dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Lodówka turystyczna

    Witam

    Na wstępie od razu napiszę, że jak ktoś nie zna odpowiedzi na wszystkie pytania, to chociaż prosżę o odpowiedzi na część pytań.
    Chciałbym kupić sobie elektryczną lodówkę turystyczną. Chciałbym, żeby była dobra, porządna, ale zarazem możliwie jak najtańsza. Jakie marki, model polecacie? Zależy mi na tym, żeby potrafiła porządnie chłodzić, tzn utrzymywanie te 20 stopni poniżej temperatury otoczenia byłoby wskazane. Nie musi mieć w sobie funckji podgrzewania, choć jeżeli nie będzie dużej różnicy w cenie, to mogę się skusić. Mozliwość podłączenia do samochodu mile widziane, ale niekonieczne. Mogłaby mieć blokadę pokrywy (ale znowu nie jest to konieczne, w sytuacji gdy różnica w cenie byłaby znacząca). Jeśli chodzi o rozmiar, to fajnie byłoby, żeby była taka, aby zmieściło się w niej jedzenie na kilka dni dla jednego faceta.

    Dzięki z góry za odpowiedzi

    Pozdrawiam

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Jeśłi chcesz dobrą lodówkę na kilka miesięcy za jak najmniejsze pieniądze, to trzymaj się z dala od wszelakich "turystycznych" wynalazków, poszukaj raczej małej lodówki absorpcyjnej. Nową kupisz niewiele drożej od tych turystycznych, używaną jak dobrze poszukasz, to i za darmo można trafić.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek.P Zobacz post
    Jeśłi chcesz dobrą lodówkę na kilka miesięcy za jak najmniejsze pieniądze, to trzymaj się z dala od wszelakich "turystycznych" wynalazków, poszukaj raczej małej lodówki absorpcyjnej. Nową kupisz niewiele drożej od tych turystycznych, używaną jak dobrze poszukasz, to i za darmo można trafić.
    no właśnie te lodówki absorpcyjne są dużo droższe z tego co patrzyłem. Elektryczną, dajmy na to mozna kupić za 300 zl, a absorpcyjna ponad 1000 zł. Pisząc kilka miesięcy miałem na myśli 2,3 miesiące, później - o ile lodówka przeżyje, na pewno się przyda na jakiś wyjazd. Dlaczego odradzasz te lodówki elektryczne, turystyczne? Szybko się psują?

    dzięki w ogóle za odpowiedź

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Na alledrogo jest całkiem sporo ofert takich lodówek za 500zł, taniej można kupić używane, a ponieważ te lodówki są właściwie niezniszczalne, to kupienie używanej nie jest wcale złym pomysłem. Jedyna awaria, która tym lodówkom się przytrafia jest do usunięcia w 5minut przy pomocy mocnego kawałka kija.

    Te turystyczne odradzam dlatego, że mają bardzo, naprawdę bardzo małą sprawność. Zgoda, absorpcyjna też nie powala, ale jednak chłodzi trochę wydajniej niż te oparte na peltierach. Niemniej, jeśli opcja lodówki wyjazdowej jest istotna, tyo może to i dobry pomysł. Zwłaszcza, że można kupić takie lodówki za nieduże pieniądze na promocjach, np. w Lidlu.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek.P Zobacz post
    Na alledrogo jest całkiem sporo ofert takich lodówek za 500zł, taniej można kupić używane, a ponieważ te lodówki są właściwie niezniszczalne, to kupienie używanej nie jest wcale złym pomysłem. Jedyna awaria, która tym lodówkom się przytrafia jest do usunięcia w 5minut przy pomocy mocnego kawałka kija.

    Te turystyczne odradzam dlatego, że mają bardzo, naprawdę bardzo małą sprawność. Zgoda, absorpcyjna też nie powala, ale jednak chłodzi trochę wydajniej niż te oparte na peltierach. Niemniej, jeśli opcja lodówki wyjazdowej jest istotna, tyo może to i dobry pomysł. Zwłaszcza, że można kupić takie lodówki za nieduże pieniądze na promocjach, np. w Lidlu.
    Szczerze pisząc, to jednak wolałbym mieć nową, a nie używaną. A znasz może jakieś modele, marki godne polecenia (chodzi o lodówki elektryczne)? Bo domyślam się, że skoro wspominasz o Lidlu, to raczej uznajesz, że w tym przypadku akurat marka nie ma większego znaczenia. Ale może obiła Ci się jakaś o uszy? Camry, Ravanson, Clatronic, MPM, Sencor? Moze jakaś inna?

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Te z Lidla były całkiem niezłe (ajk zresztą większość rzeczy technicznych sprzedawanych w Lidlu).
    Generalnie lodówki turystyczne są robione na gotowych modułach peltiera i od producenta zależy w sumie tylko jak jest wykonana obudowa, jak wygodna w użytkowaniu, a to można sobie ocenić samemu wedle potrzeb.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  7. #7

    Domyślnie

    Aktualnie też szukam właśnie lodówki turystycznej, na początku lipca wyjeżdżam na wakacje i zastanawiam się jaką kupić. Byłem ostatnio w Juli, ale mnie nie zachwyciła.. Wymagań nie mam dużych, bo będzie używana tylko na jedne wakacje tak naprawdę. Ważna może jest cena.. Macie może jakieś pomysły ? ja dzisiaj zajrzałem na tą stronę: http://www.promoceny.pl/gazetki/szuk...20turystyczna/ i moją uwagę przykuła ta z lidla.. nie wiem, na którą się zdecydować.. czy lepiej dopłacić czy też "zwykła" i tania też mi posłuży ??

  8. #8

    Domyślnie

    Dzięki za dotychczasowe odpowiedzi. Wstrzymałem poszukiwania lodówki z przyczyn ode mnie niezależnych, teraz troszkę odświeżę temat, może jeszcze znajdzie sie ktoś, kto doradzi

  9. #9

    Domyślnie

    To ja odświeżę na ten rok. Kupiłam niedawno lodówkę 35l w Media Expert i miałam do wyboru kilka zupełnie różnych modeli. Ceny naprawdę spoko, sprzedawcy znają produkty i wiedzą co je różni i ogólnie obsługa mega dobra. Próbowałam załatwić to w specjalistycznym sklepie, ale ceny z kosmosu + lodówki, które mi oferowali można było zamówić ze strony po O WIELE niższej cenie. Teraz na koniec sezonu ceny mogą się zmniejszyć, znana tendencja dla oszczędnickich

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony