dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 56
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 1115
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kjuta
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1.922

    Domyślnie

    Hej Myjk
    Widać, ze plan działania masz, życzę zatem powodzenia! Najpierw w papierkach, a potem w budowaniu, będę podglądać, co sie u Ciebie dzieje
    Zastanawia mnie ta ilośc okien ze strony północnej i to w dodatku w garażu, nie widziałam wcześniej takiego rozwiązania, dlaczego nie gaz ?
    Układ funkcjonalny pomieszczeń masz obmyślony i dopracowany, podoba mi sie
    Pozdrawiam

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Dziękuję.
    Okna na ścianie północnej będą przedmiotem analizy przy opracowaniu OZC. Jest ich rzeczywiście dużo, ale w założeniach mają to być ciepłe okna. Na parterze dwa z nich (w kotłowni i garażu) mogą spokojnie zniknąć. Nie robi to jednak dobrze elewacji. Na piętrze pełnią już rolę praktyczną. Środkowe doświetla klatkę schodową. Dwa pozostałe łazienkę i pokój dziecinny. Są małe i w założeniu też mają być ciepłe (fix). Martwię się tylko jak takie nieotwierane okna umyje na takiej wysokości. Dźwigiem? :] Spuszczać się z dachu na linie jak jakiś spiderman?

    Gazu nie będzie, ponieważ gazem nie da się chłodzić i równocześnie grzać CWU ew. basenu w lato.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Chętnie wysłucham opinii na temat rozkładu, funkcjonalności, wyglądu, etc. zanim szwagier zacznie maltretować komputer. 20
    No nie wierzę, że jadalnia ma 36,6 m2 (patrząc w proporcji na pozostałe pomieszczenia)....
    Druga rzecz, jak się wchodzi do pomieszczenia gospodarczego 10,5 m2 ?

    Ładna bryła budynku, spójna, to najmocniejszy punkt projektu.

    Powodzonka.

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    No nie wierzę, że jadalnia ma 36,6 m2 (patrząc w proporcji na pozostałe pomieszczenia)....
    Pierwsza skucha wykryta. "Sketchup" zmierzył jadalnię razem z kuchnią. Jadalnia ma w rzeczywistości ~17,5 m2.

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    Druga rzecz, jak się wchodzi do pomieszczenia gospodarczego 10,5 m2 ?
    Od zachodu, czyli jakby od tyłu domu. Rzeczywiście nie zamarkowałem tam drzwi. W wolnej chwili naniosę zmiany.

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    Ładna bryła budynku, spójna, to najmocniejszy punkt projektu. Powodzonka.
    Rozumiem, ze w kwestii energooszczędności? Wizualnie mi szczególnie nie zależy na pięknie. Ma być głównie ciepło i praktycznie w środku.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post

    Rozumiem, ze w kwestii energooszczędności? Wizualnie mi szczególnie nie zależy na pięknie. Ma być głównie ciepło i praktycznie w środku.
    Człowiek to zmienna bestia, dziś "przede wszystkim energooszczędnie", za lat kilka "dlaczego nie zbudowałem czegoś innego...."

    Myślę, że nie jest źle, ani pod kątem chłonności kWh, ani pod względem wizualnym. Będziesz miał dobry A/V, pełnowymiarowe pomieszczenia. Projekt przypomina Dom na Borowej z MG Projekt. Projekt stworzony przez indywidualnego inwestora w tym biurze. Zadbaj o detale zewnętrzne, za kilka lat po budowie, będą Cię niezmiernie cieszyć, choć teraz mają drugo - lub trzeciorzędne znaczenie.

    Oba stropy będą betonowe ?

    pzdr

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    Zadbaj o detale zewnętrzne, za kilka lat po budowie, będą Cię niezmiernie cieszyć, choć teraz mają drugo - lub trzeciorzędne znaczenie.
    Dzięki, postaram się powalczyć z tematem już na bazie gotowego projektu. MG ma fajne i ładnie opracowane projekty. W pewnym momencie, podczas walki z ww. szkicem, była chęć zakupu gotowca. Niestety w każdym należałoby coś zmienić, głównie uprościć. I okazywało się, że zmian jest tyle, i co chwilę się coś zmienia, że byśmy się pewnie nie wypłacili, a jeszcze by nas (mnie głównie) znienawidzili za upierdliwość.

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    Oba stropy będą betonowe ?
    Prawdopodobnie tylko jeden będzie betonowy. Jakieś szczególne "za" aby wybetonować także ten drugi?
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Jakieś szczególne "za" aby wybetonować także ten drugi?
    Klimat nam się zmienia...potrafi powiać...i latem, i zimą i na wiosnę...... W moim obecnym domu brak betonowego stropu to największa bolączka.
    Pewnie zaraz wszyscy będą udowadniać, że ten drewniany jest równie dobry, równie wytrzymały etc.
    Ja bym zalał oba. Dodatkowo lepsza akumulacja i szczelność budynku.
    I później tego już nie zmienisz.

    pzdr

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar AnikoPL
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    prosto i w lewo
    Posty
    1.281
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A czemu basen to taka zła opcja? No wiadomo że klimat nas tutaj do tego nie zachęca ale jak masz możliwość finansową to rób bo to naprawdę fajna sprawa (nawet nie ogrzewany to dobre hartowanie organizmu )
    A czy do zrobienia basenu trzeba mieć pozwolenia itp?
    Ostatnio edytowane przez AnikoPL ; 26-04-2015 o 10:20

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    Pewnie zaraz wszyscy będą udowadniać, że ten drewniany jest równie dobry, równie wytrzymały etc.
    Ja bym zalał oba. Dodatkowo lepsza akumulacja i szczelność budynku.
    I później tego już nie zmienisz.
    Równie wytrzymały z pewnością nie jest. Ale zdecydowanie mniej obciążający konstrukcyjnie, a co za tym idzie kosztowo. Robiłeś może porównanie o ile droższy w wykonaniu jest strop betonowy od drewnianego? Czy uzyskana w ten sposób szczelność budynku ma w ogóle szansę na zwrot tej inwestycji w "standardowym czasie życia budynku" (nie zakładając z miejsca, że mi dach ze stropem jakiś huragan zerwie)? Nie planuję poddasza użytkowego, poza małym strychem na "graty", typu buty/ubrania letnie/zimowe czy jakieś atrybuty dzieci. Akumulacja brzmi kusząco, ale ponieważ nie będzie poddasza użytkowego, będzie chłodzenie w lato (w założeniu z niezależnym sterowaniem dla każdego pomieszczenia), a w zimie chciałbym pokusić się o rozwiązanie z wyrzutem zużytego powietrza na poddasze (bez rekuperacji, co w praktyce ma po prostu zmniejszyć straty na stropie -- ale to dopiero zamysł), to akumulacja wydaje się być przeinwestowanym wydatkiem. Ogólnie najwięcej zastrzeżeń mam właśnie do ocieplenia punktów styku ściany z dachem -- zamknięcie bryły wydaje się idealnym rozwiązaniem.

    Cytat Napisał AnikoPL Zobacz post
    A czemu basen to taka zła opcja? No wiadomo że klimat nas tutaj do tego nie zachęca ale jak masz możliwość finansową to rób bo to naprawdę fajna sprawa (nawet nie ogrzewany to dobre hartowanie organizmu )
    Nie twierdzę, że zła. Trzeba tylko dobrze wykonać i mieć kasę. W praktyce trzeba wyłożyć 40-50 tys.

    Cytat Napisał AnikoPL Zobacz post
    A czy do zrobienia basenu trzeba mieć pozwolenia itp?
    Ja w szkicu przyjąłem 3x8m a więc taka powierzchnia podpada tylko pod zgłoszenie. Basen o powierzchni powyżej 30m2 wymaga już PnB.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar AnikoPL
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    prosto i w lewo
    Posty
    1.281
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ale nie trzeba żadnych mapek do celów projektowych za 800zł? Mam możliwość tanio go zrobić (moze nie będzie wygladac jak ze zdjęć domów gwiazd filmowych le będzie spełniać swoją rolę) ale mam już pozwolenie i głupio by bylo papierologie zaczynać od nowa a nie chce mi się już latać z geodeta, geologia itd w późniejszym czasie.

  11. #31
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar enedue
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-090
    Posty
    942

    Domyślnie

    O, zaczynasz?
    Właśnie miałam się dopytywać, jak z urzędem.

    Przemyśl sprawę z wyrzutem powietrza pod dach - jest wilgotne, nagłe oziębienie …

    Druga sprawa - na górze tylko jedna łazienka?

    Okna fixy są przedłużacze do mycia, nawet do 3 piętra sięgają.
    Jak nie w PL, to na pewno w NL

  12. #32
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał AnikoPL Zobacz post
    Ale nie trzeba żadnych mapek do celów projektowych za 800zł? Mam możliwość tanio go zrobić (moze nie będzie wygladac jak ze zdjęć domów gwiazd filmowych le będzie spełniać swoją rolę) ale mam już pozwolenie i głupio by bylo papierologie zaczynać od nowa a nie chce mi się już latać z geodeta, geologia itd w późniejszym czasie.
    O ile wiem trzeba tyle co do zgłoszenia -- czyli na mapce trzeba opisać. Tanio, znaczy jaka "technologia"?


    Cytat Napisał enedue Zobacz post
    O, zaczynasz?
    Od 10 lat. W tym roku raczej nie zacznę budowlanej części (choć były plany przynajmniej na fundamenty), ponieważ szwagier pracą zawalony i raczej nie zdąży narysować projektu...

    Cytat Napisał enedue Zobacz post
    Właśnie miałam się dopytywać, jak z urzędem.
    Powoooli.

    Cytat Napisał enedue Zobacz post
    Przemyśl sprawę z wyrzutem powietrza pod dach - jest wilgotne, nagłe oziębienie …
    Zgadza się, może być skraplanie. Stąd konieczność izolacji celulozowej, która sobie z tym elementem teoretycznie poradzi. Z drugiej strony cała powierzchnia będzie odizolowana, tylko wyloty (chyba przy podbitce) będą narażone na skraplanie...

    Cytat Napisał enedue Zobacz post
    Druga sprawa - na górze tylko jedna łazienka?
    Tak. Będzie źle? Jakoś nie widzę tam miejsca na dwie łazienki. Druga sprawa, teraz mamy jedną, w dodatku małą łazienkę -- i dajemy spokojnie radę. Mam żonę idealną, spędza na "upiększaniu" mniej czasu niż ja.

    Cytat Napisał enedue Zobacz post
    Okna fixy są przedłużacze do mycia, nawet do 3 piętra sięgają.
    Jak nie w PL, to na pewno w NL
    Liczę, że elewacyjne okna częściej niż raz w roku mycia wymagać nie będą -- najwyżej pobawię się w batmana i będę zasuwać po daszkach. Ostatnio ktoś polecał karchera do okien. Ciekawe czy to działa.
    Ostatnio edytowane przez Myjk ; 26-04-2015 o 14:50
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  13. #33
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar enedue
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-090
    Posty
    942

    Domyślnie

    z tą łazienką w sumie nie o upiększanie mi chodziło, bo sama jej w tym celu nie okupuję. Raczej o smutne doświadczenia z dostępem do kibelka , zwłaszcza w czasie grypy żołądkowej

    Więc w sumie nie o łazienki nawet, a o ilość kibelków na górze

    Ale rozmach masz. Od wielkości kuchni opadła mi szczęka.

  14. #34
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Będziemy ćwiczyć zwieranie. A poważniej, pomyślę co z tym fantem zrobić. Tylko przydałoby się wtedy zrobić kibelek + prysznic -- i jakoś nie bardzo to widzę.

    Kuchnia jest spora, bo lubimy sobie z żoną pichcić a i powszechnie wiadomo, że w kuchni najlepsze imprezy. Dlatego też kuchnia jest faktycznie duża.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar AnikoPL
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    prosto i w lewo
    Posty
    1.281
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Nie wiem jaką technologia. Mój tata który projektuje mi ogród (ma w tym kierunku wykształcenie i nie jeden już zrobił, także z basenem) proponuje u mnie, jak mówię że już kasy nie będę miała na niego to stwierdził że zna sposoby by zrobić go za przysłowiowe grosze (nie chodzi mu o wykonaną i zalana dziurę w ziemi bo doprawiłam o to ) ale już jest pozwolenie przy którym już nie chce majstrowac a później już nie wiem jak rozwiązać bo pomysł nawet ciekawy. Ta mapka do zgłoszenia to mapka do celów projektowych czy wystarczy taka np z wyrysu?

  16. #36
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar enedue
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-090
    Posty
    942

    Domyślnie

    Miejsca nie ma , fakt, chyba że
    - gabinet przeniesiesz na parter do większego pomieszczenia gospodarczego za salonem i w ten sposób odzyskasz trochę miejsca na górze.

  17. #37
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał AnikoPL Zobacz post
    Ta mapka do zgłoszenia to mapka do celów projektowych czy wystarczy taka np z wyrysu?
    Póki co jeszcze nie jestem w stanie na to pytanie odpowiedzieć. Wiem tylko, że należy zgłosić fakt "budowy" z wyrysem "inwestycji" na aktualnej mapie i złożyć w UG. Jeśli starosta nie wniesie sprzeciwu w ciągu 30 dni, można działać.

    Cytat Napisał enedue Zobacz post
    Miejsca nie ma , fakt, chyba że
    - gabinet przeniesiesz na parter do większego pomieszczenia gospodarczego za salonem i w ten sposób odzyskasz trochę miejsca na górze.
    Tamta część (garaż, kotłownia, pom. gosp.) jest poza bryłą i będzie wyłączona z ogrzewania. Pomieszczenie gosp. przyda się na kosiarkę, chemię, etc. i zrezygnować zeń będzie ciężko. Ponadto 10m2 w zamian za pracownię tylko na dodatkowy kibelek to trochę rozrzutność. Mogę skasować jedną szafę w sypialni i prysznic zrobić "przechodni" (hm... skąd ja o znam?). Wejdzie kibelek, umywalka, o tak:



    Swoją drogą, na parterze wejście do sauny (a raczej "sauenki", pod schodami) też jest przez prysznic.
    Ostatnio edytowane przez Myjk ; 26-04-2015 o 20:50
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar AnikoPL
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    prosto i w lewo
    Posty
    1.281
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Tylko trzeba będzie pamiętać by sąsiednie drzwi zamykać i potem otwierać po zakończonym posiedzeniu żeby żadnych niezapowiedzianych wizyt nie było

  19. #39
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar enedue
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-090
    Posty
    942

    Domyślnie

    łojesu, nie

    może lepiej już zrobić kibelek i prysznic na tyłach łazienki, a przed nimi ścianę z umywalkami.
    Gdzieś tu ktoś proponował takie rozwiązanie.
    Zawsze da trochę intymności…w trudnych…momentach i nie zablokuje całej łazienki dla reszty rodziny.

  20. #40
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Ale że co? Tam jest cały jeden metr kwadratowy. Nawet prawie dwa. Ew. można nie dawać przejścia.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

Strona 2 z 56

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony