dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 49
  1. #21
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    PaGo77

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-232
    Posty
    19

    Domyślnie

    Pomoże ktoś?

  2. #22

    Domyślnie

    Interesował się może ktoś tym:
    https://pl.aliexpress.com/item/HD-Ca...OrigTitle=true

    Wygląda na to samo co SAFE S06 tyle, że ponad połowe taniej...

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaGo77 Zobacz post
    Dobry wieczór wszystkim.

    Proszę o poradę na temat zakupu wideodomofonu kablowego z obsługą 8 mieszkań. Jakiej firmy wybrać? Na co zwrócić uwag przy wyborze oferty? Czy bez problemu można go podłączyć samodzielnie, czy lepiej zostawić to specjalistom?

    Proszę o propozycje, uwagi i opinie. Dziękuje.

    Pozdrawiam
    Paweł
    URMET albo ACO....

  4. #24

    Domyślnie

    Ewentualnie Euratech bo mają całkiem niezłej jakości sprzęt, a ceny średnie.

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.291

    Domyślnie

    Podepnę się pod temat, w planach mam montaż wideodomofonu, wstępnie rozważałem dahue VTKB-VTO2000A-VTH1550CH. Ktoś ma opinie na ten temat?
    Pozdrawiam,
    Marek
    Gryf-domowe klimaty
    P.u. 98.25m²+garaż 18.01m².OP 100%PC WPS 6k1, DZ 2x90m,WM,OZC(asolt)EAH:62,5kWh/m2rok,ΦHL:3640W, QH:6379 kWh/rok, Grzanych podłóg~98m2,kubatura 265m3
    PV 8,69, azymut 240st, dach 23st.
    cwu~80-100kWh msc.
    2017-2379kWh
    2018-2089kWh
    2019-2375kWh
    2020-2384kWh
    2021-1896kWh
    2022-1785kWh
    2023-1823kWh

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał vascode Zobacz post
    URMET albo ACO....
    Co do Urmet to zalecam ostrożność. Moje doświadczenie jest bowiem następujące. Kupiłem videodomofon z dodatkowym monitorem i z obsługą breloków zbliżeniowych. Zestaw działał przyzwoicie, choć zdarzało się, że się zawiesił, sprzęgał (dopóki ostro nie pokombinowałem z konfiguracją) lub przyciski nie reagowały na dotyk. Radość z użytkowania co najwyżej umiarkowana.
    Dodatkowo, czytnik breloków przestał działać po niespełna dwóch latach, został naprawiony w ramach gwarancji, choć trochę z tym zachodu było (mała responsywność przedstawiciela na maile, długi czas oczekiwania na naprawę). W związku z tym, kiedy czytnik ponownie padł rok później, odpuściłem sobie jego naprawianie, bo za dużo zachodu (mimo, że mieszkam mniej niż 15 km od przedstawiciela na Polskę) względem korzyści. Po niespełna 4 latach od zakupu padł zasilacz. U przedstawiciela dowiedziałem się, że zasilacza już nie produkują, a zamiennika raczej nie ma. Raczej, bo nie byli w stanie tego od razu stwierdzić. Na ten moment zestaw za ponad 3k był do wyrzucenia. Po kilkukrotnym dopytywaniu, zaproponowano mi zamiennik zasilacza, za "drobne" 600 pln brutto. W efekcie tego, postanowiłem moją przygodę z Urmetem zakończyć.

  7. #27

    Domyślnie

    Potwierdzam
    Omijać firmę ORNO !!
    Już 4 razy wysyłałem na reklamacje wideo domofon. Za każdym razem wraca ,że jest sprawny.
    Ostatnio nawet mi powiedzieli że go nie otwierali a za szybką monitora był syf )
    domofon dział średni 2 tygodnie i pada. Próbowali już mi wmówić że to instalacja i takie tam.
    Nie kupować odradzam stanowczo.
    Mój już po gwarancji i znów padł )))
    Jestem na etapie szukania innego )

    Zastanawiam się na zakupem z chin ciekawe co przyjdzie
    początkujący "budowlaniec"

  8. #28

    Domyślnie Domofon IP HIKVISION

    Cytat Napisał azarach Zobacz post
    Potwierdzam
    Omijać firmę ORNO !!
    Już 4 razy wysyłałem na reklamacje wideo domofon. Za każdym razem wraca ,że jest sprawny.
    Ostatnio nawet mi powiedzieli że go nie otwierali a za szybką monitora był syf )
    domofon dział średni 2 tygodnie i pada. Próbowali już mi wmówić że to instalacja i takie tam.
    Nie kupować odradzam stanowczo.
    Mój już po gwarancji i znów padł )))
    Jestem na etapie szukania innego )

    Zastanawiam się na zakupem z chin ciekawe co przyjdzie
    Ja mogę polecić nowoczesne domofony IP firmy HIKVISION.
    Można zbudować system z wykorzystaniem najnowszych elementów
    opis systemu i konfiguracja dostępna jest pod linkiem
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 19-02-2021 o 07:06

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał paweldoradca Zobacz post
    Ja mogę polecić nowoczesne domofony IP firmy HIKVISION.
    Można zbudować system z wykorzystaniem najnowszych elementów
    opis systemu i konfiguracja dostępna jest pod linkiem
    Poszukuję wideodomofonu (videodomofon) IP, który przesyła obraz i dźwięk po sieci LAN. Chcę wyświetlać obraz na komputerze/komórce z Androidem. Nie chcę i nie potrzebuję żadnego panelu na ścianie. Tylko wyświetlacz na dowolnym ekranie podłączonym do sieci LAN (TV, komputer z Windows, Android).
    Jakiej firmy rozwiązanie? Co mam kupić, aby mieć takie rozwiązanie?
    Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże,
    Gdy poselstwo Macrona twoje stopy liże, -
    Ukraina jedna twej mocy się urąga,
    Podnosi na cię rękę i koronę ściąga,

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    5tech

  11. #31

    Domyślnie Wideodomofon IP

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    5tech
    Właśnie rozeznałem ofertę 5tech. Dla mnie nie spełnia wymagań.
    1) Transmisja analogowa, a nie IP
    2) Układ zamknięty - tylko ich rozwiązania
    3) Sterowanie tylko dwoma urządzeniami: np. jedna brama i jedna furtka
    4) Panel (monitor) obowiązkowy, który jest jednocześnie sterowaniem systemem.

    Ktoś ma jakieś propozycje innych producentów?
    Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże,
    Gdy poselstwo Macrona twoje stopy liże, -
    Ukraina jedna twej mocy się urąga,
    Podnosi na cię rękę i koronę ściąga,

  12. #32

    Domyślnie

    To jakie polecacie na dzień dzisiejszy wideodomofony IP dobrej firmy?

  13. #33

    Domyślnie

    Znalazłem coś takiego jak firma HatPol produkty Safe IP https://safeautomation.pl/category/kontrola-dostepu/ https://hatpol.pl/wideodomofony-safe-ip-voip-c-31.html. Nie wiem czy dobre, czy złe. Wstępnie wygląda, że spełniają podstawowe wymagania: transmisja po IP, zapis na moich dyskach, nie trzeba kupować ich panelu, itp.
    Ktoś ma doświadczenie z tymi produktami?
    Ostatnio edytowane przez Lew2 ; 13-07-2021 o 12:30
    Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże,
    Gdy poselstwo Macrona twoje stopy liże, -
    Ukraina jedna twej mocy się urąga,
    Podnosi na cię rękę i koronę ściąga,

  14. #34
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Rec

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-406
    Posty
    127

    Domyślnie

    Lew2 napisał:
    Ktoś ma doświadczenie z tymi produktami?
    Mam wcześniejszą wersję S03P ponad 4 lata i nie miałem jak do tej pory problemów. Steruję nim bramę przesuwną oraz 2 furtki choć nie wykorzystuję wszystkich dostępnych opcji. Udało się zintegrować go z centralką Fibaro i działa fajnie. Rozmowy prowadzę sporadycznie chyba, że jestem poza domem to z listonoszem i kurierem otwierając zdalnie furtkę ( i prosząc o zamknięcie) a najczęściej podgląd kto dzwoni i otwieranie furtki lub bramy. Można też ustawić opcję wykrywania ruchu przed furtką ale nie próbowałem bo mam inne kamery. Z aplikacji mobilnej można włączyć mikrofon i posłuchać otoczenia. Opóźnienie ok. 2-3 s. Aplikacje na telefon, pod win i dostęp przez przeglądarkę,przez SIP, modbus i NFC ( nie sprawdzałem), rejestr zdarzeń, błędów itp. Nie bardzo mogę porównać z innymi ale polecam ze względu na to, że działa bez awarii kilka lat. Problemy są jedynie z bramą jak wyłączą prąd trzeba otwierać ręcznie ale zdarzyło się ze 3 razy.
    Szkieletowy typu stodoła dla 2 osób, parter, poddasze nieużytkowe 2017 r. budowy, 160 m2 p.u. kubatura 450 m3, ogrzewanie PP kanałowa Daikin Sky Air Sesonal Smart 12,5 kW cieplnej, dodatkowo łazienka i wiatrołap maty grzejne r-m 10 mb, rekuperacja Daikin VAM 350 entalpiczna, PV 3,2 kWp prosument PGE, CWU 120l Viking z zaworem mieszającym, ogrzewanie, klimatyzacja, rekuperacja, wentylacja mechaniczna w jednym systemie, opomiarowane, wszystko na prąd.

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    5tech
    A mnie zwykły, tradycyjny wystarczy.
    Pytanie czy 5tech, eura-tech, inny?
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  16. #36

    Domyślnie

    Z podłączeniem pod jakiś kanał w TV jeśli mogę sugerować. Wygoda niesamowita, nie trzeba z fotela ... podrywać

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Pod kanał TV to może nie bo by mi to nic nie ułatwiło, ale spiąć to z telefonem to już zrobię (opcja już występująca w zestawach do tysiaka, więc dla mnie ok).
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  18. #38

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    A mnie się taki upatrzył (https://ivel.pl/p11785,vdp-40a3-feni...ofon-eura.html) jest relatywnie tani i ma wszytko co potrzebuję.
    Nie znam tylko tej firmy i nie wiem co warta. Ma ktoś coś z tej firmy?
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    To jakie macie domofony, czy sprawdzają się, są niezawodne, polecacie?

    5tech, Eura, Zamel, Vidos, Hikvision, .....

    Tanie a dobre tzn. jakie ?
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony