dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 10
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 192
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał keler
    i wszystko na dwóch obwodach zabezpieczających i przewodem 2x0,75 skrętka i bez różnicówki i przepięciówki.
    cha, cha, cha ale sie uśmiałem
    napisałem przecież że elektryk zna się na tym co robi - poprostu jeden weźmie za tę samą robotę 25 pln a drugi 50 pln - taniej nie znaczy gorzej!

  2. #42

    Domyślnie

    a czy którys z Forumowiczów moze polecić firme ,która wykonywała u niego elektrykę?Szukam sprawdzonego elektryka znajacego sie na nowoczesnych instalacjach elektryzcnych spełnijacych najnowsze NORMY,
    który doradzi wariantowo a nie tylko szybko ,szybko i kasa.

  3. #43

    Domyślnie

    Mi elektryk powiedział że za przyłącz od słupa+instalacja wewnątrz+instalacja pod centralny odkurzacz+instalacja pod kino domowe+ siec komp.+anteny - 7000 zł (robocizna z materiałami)

    Dom 160 M2

    Co Wy na to?

  4. #44

    Domyślnie

    Po pierwsze to ile masz od słupa, po drugie to czy wliczył skrzynke licznikową z zabezpieczeniami i licznikiem, po trzecie czy wliczył zabezpieczenia różnicówke, przepięciówke itd, czy do sieci komputerowej wliczył kabel UTP czy FTP, czy do instalacji TV wliczył mocowanie masztu, anteny, kabel, wzmacniacze, sumatory itd.
    jak ja to szybko policzyłem to zrobi to chyba na kradzionych materiałach bo np 1mb przewodu do WLZ thj YKY 5x10 kosztuje 13zł netto przy hurtowym zakupie, skrzyna wraz z fundamentem ok 700zł netto do tego BM, Rozłącznik, nadmiarówka.
    Nie wiem ile masz tam punktów zaprojektowane ale według mnie to masz troche zaniżony kosztorys i może na koniec nie być wcale tak pięknie.
    Apropo 1mb ułorzenia przewodu YKY 5x10 wraz z kopaniem rowu na 70cm wynosi 45zł + 7%VAT

  5. #45

    Domyślnie

    A mój zażyczył sobie 25 PLNów za punkt bez materiałów.
    Chyba go wezmę.

    vector

  6. #46
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    januzsjo

    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    9

    Domyślnie

    Może to glupie pytanie ale czy w tych kosztorysach za pkt mieści się montaż okablowania i instalacji alarmu , montaż instalacji antenowej , montaż gniazdek i i wyłączników, wykonanie zasilania budynku , instalacja domofonu ?

  7. #47
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    januzsjo

    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    9

    Domyślnie

    Czy w tych kosztorysach za pkt miesci się :
    - wykonanie zasilania budynku
    - montaż okablowania i instalacja alarmu
    - instalcja domofonu
    - instalacja i montaż anteny ?

  8. #48
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gien1313

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    5

    Domyślnie

    U nas elektryk bierze 35 zł. od punktu z materiałem i z fakturą. woj .Lublin
    gien1313

  9. #49

    Domyślnie

    My po podpisaniu umowy za producentem kabli też bierzemy 35zł za punkt instalacji elektrycznej a 55zł za punkt instalacji alarmowej.
    Instalacje Warszawa i okolice

  10. #50
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gien1313

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    5

    Domyślnie

    Najlepsza rada to wziąć firmę która ma najniszą cene.
    Pozdrawiam
    gien1313

  11. #51
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jasko

    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Posty
    7

    Domyślnie

    Czytam ten temat od pewnego czasy. Zastanawiam się czy ci tani elektrycy robią plany instalacji, dają gwaracje , wykonują pomiary ochronne, wpisują się wam do dzieników bo wydaje mi sie że nie.



    z poważaniem dla inwestorów jasko

  12. #52

    Domyślnie

    gwarantuje ci iż ci tani elektryce nie robią nic takiego - a propo ilu tych tanich elektryków pokazywało wam swoje uprawnienia, bo w wielu przypadkach są ludzie którzy są tani ale robią instalacje bez uprawnień.

  13. #53

    Domyślnie

    Właśnie jestem po spotkaniu z elektrykiem (ma uprawnienia i będzie robił
    dokumentacje do odbioru koncowego w tym wszystkie wymagane pomiary) jego cena to 25 zl za punkt robocizna,
    materialy zakupi sam zagwarantował ze ze ceny będą kilka procent tansze
    od sklepu typu Castorama czy innych hurtowni,
    instalacja będzie prowadzona w peszlach i jak to powiedzial bez puszek połączeniowych ?.własnie co to oznacza bez puszek to dobre czy złe
    rozwiązanie,
    jestem umówiony za tydzień na rozrysowanie wszystkich gniazd itd.
    na co zwrócic uwage podczas takiego rozplanowywania instalacji bo najpierw chce sobie zrobić plan na projekcie o czym należy pamiętać
    żeby pózniej nie żałować ze o czymś zapomnialem?

  14. #54
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Policzyłem wstępnie punkty - mam ich około 215 (nie wiem co jescze wymyślę , ale ilość punktów nie wpływa na cenę). Elektryk układa mi prąd, TV, telefon i komputer. Wczoraj szacowaliśmy koszty i powinno się wszystko zamknąć w kwocie 6500 ( materiał, robocizna, pomiary i odbiory przez ZE) Liczone z dużą górką. Czyli punkt wychodzi obecnie 30.23 zł. Wydaje mi się to przyzwoitym wynikiem. Ciekawe ile wyjdzie na końcu

  15. #55

  16. #56
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Cena przyzwoita, ale wydaje mi się, że materiały drogo wychodzą, bo elektryk bierze mało... trzeba będzie bardziej przydusić hurtownię, ale ta i tak jest najtańsza w okolicy.

  17. #57

    Domyślnie

    No wiesz myśle iż za darmo to ty też nie pracujesz więc skoro sam zarabiasz to daj zarobić innym.

  18. #58
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Cytat Napisał keler
    No wiesz myśle iż za darmo to ty też nie pracujesz więc skoro sam zarabiasz to daj zarobić innym.
    Elektryka nie przyduszę, bo bierze uczciwie, hurtownia nie ma konkurencji, nie mam czasu jeździć co chwilę i dowozić różne materiały, ale marże ma nieziemskie. Jeśli obrót chce się nadrobić narzutem to chyba o to nie chodzi.

  19. #59
    Guest

    Domyślnie cennik

    Proponuje 35 zł za punkt
    http://republika.pl/pszalka/cennik.html

  20. #60

    Domyślnie

    Powiem wam taką ciekawostkę elektryk robi mi instalację od września, a to już będzie prawie pól roku i jeszcze mu to zajmie pewnie ze 2 miechy
    pozory mylą

Strona 3 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony