dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 72
  1. #1

    Domyślnie kosiarka akumulatorowa

    Witam,
    Ma ktos cos takiego? Mam zamiar w najblizszym czasie kupic kosiarke. Spalinowe hałasują i smierdzą i są ciężkie, elektryczne - wiadomo - kabel . Czy ktoś ma coś takiego albo coś słyszał na temat tego typu rozwiązań:

    http://www.narzedzia.pl/aktualnosci/...sci.asp?ID=414

    Seria rotak jest generalnie pozytywnie oceniana - pytanie czy wersja akumulatorowa ma podobne walory użytkowe przy braku ograniczen....

    Do koszenia mam systematecznie ze 4 ary, okazjonalnie - kolejne 10.

    Pozdrawiam,
    --
    Krzysiek

  2. #2

    Domyślnie kosiarki akumulatorowe

    Mam elektryczną kablową, ale marzy mi się bezprzewodowa.

    Ma ktoś doświadczenia?

    Dodam, że mam niewielki ogród dookoła domu gdzie jest sporo przeszkód w postaci krzewów, drzewek, kwiatów. Kabel elektryczny o to wszystko się zaczepia.

    np. allegro:

    http://www.allegro.pl/item353184537_..._li_bosch.html
    Pozdrawiam,
    MZ.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Moim zdaniem jeżeli nie chcesz mieć kabla, to tylko spalinowa.
    Ta akumulatorowa może na początku będzie fajna, ale z czasem:
    - a to zapomni się naładować i przestanie kosić w połowie
    - a to akumulator straci swoją pojemność i przestanie kosić w połowie

  4. #4

    Domyślnie

    Jak ktoś może sobie pozwolić na spalinową to szczerze polecam. Sam mam Alko chyba 5 lub 6 kM i przy koszeniu wiosennym nisko ziemi przed wertyklulacją nieźle zipi bo trawnik gęsty. Akumulatorowa by chyba stanęła.

    Trawnika nie jest dużo, ale jakie to ma znaczenie, że trochę cięższa od elektrycznej - przecież jej nie noszę i nie przechowuję na poddaszu. Jak trzeba wokół domu skosić i jak pisze MZ jak dużo przeszkód to pomimo małego areału warto mieć spalinową. Ja swoją kosiarką koszę 15minut, a sąsiad jak zacznie krążyć z kablem to podobny obszar kosi ponad pół godziny.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Z opisu wygląda że na małe trawniki jest to fajna alternatywa dla kosiarek elektrycznych, „na kablu” ale...
    No właśnie jest parę ale. Po pierwsze cena. Za te pieniądze to można mieć już dosyć wypasioną spalinówkę. Plus że t u odpadają kłopoty związane z silnikiem spalinowym (wymiana oleju, odpalanie itd.)
    Co jest dla mnie podejrzane to fakt że podają masę parametrów ale nie te najważniejsze.
    Chwalą się krótkim czasem ładowania, niską wagą itd. Podają maksymalny moment obrotowy (konia z rzędem temu kto znajdzie moment pierwszej z brzegu kosiarki spalinowej lub elektrycznej, żeby porównać)
    Nie podają natomiast mocy silnika, czasu pracy na jednym ładowaniu, pojemności akumulatora ani żywotności akumulatora.
    Określenia typu „wysoka wydajność” to eufemizm który nie znaczy tak naprawdę nic.
    „można skosić do 600 m2 trawy” to też ciut nie jasne. Te 600 m2 to powierzchnia zalecana dla tej kosiarki, czy na jednym ładowaniu? Jeśli to drugie to warto zwrócić uwagę na słowo „do”, bo może to oznaczać że 600 to w warunkach typu idealne laboratoryjne, a w praktyce to jest np. 150m2. Tak dla przykładu na skoszenie całej działki wychodzi mi od 1 do 4 litrów paliwa, zależnie od aktualnego stanu trawnika.
    Na stronie Bosch-a nie znalazłem też nic na temat ile trzeba beknąć jeśli chce się dokupić akumulator.Z różnicy cen między Rotak 37 przewodowym a Rotak 37 Li z jedną baterią około 1000 zł a dla Rotak 43 i Rotak 43 Li z dwoma bateriami około 1600 zł wnioskuje że nie mało.
    I to by było na tyle watpliwości

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Wito2008

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    a czy ktoś używał takiej podkaszarki akumulatorowej jak w linku
    http://www.allegro.pl/item356810844_...ytrim_gwr.html

  7. #7

    Domyślnie

    Mam taka podkaszarkę, tylko model wyższy. Tekst pt. można kosić odcinek do 500m to bzura. Mam ten sam akumulator (pojemność) i pas trawy pomiędzy drzewkami muszę kosić na 2 ładowaniach (od samego kupna). A wymiary mojej działku w sumioe dają 140 mb. Moim zdaniem to porażka. Owszem może jest i dobra żeby podkosić parę drzewek, ale nie tyle metrów co podaje producent. Zaznaczam, ę moja trawa nie jest bardzo gęsta i wysoka. Osobiście nie polecam akumulatorówki do dłuższej pracy.

  8. #8

    Domyślnie

    Chciałam dokupić dodatkowy akumulator, zeby nie bawić się w przedłużanie koszenia o ładowanie. Cena ok. 380 z ł !!!!!!

  9. #9

    Domyślnie kosiarka Bosch Rotak 37 LI lub 43 Li - AKUMULATOROWA

    Czy ktoś korzysta może z kosiarki akumulatorowej.

    Chętnie poznam opinie użytkowników.

    Ukształtowanie terenu wymusza na mnie zastosowanie kosiarki elektrycznej ale nie mam ochoty ganiać się z kablem i pilnować go by go nie uszkodzić nożami.

    kosiarki akumulatorowe (szczególnie te z akum. litowo - jonowymi) wydają się być 2 w 1

    ktoś podzieli się opinią?

    pzdr
    ostrzegam przed usługami tego pana straszny paprak - poprawiał po wcześniejszym i położył tapetę zbyt wcześnie na zagipsowaną ścianę
    klej + świeży gips i wyszła masakra

    najzabawniejsze to że to fachowiec polecony w hurtowni tapet PREM

    tel 606839596
    nazwisko OŁAWSKI

  10. #10

    Domyślnie

    Naprawdę nikt nie korzysta z takiej kosiarki?
    ostrzegam przed usługami tego pana straszny paprak - poprawiał po wcześniejszym i położył tapetę zbyt wcześnie na zagipsowaną ścianę
    klej + świeży gips i wyszła masakra

    najzabawniejsze to że to fachowiec polecony w hurtowni tapet PREM

    tel 606839596
    nazwisko OŁAWSKI

  11. #11

    Domyślnie

    No to ja juz korzystam, mimo braku opinii
    ostrzegam przed usługami tego pana straszny paprak - poprawiał po wcześniejszym i położył tapetę zbyt wcześnie na zagipsowaną ścianę
    klej + świeży gips i wyszła masakra

    najzabawniejsze to że to fachowiec polecony w hurtowni tapet PREM

    tel 606839596
    nazwisko OŁAWSKI

  12. #12

    Domyślnie

    to teraz podziel się opinią
    Pozdrawiam
    Habier
    ------------------------------------
    C77c

  13. #13

    Domyślnie

    A nie lepiej było kupić dwusuw ?

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rafal9
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    2.030
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    Odświeżę,
    czy ktoś ma aktualne opinie na temat tych kosiarek akumulatorowych?

  15. #15

    Domyślnie

    Nie mam opinii o tej kosiarce ,ale sporo wspólnego z elektromechaniką.Taka kosiarka żeby w miarę sprawnie kosić musi mieć moc co najmniej 1 kW,czyli tyle ile przeciętny rozrusznik w samochodzie benzynowym i teraz pytanie-Jaki trzeba mieć akumulator,żeby kręcić tym silnikiem 30 min.???Pobór prądu przy 1 kW i 12V wynosi ok 83A,czyli aby pracować 30 min musimy mieć akumulator 42Ah(w pełni sprawny)Wyliczenia nie uwzględniają obciążenia koszeniem.Dlatego kupiłbym kosiarkę spalinową.

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    Ja też chcę kosiarkę akumulatorową. Czy ktoś ma i może się podzielić opiniami albo ma rozeznanie które są najlepsze? Inne (spalinowa lub na kabel) odpadają więc wypowiedzi w stylu kup sobie spalinową są z mojego punktu widzenia zbędne.

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    Asia i Robert
    pisz jaką masz i jak użytkowanie. przyda się dla potomnych - czyli np. dla mnie
    bo już nie mam siły czytać o tym że może lepiej spalinówke.

  18. #18

    Domyślnie

    Od dwóch lat mam kosiarkę Rotak 43 LI i mogę szczerze polecić - za brak kabla gotów byłem zapłacić każdą cenę (no, prawie każdą ), a spalinówka nie wchodziła w grę - smród i hałas skutecznie mnie odstraszają, zresztą trawnik to tylko 500m (wystarczy mi spalinówka u sąsiada - jak zaczyna kosić niestety trzeba się ewakuować).

    Przy suchej i nie za wysokiej trawie 2 aku wystarczają na taką powierzchnię, przy gęstej/ wilgotnej/ wysokiej trzeba doładowywać, ale kosić można praktycznie bez przerwy - wystarczy podładować trochę akumulator (20-30 min.) i jazda! Manewruje sie bez problemu, z kablem koszenie trwałoby pewnie jakieś 50% dłużej. Ale trzeba mieć 2 akumulatory (są w zestawie w 43, w 37 jest zdaje się jeden), przy jednym taka kosiarka traci chyba sens, bo trzeba by robić przerwy (no, chyba że ktoś lubi, wtedy nie ma problemu )

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    głupio się przyznać ale poszliśmy po rozum do głowy i kupiliśmy spalinową. jest boska.

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar e-mól
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.940

    Domyślnie

    głupio się przyznać, że się zmądrzało?

    raczej trzeba się chwalić
    ..w beże nie wierzę...

    ni to ni owo...

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony