    Domyślnie Wideodomofon jaki wybrać?

    Witam. Przyszedł czas na poszukiwanie wideodomofonu. Nie szukam najtańszego rozwiązania a możliwie funkcjonalnego z przydatnymi opcjami. Dodam jeszcze że ma być dwu mieszkaniowy i w jednym mieszkaniu maja byc dwie słuchawki.
    Dom 170m2 plus garaż 30m2. pompa ciepła PPC Ekopower C11 plus softstart. Wentylacja mechaniczna z odzyskiem, ocieplenie ściany 25 cm styropian, dach 30 cm wełna, Podłoga na gruncie 20 cm styropian, okna Vetrex, odkurzacz centralny Profi 40.1, blachodachówka Corona Ahi Roofing, tylko podłogówka.

  2. #2
    Banned
    tomekll

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-999
    Posty
    11

    Domyślnie

    Ja Ci polecam firmę MODEROWANO. Kupowałem u nich pół roku temu domofon na 2 mieszkania i nnie dość, że cena była przystępna, to naprawdę sprawdza się super. Możesz popatrzeć sobie też na odpowiedniki na allegro, może znajdziesz coś lepszego, ale ja szczerze mówiąc nie zdołałem.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 11-05-2015 o 23:05 Powód: Reklamy są zabronione

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Czy ktoś użytkuje wideodomofon firmy Orno? Jakieś spostrzeżenia?
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  4. #4

    Domyślnie

    omijać szeroko... coby sprzedawca nie mówił ;p

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał vascode Zobacz post
    omijać szeroko... coby sprzedawca nie mówił ;p
    A coś więcej...?
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  6. #6

    Domyślnie

    po prostu niefajny sprzęt.....

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał vascode Zobacz post
    po prostu niefajny sprzęt.....
    W jednym ze sklepów wybito mi go z głowy, co potwierdzałoby Twoja opinie.
    Dzięki.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  8. #8

    Domyślnie

    A może coś z Zamel-a ? Mozę ktoś używa i coś wie ?

  9. #9

    Domyślnie

    macie jakieś konkretne propozycje/modele wideodomofonu do domku jednorodzinnego? w przystępnej cenie?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał sandrao Zobacz post
    macie jakieś konkretne propozycje/modele wideodomofonu do domku jednorodzinnego? w przystępnej cenie?

    z rok temu montowałem u Klienta chyba ten model:
    http://legrand-sklep.pl/369210
    problemów nie było, Klient nie dzwoni więc chyba działa ;p
    ale zaznaczam: towar był Klienta ja to tylko montowałem, wrażenie ogólnie dobre ale nic więcej o nim nie mogę powiedzieć... no tyle tylko ze jest tani ;p

  11. #11
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar iF-Jimi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    463

    Domyślnie

    Ostatnio testujemy Derso smart. Dwa zainstalowaliśmy u klienta jeden mamy w firmie. Jakościowo bardzo fajny, kamera dobrej jakości, wsparcie dla SiP. Nie wiem jak to będzie działało po czasie bo to nowość. Z innych modeli (konkretnie C3) jeden nam się po czasie rozszczelnił u klienta ale to jest ewidentnie inny producent. Derso to taki Polski "producent" wideofonów który sprowadza chińczyki i sprzedaje pod swoją marką, jak zresztą 90% "producentów". Czasem lepszy chińczyk, czasem gorszy. Nowy "smart" wstępnie sprawia bardzo pozytywne wrażenie.

    Jakiś czas temu dostaliśmy też do testów tańszego chińczyka SafeAutomation i same urządzenie było OK, ale aplikacja ewidentnie jeszcze niedopracowana. Jest duża szansa że już jest w porządku.

    Dwa powyższe to takie fajne z niższej półki cenowej. Jeśli nie chcesz ryzykować i mieć pewność że kupisz coś rzeczywiście dobrego to kup Mobotix lub ABB.

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    leszekwolski

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    21

    Domyślnie

    Ja natomiast miałem styczność z produktami firm 2N konkretnie model helios oraz Urmet.

    2N to kompletny i bezproblemowy wideodomofon. Obsługuje SIP, mjpeg itp ale w związku z tym cenę też ma odpowiednio wyższa. Do inteligentnych do8mow jak znalazł. Fajnie wypada również z tytułu swojej modułowści - można w każdej chwili dokupić np czytnik rfid czy szyfrator i działa pług&play.

    Urmet ma wiele ciekawych rozwiązań i kilka z nich montowaliśmy np micra . Najlepiej zadzwonić na ich infolinię i określić swoje potrzeby a oni dobiorą coś odpowiedniego i całkiem fajnego cenowo.

  13. #13
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar iF-Jimi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    463

    Domyślnie

    Cytat Napisał leszekwolski Zobacz post
    Ja natomiast miałem styczność z produktami firm 2N konkretnie model helios oraz Urmet.
    Owszem to dobry sprzęt. Kiedyś przeszkadzała mi u nich zła jakość kamery, ale widzę że już się poprawili.

  14. #14

    Domyślnie

    Nexwell wypuścił swój domofon ale cena trochę zaporowa

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał MD. Zobacz post
    Nexwell wypuścił swój domofon ale cena trochę zaporowa
    Masz rację, również się poddałem.
    Kupiłem Vidos-a, tańszy ale jakością pewnie ustępuje temu pierwszemu.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    leszekwolski

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    21

    Domyślnie

    Z ciekawości czy ktoś kwestie wideodomofonu rozwiązywał jako połączenie domofonu i kamery IP. Jestem niestety zmuszony wykonać tak jedną instalację i zastanawiam się nad wyborem kamery. Klient wybrał sobie domofon z firmy urmet i teraz muszę do tego dobrać kamerę IP. Będzie ona zamontowana na metalowym słupku bezpośrednio nad domofonem lub na kolejnym słupku z furtki (1m od domofonu). Czy sugerujecie jakąs mikrokamerę typu Pinhole czy może lepiej coś tubowego na słupek?

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    donkichotdon

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    wołomin
    Kod pocztowy
    05-200
    Posty
    48

    Domyślnie

    A jakie warunki oświetleniowe?

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    leszekwolski

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    21

    Domyślnie

    Nocne-pod mocną miejską latarnią. W ciągu dnia- oświetlone naturalnie miejsce.

  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    donkichotdon

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    wołomin
    Kod pocztowy
    05-200
    Posty
    48

    Domyślnie

    Z bliska kamera z doświetlaczem może prześwietlać obiekt, zaś brak doświetlacza może skutkować słabą widocznością twarzy. ( cień) Idealne rozwiązanie to lampka zapalająca się nad furtką wraz z naciśnięciem dzwonka domofonu i kamera z wyłaczonym/odciętym IR.

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    PaGo77

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-232
    Posty
    19

    Domyślnie

    Dobry wieczór wszystkim.

    Proszę o poradę na temat zakupu wideodomofonu kablowego z obsługą 8 mieszkań. Jakiej firmy wybrać? Na co zwrócić uwag przy wyborze oferty? Czy bez problemu można go podłączyć samodzielnie, czy lepiej zostawić to specjalistom?

    Proszę o propozycje, uwagi i opinie. Dziękuje.

    Pozdrawiam
    Paweł

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony