dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Ocieplenie wełną i pytanie o wentylację

    Witam serdecznie. Jestem nowy na forum.

    Mam pytanie co do ocieplenia od wewnątrz ścian wełna mineralną. W kuchni mam panele ścienne i chcę je wymienić na nowe. Mieszkanie jest na ostatnim piętrze w bloku nad moim mieszkaniem jest tylko powierzchnia międzystropowa. Ponadto kuchnia z jednej strony jest na ścianie dylatacyjnej. Blok nie jest ocieplony i zastanawiam się właśnie nad ułożeniem wełny na suficie oraz na ścianie gdzie mam dylatacje. Czy można to wykonać ? Wiem że nie powinno się ocieplać od wewnątrz styropianem ale czy też dotyczy się to wełny ?

    Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące wentylacji w kuchni mianowicie mam te panele na ścianach i jest przestrzeń między panelami a ścianą ok 6 cm. W ścianie mam otwór wentylacyjny i nie jest on bezpośrednio podłączony do kratki którą mam w panelach tylko jest właśnie taka przestrzeń. Czy jest to dobrze wykonane czy trzeba bezpośrednio podłączyć kratkę z kominem w ścianie?

    pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Możesz zrobić ocieplenie od środka czym chcesz, ale paroszczelność od środka musi być doskonała.
    Ułożenie izoalcji z kawałków im bardziej dokładnie dopasowane, tym lepiej
    Blok nie jest ocieplony, a jakie plany ma administracja? Warto najpierw się spytać, a potem wykonywać.
    Wykonanie podłączenia wentylacji fuszerskie.

  3. #3

    Domyślnie

    Mam dużo pary na oknach zimą może to być spowodowane takim wykonaniem tej wentylacji ? Jak zrobić to poprawnie ? Wystarczy bezpośrednio połączyć kanał z kratką ? Co do ocieplenia plany administracji są dosyć odległe bo nie wcześniej jak w 2020 r.

  4. #4

    Domyślnie

    To słabo jak dużo pary na oknach, po ścianach jeszcze zacieków nie ma?

  5. #5

    Domyślnie

    Ściany to dopiero zobaczę jak ściągnę panele mam nadzieję że nie będzie źle. Można ewentualnie żeby poprawić wentylację założyć wentylator wyciągowy ?

  6. #6

    Domyślnie

    Ekspertem nie jestem, ale jak wentylator ma coś wyciągać, to dobrze zeby tez do pomieszczenia sporo powietrza się dostawalo, wenty,latory to zwykle w lazienkach, ale w lazienkach tez sa kratki w drzwiach itp, jak nie ma zedanej wentylacji w pokoju, zadnej kratki w scianie do kanalu wenytalycjnego to lipa ityle

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony