dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie

    No wreszcie zabieram się za ocieplenie dachu - czyli nabieram doświadczenia

    Czy folię wysokoparoprzepuszczalną którą dam od strony wełny mineralnej (pomiędzy wełną a "2 cm szczeliną powietrzną " kładzie się wzdłuż krokwi czy przypina się zszywkami w poprzek.

    Tak myślę że wzdłuż to żaden interes - folia Tyvek ma 150 cm szerokości a odstęp międzykrokwiami 80 cm. Trochę byłoby odpadów przy kosmicznie drogiej folii.

    W poprzek - to już prędzej ale jaki kierunek układania z góry na dół - tak aby ewentualne skropliny ściekały jak po rynnie do okapu?

    Proszę o odpowiedź.

  2. #2

    Domyślnie

    Tylko i wyłącznie poziomo równolegle do okapu, od którego zaczyna sie kłaść pierwszy pas. Każdy nastepny kładzie się z zakładem min 10 cm. Na folii powinny byc oznaczenia jaki powinno się dawać zakład.
    Jeżeli dajesz folie wysoko paroprzepuszczalną to nie ma potrzeby stosowania szczeliny powietrznej pomiędzy wełna i folią, czyba że wynika to z wysokości krokwi i grubości wełny. Ale jeżeli różnica jest nie mniej niż 2 cm to może dać folię tańszą mniej paroprzepuszczalną.
    A na koniec chciałbym zapytać. Jeżeli zabierasz się za ocieplenie dachu, to zn. że on już jest. Zatem powinna być też folia paroprzepuszczalna. Czegoś tu nie rozumiem. Przecież tą folię kładzie się na krokwie, nabija kontrłaty i łaty, a od spodu wkłada ocieplenie.
    Jeżeli możesz jaśniej w kwestii Twoich zamiarów.

  3. #3

    Domyślnie

    No właśnie wiedziałem że padnie pytanie: "Na wierzchu" Mam pełne deskowanie oraz dach kryty papą a potem łaty/kontrłaty, blachodachówka.
    Mam nadzieje że to nie zmienia mojej sytuacji w świetle twojej wpowiedzi.

    g

  4. #4

    Domyślnie

    A propos zamiarów:

    Od "spodu dachu" mam zamiar dać 2 cm pustki do wentylowania wełny, folię wysokoparoprzepuszczalną, 15cm wełny między krokwiami, 5 cm wełny "na krzyż" w poprzek krokwi, potem folia paroizolacyjna, potem stelaż do płyt G-K.

    czy gdzieś zbłądziłem?

  5. #5

    Domyślnie

    Jeżeli dobrze rozumiem układ ocieplenia to nie potrzebna ci folia wysokoparoprzepuszczalna. Układ warstw od góry powinien być:
    blachodachówka
    łaty
    kontrłaty
    papa
    deskowanie
    szczelina min. 2 cm
    15 cm wełny między krokwiami
    5 cm wełny między stelażem na krzyż
    folia paroizolacyjna

  6. #6

    Domyślnie

    Też tak sądzę, chociaż niektórzy daja folię aby zapobiedz wywiewaniu wełny przez silne wiatry. Tak słyszałem, ale nie mam zdania na ten temat. Chyba bym nie dawał folii.

  7. #7

    Domyślnie

    wiesz, na cały dach mogę dać rolkę folii (400pln) gdyż mówiono mi że:
    1. wełna po pewnym czasie się puszy i wyłazi ponad sznurek co zmniejsza szczelinę wentylacyjną- folia to zatrzyma. Oczywiście można dać siatkę ale koszt większy
    2. nie wszędzie mam odpowiednią szczelinę pod okapem - tynkarze tynkując na zewnątrz czasami zapychali wentylację pod okapem - dopiero przed podbitką udało mi się odkuć co nie co. Ponieważ podbitka ma wentylację więc pomyślałem że gdyby były jakieś skropliny to na wełnie nie będą osiadać tylko "spłyną" po okapie.
    3. trzeba dac na pewno dam nad łazienką

    Myślę że też zyskam na izolacji folią wpp przed gorącym powietrzem na poddaszu nieużytkowym. Tam dopiero jest gorąco.


    Ale jeśli stanowczo mówicie że folia wpp w moim przypadku to błąd w sztuce to nie dam jej i zaoszędze 400 pln które zaraz żona wyda na jakieś zielsko do ogrodu

  8. #8

    Domyślnie

    Jeżeli to tylko 400zł to daj tą folię.

  9. #9

    Domyślnie

    ok, dzięki za pomoc.

  10. #10

    Domyślnie

    za 400 pln folie wpp na cały dach?
    mam watpliwosci.

  11. #11

    Domyślnie

    Rolka 150m2 tyvek kosztuje 600 pln a rolka Antywil 150m2 kosztuje 170 pln. Kupilem 2 rolki tego specyfiku i mam 340pln.

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Piotr Jan

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Skąd
    Reda
    Posty
    157

    Domyślnie

    W ostatnim numerze "LadnyDom" jest instrukcja jak docieplac dach. Robisz prawidlowo - tak trzymaj !

    Powopdzenia !

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony