dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 72 z 72
  1. #61
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar miloszk
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    534
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Brzmisz wiarygodnie
    Masz jakiś termin kiedy ją otrzymasz? Tylko nie wiem czy coś mi pomożesz jak masz tylko 100m trawy


    Cytat Napisał alma23 Zobacz post
    Jak wiadomo aku są bardzo drogie a bosch ma tylko kosiarki i jakieś elektronarzędzia, które mnie akurat nie interesują. Zmieniam więc producenta na greenworks a ten ma akurat 4Ah w zestawie do tego dokupuję areator z wertykulatorem i w ten sposób będę miał 1 aku i 2 narzędzia. Cała tajemnica

  2. #62
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    alma23

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Krobia
    Kod pocztowy
    63-840
    Posty
    11

    Domyślnie

    Chacha to prawda trawy mam mało, ale tak jak pisałem do dużych trawniczków to nie ma się co zastanawiać chyba bym kupił spaline (dla mnie większy to tak 400-500m2) ale chcę tylko zwrócić uwagę na kosiarki aku. Poza tym denerwuje mnie fakt "gdybania" i umniejszania znaczenia w/w. Nowa kosiarka już jedzie wszystko wskazuje na to, że po niedzieli będę już ją miał.
    P.S.
    Pamiętam jak kiedyś całą przyjemność koszenia popsuł mi fakt, że kosiarka spalinowa (kosiłem duuuży trawnik) jest ciężka - niezaprzeczalny fakt a musiałem nią trochę manewrować ( i co z tego, że miała napęd) to też proszę wziąć pod uwagę przy wyborze kosiarki.
    Sam jestem ciekaw jak ta nowa się spisze.
    Acha widzę, że przy nowych kosiarkach aku producent podaje czas pracy- tak jest w moim modelu... zobaczymy ile jest w tym prawdy.
    Pozdrawiam.

  3. #63
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar miloszk
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    534
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Może masz sąsiada z 400m2 trawnikiem No właśnie jestem na tej granicy trawnika małego i dużego. Zobaczymy, czekam na pierwsze wrażenia

    o, np taka Worx WG772E.9, cena trochę przewyższa budżet, ale piszą o 600m2 i aku 2x2,5Ah, 60V.
    i jeszcze podoba mi się STIGA COMBI 40 AE, aku 5Ah i i 48V

    GreenWorks też w chodzi w grę

    Nie wiem natomiast co myśleć o Bosch Rotak :|


    Cytat Napisał alma23 Zobacz post
    Chacha to prawda trawy mam mało, ale tak jak pisałem do dużych trawniczków to nie ma się co zastanawiać chyba bym kupił spaline (dla mnie większy to tak 400-500m2) ale chcę tylko zwrócić uwagę na kosiarki aku. Poza tym denerwuje mnie fakt "gdybania" i umniejszania znaczenia w/w. Nowa kosiarka już jedzie wszystko wskazuje na to, że po niedzieli będę już ją miał.
    P.S.
    Pamiętam jak kiedyś całą przyjemność koszenia popsuł mi fakt, że kosiarka spalinowa (kosiłem duuuży trawnik) jest ciężka - niezaprzeczalny fakt a musiałem nią trochę manewrować ( i co z tego, że miała napęd) to też proszę wziąć pod uwagę przy wyborze kosiarki.
    Sam jestem ciekaw jak ta nowa się spisze.
    Acha widzę, że przy nowych kosiarkach aku producent podaje czas pracy- tak jest w moim modelu... zobaczymy ile jest w tym prawdy.
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez miloszk ; 22-04-2018 o 12:42

  4. #64
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    alma23

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Krobia
    Kod pocztowy
    63-840
    Posty
    11

    Domyślnie

    Zły jestem jak osa kosiarka jeszcze nie dotarła.
    Ale ...ale kolega kupuje akumulatorową na ponad 400 m2 trawnika. Jak dotrą to się odezwę !

  5. #65
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar miloszk
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    534
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał alma23 Zobacz post
    Zły jestem jak osa kosiarka jeszcze nie dotarła.
    Ale ...ale kolega kupuje akumulatorową na ponad 400 m2 trawnika. Jak dotrą to się odezwę !
    ok czekam

  6. #66
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    alma23

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Krobia
    Kod pocztowy
    63-840
    Posty
    11

    Domyślnie

    Kosiarka wreszcie dotarła. Pierwsze wrażenia....
    jest nieco większa - rotak miał 37 cm koszenia a ta ma 41 cm, tylko 4 cm ale jest różnica. Może dlatego wydaje się być nieco masywniejsza i bardziej stabilna. użyte materiały dobrej jakości. Może jutro pokoszę dziś padał deszcz. Bardzo fajne rozwiązanie ze zmianą wysokości koszenia, wygodniejsze niż w boschu. Kosz z jakiejś sztucznej tkaniny, bosch miał cały z plastiku. Zobaczymy w "praniu". Obroty noża podobne 3450rpm rotak 3500rpm Greenworks. Reszta później.
    Pozdrawiam

  7. #67
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar miloszk
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    534
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał alma23 Zobacz post
    Kosiarka wreszcie dotarła. Pierwsze wrażenia....
    jest nieco większa - rotak miał 37 cm koszenia a ta ma 41 cm, tylko 4 cm ale jest różnica. Może dlatego wydaje się być nieco masywniejsza i bardziej stabilna. użyte materiały dobrej jakości. Może jutro pokoszę dziś padał deszcz. Bardzo fajne rozwiązanie ze zmianą wysokości koszenia, wygodniejsze niż w boschu. Kosz z jakiejś sztucznej tkaniny, bosch miał cały z plastiku. Zobaczymy w "praniu". Obroty noża podobne 3450rpm rotak 3500rpm Greenworks. Reszta później.
    Pozdrawiam
    super, zobaczymy jak się sprawdzi. Gdzie kupowałeś?

  8. #68
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    alma23

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Krobia
    Kod pocztowy
    63-840
    Posty
    11

    Domyślnie

    Kupiłem- ale już drugi dzień pada. Nie mogę więc sprawdzić co potrafi. Dane sprzedającego Andrzej Drozd F.H.U. ANDROTECH




    Kosiłem, jest OK. Oczywiście nie jest źle!, kosi jak inne kosiarki, ale nie jak bosch. Po pierwszym koszeniu potwierdzam gdzieś zaczytaną opinię, że kosiarka nie potrafi napełnić kosza (a jest co napełniać bo 50l). Napełni tylko do połowy. Winę ponosi za to stosunkowo mały pęd powietrza. Jak uchyliłem wieko wyrzutu z boscha to można było latawce puszczać a tu .... tak normalnie wieje.
    To tak na szybko. Kosiarka ma też zalety ale o tym napiszę później. No i jeszcze jedno bosch kosztuje ponad 2000 a ta 1300 i jest o 4 cm większa. Napiszę też jak u kolegi on ma 45cm i inny silnik (bezszczotkowy). 450m2 to jest dla tej kosiarki małe piwko....
    Ostatnio edytowane przez alma23 ; 15-05-2018 o 20:22

  9. #69
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    alma23

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Krobia
    Kod pocztowy
    63-840
    Posty
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał alma23 Zobacz post
    Kupiłem- ale już drugi dzień pada. Nie mogę więc sprawdzić co potrafi. Dane sprzedającego Andrzej Drozd F.H.U. ANDROTECH




    Kosiłem, jest OK. Oczywiście nie jest źle!, kosi jak inne kosiarki, ale nie jak bosch. Po pierwszym koszeniu potwierdzam gdzieś zaczytaną opinię, że kosiarka nie potrafi napełnić kosza (a jest co napełniać bo 50l). Napełni tylko do połowy. Winę ponosi za to stosunkowo mały pęd powietrza. Jak uchyliłem wieko wyrzutu z boscha to można było latawce puszczać a tu .... tak normalnie wieje.
    To tak na szybko. Kosiarka ma też zalety ale o tym napiszę później. No i jeszcze jedno bosch kosztuje ponad 2000 a ta 1300 i jest o 4 cm większa. Napiszę też jak u kolegi on ma 45cm i inny silnik (bezszczotkowy). 450m2 to jest dla tej kosiarki małe piwko....
    Kosiarka greenworks 45 cm aku kolega mówi, że wymiata !!

  10. #70
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Krakus81

    Zarejestrowany
    May 2018
    Skąd
    Zelków
    Kod pocztowy
    32-082
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam.

    Mam trawnik o wielkości 300 m2, równy. Jestem na etapie kupna kosiarki akumulatorowej.

    Na początky wybrałem sobie produkt marki Ryobi RLM36X46L50Hi. Często wystepuje tez z inną końcówką H5P. Czy ktoś wie czym się różnią ?

    Minusem tej firmy jest brak dystrybucji poza Warszawą i chyba Wodzisławiem. A też brak serwisu i podobno problem drogich części zamiennych.

    Innymi kosiarkami jakimi się interesuje to:

    1) Stihl RMA 443/443C
    Plusem tej firmy jest to, że aku będę mógł wykorzystawać do innych urządzeń ogrodowych. Ta kosiarka jest zrobiona z tworzywa i jest stosunkowo lekka oraz nie będzie korodować.
    Minus to cholern*e wysoka cena, i "utajnione" dane o wydajności (poza określeniem wielkości działki i zaznaczeniem, że to w warunkach idealnych), pojemności baterii.

    2) Stiga Voltage Combi 43 AE (bez napędu)/ 43 S AE (z napędem)

    Z tego co wiem kosiarka jest ze stali i jest cięższa od Stihla, a tez będzie korodować. Jest trochę tańsza od Stihla, ale sprzedawcy raczej polecają bardziej Stihla.

    3) AL-KO Moweo 46,5 Li bez napędu lub 46,5 Li SP z napędem.

    Z tego co wyczytałem, to ta kosiarka jest ciężka. Z pędem waży 30 kg, a bez napędu 28 kg.

    Kieruje sie bliskością serwisu. Mieszkam pod Krakowem i nie chce się wrypać w produkt, gdzie nie będę w stanie serwisować.

    Oczywiście jak nie znajdę odpowiedniej kosiarki aku, to kupię dobrą spalinową. Ale gdyby ktoś coś wiedział, to będę wdzięczny za pomoc i informacje.
    Ostatnio edytowane przez Krakus81 ; 20-05-2018 o 11:39

  11. #71

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krakus81 Zobacz post
    Witam. Mam trawnik o wielkości 300 m2, równy. Jestem na etapie kupna kosiarki akumulatorowej.
    1\ Stihl RMA 443/443C
    2) Stiga Voltage Combi 43 AE (bez napędu)/ 43 S AE (z napędem) .
    Może trochę pomogę, też wybierałem i wybrałem niestety Stiga SLM 4048AE. Jak chcesz lekką to Stihl RMA339 - nowa wersja, wzmocniony korpus, ale silnik 450Watt tylko. Ta co piszesz RMA443 ma już 900W ale też 23kg zamiast 18kg. Jak już ciężka to spalinowa będzie lepsza i tańsza.
    Co mogę napisać o Stiga SLM 4048AE? Teraz wiem, że to coś jak stary model Stihla - Viking. Do tego dość drogi, słaby korpus, plastykowa dźwignia zmiany wysokości koszenia, cienki nóż i słabo wyprofilowany, jest głośna - o 2dB od Stihla (a to prawie 50% głośniej), dobry plastik ale nie dopasowana klapa zamykająca akum. - nie dociska, jest luz i śmieci tam wpadają, słabe koła-nie gumowane, no i moc - tylko 500Watt.

  12. #72

    Domyślnie

    Nowe tanie kosiarki maja akumulator 25.2v i 2.0ah. Wiwie o kosiarkach typu stiga etc po 390pln. Pojembosc takiej baterii to okolo 55wh czyli silbik ma okolo 100w i popracuje na aku 20 minut. Mysle ze 100m2 to max o 200m2 nie ma co myslec. Pytanieczy w ogole taka kosiarka da rade kosic trawe bo moze sie okazac ze w ogole nie pojdzie

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony