dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ogrodnik28

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Rawicz
    Kod pocztowy
    42-142
    Posty
    15

    Domyślnie Jak przerobić stare szambo betonowe na ekologiczne?

    Witam.Mieszkam na wsi i posiadam szabmo betonowe takie jak dawniej montowali sprzed 30 lat i sąsiad robił odwodnienie i zrobił tanim kosztem odwodnienie ale nie waidomo czy to u niego się stało bo u następnego sąsiada leci właśnie kanalaizacja i tam się w pobliżu wybudował i chyba zatkał rury bo u niego jest studzienka .I nie wiadomo kogo to przyczyna.I chcę zrobić samemu szambo ekologiczne tylko nie wiem o jakiej pojemności lkupić i jak to zrobić a za domem pole gdzie jest możliwość odprowadzenia tego właśnie szamba bo widzałem w necie takie szamba za 3 tysiace i żeby mógł np gródek podlewać.Co jest mi będzie potrzebne do kupienia jakie szambo a jest nas w domu 7 siedem osób w tym dwóch małych dzieci .Jakieś projekty,schematy.Proszę o pomoc

  2. #2

    Domyślnie

    A możesz jeszcze raz to napisać tylko spokojnie i składnie? Po za tym nie ma czegoś takiego jak szambo ekologiczne. Są tylko szamba szczelne i szamba dziurawe czyli nieekologiczne.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ogrodnik28

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Rawicz
    Kod pocztowy
    42-142
    Posty
    15

    Domyślnie

    Bo u nas w naszym rejonie wszyscy mówią na te nowoczesne szamba że są to szamba ekologiczne.A czym się różnią szamba szczelne od szamb dziurawych

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał ogrodnik28 Zobacz post
    A czym się różnią szamba szczelne od szamb dziurawych
    Szamba szczelne nie mają dziur, a szamba dziurawe są nieszczelne.

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    alfa-tech

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-796
    Posty
    31

    Domyślnie

    Szamba ekologiczne to jest przyjęta potoczna nazwa oczyszczalni drenażowej. Niestety w naszym kraju sprzedawcy podłapali temat i nazywają zwykłe szamba z laminatu lub podobnych materiałów jako ekologiczne w tym również betonowe. Dlatego w chwili obecnej używanie nazwy szambo ekologiczne już nic nie wnosi i wprowadza w błąd. Oczyszczalnia (zwykła drenażowa) dla 7 osobowej rodziny powinna być zbudowana na zbiorniku o min. pojemności 3,36 m3 (7 x 0,16 x 3). W praktyce 3000 sobie z tym poradzi z tym że wywóz osadu co 1-1,5 roku.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony