dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 72
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    hehe
    stwierdziłam że może mój post da do myślenia kolejnym napalonym na kosiarke z akumulatorem

  2. #22

    Domyślnie

    ja mam elektryczną, ale jak będę miał chwilę to popełnie taką samojezdną akumulatorową. Wcale nie potrzeba dużej mocy do koszenia. Trzeba mieć tylko ostre ostrze i duże obroty początkowe oraz wolny przezjazd kosiarki.

    Odnośnie rotaka to ma inaczej rozłożone noże (inny sposób koszenia) do czwego 400W mocy to aż nadto.
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Cytat Napisał NOTO Zobacz post
    ... Wcale nie potrzeba dużej mocy do koszenia. Trzeba mieć tylko ostre ostrze i duże obroty początkowe oraz wolny przezjazd kosiarki......
    Z tym stwierdzeniem nie sposób się nie zgodzić. Masz 100% racji, duża moc potrzebna jest żeby kosić szybko i wydajnie. Jak czas się nie liczy, to i moc traci na znaczeniu. Grunt to dobrać rozmiar noża do mocy silnika. Słabszy silnik, mniejsza szerokość koszenia, wolniejszy przejazd i wszystko hula.
    I nawet moc potrzebna do ścięcia jednego źdźbła trawy ”na raz”, nie jest graniczna, bo przecież każde źdźbło można „piłować” po kawałku pod warunkiem dobrania odpowiednio małego noża i prędkości. Graniczna moc będzie zależała od wielkości trawnika i prędkości wzrostu trawy, bo w pewnym momencie prędkość wzrostu trawy może przekroczyć prędkość koszenia. To teoretycznie.
    W praktyce jak ktoś ma czas i chęć zamiast, raz przez 1 godzinę, kosić na raty (akumulator trzeba ładować) np. 3 razy po 3 godziny to czemu nie. Jak na razie to wolny kraj i każdy spędza swój wolny czas jak lubi.
    Cytat Napisał NOTO Zobacz post
    ....Odnośnie rotaka to ma inaczej rozłożone noże (inny sposób koszenia) do czwego 400W mocy to aż nadto.
    A to ciekawe co piszesz. możesz to jakoś rozwinąć?
    Bardzo mnie interesuje jak można coś takiego

    „inaczej rozłożyć” tak żeby kosiło w „inny sposób” i wymagało ponad czterokrotnie niższej mocy? Nóż do Rotak 43 (na kablu-moc 1700W) i 43 Li (akumulatorowy) jest identyczny i tak ogólnie przypomina pierwszy z brzegu nóż do bądź jakiej kosiarki

  4. #24

    Domyślnie

    chyba żle użyłem nazwy (rotak). Kiedyś były (i chyba Boscha) kosiarki które miały noże osadzone na walcu - podbnie jak kosiarki ręczne. I te kosiarki miały 400W mocy.
    Nie nadawały się do koszenia wysokiej trawy (przerośniętej) trawy.
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Midori
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    167

    Domyślnie

    Masz na myśli kosiarkę bębnową. Jest to najlepszy typ kosiarki. Na polach golfowych greeny i fairway'e tylko bębnowymi są koszone.
    Nie ma sensu kupować bębnowej akumulatorowej - wystarczy ręczna.
    Do małych trawników jest stanowczo najlepsza. Cicha, z perfekcyjnym cięciem - nie ma mowy o strzępieniu blaszki liściowej.

  6. #26

    Domyślnie

    Tak, to miałem na myśli. One były do "intensywnej" pielęgnacji (czytaj częstej) trawnika.
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    A to się zgadza. Kosiarka z nożem bębnowym, faktycznie tnie inaczej (na tej zasadzie co nożyczki). Takie kosiarki zdecydowanie dają "najczystsze" cięcie.Tną równo i nie szarpią trawy. Najczęściej czysto mechaniczne (ręczne) czasami w wersjach de lux, z silnikiem i faktycznie wystarcza dosyć mała moc. Powodem dla którego nie zawojowały świata jest niewielka wydajność, relatywnie duża awaryjność i to że nadają się jedynie do trawników utrzymanych w wysokiej kulturze. Trawnik musi być idealnie równy, zero chwastów, kamyków, patyków, kretówek itd. Patyk którego kosząc zwykłą rotacyjną nawet się nie zauważy, bębnową zablokuje itd. Na zadbany i nie bardzo duży trawnik, przy częstym koszeniu super. Do pozostałych odpada.
    Podobnie w rolnictwie kosiarka listwowa kosi lepiej od rotacyjnej, ale rotacyjne wyparły listwowe z racji prostoty budowy i obsługi.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał NOTO Zobacz post
    Trzeba mieć tylko ostre ostrze i duże obroty początkowe oraz wolny przezjazd kosiarki.
    Zupełnie się z tym nie zgadzam.

    Wypowiadam się jako praktyk używający akumulatorowego ROTAK-a.

    Wolne koszenie sprowadza się tylko do tego, że silnik bezcelowo wiruje nożem. Powinno się kosić na granicy mocy kosiarki, tak szybko jak jest to możliwe. Kontestowanie koszenia powoduje, że nie tylko będziemy kosić 2x dłużej, ale także będziemy dwukrotnie więcej ładować akumulator.

    Jako praktyk powiem, że ROTAK pozwala na jednym ładowaniu skosić około 100-150 m2 niewysokiego trawnika ze zbieraniem do kosza (w zależności od tego czy trawa jest sucha czy mokra).

  9. #29

    Domyślnie

    Ale masz ten rotacyjny czy bębnowy ?
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał NOTO Zobacz post
    Ale masz ten rotacyjny czy bębnowy ?
    Rotacyjny.

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Dla porządku: Kosiarki Bosch Rotak wszystkie bez wyjątku to kosiarki rotacyjne. Bębnowe te z kilkoma nożami i listwą tnącą produkowane przez Boscha mają nazwy ASM (i dalej rozszerzenie zależnie od tego czy to mechaniczna, czy z silnikiem, jaka szerokość itd) oczywiście bosch nie jest jedynym ani nawet wiodącym producentem w tej grupie kosiarek.
    W Polsce ogólnie mamy ciut mniejszego hopla na punkcie trawników więc może z tej przyczyny firmy takie jak Atco, Qualcast, Suffolk Punch, Alroh czy Lawn King brzmią obco.

    Pasjonatom majsterkowania którzy chcą połączyć oszczędność z wydajnością polecam


  12. #32

    Domyślnie

    pomysł ciekawy - tylko że przełożenie pewnie kiepskie. Trzeba nieżle pędzić aby trawa nie zatrzymała nas podczas pracy.
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  13. #33
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar marsik32
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Borkowo
    Kod pocztowy
    80-180
    Posty
    160

    Domyślnie Kosiarka akumulatorowa.

    Witam. prawdopodobnie będę zmuszony zakupić kosiarkę. Ale od początku. W zeszłym roku zakupiłem robota koszącego z którego byłem i pewnie będę nadal zadowolony. Po zeszłorocznym sezonie robot trafił do serwisu posezonowego i wymienili mu soft i przestał kosić. Jeździ ale nie kosi. Ale to kwestią czasu i wszystko będzie ok bo to dobry sprzęt. Ale Robot nie kosi już średnio wysokiej trawy i tak na początku sezonu powinienem ogród skosić , to samo przed areacją. W tym roku tego nie zrobiłem i po areacji wełny miałem do zebrania wp.... zdu. Ponadto robot średnio kosi mi 80-90 % trawnika . Są miejsca gdzie trawa albo szybciej rośnie albo on tam nie lubi jeździć i powinienem tam przelecieć kosiarką dla spokojności. Generalnie myślę o kosiarce akumulatorowej bo będę ją używał doraźnie kilka razy w roku.Kablowa mnie drażni bo muszę uważać na kabel żeby nie najechać, a spalinowa to problem z paliwem co trzeba je wypalić do końca i nie może nawet wymieszane w kanistrze zostać.
    Jeśli chodzi o wybór to niestety ceny są wysokie. Za 1 tys dostanę coś w markecie ale się boję co będzie z serwisem po gwarancji. Za 1200-1300zł kupię makitę bez ładowarki i aku ale to akurat mam w domu od elektro narzędzi i aku całkowicie nowe. Inny wybór to Stiga w tej samej cenie. Akurat tej marki mam robota i areator i zaprzyjaźniony serwis. Jest jeszcze AL-KO w tej cenie i Bosh ale chyba bez aku, ale tu nie mam zdania. Doradzicie coś?
    Dom 170m2 plus garaż 30m2. pompa ciepła PPC Ekopower C11 plus softstart. Wentylacja mechaniczna z odzyskiem, ocieplenie ściany 25 cm styropian, dach 30 cm wełna, Podłoga na gruncie 20 cm styropian, okna Vetrex, odkurzacz centralny Profi 40.1, blachodachówka Corona Ahi Roofing, tylko podłogówka.

  14. #34

    Domyślnie

    Dość fajną kosiarka z akumulatorem ma Lider model AK 370-36.

  15. #35
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wiesiek6308

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    podlaskie
    Posty
    935
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Sorry ale jak żyję nie widziałem kosiarek dwusuwowych ( 2T) tylko kosy spalinowe. O jakim wypalaniu paliwa piszesz? Jakie nie może zostać w kanistrze? Kosiarki mają silniki 4 suwowe i idzie tam czyste paliwo a nie mieszanka.

  16. #36
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar marsik32
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Borkowo
    Kod pocztowy
    80-180
    Posty
    160

    Domyślnie

    Mam kosę spalinową i byłem przekonany że taki sam silnik jest w kosiarce spalinowej. Wymieszane paliwo z olejem powinno być zużyte do końca i nie powinno stać na wet w kanistrze. Powinno się przygotowywać taka porcję jaka ma się zamiar zużyć. To miałem na mysli.
    Dom 170m2 plus garaż 30m2. pompa ciepła PPC Ekopower C11 plus softstart. Wentylacja mechaniczna z odzyskiem, ocieplenie ściany 25 cm styropian, dach 30 cm wełna, Podłoga na gruncie 20 cm styropian, okna Vetrex, odkurzacz centralny Profi 40.1, blachodachówka Corona Ahi Roofing, tylko podłogówka.

  17. #37
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wiesiek6308

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    podlaskie
    Posty
    935
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    W kosiarkach stosowane są czterosuwy więc leje się czyste paliwo a raz w sezonie wymienia się olej z misy tak jak w aucie.Więc zastanów się nad kosiareczką spalinową wszędzie podjedziesz .

  18. #38
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    powell

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Murowaniec
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    247

    Domyślnie Kosiarka akumulatorowa ?

    Mam trawnik 370m2, idealnie równy, ale brzegi gdzieniegdzie fantazyjnie powyginane. Zastanawiam się nad kosiarką akumulatorową, bo:
    - cicha
    - lekka
    - można ją powiesić na ścianie a po złożeniu zabiera niewiele miejsca
    - nie trzeba się bawić z olejami, paliwem, świecami itp.

    Upatrzyłem sobie taką Ryobi RLM36X46L50HI, ma bezszczotkowy, mocny silnik, 46 cm szerokości cięcia - chyba w sam raz? Z akumulatorem litowym 5Ah 36V można ją kupić za 1619zł.

    Poczytałem sobie opinie i ludziska narzekają głównie na akumulator, który po dwóch latach potrafi odmówić posłuszeństwa. Niestety, nie wiem, o jakim aku piszą - mogą być różne.
    Ma ktoś podobną kosiarkę ? Warto?
    Ostatnio edytowane przez powell ; 07-01-2016 o 09:58

  19. #39
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kwitnąca Strona

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    13

    Domyślnie

    Witam
    Akumulator to zawsze najsłabszy element.
    Po roku więc warto zakupić dodatkowy i tyle.

  20. #40
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    powell

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Murowaniec
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    247

    Domyślnie

    Niestety, to nie jest "i tyle", bo aku do tej kosiarki kosztuje ok. 650zł. Jeśli miałbym kupować go co roku, to dziękuję.

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony