dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 72
  1. #41
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Niestety ale z kosiarkami akumulatorowymi zawsze jest ten problem. Pozornie kusi mobilność i "bezobsługowość" ale ...
    Są relatywnie drogie. Mają słabe silniki i krótki czas pracy. Stosunkowo szybko zdycha akumulator, który kosztuje tyle co 1/3 kosiarki, albo i więcej.
    Producent zawsze będzie pisał że zamontował silnik "dużej mocy" "wydajny" i "lekki akumulator" zapewniający "długi czas pracy" etc. ale to nie może być prawda. Przeciętna kosiarka tej szerokości koszenia jak ta którą podałeś ma: spalinowa około 3,7 kW, elektryczna 1,6-1,8 kW. Ile może mieć akumulatorowa? Tu producenci skrzętnie unikają konkretnej odpowiedzi bo nie jest wygodna. Akumulator ma 36 V i 5 Ah, czyli 180 Wh. Jak łatwo policzyć przeciętna kosiarka elektryczna popracowała by na takim akumulatorku około 6 minut (z czasem krócej) Zamontować akumulatora o dużej pojemności się nie da, bo zrobił by się z tego jakiś strasznie ciężki potwór. Czyli mamy do wyboru słabiutki silnik, małej wydajności który poddaje się na pierwszej wyższej kępce trawy, albo po skoszeniu kawałka wielkości większego prześcieradła trzeba ładować akumulator. Twoja decyzja czy chcesz w to brnąć czy może jednak ciągnięcie kabla lub "zabawa z olejami, paliwem, świecami itp." nie taka straszna.

  2. #42
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    powell

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Murowaniec
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    247

    Domyślnie

    G.N., dzięki za bardzo merytoryczną odpowiedź. Wstyd się przyznać, ale pomimo technicznego wykształcenia nie zrobiłem takich prostych wyliczeń. Cóż, trudno, kupię jednak spalinówkę.

  3. #43
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kwitnąca Strona

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    13

    Domyślnie

    witam
    650,0 zł ; to za dużo - za tą cenę można kupić kosiarkę spalinową;
    wniosek sam się nasuwa

  4. #44

    Domyślnie

    Akumulatorowa kosiarka to zły pomysł właśnie ze względu na psujące się szybko akumulatory. W takiej samej cenie znajdziesz fajną kosiarkę elektryczną lub spalinową. Polecam kosiarki marki Faworyt. Fajny sprzęt, w dobrej cenie, blisko serwis, duża dostępność części zamiennych.

  5. #45
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    damios35

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-837
    Posty
    6

    Domyślnie

    Ja mam kosiarkę kilka lat (6-7) i silnik jak do tej pory działa dobrze. chyba trafił mi się dobry egzemplarz

  6. #46

    Question Kosiarka na baterie - kupić nie kupić ?

    Cześć, ostatnio wpadła mi w oko kosiarka na baterie - akumulator. Jest dość lekka, jako że jestem filigramową blondynką ( hehe no prawie - ciemny blond ) myślę że dała bym rade ją obsługiwać bez problemów.
    Mam około 7 arów trawnika, czy któraś z forumiczek posiada taką kosiarkę i mogła by się wypowiedzieć w temacie za i przeciw ?

    Do tej pory miałam kosiarkę elektryczną, ale mam dość już wszędzie plątającego się przewodu.
    Myślę o modelu marki greenworks GD40LM45 ten model z filmiku poniżej.

    z góry dziękuje za wszystkie odp.


  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacek.zoo

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Dolny Śląśk
    Posty
    1.562

    Domyślnie

    Cytat Napisał domini3ka Zobacz post
    Cześć, ostatnio wpadła mi w oko kosiarka na baterie - akumulator. Jest dość lekka, jako że jestem filigramową blondynką ( hehe no prawie - ciemny blond ) myślę że dała bym rade ją obsługiwać bez problemów.
    Mam około 7 arów trawnika, czy któraś z forumiczek posiada taką kosiarkę i mogła by się wypowiedzieć w temacie za i przeciw ?

    Do tej pory miałam kosiarkę elektryczną, ale mam dość już wszędzie plątającego się przewodu.
    Myślę o modelu marki greenworks GD40LM45 ten model z filmiku poniżej.

    z góry dziękuje za wszystkie odp.

    Nie wierze ze na takiej bateryjce oblexisz 7a, Za ta kase kupisz fajna spalinowke. A po parametrach tej co pokazalas to wudze ze na wydajnosci ci nie zalezy, za polowe mniejsza kase kupisz mala i lekka spalinowke
    wybudowałem: http://pracownia-projekty.dom.pl/d5_...garazem_ce.htm
    powiększony do powierzchni 178m 2(140m mieszkalne)
    mury 25cm porotherm + 15 cm wełny fasrockk
    strop drewniany 30cm wełny megarock
    fundamenty 10cm xps
    posadzka 10cm eps
    ogrzewanie gazowe, piec viessmann vitodens 100

  8. #48
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    K&M_M

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Wilkszyn
    Kod pocztowy
    55-330
    Posty
    91

    Domyślnie

    Producent podaje, że akumulator jest na maks 500m2. Czyli w praktyce pewnie z 300m2. Także trzeba by robić przerwę na ładowanie baterii. Do tego waży z baterią ponad 18 kilo. Małe spalinówki o podobnej szerokości noża ważą od 23 kilo. Ja bym brał mała dobrą firmową spalinówkę. (stiga,Viking)

    może taka:
    https://www.stiga.pl/sklep/kosiarki/...ctor_46_b.html
    Czaruś duo 155m2 po podłodze. Styropian/wełna : podłoga 12cm,fundament 10cm, ściany 20cm, dach 30cm. Okna 3 szybowe 0,5. wentylacja grawitacyjna, 100% podłogówka. Piec Immergas vitrix 12kw+zasobnik 100L+cyrkulacja CWU. Pozdrawiam

  9. #49

    Domyślnie

    Mój kuzyn jakiś czas temu sobie sprawił taką kosiareczkę, co prawda nie pamiętam dokładnie modelu, ale sobie chwalił

  10. #50

    Domyślnie

    7 arów i kosiarka na baterie... słabo to widzę.
    W tej cenie możesz dostać porządną kosiarkę spalinową, z napędem. Polecam z silnikiem loncin Faworyt JT46N139-4W1

  11. #51

    Domyślnie

    Według mnie nie obrobisz takiej powierzchni podobną kosiarką. To jest raczej sprzęt do małego, przydomowego trawnika a nie do łąki Ja bym inwestowała w jakąś niedużą spalinową na Twoim miejscu.

  12. #52
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    raczej sobie daruj te na "baterie"przy takiej powierzchni bo będziesz co kawałek ładować i koszenie zajmie ci dwa dni a Chińskie wynalazki typu Greenworks w ogóle nie wchodzą w grę

  13. #53
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    drogba_37

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    łódź
    Kod pocztowy
    95-045
    Posty
    87

    Domyślnie

    Minęło 1,5 roku od ostatniej wypowiedzi, czy cos sie w temacie zmieniło? Tzn interesuje mnie zakup dobrej kosiarki akumulatorowej, o odpowiedniej mocy, trawnik 350 m2 albo elektryczna ale z chronionym kablem. Słyszałem że sa takie, tylko nie wiem na czym ta ochrona kabla polega

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał drogba_37 Zobacz post
    Minęło 1,5 roku od ostatniej wypowiedzi, czy cos sie w temacie zmieniło? Tzn interesuje mnie zakup dobrej kosiarki akumulatorowej, o odpowiedniej mocy, trawnik 350 m2 albo elektryczna ale z chronionym kablem. Słyszałem że sa takie, tylko nie wiem na czym ta ochrona kabla polega
    Ostatnio byłem w sklepie ogrodniczym. Sprzedawca mówił, że akumulatorowe się poprawiają: są coraz mocniejsze silniki i coraz pojemniejsze i lżejsze akumulatory. Polecał kosy akumulatorowe firmy S[...] na 48V z 3-letnią gwarancją. Ale nadal przegrywają ze spalinowymi pod kątem mocy. Ja chciałem do łąki, gdzie trawa z innymi roślinami ma 1-1,5 m wysokości. To zdecydowanie odradzał tę akumulatorową: zawinie się przytulia dookoła i po koszeniu. Natomiast do przydomowego niskiego trawnika już mogłaby być.

  15. #55
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    alma23

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Krobia
    Kod pocztowy
    63-840
    Posty
    11

    Domyślnie

    Miałem już wszystkie rodzaje kosiarek elektryczne na kabel, spalinowe i obecnie akumulatorową. Z czystym sumieniem powiem : akumulatorowa nie ma sobie równych. Jest bezkonkurencyjna. Dodam, że użytkuję ją już chyba 5 sezon więc wiem co piszę.
    Pozdrawiam niedowiarków. Jedyna jej wada to niestety cena zakupu.

  16. #56
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    alma23

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Krobia
    Kod pocztowy
    63-840
    Posty
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szymass28 Zobacz post
    Akumulatorowa kosiarka to zły pomysł właśnie ze względu na psujące się szybko akumulatory. W takiej samej cenie znajdziesz fajną kosiarkę elektryczną lub spalinową. Polecam kosiarki marki Faworyt. Fajny sprzęt, w dobrej cenie, blisko serwis, duża dostępność części zamiennych.
    miałeś kolego kosiarkę aku, że piszesz to co piszesz ??? a może coś słyszałeś na ten temat a teraz się wypowiadasz ...powiedz szczerze ?
    Ostatnio edytowane przez alma23 ; 16-04-2018 o 20:40

  17. #57
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar miloszk
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    534
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał alma23 Zobacz post
    Miałem już wszystkie rodzaje kosiarek elektryczne na kabel, spalinowe i obecnie akumulatorową. Z czystym sumieniem powiem : akumulatorowa nie ma sobie równych. Jest bezkonkurencyjna. Dodam, że użytkuję ją już chyba 5 sezon więc wiem co piszę.
    Pozdrawiam niedowiarków. Jedyna jej wada to niestety cena zakupu.
    Napisz jaką masz i ile kosisz trawnika na jednym ładowaniu.
    Ja zastanawiam się czy znajdę coś do 1500pln co skosi mi 400m2.

  18. #58
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    alma23

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Krobia
    Kod pocztowy
    63-840
    Posty
    11

    Domyślnie

    Nie będę ukrywał, ale 400m2 i jedno ładowanie to chyba w tej cenie (i żadnej innej) nie da rady- oczywiście mogę się mylić Ja mam mały trawniczek (nieco ponad 100m2) i małą pojemność akumulatora (2,6Ah) na razie to moje 100 parę metrów na jednym ładowaniu spokojnie daje rade. Obecnie przymierzam się do zakupu kosiarki Greenworks z aku 4Ah. Jak dojdzie to mogę coś napisać na ten temat. Powiem tak (mając doświadczenie z tym co posiadam). Gdybym miał tyle trawnika (400m2) to mimo wszystko kupiłbym kosiarkę aku i albo krótka przerwa na czas ładowania albo 2 akumulatory. Jeśli nie to pozostaje w tym wypadku spalina, bo ciągnąć, rozwijać i zwijać kabel 230V to podziękuję - ten rozdział już przerabiałem.
    Pozdrawiam
    P.S.
    faktycznie producenci piszą na jaki areał kosiarka jest przeznaczona ale... nie dodają, jak często będzie trzeba ładować aku i tu jest mały problem. Poza tym kosiarką aku zdecydowanie szybciej się kosi i można mieć czas na ładowanie rozładowanego aku.
    Ostatnio edytowane przez alma23 ; 21-04-2018 o 10:15

  19. #59
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar miloszk
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    534
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Jeśli mogę zapytać, po co kupujesz 4Ah, skoro ta 2,6Ah Ci wystarcza na 100m2?

    Ktoś pisał, że ta 4Ah może dać radę, ale nie chce mi się w to wierzyć. Pytanie też co się bedzie dziać przy większej trawie. Nie mówię już o tym, że szybciej zabraknie jej zasilania, tylko czy w ogóle da radę taką większą trawę przyciąć.



    Cytat Napisał alma23 Zobacz post
    Nie będę ukrywał, ale 400m2 i jedno ładowanie to chyba w tej cenie (i żadnej innej) nie da rady- oczywiście mogę się mylić Ja mam mały trawniczek (nieco ponad 100m2) i małą pojemność akumulatora (2,6Ah) na razie to moje 100 parę metrów na jednym ładowaniu spokojnie daje rade. Obecnie przymierzam się do zakupu kosiarki Greenworks z aku 4Ah. Jak dojdzie to mogę coś napisać na ten temat. Powiem tak (mając doświadczenie z tym co posiadam). Gdybym miał tyle trawnika (400m2) to mimo wszystko kupiłbym kosiarkę aku i albo krótka przerwa na czas ładowania albo 2 akumulatory. Jeśli nie to pozostaje w tym wypadku spalina, bo ciągnąć, rozwijać i zwijać kabel 230V to podziękuję - ten rozdział już przerabiałem.
    Pozdrawiam
    P.S.
    faktycznie producenci piszą na jaki areał kosiarka jest przeznaczona ale... nie dodają, jak często będzie trzeba ładować aku i tu jest mały problem. Poza tym kosiarką aku zdecydowanie szybciej się kosi i można mieć czas na ładowanie rozładowanego aku.

  20. #60
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    alma23

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Krobia
    Kod pocztowy
    63-840
    Posty
    11

    Domyślnie

    Jak wiadomo aku są bardzo drogie a bosch ma tylko kosiarki i jakieś elektronarzędzia, które mnie akurat nie interesują. Zmieniam więc producenta na greenworks a ten ma akurat 4Ah w zestawie do tego dokupuję areator z wertykulatorem i w ten sposób będę miał 1 aku i 2 narzędzia. Cała tajemnica

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony