dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 37
  1. #1

    Unhappy Ścianka kolankowa a wygląd dachu i domu??

    Witam!
    Potrzebuje porady Przesyłam zdjęcie z naszego projektu. Zastawiam się czy ścianka kolankowa nie jest za duża przez co dach i wygląd domu będzie nieładny - typu grzybek Z góry dziękuje za informacje!
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P5091871.jpg
Wyświetleń:	431
Rozmiar:	84,8 KB
ID:	316515

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.209

    Domyślnie

    Sądzisz że ktoś na podstawie tego rysunku powie że dom jest ładny bądź nie?

  3. #3

    Domyślnie

    Zobacz na rzuty elewacji a nie na konstrukcje

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Sądzisz że ktoś na podstawie tego rysunku powie że dom jest ładny bądź nie?
    Nie jestem ekspertem dlatego ciężko mi jest cokolwiek o ściance kolankowej powiedzieć. Nie chodzi mi czy dom będzie ładny czy też nie, chodzi mi jedynie czy ścianka nie jest za wysoka i przez to nie powstanie efekt grzybka...

  5. #5

    Domyślnie

    Przesyłam dodatkowo elewacje.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P5091878.jpg
Wyświetleń:	217
Rozmiar:	80,0 KB
ID:	316516Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P5091879.jpg
Wyświetleń:	214
Rozmiar:	85,6 KB
ID:	316517Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P5091880.jpg
Wyświetleń:	176
Rozmiar:	81,8 KB
ID:	316518Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P5091881.jpg
Wyświetleń:	161
Rozmiar:	85,6 KB
ID:	316519

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ZiPi

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Puck
    Kod pocztowy
    84-100
    Posty
    29

    Domyślnie

    Wygląd domu to rzecz gustu, jednym podobają się grzybki innym pieczarki.
    Co do ścianki kolankowej, to im wyzsza tym bardziej praktyczne ( ustawne ) będzie wnętrze z tego powodu większość budujących podnosi sciankę kolankową a nie ją obniza
    Najlepiej rób tak jak jest w projekcie a będzie dobrze.

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Hanss

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    593

    Domyślnie

    Aby wyglądało lepiej, muszą być wyciągnięte krokwie, tzn. dłuższe, a co za tym idzie również będzie większa powierzchnia dachu, czyli koszty.....Ale na pewno będzie wizualnie lepiej wyglądał...niekiedy wystarczą krokwie dłuższe o ok. 50cm....porozmawiaj z projektantem na 100% Tobie to zmieni.

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar kanalia
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    38

    Domyślnie

    też nie jestem ekspertem,ale nie wygląda to żle.masz połacie dachu na różnych wysokościach i można powiedzieć ,że efekt o którym mówisz się "traci"
    w moim projekcie też podniosłem poddasze poprzez dostawienie ściany kolankowej i zmiany kąta dachu na 40 stopni.
    wcale żle to nie wygląda ,a jak przedłużysz te krokwie to efekt będzie na pewno lepszy

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar aisab
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    niedaleko
    Kod pocztowy
    64-000
    Posty
    86
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Taka wyższa ścianka kolankowa będzie wygodniejsza w użytkowaniu. Na pewno będzie więcej miejsca. My mieliśmy w projekcie ściankę kolankową na 50cm i zmieniliśmy na 130cm i wyszło to bardzo dobrze zwłaszcza pokoje na poddaszu.

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JarekKRK45
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Kraków
    Dzielnica
    Nowa Huta
    Posty
    829

    Domyślnie

    Też podniosłem ścianę kolankową o dwie cegły , teraz łóżko wchodzi pod samą ścianę i zdecydowanie więcej miejsca . A wygląd na zewnątrz po zmianach prawie niezauważalna .

  11. #11

    Domyślnie

    Myślę, że są uzasadnione obawy o wygląd domu przy podnoszeniu ścianek kolankowych. Czasem taki zabieg potrafi bardzo popsuć wygląd domu i góra sprawia wrażenie jakby była za duża, dodatkowo jeśli będzie próba nadrobienia tego przedłużając krokwie to dojdzie nam jeszcze efekt typu "za duży dach" czyli bardzo duże okapy a jeszcze trzecia kwestia to albo zwiększamy wysokość całego domu albo spłaszczamy dach bo to oczywiście też się z tym wiąże. Najlepiej myśleć o tym przed zakupieniem projektu i liczyć się po prostu z niedogodnościami poddasza a nie później psuć estetykę już gotowego czego efektem są urocze osiedla projektowane przez "kowalskich".

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Dobrze to skonsultować z architektem. Ja podniosłem ściankę o pustak, ale też wydłużyłem okapy i wygląd bryły się nie zmienił. Ludzie własnymi zmianami często tworzą koszmarki architektoniczne i zaburzają proporcje bryły. Cierpi na tym estetyka.
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  13. #13

    Domyślnie

    A nie uwazacie Panstwo, ze lepiej juz minimalnie popsuc wyglad bryly domu z zewnatrz, aby uzyskac duzo praktyczniejsze poddasze? O ile w ogole podniesienie scianki kolankowej o okolo 30-40cm az tak bardzo psuje ten wyglad. Wedlug mnie nie za bardzo, a na poddaszu robi się od razu wiecej miejsca do fajnego wykorzystania.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaulAdmin Zobacz post
    Myślę, że są uzasadnione obawy o wygląd domu przy podnoszeniu ścianek kolankowych. Czasem taki zabieg potrafi bardzo popsuć wygląd domu i góra sprawia wrażenie jakby była za duża, dodatkowo jeśli będzie próba nadrobienia tego przedłużając krokwie to dojdzie nam jeszcze efekt typu "za duży dach" czyli bardzo duże okapy a jeszcze trzecia kwestia to albo zwiększamy wysokość całego domu albo spłaszczamy dach bo to oczywiście też się z tym wiąże. Najlepiej myśleć o tym przed zakupieniem projektu i liczyć się po prostu z niedogodnościami poddasza a nie później psuć estetykę już gotowego czego efektem są urocze osiedla projektowane przez "kowalskich".
    Popieram w 100% !!!

    Podoba mi się jeden popularny, bardzo prosty dom z poddaszem użytkowym, dachem dwuspadowym i ścianką kolankową 0,7m. Jak oglądam jego realizacje w necie, to mi się nóż w kieszeni otwiera - koszmarki Prawie wszystkie te domki mają podniesioną ściankę o jeden a nawet o kilka pustaków. Jak jeszcze inwestorzy dobudują nad wejściem daszek, to mamy koszmar do kwadratu. Powinno to być zabronione.


    A do autorki - ten dom wygląda bardzo ładnie, ze względu na wykusze i urozmaiconą bryłę oraz okna na pietrze.

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konek Zobacz post
    A nie uwazacie Panstwo, ze lepiej juz minimalnie popsuc wyglad bryly domu z zewnatrz, aby uzyskac duzo praktyczniejsze poddasze? O ile w ogole podniesienie scianki kolankowej o okolo 30-40cm az tak bardzo psuje ten wyglad. Wedlug mnie nie za bardzo, a na poddaszu robi się od razu wiecej miejsca do fajnego wykorzystania.
    Dlaczego ci architekci nagminnie projektują takie niskie ścianki kolankowe, czyżby robili to na złość mieszkańcom, dla ich niewygody ?
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  16. #16

    Domyślnie

    Być może dlatego, aby PU domu nie wyszła za duża, bo by się inwestorzy wystraszyli ? A może dlatego, że takie domy mają ładne proporcje, a te z wysoką ścianką kolankową wyglądają jak kioski ?

  17. #17

    Domyślnie

    Przede wszystkim są to domy parterowe, poddasze jest jakby dodatkową przestrzenią do wykorzystania i w swojej naturze ma ograniczoną przestrzeń użytkową, kiedyś naprawdę niewielką dlatego też na poddaszu umieszcza się łazienkę, sypialnie i ewentualnie garderobę bo w tego typu pomieszczeniach skosy nie przeszkadzają (przeważnie odpada tylko jedna ściana pod którą może być np łóżko). Moim zdaniem jeśli komuś to przeszkadza powinien wybrać sobie inny projekt, mniej kombinowania w trakcie budowy jak i przy późniejszym korzystaniu, nie wspomnę już o kwestiach wizualnych. Skrótowo - to tak jakby kupić samochód coupe i wyklepywać na sedana bo jest praktyczniejszy i bardziej ustawny.
    Ostatnio edytowane przez PaulAdmin ; 15-07-2015 o 21:09

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Jeśli ktoś z Inwestorów jest zainteresowany zakupem projektu z poddaszem użytkowym, to na przykładzie mojego doświadczenia z poddaszem w domu rodzinnym, a teraz w mieszkaniu podpowiem, żeby pomieszczenie było praktyczne ściana kolankowa musi mieć co najmniej 100-120 cm. Sam obecnie szukam projektu i to kryterium jest istotne.

  19. #19
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pawelkokosz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Gryfino
    Kod pocztowy
    74-100
    Posty
    344

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaulAdmin Zobacz post
    Przede wszystkim są to domy parterowe, poddasze jest jakby dodatkową przestrzenią do wykorzystania i w swojej naturze ma ograniczoną przestrzeń użytkową, kiedyś naprawdę niewielką dlatego też na poddaszu umieszcza się łazienkę, sypialnie i ewentualnie garderobę bo w tego typu pomieszczeniach skosy nie przeszkadzają (przeważnie odpada tylko jedna ściana pod którą może być np łóżko). Moim zdaniem jeśli komuś to przeszkadza powinien wybrać sobie inny projekt, mniej kombinowania w trakcie budowy jak i przy późniejszym korzystaniu, nie wspomnę już o kwestiach wizualnych. Skrótowo - to tak jakby kupić samochód coupe i wyklepywać na sedana bo jest praktyczniejszy i bardziej ustawny.
    Zgadzam się w 100%. Widziałem ostatnio dwa domy zbudowane wg teoretycznie tego samego projektu: jeden z podniesioną o dwa pustaki ścianką kolankową, drugi nie. Ten pierwszy gdyby stał gdzie indziej nie wyglądałby źle ale gdy widzi się obok dom w oryginale to zauważa się zagubione proporcje.
    Ja sam pozostałem przy ściankach takich jak w projekcie ( na co uczulał mnie architekt ) i jest ok czy to wizualnie czy to użytkowo.
    Mieszkamy od 31.11.2011 i jest super....:

  20. #20
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Hanss

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    593

    Domyślnie

    Ja również nie dotykałem ścianki kolankowej - w projekcie 87cm i tak pozostało - bryła domu ładna, a skosy.....no cóż poddasze ma swoje uroki

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony