dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Wygłuszanie pokoju w bloku, czy to ma sens.

    Mieszkam w bloku, trochę denerwuje mnie hałas dolatujący z innych mieszkań. Chciałbym sobie zrobić jeden cichy pokój. Zależy mi na tym aby nie dolatywał dźwięk z innych mieszkań, jak i na tym aby dźwięki z mojego pokoju były tłumione(lubię słuchać głośno muzykę). Na podłodze są panele podłogowe a pod nimi gąbka pod panele. Podłoga by została bez zmian, Na ścianach myślę zrobić konstrukcję z profili aluminiowych, na ścianie położyć wełnę Rockwool a na wierzch płyty G-K. Na suficie myślę przykleić panele akustyczne PS5, lub zrobić sufit podwieszany i dać wełnę. Czy wełna nie będzie pleśniała? raz spotkałem się z błędnym położeniem wełny i po paru latach tam była pleśń/wilgoć/ Czy takie rozwiązanie ma jakiś sens? Z czego dokładnie wybudowany jest blok to nie wiem, ale mieszkańcy mówią, że ściany nośne i stropy to żelbet, a ściany działowe są z cegły. Proszę o poradę.
    Ostatnio edytowane przez jaaa ; 06-05-2015 o 20:32 Powód: dodanie szczegółów

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Wykonanie przedścianki na ruszcie metalowym z okładziną płyt g-k z wypełnieniem wełną ROCKSONIC SUPER powinno znacznie poprawić izolacyjność akustyczną ścian. Przykładowy montaż można obejrzeć w krótkim filmie na YouTube pod adresem.
    Skalna wełna mineralna nie chłonie wilgoci z powietrza, jest hydrofobowa (trudnozwilżalna) dzięki dodatkom impregnującym. Bada się dla niej nasiąkliwość wodą co potwierdzają symbole w kodzie wyrobu WS i WL(P). Płyty ze skalnej wełny nie są podatne na korozję biologiczną, czyli nie stwarzają korzystnego środowiska dla rozwoju glonów i grzybów pleśniowych. Jeżeli strop z sufitem na którym leży wełna jest pomiędzy pomieszczeniami o tej samej wilgotności i temperaturze nie potrzeba folii paroizolacyjnej.
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Podłoga bez zmian? Mieszkasz na parterze?
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krzysztof1966

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Malbork
    Kod pocztowy
    82-200
    Posty
    68

    Domyślnie

    Jeżeli nic nie ma docierać do pokoju i nic się nie wydostawać to sama wełna nie wystarczy. problemem będą niskie częstotliwości. A podłoga też byłaby do zrobienia

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Adurska

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-806
    Posty
    10

    Domyślnie

    ja mam podobny problem z hałasem ale zastanawiam się nad ułożeniem korka ściennego aby wygłuszyć pokój, stosuje ktoś takie rozwiązanie?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adurska Zobacz post
    ja mam podobny problem z hałasem ale zastanawiam się nad ułożeniem korka ściennego aby wygłuszyć pokój, stosuje ktoś takie rozwiązanie?
    Podłączę się do wątku - a co powiecie na izolatory - np. AKU-PR 140/30 (3cm grubości)?
    https://www.wyciszamy.net/wyciszanie...V18aAqmY8P8HAQ

    Można je kleić na ścianę i potem nawet płyt K-G nie trzeba dawać tylko siatką z klejem wykończyć. Ktoś testował?
    Też szukam sposobu na wyciszenie kilku ceglanych ścian współdzielonych z sąsiadami w bliźniaku (niestety bliźniak z czasów komuny, a wtedy nikt nie myślał o izolacji i zrobili ścianki chyba z pojedynczej cegły tylko bez dylatacji, itp.).
    Chciałbym przy okazji jak najmniej pomniejszyć pokój - więc opcja ok. 3-5cm + klej wydaje mi się ciekawa.

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Sebastian Przybylski

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    90-254
    Posty
    52

    Domyślnie

    Ustawianie przedścianki i sufitu podwieszanego to dobry pomysł. Sama wełna jednak nie wystarczy, szczególnie przy słuchaniu muzyki, gdzie - jak ktoś słusznie zauważył - wchodzą w grę niskie częstotliwości. Pomysł z izolatorami AKU-PR 140/30 jest częściowo dobry. Tzn. kierunek zastosowania specjalistycznych produktów jest ok, natomiast akurat ten materiał nie jest zbyt masywny (140 kg/m3, dla porównania gips ma ~570 kg/m3). Do tego potrzeba ciężkich materiałów. Proponuję zastosować maty z granulatu gumowego o gęstości 730 kg/m3. Można je dostać np. tutaj:

    http://allegro.pl/izolacja-akustyczn...536089906.html

    Jest tam też filmik z instalacji. Można zobaczyć proces montażu.


    Pozdrawiam
    Sebastian

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nie_zapominajka

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    katowice
    Kod pocztowy
    40-123
    Posty
    132

    Domyślnie

    Czy mas sens wygłuszanie pokoju mieszkania w bloku? Tak naprawdę samemu trzeba sobie na to odpowiedzieć, bo w końcu od tego zależy nas własny komfort mieszkania, w wielu przypadkach, zwłaszcza jeżeli mamy mocno hałasujących sąsiadów, jest to jednak dobry pomysł.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony