dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 64
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    no i jeszcze moze byc z ryżem w sumie
    Ja jadłem na Ukrainie z ziemniakami i też był dobry
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    z ziemnniakami jest b. dobry

    A co do tematu: próba oszustwa.
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    75 złotych / m2 - ocieplenie wełną , klejenie, tynk ... w tym klejenie boni ze styropianu wokół okien i drzwi, 4 słupy podpierające daszki wymagające oklejenia narożników i zaciągnięcia klejem, no i jeszcze szczelina wentylacyjna pod dachem, pewno łatwiej byłoby dojechać wełną do dachu. Nie wiem czy to cena typowa przy ociepleniu wełną ? Gdyby to rozbić na wełnę i tynkowanie to byłoby ok 55 wełna + klej i 18 zł tynk ...
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  4. #24

    Domyślnie

    Koledzy, te ceny co tu kalkulujecie to są od m2 z materiałem, czy bez?

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Cytat Napisał Miszcz Jaszczonb Zobacz post
    Koledzy, te ceny co tu kalkulujecie to są od m2 z materiałem, czy bez?
    To są ceny razem z murowaniem i pustakami

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    I myciem okien
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  7. #27

    Domyślnie

    I z czym jeszcze? przepychaniem klozetu? Tutaj widzę to sami fahofcy... sarkazm się przelewa... co kolejny to lepiej pajacuje.

  8. #28
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Hanss

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    593

    Domyślnie

    Cytat Napisał Miszcz Jaszczonb Zobacz post
    I z czym jeszcze? przepychaniem klozetu? Tutaj widzę to sami fahofcy... sarkazm się przelewa... co kolejny to lepiej pajacuje.
    Miszczu, robocizna, tylko robocizna, tak tanio to z materiałem niiiii ma....

  9. #29

    Domyślnie

    Rozumiem, czyli prawie 2/3 kosztów ocieplenia to robocizna, dzięki, wolę sam.

  10. #30
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Bo takie ocieplanie to głownie praca...
    Darek B

  11. #31
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Ja mialem wyceny od 20 PLN (!!!???) za calosc. Ale jak w Niemczech bodajże, najniższa i najwyższa odrzuciłem od razu. Plus takich, co: nieopatrznie podkreslil, ze najwazniejsze to zeby chlopaki robili metry. I takiego, co chcial uzywac piany wysokopreznej. Wielu nie zostalo po procesie "screening-u"

  12. #32
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Hanss

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    593

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolek75 Zobacz post
    Ja mialem wyceny od 20 PLN (!!!???) za calosc. Ale jak w Niemczech bodajże, najniższa i najwyższa odrzuciłem od razu. Plus takich, co: nieopatrznie podkreslil, ze najwazniejsze to zeby chlopaki robili metry. I takiego, co chcial uzywac piany wysokopreznej. Wielu nie zostalo po procesie "screening-u"
    karolek75 dobry wybór jakość/cena.....ile stawka m2?

  13. #33
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rübezahl

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Karpacz
    Kod pocztowy
    58-540
    Posty
    756

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolek75 Zobacz post
    najniższa i najwyższa odrzuciłem od razu
    Z powodu tzw "rażąco niskiej ceny"
    Dom ok.340m2 (grzane ok. 200), ocieplenie średnie/dobre. Ogrzewanie ekogroszkiem - SKAM 17kW + SPP v2 we współpracy z kominkiem z płaszczem wodnym Lechma 24kW. Grzanie głównie grzejnikowe
    http://ekotlownia.pl/sterownik-5/238

  14. #34
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hanss Zobacz post
    karolek75 dobry wybór jakość/cena.....ile stawka m2?
    Standard cenowy to chyba model 15+15+15. Ale dla standardowych grubosci styro. U mnie ma byc 33cm, wiec zazwyczaj cena szla w gore. Bylo 47 - gosc na blok podparaptetowy zrobil wielkie oczy, bylo 55, ale licza sie tylko metry, byla i cena 75. Ja biore ekipe od fightera. O swoich stawkach juz pisal, naciagacz jeden

    Aha, wazne jest tez, czy "na rachunek", kwestie rozliczenia materialow, itp itd.

  15. #35
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolek75 Zobacz post
    Standard cenowy to chyba model 15+15+15. Ale dla standardowych grubosci styro. U mnie ma byc 33cm, wiec zazwyczaj cena szla w gore. Bylo 47 - gosc na blok podparaptetowy zrobil wielkie oczy, bylo 55, ale licza sie tylko metry, byla i cena 75. Ja biore ekipe od fightera. O swoich stawkach juz pisal, naciagacz jeden

    Aha, wazne jest tez, czy "na rachunek", kwestie rozliczenia materialow, itp itd.
    Nie marudz stawka jest jaka jest. Taniej nie moge, no albo inaczej moge ale chlopacy uslysza ze maja leciec metry metry.... a ani Tobie ani mi to nie pasuje. Tak btw to mam nadzieje ze sie do tej pory skusisz na termodybel. w tym tygodniu wymyslilem nowy rodzaj termodybla dla wlasnie bardzo grubych termoizolacji 20cm i wiecej i nawet wyprodukowalem juz probna partie. brakuje mi tylko narzedzia do frezowania na taka glebokosc w styropianie - musze cos wymyslec
    Plan jest taki zeby termodybel mial 5cm lub 10cm grubosci i byl w calosci wykonany z PIR-a o lambdzie 0,022, w ten sposob w miejscu kolkowania bedzie chyba cieplej niz na calej elewacji. wklejany na piane niskoprezna.
    W tym tygodniu powinienem juz wrzucic zdjecia i opis, a w przyszlym - krece film pokazowy z tym
    Ostatnio edytowane przez fighter1983 ; 24-05-2015 o 14:51
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  16. #36
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Na pierwszej budowie w dumpingowej cenie ?

  17. #37
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolek75 Zobacz post
    Na pierwszej budowie w dumpingowej cenie ?
    plus film z wykonania i deal
    musze jeszcze tylko sprawdzic jedna metode ciecia, moze bedzie mniej kosztowna
    Bo tu przy tych termodyblach moich wszystko jest drogie surowiec ciecie ale za to jaki termodybel !
    Ostatnio edytowane przez fighter1983 ; 24-05-2015 o 15:54
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  18. #38
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Czekam na szczegóły

  19. #39
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolek75 Zobacz post
    Czekam na szczegóły
    a bedziesz robic termowizje? bo zima dobrze by bylo je zobaczyc w kamerze termowizyjnej
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  20. #40
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Bede

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony