dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Michuusze

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    63-054
    Posty
    3

    Domyślnie Kartony przeprowadzkowe

    Macie może pomysł jak w miarę tanio zorganizować opakowania(kartony) do przeprowadzek, nie chcę korzystać z firmy przeprowadzkowej, wiem, ze oni udostępniają cos takiego gdy sie ich zamówi. Patrzyłem w castoramie ale też w internecie. I chyba w sklepie czy hurtown
    Co sądzicie? Jak wy przewoziliście swoje "graty"?
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 19-05-2015 o 11:54

  2. #2

    Domyślnie

    Zanim coś kupisz, możesz też popytać w okolicznych sklepach czy nie mają niepotrzebnych kartonów Im są niepotrzebne i chętnie je wydają. W ten sposób zaoszczędzisz na zakupie mniejszych kartonów i dokupisz ewentualnie tylko te na większe przedmioty.

  3. #3

    Domyślnie

    Podjedz sobie po marketach - ale takich jak np leviatany itp - po jednym dniu mają 2m3 złorzonych kartonów

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michuusze Zobacz post
    Jak wy przewoziliście swoje "graty"?
    Biedronka i Lidl jako reklama dla opakowań po bananach i jabłkach oraz melonach - najbardziej się nadają
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Michuusze

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    63-054
    Posty
    3

    Domyślnie

    Fakt, takie kartonyu z marketów to dobre rozwiązanie - kwestia aby były czyste i w miarę nie zniszczone

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michuusze Zobacz post
    Fakt, takie kartonu z marketów to dobre rozwiązanie - kwestia aby były czyste i w miarę nie zniszczone
    Jeśli odebrane w piątek - to zawsze są czyste. Wręcz nowiutkie
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  7. #7

    Domyślnie

    A czy z każdego marketu moża odbierac tak kartony? Bo wiem, że oni raczej przeznaczają je na utylizację...

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał marques Zobacz post
    A czy z każdego marketu moża odbierac tak kartony? Bo wiem, że oni raczej przeznaczają je na utylizację...
    Z każdego - tylko z tych większych trafiają szybko do zgniatarki na zapleczu, a z tych mniejszych zgniatarkę uruchamiają dopiero po wyjściu klientów ze sali sprzedaży.
    Można również pogadać z personelem(umówić się na odbiór) jeśli odbierzesz je np pół godziny przed zamknięciem sklepu, zostaną one odłożone i zaoszczędzisz im pracy a Ty zyskasz potrzebne opakowania.
    U siebie robię tak co roku przed zimą - mam opakowania na kwiaty zimujące, a niekiedy trafiają się plastikowe koszyki w których przetrzymuję cebulki kwiatów.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    olamala111

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    62-022
    Posty
    34

    Domyślnie

    W osiedlowym sklepie załatwiłem potrzebne materiały. Także przejdź się po sklepach :]
    Reklama na FM jest płatna

  10. #10

    Domyślnie

    Leroy, Castorama i Bricomann mają przy wejściu specjalne kosze, do których wrzucają poskładne kartony różnej wielkości. trzeba podpytać w poszczególnych sklepach kiedy u nich są wykładane nowe i wtedy podjechać żeby je zabrać. w ten sposób zorganizowałem sobie kartony do ostatniej przeprowadzki, a towaru trochę było...
    do tego musisz sobie dokupić karton szarej taśmy pakowej i parę markerów - warto dokładnie opisać każdy karton co najmniej z wierzchu i któregoś boku. oszczędzi Ci to później nerwów z szukaniem poszczególnych rzeczy, przewożąc kartony będziesz od razu mógł je składować w poszczególnych pomiesczzeniach, a poza tym widząc napis ' talerze' inaczej go potraktujesz niż ten z napisem 'kurtki zimowe'

  11. #11

    Domyślnie

    Ja do przeprowadzki kupowałem kartony na allegro, ale u mnie istotne było żeby kartony były ustawne (powtarzalne wymiarami) i w miarę estetyczne - kilka miesięcy mają służyć jako meble... z tego powodu też brałem grubsze, pięciowarstwowe. Jakoś też wracając z "drugiego etatu" na budowie już mi się nie chciało biegać po sklepach i pytać o kartony

  12. #12

    Domyślnie

    Jeżeli nie organizuje się przeprowadzki samodzielnie, a zatrudnia się do tego celu firmę, to niektóre firmy same zapewniają kartony. Z tego co wiem, to Japa&Co tak robi. I to mają bajeranckie kartony...imitujące szafę, żeby ubrania się nie pogniotły, czy specjalne pudła na szkło.

  13. #13

    Domyślnie

    Najprościej wziąć te, które udostępnia firma przeprowadzkowa. Te z marketów też dają radę, ale ważne, żeby nie były zbyt zniszczone - czasami niestety pozostawiają dużo do życzenia. Warto zwracać uwagę na grubość kartonu i brać najlepiej te, które mają trzy lub nawet więcej warstw (warstwa tektury falistej przekładana gładkimi arkuszami, które też liczą się jako kolejne warstwy. Falowania mogą być dwa albo nawet więcej). Takie spiszą się przy ciężkich pakunkach, jak telewizor albo stos książek i jest mniejsze ryzyko, że puści dno, a nasz bagaż wyląduje na podłodze w lepszym lub gorszym stanie. A najtaniej chyba dostać takie w jakiejś hurtowni albo od takich producentów jak [SPAMER] - bo nie nakładają dodatkowej marży jak dystrybutorzy, którzy w końcu na czymś muszą zarobić. Można zamówić przez internet albo po prostu znaleźć coś podobnego w swojej okolicy.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 05-09-2017 o 12:08

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jarek104

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    29

    Domyślnie

    polecam kartony od bananów. Mocne, usawne, zamykane
    Z kazdej popuarnej sieci spożywczej możn takie pozyskać. Tylo trzeb o tym troche wcześniej pomyślec.. My teraz przez dwa tygodnie nazbieraliśmy ok 40szt, co spokojnie starczyło na przeprowadzenie 2-osobowego gospodarstwa domowego ( no poza ciuchami oczywiscie )

  15. #15

    Domyślnie

    kartony po bułkach z hipermarketów (ja brałam z tesco) - duże, mocne, idealne do przeprowadzki

  16. #16

    Domyślnie

    Pudełka ze sklepu to spoko alternatywa, ale jak chcesz przewieść lub przechować coś wartościowego to nie ma co oszczędzać i lepiej kupić kilka pudełek na internecie np. na l zamawiasz z dostawą do domu i po problemie.
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 03-12-2019 o 12:12

  17. #17

    Domyślnie

    Mozesz obskoczyc kilka supermarketów, tam napewno jakies znajdziesz kartony które im juz nie beda potrzebne

  18. #18

    Domyślnie

    Lidl, Biedronka i inne takie sklepy maja duzo wolnych kartonów. Chyba ze potrzebujesz na dluzej te kartony, to wtedy Ikea albo allegro

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony