dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Szopa na narzędzia

    Witam,

    Chciałbym na działce 250m2 postawić szopę na narzędzia, na granicy działki. Planuje aby miała rozmiar 2,5m na 4m. W tym celu udałem się do gminy. Uzyskałem odpowiedź, że mogę tylko muszę spełnić następujące warunki:
    1. Jeśli chce postawić szopę na granicy działki, to mam do tego prawo jeśli żaden z boków działki nie przekracza 16m(u mnie spełnione).
    2. Może mieć to fundament lub może być postawiona na bloczka betonowych.(będzie stało na paru cegłach)
    3. Ma nie przekraczać 3m wysokości i 25m2 powierzchni(u mnie spełnione)
    4. Powierzchnia szopy jak i pozostałych utwardzeń na działce ma nie przekraczać 60% powierzchni działki. Aby działka była biologicznie czynna. (spełnione).
    Dodatkowo w gminie wystarczy to zgłosić i wszystko ok. Niestety kiedy wychodziłem, życzliwa pani stwierdziła, że nie jest tego do końca pewna co mi powiedziała i skierowała mnie do starostwa powiatowego.

    W starostwie powiatowym usłyszałem następujące wymagania:
    1. Potrzebny architekt i 4 kopie projektu
    2. Geodeta
    3. Ogólnie wszystko co jest potrzebne, aby uzyskać pozwolenie na budowę.
    4. Cały proces od złożenia zajmie do 60 dni.
    I aż sobie usiadłem. Teraz chciałbym Was zapytać lub poprosić o poradę. Naprawdę nie wiem co mogę zrobić na własnej działce. Chciałem zwykła szopę nie trwale związaną z gruntem na linii działki, a okazuje się, że jest to droga przez mękę. Na początku miałem taką kupić, w jakimś dużym sklepie taką 2x2 i postawić i po tym co się dowiedziałem, to pewnie i tego nie mógłbym zrobić.

    Czekam na jakąś podpowiedź z góry dzięki.

    pozdrawiam
    Jacek

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Taki obiekt możesz zbudować "na zgłoszenie". Pójdź do Starostwa (gminie nic do tego) weź wniosek, dołącz mapkę z narysowanym budynkiem i oświadczenie, że masz prawo do tej działki i tyle.
    Składasz, czekasz 30 dni i jak nie ma sprzeciwu możesz budować.

  3. #3

    Domyślnie

    Też mnie interesuje ten temat. Czyli w starostwie w wydziale budowlanym biorę wniosek, mapka może być ta co mam czy musi być aktualna z wydziału geodezji i czy budynek na mapce mam narysować sama czy musi geodeta?

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Moim zdaniem na zgłoszenie. Czyli kwitek ze starostwa , potem odręczny rysunek i tyle. Ja tak zgłaszałem studnię. Dorwałem mapę jaka była w pobliżu i sam narysowałem.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  5. #5

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Nie tak szybko.
    Będzie można postawić jeśli zapisy MPZP na to pozwalają.
    Jeśli nie ma MPZP, trzeba będzie uzyskać WZiZT.

    Ps. Należy zgłosić zamiar budowy budynku gospodarczego - czyli nazwać zgodnie z art.29 PB.
    Nazwanie tego "szopą" powoduje, że nie podpada pod przepisy o zabudowie na zgłoszenie.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  7. #7

    Domyślnie

    Kochani, lepiej samemu zbudować szopę na narzędzia, czy zakupić gotową? Pełno jest tanich ofert, ale zastanawiają mnie jakościowo. Jakieś warte polecenia szopy na narzędzia w małopolsce?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony