dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 6
Pokaż wyniki od 101 do 114 z 114
  1. #101

    Domyślnie

    Papa Icopala do paroizolacji ma 4mm, folia 0.4mm jak dobrze pójdzie. Trudno mi sobie wyobrazić szczelność folii położonej na betonie, po której będą potem chodzić.

  2. #102

    Domyślnie

    Cześć. Ja też planuję budowę domu z płaskim dachem. Póki co jestem na etapie zbierania wycen, przy czym każdy z wykonawców proponuje inne materiały:
    1. Papa Icopal
    2. Papa Soprema
    3. Membrana ExtruBit M 2,0

    O membranie ExtruBit nie udało mi się znaleźć żadnych informacji (z wyjątkiem tego, co mają na stronie) - nie jest to membrana EPDM, tylko ECB, a z tego, co czytam, to głównie EPDM uznaje się za warte uwagi?

    O papie Icopal słyszałam tylko od architekta, że jest wysokiej jakości, czyli też niewiele, o Sopremie też zero informacji.

    Czy macie jakieś doświadczenia z którymś z tych materiałów? Który lepiej wybrać?
    Oczywiście dach to element domu, na którym wolałabym nie oszczędzać, ale niestety realia są takie, że cena też ma znaczenie... Najtaniej wychodzi membrana.

  3. #103

    Domyślnie

    Biorą pod uwagę, że ta membrana kosztuje 50zł/m2, wziąć do ręki Resitrix SK W Full Bond i na nic nie już zamienisz

  4. #104

    Domyślnie

    Możesz podać namiary na wykonawcę, który będzie u Ciebie wykonywał płaski dach?

  5. #105

    Domyślnie

    U mnie robi znaleziony na białej liście Bernard Sobkowski.

  6. #106
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Gontowy

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-844
    Posty
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał agamg Zobacz post
    Cześć. Ja też planuję budowę domu z płaskim dachem. Póki co jestem na etapie zbierania wycen, przy czym każdy z wykonawców proponuje inne materiały:
    1. Papa Icopal
    2. Papa Soprema
    3. Membrana ExtruBit M 2,0

    O membranie ExtruBit nie udało mi się znaleźć żadnych informacji (z wyjątkiem tego, co mają na stronie) - nie jest to membrana EPDM, tylko ECB, a z tego, co czytam, to głównie EPDM uznaje się za warte uwagi?

    O papie Icopal słyszałam tylko od architekta, że jest wysokiej jakości, czyli też niewiele, o Sopremie też zero informacji.

    Czy macie jakieś doświadczenia z którymś z tych materiałów? Który lepiej wybrać?
    Oczywiście dach to element domu, na którym wolałabym nie oszczędzać, ale niestety realia są takie, że cena też ma znaczenie... Najtaniej wychodzi membrana.
    Cześć, musisz uważać, bo do pokrycia płaskiego dachu istnieje kilka technologii, z grubsza (a) papa termozgrzewalna (twoje pkt. 1 i 2, również jeszcze 15 marek na rynku polskim każdy co najmniej 10 produktów); (b) membrany polimerowe (PCV, TPO - łącznie z 5 marek); (c) wynalazki typu EBC i EPDM (stare technologii z lat 60ch, ale nie dają radę spokojnie "umrzeć"), (d) różnego rodzaju "smarowidła" bitumczne i polimerowe.
    Na Forum są zwolennicy poszczególnych produktów oraz technologii (Szanowny AGB ). Ale dach będzie Twój, to jak chcesz wiedzieć, to pytaj o konkrety, bo "co jest lepsze" to dostaniesz opinii fanatyków, takich jak... ja też Dobra papa w 2 warstwy. Icopal i Soprema są dość drogie, można znaleźć równie dobre produkty o 20% taniej.

  7. #107

    Domyślnie

    A papa to, przepraszam, z kiedy technologia? Z przyszłości?

    To, że nie chciałem u siebie papy na płaskim dachu, nie oznacza, że inni mający ją nie są zadowoleni. Choćby forumowa Elfir. Ba, sam mam papę jako krycie wstępne na dachu skośnym zamiast szmat..., przepraszam, membrany. I jako paroizolację płaskiego, zamiast powszechnie stosowanej folii. Dobra papa, jak słusznie zauważyłeś, też kosztuje, a trzeba jej dwie warstwy. No dobra, jedna z tych warstw jest tańsza. Ale obie warstwy też ktoś musi przykleić. Za darmo tego nie zrobi. To już wolę Elastofol, który, wg mojej wiedzy, też jest "papą".

  8. #108
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Gontowy

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-844
    Posty
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    A papa to, przepraszam, z kiedy technologia? Z przyszłości?

    To, że nie chciałem u siebie papy na płaskim dachu, nie oznacza, że inni mający ją nie są zadowoleni. Choćby forumowa Elfir. Ba, sam mam papę jako krycie wstępne na dachu skośnym zamiast szmat..., przepraszam, membrany. I jako paroizolację płaskiego, zamiast powszechnie stosowanej folii. Dobra papa, jak słusznie zauważyłeś, też kosztuje, a trzeba jej dwie warstwy. No dobra, jedna z tych warstw jest tańsza. Ale obie warstwy też ktoś musi przykleić. Za darmo tego nie zrobi. To już wolę Elastofol, który, wg mojej wiedzy, też jest "papą".
    Dobrze... mnie podłapałeś, AGB!
    Z tym odniesieniem do lat 60ch ws EPDM to głównie chodzi mi o to, że od pojawienia się nie rozwiązano głównego problemu EPDM: trwale zwulkanizowana guma nie daje się łączyć...
    Skąd wyłażą te wszystkie wynalazki!!! TPE jako TermoPoliElastomer, normalnie nazywany SBS ? Co z tego że Szwecją ten Elastofol, jak Deklarację CE nie umieją wystawić?

  9. #109
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar skrabi
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A czy ktos ma doświadczenia z polimocznikiem?

    Mam do zrobienia plaski dach nad garazem 7x6m + obróbka attyk.
    Dom ma już 7 lat i od początku PCV nie było wykonane dobrze i są przecieki, więc chciałbym to teraz zrobić porządnie.
    Garaż jest dosunięty do domu i pytanie czy mogę wywinąc EPDM na elewację? Czy muszę usunąc stryopian i EPDM wywinąć bezpośrednio na mur?
    W przypadku EPDMu myslę nad jednym arkuszem zeby uniknac laczen, jak to przykleić do izolacji ze styroduru? Po prostu kleic czy jakas inna opcja?
    Buduję drugi dom, tym razem szkieleciak.

  10. #110

    Domyślnie Wykonawca dachu płaskiego Bydgoszcz i okolice

    Witam wszystkich forumowiczów.

    Chciałbym w tym roku wykonać dach płaski na swoim domu ok 100m2 + attyka oraz 30m2 nad garażem+ attyka. Poszukuję sprawdzonej firmy, która wykona termo i hydroizolację dachu wraz z obróbkami. W projekcie mam papę ale jestem otwarty na wszelkie zmiany EPDM/Resitrix. Przeczytałem cały wątek i wciąż jestem zmieszany, liczę na sprawdzonego wykonawcę, który mógłby pomóc w dokonaniu wyboru. Strop teriva już jest na to ma iść folia 40cm styro +styrpian spadkowy oraz 2 warstwy papy (ewentualnie inna hydroizolacja).

    Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
    Proszę o informację na priv

    Pozdrawiam
    Sławek

  11. #111
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    klapczar

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    wrocław
    Kod pocztowy
    00-710
    Posty
    9

    Domyślnie

    Moim zdaniem to nie warto oszczędzać na tak ważnych inwestycjach jak nasz dom. Musimy spojrzeć na to w perspektywie długoterminowej. Nie tylko wysokiej jakości materiały budowlane posłużą nam dłużej ale przede wszystkim pozwolą nam zaoszczędzić na ogrzewaniu. Termoizolacja to temat jaki od kilku lat robi furorę w naszym kraju. Tam gdzie są robione inwestycje w infrastrukturę i doprowadzona zostaje sieć gazociągowa, ludzie jak najszybciej chcą zmienić swoje ogrzewanie. Trzeba wziąść pod uwagę jedno - osiągnięcie wysokiej temperatury przy takim ogrzewaniu w porównaniu do pieców na paliwo stałe jest duże. Przy budowie nowego domu warto rozważyć ogrzewanie podłogowe ponieważ pracuje ono na o wiele niższych temperaturach. Do tego takie kwestie jak izolacje dachu płaskiego będzie tutaj kluczowa, a jeszcze bardziej zachowanie ciągłości izolacji. Wykluczenie wszystkich mostków termicznych budynku to duże oszczędności w skali roku, a co dopiero dekady lub więcej.
    Ostatnio edytowane przez klapczar ; 29-06-2020 o 13:11

  12. #112

    Domyślnie

    Styropian ok- wcale nie jest za dużo. Postawiłbym na papę termozgrzewalną. Ja mam u siebie Lemara i polecam . Jednak na styropianie spadkowym najlepiej daj wylewkę np. z miksokreta i na to dopiero izolacja. Oczywiście stawiał bym na papę. Folię na strop bym sobie darował, gdyż raz że nie jest konieczna w Twoim przypadku, a dwa że i tak nie spełni do końca swojej roli.
    Pamiętaj o klinach styropianowych w kątach, pamiętaj ,że najpierw trzeba ocieplic murki ogniowe i dopiero na nie wywijasz papę.

  13. #113
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sławek1983 Zobacz post
    Witam wszystkich forumowiczów.

    Chciałbym w tym roku wykonać dach płaski na swoim domu ok 100m2 + attyka oraz 30m2 nad garażem+ attyka. Poszukuję sprawdzonej firmy, która wykona termo i hydroizolację dachu wraz z obróbkami. W projekcie mam papę ale jestem otwarty na wszelkie zmiany EPDM/Resitrix. Przeczytałem cały wątek i wciąż jestem zmieszany, liczę na sprawdzonego wykonawcę, który mógłby pomóc w dokonaniu wyboru. Strop teriva już jest na to ma iść folia 40cm styro +styrpian spadkowy oraz 2 warstwy papy (ewentualnie inna hydroizolacja).

    Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
    Proszę o informację na priv

    Pozdrawiam
    Sławek
    U siebie mam EPDM, powierzchnia dachu to około 200 m2, w takim układzie https://barel-management.pl/artykul/...lad-tradycyjny .

    W moim dzienniku mam zdjęcia. Mój dach robiła firma https://barel-management.pl/
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  14. #114
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    klapczar

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    wrocław
    Kod pocztowy
    00-710
    Posty
    9

    Domyślnie

    Każdy ma inne podejście. Jeśli nie szkoda komuś kasy to może wsadzić ile chce sytopianu.

Strona 6 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony